Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Brzy na knižních pultech

1. listopadu 2018 v 15:15 | Nikinka
Říjen byl na knihy opět bohatý. Věřím, že i tentokrát nějaká knížka zaujme a možná někomu uděláte radost dárkem po stromeček.Úvodem tu mám světovou literaturu - kniha Nebeský vězeň je již třetí ze série Pohřebiště zapomenutých knih v novém vydání. Pokud máte rádi detektivky, zkuste třeba Jména mrtvých dívek.
Pevně věřím, že tentokrát vyjde historický román Ve svitu plynových lamp, o kterém jsem psala tuším v únoru.
Moc se těším na další knihu Roberta Bryndzy. I pátá kniha s Erikou Fosterovou - Chladnokrevně, vypadá zajímavě.
Detektivka Pohřbení. Jedná se už o šestou knihu v sérii Komisařka Katie Maguireová. Série Mark Heckenberg, pokračuje novinkou Mrtvý muž přichází.
Příznivci série Cizinka, se mohou těšit na Hořící kříž, dále kniha Ministerstvo nejvyššího štěstí. Moc se mi líbila autorčina prvotina Bůh maličkostí. Na novinku se tedy moc těším!
Dále třetí vydání thrilleru Advokát chudých.
Společenský romány Můj oxfordský rok, thriller Věř mi nebo Young Adult Jediná maličkost.
Historcký román Než jsme byly tvoje.
Společenský román Podraz a thriller Text.
Pro romantické duše je tu Hrdina z hor.
Historický román Uzamčená minulost a thriller Strach.
Dále opět romantika, tentokrát kniha Přitažlivost.
A nakonec thriller Lži, samé lži.Carlos Ruiz Zafón - Nebeský vězeň

Kniha by měla vyjít: 1.11.2018

Barcelona, 1957. Daniel Sempere a jeho přítel Fermín, hrdinové románu Stín ve větru, se vracejí, aby čelili největší osudové výzvě. Právě když se zdá, že život rodiny Sempereových nabírá poklidný směr, navštíví jejich knihkupectví neznámý muž, jenž svým znepokojivým chováním předznamená odhalení tajemství ukrytého dvě desetiletí v temné paměti města. Dozvědět se pravdu znamená pro Daniela vypořádat se s vlastním nejniternějším přízrakem. V Nebeském vězni, mistrovském románu plném intrik a emocí, se opět dokonale prolínají dějové linky předchozích knih, Stín větru a Andělské hry: okouzlení literaturou a záhady, jež skrává pohřebiště zapomenutých knih.Erik Rickstad - Jména mrtvých dívk

Kniha by měla vyjít: 1.11.2018

I vražda vypráví příběh. A některé příběhy nikdy nekončí...

V odlehlém městě v severním Vermontu kdosi sleduje studentku Rachel Rathovou. A ta si je jistá, že je to tentýž muž, který před lety zabil její rodiče - Ned Preacher, sexuální násilník a vrah, který ošálil spravedlnost a vyvázl s nízkým trestem. Teď je na svobodě.

Detektiv Frank Rath, který Rachel adoptoval, se před ní snažil pravdu o smrti jejích rodičů tajit. Jenže vrah nyní vyhrožuje, že Rachel ublíží. Když se objeví mrtvoly brutálně zavražděných dívek a začne se pohřešovat jedna mistní žena, musí Frank opět nasadit svůj policejní odznak a spojit se s vyšetřovatelkou Sonjou Testovou. Společně rozplétají nitky, které pojí nové zločiny se starými nočními můrami. Brzy zjistí, že pravda je mnohem hrůznější, než si dokázali přestavit - plná tajemství, temných tužeb a smrtící oddanosti.Steven Price - Ve svitu plynových lamp

Kniha by měla vyjít: 5.11.2018

Hluboce atmosférický, strašidelný román o nekonečném pátrání, které formuje lidský život.

William Pinkerton, syn notoricky známého detektiva, má už za sebou mnoho úspěchů. Nyní se vydává do podsvětí viktoriánského Londýna v honbě za legendárním podvodníkem Edwardem Shadem. Williamův otec zemřel, aníž Shadea kdy našel, ale William je rozhodnutý vytáhnout zloděje na světlo.

