Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Říjen 2018

Hana Marie Körnerová - Pán hor V.

21. října 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Po nějaké době, se vracím k sérii Pán hor. A musím uznat, že pátá kniha, byla lepší než předchozí.VĚNO SLEČNY ISABELLY

Maxmilián opouští rodný kraj a vydává se do světa. V Egyptě se mu podaří vydělat veliké jmění a najde v sobě podnikatelského ducha. Zpáteční cestou navštíví také Čechy a ve Francii otevírá mimo jiné sklárnu s českými skláři. Po svém návratu domů je Maxmilián nejbohatším mužem kraje - toho mnozí využijí - a mezi takovými nechybí ani Gilbert s Lucií, která je v manželsví s Gilbertem nespokojená, a tak usiluje o přízeň Maxmiliána.
Naštěstí je tu Maxmiliánův přítel z cest, David Magnard, který mu vyhlídne nevěstu - Isabellu de Clisson, jejímž věnem jsou pozemky, o které má Maxmilián zájem. Isabellin otec se ukáže jako schopný vyjednávač - proto Isabellina ruka Maxmiliána něco stojí...


PANSKÝ DŮM

Sedmnáctiletá Jana je podle staré smlouvy zaslíbená nejstaršímu synovi Fressnayových, a tak je za něj provdána. Ač je Gerard téměř dvakrát tak starý jako Jana a navíc invalidní, přesto v něm dívka najde přítele a ochránce. Až do chvíle, kdy se objeví mladý, tajemný muž s maskou přes obličej, jenž má v Panském domě jakési poslání.
Jana je rozhozená pocity ke dvěma mužům - Gerardovi a Denisovi, nemanželskému synovi Andrého de Braie (syn Sebastiana a Sylvie). Víc z děje prozrazovat nebudu, ať máte taky něco ze čtení, pokud si knihu přečtete.
Každopádně mě osobně pátá kniha mile překvapila a dobře se mi četla. Myslím si, že tohle je to pravé pro všechny romantické duše. Nemůžu jinak, než tentokrát tu jednu hvězdičku, kterou jsem minulé knize ubrala přidat - pět hvězdiček a tentokrát hlavně díky druhé části, která se povedla víc, než první.

Návštěvnost 362 - 365

16. října 2018 v 12:10 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Moc děkuji všem, kteří navštěvují tento blog.


Pondělí: 0
Úterý: 0
Středa: 1
Čtvrtek: 1
Pátek: 0
Sobota: 3
Neděle: 0
Celkem: 5


Pondělí: 8
Úterý: 2
Středa: 1
Čtvrtek: 2
Pátek: 1
Sobota: 4
Neděle: 2
Celkem: 20


Pondělí: 7
Úterý: 6
Středa: 7
Čtvrtek: 8
Pátek: 6
Sobota: 8
Neděle: 10
Celkem: 52


Pondělí: 2
Úterý: 14
Středa: 14
Čtvrtek: 8
Pátek: 11
Sobota: 8
Neděle: 6
Celkem: 63

Novinky v naší knihovně - září

12. října 2018 v 8:30 | Nikinka
Knížek není nikdy dost, ale času na čtení mám v poslední době málo. Mám pocit, že než stačím přečíst, co jsem si koupila, vyjde nový katalog, kde je spoustu dalších knih.


Když jsem navštívila knihkupectví naposledy, byl to po dlouhé době den, kdy jsme si s maminkou mohly obejít společeně více obchodů - knihkupectví jsme navštívily příležitostně.
Do své knihovny tak přispívám nejnovějším Harlanem Cobenem a jeho thrillerem Nenech to být. Zaujal mě také historický román Pod krvavými nebesy, o kterém jsem zprvu uvažovala spíše jako o eknize, nakonec jsem zvolila knihu a jsem za to ráda.
Mamince jsem koupila Pád do tmy od Kláry Janečkové. Je to naše první kniha, tak jsem zvědavá. Líbila se nám také nejnovější kniha Coriny Bomannové - Čas vlčích máků. Autorčiny předchozí knihy jsem dlouho chtěla, avšak ještě jsem se k nim nedostala. Začínáme tedy tou zatím poslední a věřím, že pokud bude mamka spokojená, nezůstaneme jen u ní.
Sestra toužila po knihách Uzdravte si oči a Dejte sbohem únavě. Koupily jsme také novinku - Nová životní energie.Harlan Coben - Nenech to být