Adam Foole je gentleman bez minulosti pronásledovaný deset let starým milostným vztahem. Když jednoho dne dostane od své ztracené lásky dopis, vydá se do Londýna, aby ji našel. To, co se dozví o jejím osudu a napojení na muže známého jako Shade, ho donutí čelit dlouho ukrývanému žalu.

Během lovu v londýnských stokách zahalených mlhou, opiových doupatech a spiritistických salonech vznikne velmi nepravděpodobné pouto: přátelství mezi velkým detektivem Pinkertonem a Foolem, jenž by mohl být klíčem k nalezení Edwarda Shadea.

Oslňující, strhující román, jehož děj se přesouvá z diamantových dolů v jižní Africe na bojiště občanské války, zavede čtenáře do spletitých uliček smutku, důvěry a její ztáty, kde k sobě dva lidi může připoutat to, co mají společného, navzdory jejich temnotě.
Robert Bryndza - Chladnokrevně

Kniha by měla vyjít: 8.11.2018

Kufr byl příšerně zrezivělý a Erika ho otevřela až na několikátý pokus. Na to, co našla uvnitř, nemůže být nikdo nikdy připraven... Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kuft s rozloženým tělem mladého muže vyplevený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Co spojuje obě oběti? Erika a její tým si uvědomují, že musí opět dopadnout sériového vraha. V ohrožení se ocitá nejen ona, ale i malá dvojčata velitele Marshe. Dokáže Erika zachránit život dvou nevinných děvčátek? Navíc ji znepokojuje jedna sžíravá otázka - co když existuje více než jeden vrah?Graham Masterton - Pohřbení

Kniha by měla vyjít: 9.11.2018

Katie Marguirová ví, že v této části Irska nezůstane minulost nikdy pohřbena navždy.

Už šestá kniha s neohroženou rusovlasou komisařkou Katie Maguirovou čtenáře opět přivádí do irského Corlu a okolí, kde má policie stále plné ruce práce. V městečku Blarney se ve starém dělnickém domku najdou pod podlahou pohřbená čtyři těla. Oběti byly zřejmě zastřeleny již někdy ve dvacátých letech minulého století a každá z nich má ránu po výstřelu v týlu, což vyšetřovatelům napovídá, že by v jejich popravě mohla míst prsty IRA. Jenomže dávné vraždy nejsou jedinou starostí mladé komisařky: při stíhání prodejců pašovaných cigaret dostane Katie zásah na nejcitlivějším místě - v soukromém životě. Komisařka se musí rozhodnout, jak ochránit své nejbližší v prostředí, kde si není jistá, komu může věřit.Paul Finch - Mrtvý muž přichází

Kniha by měla vyjít: 9.11.2018

Jezerní oblast na severu Anglie zahalila neprostupná mlha. Zároveň s ní udeřil i sériový vrah. A v detektivu Marku Heckenburgovi hlodá děsivé podezření, že se vrátil obávaný pachatel s přezdívkou Cizák.
Naposledy byl spatřen před deseti lety v Dartmooru, kde své oběti připravoval o život nebývale krutým způsobem. A teď, když záhadně zmizely dvě mladé ženy, se Heck obává nejhoršího.
Celá místní komunita je paralyzována strachem, zatímco Heck bezmocně sleduje, jak Cizák znovu rozehrává svou krutou mašinérii, vybírá si jednu oběť za druhou a nehodlá jen tak přestat. Heckovi nezbývá nic jiného, než přistoupit na jeho hru...Diana Gabaldon - Hořící kříž

Kniha by měla vyjít: 12.11.2018

Píše se rok 1771 a válka je na spadnutí. Manželka Jamieho to tvrdí také. A Jamie jí chtě nechtě musí věřit, neboť jeho žena ví to, co mohou znát jen cestovatelé časem.

Claire se narodila v roce 1918 a během druhé světové války pracovala jako sestra a jako Cizinka putovala drsnou skotskou vysočinou. Anglická dáma se ocitla na místě, kde by žádná lady v roce 1743 neměla být. Jedinými Angličany ve Skotsku totiž tehdy byli pouze vojáci armády krále Jiřího.