S bezkonkurenčně porcí napětí a emocionálního vhledu prozkoumal Harlan Coben ve svém novém thrilleru, jak mohou velká tajemství a malé lži zničit vztahy nejen v jedné rodině, ale v celém městě.
Detektiv Napoleon Nap Dumas se už patnáct let snaží nalézt odpověď na dvě otázky - kdo zabil jeho bratra-dvojče Lea a jeho přítelkyni Dianu a kam a proč zmizela jeho láska Maura. Teď se zdá, že natrefil na ty správné stopy. V souvislosti s vyšetřováním vraždy byly objeveny Mauřiny otisky prstů. S každým dalším krokem, který Nap učiní, se však vynořují nové otázky - o ženě, kterou miloval, o přátelích z dětství, o nichž si myslel, že je zná, o vojenské základně, poblíž které vyrůstal, a zejména o Leovi a Dianě, jejichž byla temnější a zlověstnější, než si Nap vůbec dokázal představit.


Mark T. Sullivan - Pod krvavými nebesy

Pino se nestará o nacisty ani o válku. Je to prostý italský mladík, který si chce užívat života, hudby, dívek. Avšak když je jeho milánský domov vybombardován, přidává se k podzemnímu hnutí, které pašuje židy do bezpečí. Pino tak začíná zjišťovat pravdu o utrpení, kterým nejen Itálie prochází. A také nachází lásku u starší vdovy Anny. Vše se navíc ještě zkomplikuje, když se Pino nedobrovolně stává osobním řidičem u Hitlerovy pravé ruky v Itálii, tajemného Hanse Leyera. Pino rozehrává nebezpečnou špionážní hru přímo v srdci nepřítele. Ovšem stejně jako odhaluje další a další zvěrstva, smyčka kolem něj a jeho nejbližších se neúprosně stahuje...


Klára Janečková - Pád do tmy

Tereza Brašová uteče ve svých osmnácti letech z domova, aby se zbavila svého otčíma, který ji léta sexuálně zneužíval. Bezpečí najde ve slovinských jeskyních, kde začne pracovat jako průvodkyně v největším krasu Evropy a později se proslaví jako záchranářka. Petr Brašov, který mezitím udělal politickou kariéru, Terezu donutí vrátit se do Prahy, aby její popularity využil pro svou mediální kampaň.
Netuší však, že právě to se mu stane osudným...


Corina Bomannová - Čas vlčích máků

Nicole svého otce nikdy nepoznala. Její matka Marianne o něm nemluvila a minulost halila mlčením.
Nicole vždycky toužila po sourozencích, po velké rodině, vyrůstala však jako jedináček. O to větší má radost, když téměř ve čtyřiceti letech zjistí, že je těhotná - ačkoli otec dítěte ji opustil. Pak se ale dozví, že dítě nejspíš nepřijde na svět zdravé, protože má dědičnou srdeční vadu. Vyděšená Nicole se vydá za svou matkou, aby se od ní konečně dozvěděla, kdo byl její otec. Marianne jí po mnoha letech mlčení začne vyprávět o svém dospívání v poválečné době, o velké lásce k francouzštině a pozůstatcích staré nenávisti mezi Němci a Francouzi, kterou měla na svědomí válka. A také o jedné dodnes bolestné ztrátě...