Claire - manželka, matka a sestra - je stále Cizinkou, putující časem, a jejím jediným záchytným bodem je láska k milovanému Jamiemu. Její znalost budoucnosti už Jamiemu několikrát pomohla, ale uvrhla ho i do mnoha nebezpečí. A revoluce se blíží... Shoří jejich životy jako papír, nebo budou dál plát jak velký oheň?

Arundhati Roy - Ministerstvo nejvyššího štěstí

Kniha by měla vyjít: 12.11.2018

Nový román - první od knihy Bůh maličkostí, který vyšel před 20 lety a stal se milovanou knihou a bestsellerem po celém světě.
.
Ministerstvo nejvyššího štěstí nás zavede na intimní cestu přes indický subkontinent - ze stísněných čtvrtí starého Dillí a nablýskaných center rychle se rozvíjejících nových velkoměst do zasněžených hor a údolí Kašmíru, kde válka je mír a mír je válka a čas od času to je život i 'normální'.

Anjum rozvine ošumělý perský koberec na městském hřbitově a vydává se na cestu domů. Setkáme se s nepolepšitelným Saddámem Husajnem, nezapomenutelnou Tilou a třemi muži, kteří ji milovali - včetně Musy, jehož osud je tak pevně propletený s jejím, jako kdysi bývaly i jejich paže. Domácá Tily, další bývalý nápadník, je nyní jako zpravodajský důstojním vyslán do Kábulu. A pak jsou tu dvě slečny Jebbensovy: první se narodila v Šrínagaru, zemřela ve věku čtyř let a je pohřbena na hřbitově mučedníků; druhá byla nalezena o půlnoci v dětské postýlce na chodníku v Novém Dillí...


John Grisham - Advokát chudých

Kniha by měla vyjít: 13.11.2018

Michael Brock je nadějnou vycházející hvězdou velké právnické firmy Drake & Sweeney. Nezná odpočinek, devadesát hodin týdně tráví v kanceláři a nemá čas zaobírat se ani rozpadajícím se manželstvím, ani svým svědomím. Pak se však stane společně s několika svými kolegy na pár hodin rukojmím ozbrojeného bezdomovce. Špinavý tulák policejní zásah nepřežije. Michael začne pátrat po jeho minulosti - zároveň s ní odhalí podvod, do něhož se zapletla jeho vlastní firma a který měl tragické, smrtelné následky. To donutí Michaela přehodnotit svůj dosavadní život, opustit výnosné místo a pokusit se začít znovu, jinak a jinde. Třeba na ulici, třeba jako advokát chudých...Julie Whelanová - Můj oxfordský rok

Kniha by měla vyjít: 14.11.2018

Poutavý román o lásce nehledané, ale přesto nalezené, a o snech, které někdy musíme opustit, abychom mohli začít žít. Američanka Ella Durranová byla od dětství rozhodnutá studovat v Oxfordu, a to se jí nyní konečně vyplnilo. Se stipendiem v kapse a s nabídkou práce snů v politické kampani Ella začne svou roční stáž plná očekávání a vznešených cilů. Ty však záhy naruší jistý sebevědomý, drzý a neuctivý chlápek, a jak Ella zjistí, její budoucí učitel. Počáteční nedorozumění se ale brzy vysvětlí a Ella a Jamie se začnou sbližovat. Lehká romance brzy přeroste v něco hlubšího, ale pak se Ella dozví, že Jamie před ní skrývá životně důležitou informaci. Náhle stojí před těžkou volbou: má se otočit zády k muži, kterému právě začala propadat, a jít za svými celoživotními sny, anebo podstoupit těžkou zkoušku spolu s ním - a doufat v nemožné?J. P. Delaney - Věř mi

Kniha by měla vyjít: 14.11.2018

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři...
Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou!
Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou - má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat "podvedené" manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejich cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požadána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné - tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale...
Erin Watt - Jediná maličkost

Kniha by měla vyjít: 14.11.2018

Bethin život se po smrti její sestry zásadně změnil. Rodiče by ji nejraději zamkli pod zámek a věří, že jediný způsob, jak ji ochránit, je hlídat každý její krok. Když se Beth jednoho večera vykrade z domu, pozná nového souseda Chase. Je nadšená, že má tajného kamaráda. Je to vlastně jen maličkost, něco, co je pouze její.
Beth ovšem netuší, jak obrovské její tajemství doopravdy je...
Chase právě propustili z vězení pro mladistvé a je odhodlaný začít nový život. Je toho mnoho, za co se musí kát, včetně role, jež sehrál té noci, kdy zemřela Bethina sestra. Beth, která má právo ho nenávidět víc než do jiný, je ochotna mu dát druhou šanci. Zakázaná láska je to poslední, co kdokoli z nich čekal, ale čím víc času spolu tráví, tím hlubší city je pojí.
Beth se tak musí rozhodnout - buď se bude držet pravidel, nebo riskovat, že vše ztratí...Lisa Wingate - Než jsme byly tvoje

Kniha by měla vyjít: 19.11.2018

Píše se rok 1939. Dvanáctiletá Rill Fossová a její mladší sourozenci si žijí bezstarostný život na Mississippi. Jenže vše se změní, když jejich otec musí odvést matku do nemocnice - a na dveře pak zabuší podivní cizinci, kteří sourozence odvlečou do krutého sirotčince. Rill bude muset najít způsob, jak ochránit sebe i své blízké, ale před krutou pravdou nebude moct zavírat oči dlouho.
V současnosti se mladá úspěšná návladní vrací vypomoct rodičům s opravami domu a náhodou odhalí stopy dávného rodinného tajemství, které může vést jak k zatracení, tak k vykoupení... Lisa Wingate vypráví příběh inspirovaný nechvalně proslulým skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičům, který otřásl celou Amerikou.Sandra Brown - Podraz

Kniha by měla vyjít: 20.11.2018

Strhující romantický thriller, kde všechno je jinak, než jak se na první pohled jeví, a cokoli vyjde najevo, odhalí další temnou lež. Když na sebe Jordie a Shaw pohlédnou v zastrčeném baru, přeskočí jiskra. Ale každý z nich je tam z jiného důvodu. Ona přišla, aby se něco dozvěděla o svém bratrovi. On přišel, aby ji na objednávku zabil...Dmitry Glukhovsky - Text

Kniha by měla vyjít: 20.11.2018

Ilja Gorjunov, typický ruský osamělý hrdina, nevinně odsouzený za dealerství drog, se vrací po sedmi letech domů - a rázem se mu zhroutí svět. Matka mu zemřela, jeho dívka ho nechala, nejlepší kamrád mezitím založil rodinu a o jeho přátelství už zjevně nestojí. Ilja zůstal úplně sám. Ze zoufalství se rozhodne pomstít policistovi, který ho z uražené ješitnosti do vězení dostal, a začně uskutečňovat svůj šílený, předem ztracený plán...
Autorův první realistický román, pohybující se na rozhraní thrilleru, románu-noir a dramatu, pojednává o konfliktu generací, absurditě lásky a marné touze po odplatě.Suzanne Enoch - Hrdina z hor

Kniha by měla vyjít: 21.11.2018

Skotsko, rok 1812. Je divoký a rozháraný do morku kostí, anglický voják, který je doma spíš na bitevním poli než v salonní společnosti. A když se major Gabriel Forrester dozví, že zdědil šlechtický titul a panství na Skotské vysočině po vzdáleném příbuzném, to poslední, o co stojí, je vzdát se dobrodružství na bojišti ve prospěch změkčilých prostopášností života šlechtice. Neuhýbá však před svými povinnostmi, a když pozná úchvatnou černookou Fionu Blackstockovou, začne mu jeho nová situace náhle připadat zajímavější.
Jako každá dobrá skotská horalka Fiona nesnáší Angličany - a novopečený vévoda z Lattimeru není vyjimkou, Za prvé, na její vkus je až moc přitažlivý. Za druhé, jeho právo na "její" hrad je fraška, jelikož po celé roky šlo o majetek Maxwellova klanu. Zatímco ti dva svádějí zuřivý souboj vůle, vzplane mezi nimi vášeň a vzápětí i láska, divoká jako samotné Skotsko. Je Fiona dost silná na to, aby odolala návrhům nepřítele - nebo je Gabriel skutečně její hrdina v přestrojení?Ella Careyová - Uzamčená minulost