Inka Jochumová - Uzdravte si oči - Staré čínské metody pro dobrý zrak

"Posílené oči dokážou dobře vidět."
Naučte se pracovat se svou vnitřní energií, tradičně nazývanou čchi. Zkušenosti dosvědčující, že tato velmi snadná cvičení harmonizují člověka i jeho vztah k okolí. A jejich výsledky jsou úžasné: díky energii vysílané do očí se mnohým zlepšil zrak natolik, že přestali nosit brýle. Aktivně prováděný čchi-kung zároveň působí preventivně, a tak dochází k celkovému ozdravení. Vynikající rady z cyklu příruček, vycházejících z čínské léčebné tradice, vám umožní příliv vitality.


Inka Jochumová - Dejte sbohem únavě - Staré čínské metody k načerpání životní energie

Mistr Č´Čchang Li: pět zásadních cviků
Únava vzniká především při nedostatečném proudění vnitřní energie, takzvané čchi. Naučte se ji získávat a posilovat! Je prokázáno, že cvičení pramenící z tradičního čínského posilování energie oživují vnitřní orgány a rozpouštějí blokády v meridiánech. Dochází k harmonizaci těla a celkovému ozdravení. Díky vynikajícím radám z cyklu těchto příruček získáte příliv vitality.


Inka Jochumová - Nová životní energie - Staré čínské metody: pět zásadních cviků

Má-li být člověk zdravý a plný síly, především v něm musí dostatečně proudit vnitřní energie neboli čchi. Mistr Č´Čchang Li názorně předkládá pět zásadních cviků k energetickému posílení. Dochází k harmonizaci těla a celkovému ozdravení. Díky vynikajícím radám z cyklu těchto příruček získáte příliv vitality.


Návštěvnost 358 - 361

10. října 2018 v 16:31 | Nikinka
Děkuji všem, kteří navštěvují tento blog.


Pondělí: 0
Úterý: 1
Středa: 10
Čtvrtek: 2
Pátek: 3
Sobota: 3
Neděle: 2
Celkem: 21


Pondělí: 12
Úterý: 1
Středa: 1
Čtvrtek: 2
Pátek: 3
Sobota: 3
Neděle: 1
Celkem: 23


Pondělí: 0
Úterý: 12
Středa: 8
Čtvrtek: 9
Pátek: 8
Sobota: 2
Neděle: 2
Celkem: 41


Pondělí: 0
Úterý: 1
Středa: 6
Čtvrtek: 8
Pátek: 8
Sobota: 8
Neděle: 8
Celkem: 39

Jodi Picoultová - Čas odejít

7. října 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
"Knihy Jodi Picoultové
se vám na polici rozhodně zaprášit nestačí.
Přečtete je jedním dechem a budete chtít víc a víc."
Los Angeles Times


Existuje tenká hranice mezi negativním okamžikem
a traumatem. Negativní okamžiky si zapamatujeme.
Traumatické zapomeneme, nebo je tak zaobalíme, že je
ani nepoznáme, anebo se změní na velké, prázdné,
bílé nic, co mám v hlavě, když se snažím soustředit na tu noc.
Vím tohle:

1. Byly mi tři.
2. Matku našli v bezvědomí na území rezervace,
asi kilometr a půl na jih od mrtvého těla. Tohle stojí
v policejních zprávách. Odvezli ji do nemocnice.
3. O mně se v těch policejních zprávách nemluví. Babička
mě potom vzala k sobě, protože otec měl už dost starostí
s mrtvou pečovatelkou o slony a manželkou v bezvědomí.
4. Někdy před úsvitem matka nabyla vědomí
a z nemocnice zmizela, aniž by ji kdo viděl odcházet.
5. Už jsem ji nikdy neviděla.Jenna Metcalfová se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji matku Alici. Ta totiž zmizela, poté, co v rezervaci udupal její kolegyni slon. Anebo to bylo celé jinak?
Alice studovala chování slonů v Africe, pak však poznala Jennina otce a vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice prostě zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že ta by ji jenom tak opustila.
Jediný člověk, který by třináctileté děvče mohl nasměrovat na správnou stopu, je její otec, jenomže ten po zmizení své ženy skončil na psychiatrii. Jenna jde za vědmou, najme si soukromého detektiva... zkouší zkrátka cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. A stále dokola pročítá matčiny deníky, protože se nemůže zbavit myšlenky, že se kdesi v těch záznamech skrývá ke všemu klíč. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.

Výsledek obrázku pro slon africkýKonečně je tu další recenze. Dnes tady pro vás mám knihu Čas odejít. Nutno říci, že je to dost zvláštní, ale skvělá kniha.JENNA

Jenna je třináctiletá dívka, která žije se svou babičkou. Chodí do školy, dobře se učí, v noci se jí zdá o slonech a ve svých snech také vídá svou matku. Ta před deseti lety zmizela a od té doby ji nikdo nikdy neviděl. Jenna má na svou matku jen slabé vzpomínky ve svých snech.


ALICE

Alice Metcalfová je vědkyně a ošetřovatelka slonů v přírodní rezervaci. Mimo jiné je také matka - Jennina matka. Život zaslíbila slonům už jako malá holčička. Celý svůj výskum věnovala pozorování slonů, když truchlí poté, co ztratí své mládě nebo kohokoli ze členů stáda. Alice žila spolu se svou rodinou v rezervaci - na první pohled bylo vše v pořádku, ale nic není takové, jak se může zdát... Jednoho dne Alice zmizí. Proč?
Části knihy, kterými nás provází Alice, jsou velmi zajímavé a je na nich vidět autorčina pečlivost - zavádí vás do krásných míst a dozvíte se spoustu zajímavých věcí o slonech.


VIRGIL

Virgil je bývalý policista, jenž před deseti lety vyšetřoval záhadnou smrt ošetřovatelky, kterou ušlapala slonice. Byl to on, kdo tehdy našel Jenninu matku a odvezl ji do nemocnice. Jakmile se probrala, zmizela, aniž by o tom někdo věděl. Přestože má Virgil své mouchy, Jenna věří, že dokáže napravit to, co před lety zvoral a pomůže jí najít její matku.


SERENITY

Serenity Jonesová je vědma, kterou si Jenna našla ve Zlatých stránkách. Obrátila se na ni v domění, že by Serenity mohla díky svým schopnostem Alici najít. Avšak Jenna netuší, že je Serenity už dávno za prahem svých možností. Dříve byla velmi uznávaná, pak se něco stalo a její síly ji opustily. Alespoň doposud si to myslela...Moc ráda bych prozradila víc, ale bojím se, že by to bylo příliš mnoho. Každopádně - pokud jste knihu nečetli, rozhodně to musíte napravit - stojí to za to. Je to kniha o životě, lásce a ztrátě. Je smutná, ale krásná. Věřím, že si knihu užijete jako jsem si ji užila já. Za sebe mohu jen doporučit a zcela zaslouženě hodnotit plným počtem hvězdiček.

Výsledek obrázku pro slon africkýJODI PICOULTOVÁ napsala 23 románů, jichž se prodalo odhadem 40 milionů výtisků v 35 zemích po celém světě. V roce 2003 získala cenu New England Bookseller Award a osm jejích posledních titulů - včetně Času odejít - se ihned po vydání vyhouplo na první místo prestižního žebříčku bestsellerů New York Times.
Autorka si získala čtenářskou přízeň i respekt kritiky především mnohovrstevnými dramaty s kontroverzní (často pak lékařskou) tématikou, které zobrazují krizové okamžiky v životě obyčejných lidí a jež jsou komponována na základě velmi pečlivého a do nejmenších detailů zacházejícího průzkumu tématu, i prostředí, v němž se daná kniha odehrává.
Česky zatím vyšly romány Až na konec všech dní (Motto 2002), Je to i můj život (Ikar 2005, 2016), Prostá pravda (Ikar 2007, 2018), Desátý kruh (Ikar 2007, 2018), Nejsem jako vy (Ikar 2011), Vlk samotář (Ikar 2013), Vypravěčka (Ikar 2014), Čas odejít (Ikar 2015) a Velké maličkosti (Ikar 2017).

Podzim s hudbou

4. října 2018 v 11:15 | Nikinka
Dnešní článek nechci věnovat knihám, ale hudbě - druhé největší zálibě. Není nikdo, kdo by neměl rád hudbu a věřím, že nejsem jediná, kdo si v dnešní době, plné počítačů, tabletů, možnosti stáhnout si MP3 formát, či stáhnout si do našich chytrých telefonů Deezer či Spotifi a spoustu dalších aplikací na přehrávání hudby, kupuje alba - album má pro mě hodnotu, kterou mi nenahradí žádná aplikace, přestože ani já bych nemohla na zahradě existovat bez Spotifi - hudba je se mnou pořád a každý den.
Pokud máte stejný vkus, můžete si stejně jako já - minimálně v jednom případě - udělat takové malé Vánoce a přispět dalším kouskem do sbírky.


Již 19. října, vychází debutové album Greta Van Fleet - Anthem Of The Peaceful Army, na které kapela láká písní When The Curtain Falls. Musím říct, že je pro mě Greta Vaan Fleet oběv - velký oběv, který mě dostal. Víc není třeba. Snad jen to, že se těším a jsem zvědavá - věřím, že o tehle kapele ještě uslušíme a pokud bude jejich první album minimálně stejně dobré, jako byly loňské EP, pak chci víc takových mladých talentů.9. listopadu potěší Muse své fanoušky novinkou Simulation Theory. Ochutnávkou alba kapela nešetří - loni představili píseň Dig Down, letos ji následovaly písně Thought Contagion, Something Human, The Dark Side a čerstvá novinka Pressure. Muse je jedna z mých nejoblíbenějších kapel, na jejich album se těším.16. listopadu, vyjde čtvrté album Mamford & Sons - Delta. Nemůžu se dočkat! Tuhle kepelu, jsem si zamilovala. Píseň Guiding Light, mi zpříjemnila jedno sobotní ráno a mám jasno - tímhle si rozhodně chci udělat radost.


Brzy na knižních pultech

1. října 2018 v 8:30 | Nikinka
Jeden z důvodů, proč mám ráda podzim, je čtení - když je chladno, udělám si čaj a čtu si zabalená v dece - takle bych mohla číst hodny. Pojďme se podívat, jaké novinky nám přinese říjen.Se sérií Panský dům, jsem ještě nezačala. Teď, když vychází závěrečná kniha Panský dům a jeho dědictví, už se do čtení snad pustím. Milovníci napínavé četby, mohou zkusit už osmou knihu v sérii Případy vrchního inspektora Gamache - Krásné tajemství.
Dále román Život udeří, kam se mu zachce. Od autorky jsme mohli číst knihy Čmeláci v srdci, nebo Čokoládový průšvih.
Příznivce knih pro mládež, možna zaujme kniha Věř mi. Pokud podobné knihy nevyhledáváte, možná vás víc oslovi společenský román Vánoční pohlednice. Od autorky již vyšly knihy Služebná z hostince a Matčino tajemství.
Pokud jste četli historický román Irská kráska, můžete se těšit na pokračování - Sbohem, Irsko. Rovněž zajívavá může být kniha Nech mě jít.
Společnský román Ty a já, navždy, nebo thriller Sběratel trofejí.
Dále rovněž thriller Ztichlý dům.
Thriller Naprosto cizí, nebo román Sama sebou.
Milovníky romantiky, možná zaujme kniha Věrnost.
Pro milovníky napětí, je tu thriller Tiché lži.
Ani společenský román Mitfordské vraždy 1 by nemusel být špatný. Pro mládež, je tu Odpuštění - pokračování série Andělé, nebo román Královský návrh.
Světová současná literatura Vyšlapaná čára.
Pro mládež je tu Dvůr mrazu a hvězd, nebo společenský román Čokoládový sen.
Příznivci Agathy Christie, mohou udělat radost sobě, nebo někomu blízkému knihou Slečna Marplová a záhady: Povídky. U napínavé četby zůstanu - dále je tady thriller Kříďák a detektivka Mrtvá ve vodě - Anglická detektivka. Světová současná literatura - Čtvero ročních období v Římě.
Ani do série Modrá volavka jsem se ještě nepustila - hrozně dlouho se chystám na první knihu Návrat na vinici a přitom se jedná už o třetí knihu v sérii. Vy, co jste četli knihy Návrat na vinici a Dokonalá partie, se můžete těšit na Šanci na štěstí.
Dále společenský román Ozvěna soumraku a detektivka Slepá bába.
Thriller Už teď jsi mrtvá.
A nakonec společenský román Dům stínů a páte vydání histirického románu oblíbené Barbary Woodové - Volání minulosti.Anne Jacobsová - Panský dům a jeho dědictví

Kniha by měla vyjít: 1.10.2018

Augsburg 1920
Panský dům hledí optimisticky vstříc budoucnosti. Paul Melzer se po návratu z ruského zajetí ujal vedení továrny a dopomohl rodinné firmě získat zpět starou slávu. Jeho sestra Elizabeth se se svou novou láskou nastěhuje zpátky do rodného domu. Paulova žena Marie si splní svůj dávný sen: otevře si módní ateliér. Její modely slaví úspěchy, ale stále častěji dochází ke sporům s Paulem. Marie nakonec jednoho dne sebere děti z panského domu se odstěhuje a kola osudu nabírají rychlost...
Závěrečný díl trilogie.Louise Pennyová - Případy vrchního inspektora Gamache 8: Krásné tajemství

Kniha by měla vyjít: 1.10.2018

V před světem uzavřeném klášteře Saint-Gilbert-Entre-les-Loups žije v poklidu a modlitbách dvacet mnichů. Ironií je, že společenství, které přijalo slib mlčení, se stalo proslulým pro svůj nádherný zpěv, jehož působení na posluchače je tak hluboké, že se mu přezdívá "krásné tajemství".
Až když je zavražděn známý sbormistr, brána kláštera se otevře a vpustí vrchního inspektora Armanda Gamache ze slavné quebecké Sureté, který zde objeví neklid ve zdánlivé harmonii a je nucen konfrontovat se i se svými vlastními démony. Před odhalením vraha, před obnovením míru musí vrchní inspektor nejprve zvážit božské i lidské a zacelit trhliny mezi nimi.
Krásné tajemství vyneslo kanadské bestsellerové autorce Louise Pennyové hned trojí prestižní ocenění: Agatha Award, Anthony Award a Macavity Award.Petra Hülsmannová - Život udeří, kam se mu zachce

Kniha by měla vyjít: 3.10.2018

Párty, zábava a volnost - to je pro Marii nejdůležitější na světě a ona svůj bezstarostný život miluje. Vše se ale rázem změní ve chvíli, kdy sestra Christine těžce onemocní a požádá ji, aby se během její léčby postarala o malá dvojčata, na které je sama. A nejen to, musí převzít sestřino místo v rodinné loděnici. Marii začne brzy všechno přerůstat přes hlavu: nemocná sestra, turbulentní rodinný život, firma, jejíž budoucnost je ve hvězdách. A jako by toho nebylo dost, uvědomí si podivné šimrání v břiše pokaždé, když zahlédne svého šéfa Daniela. A ve chvíli vrcholného chaosu přijde další životní zkouška...


Kylie Scott - Věř mi

Kniha by měla vyjít: 4.