Kniha by měla vyjít: 23.11.2018

Mladá fotografka Cat Jordánová má před svatbou a její newyorský život plyne poklidně a předvídatelně. Pak se však dozví, že v Paříži zdědila byt, a po svém příjezdu s úžasem zjistí, že toto překrásné apartmá nikdo nenavštívil celých 90 let a je zachováno tak, jak ho kdysi jeho neznámá majitelka zanechala. Kdo ale platil celá desetiletí nájem? Jak to, že byt nezdědil právník majitelů, shodou okolností velmi pohledný mladý muž? Otázky se kupí a jdou tak daleko do minulosti, že se zdá nemožné najít odpovědi. Pokud ovšem nejsou uzamčeny v pařížském bytě, v dokonalé časové schránce...
C. L. Taylor - Strach

Kniha by měla vyjít: 23.11.2018

Lou Wandsworthová si užila nechtěné pozornosti médié vrchovatou měrou, když ve čtrnácti utekla do Francie se svým jednatřicetiletým učitelem Mikem Hughesem.

Teď je jí tolik, co bylo tenkrát jemu, a její život je v troskách. Pokud se chce ještě někdy sebrat a být schopná jít dál, musí se odhodlat k činu - odjet zpátky do rodného města a konfrontovat Mika kvůli všemu, co jí způsobil.

Brzy však zjistí, že se Mike vůbec nezměnil. Jeho nezdravá pozornost se znovu upírá na třináctiletou žákyni... Lou se rozhodne udělat všechno pro to, aby se zlá historie nemohla opakovat, a rázně bere věci do svých rukou. Nemá tušení, jak těžký úkol na sebe vzala. Mike je pradátor nejdrsnějšího ražení, a tak nelze vyloučit, že se Lou stane znovu jeho obětí.Stephanie Laurensová - Přitažlivost

Kniha by měla vyjít: 28.11.2018

Sebastianův mladší bratr Michael nemusí shánět nevěstu, protože on titul nezdědí, a tak se může jen bavit ve společnosti a jezdit na hony. Ale i zábava ho časem znudí, a když se dozví o bratrově snaze odhalit spiknití proti královně a Anglii, rozhodne se mu pomáhat.
Michael se snaží vystopovat posly, kteří zásilku střelného prachu převezli z Kentu do Londýna. Ukáže se, že jedinou unformaci mu může poskytnout líbezná slečna Cleome Hendonová, která navzdory svému mládí pevnou rukou řídí rodinnou přepravní firmu...Lisa Jackson - Lži, samé lži

Kniha by měla vyjít: 30.11.2018

Teprve ve smrti si bývalá královna krásy jménem Didi uživá velkolepou pozornost médií, po které celý život toužila. Před dvaceti lety pracovala v lasvegaském klubu jako dvojnice Marilyn Monroe a vír nočního života jí ponechával jen velmi málo času na výchovu dcery Remmi. Nyní někdo vydal její neautorizovaný životopis a ona vzápětí vyskočila z okna. Policie to považuje za jasnou sebevraždu, nebo snad o zoufalý pokus o upoutání pozornosti, který tragicky nevyšel.

Remmi však ví, že pravda není tak jednoduchá. Mrtvola na chodníku sice vypadá jako Didi, měla také její šaty a paruku - ale nebyla to Didi. Jak by také mohla, když skutečná Didi před dlouhou řadou let záhadně zmizela v poušti? Policie po ní tenkrát marně pátrala a následně ji prohlásila za nezvěstnou.

Jestliže však mrtvá žena není Didi, kdo ležel v kaluži krve na chodníku? A jaká je mezi oběma ženami spojitost? Remmi je rozhodnuta přijít věci na kloub a společně s policejní vyšetřovatelkou a svým idolem z dětství postupně odhaluje temná zákoutí historie vlastní rodiny. Zdá se, že bezcílné ambice a pokřivené lži by mohly někoho znovu dohnat k vraždě...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama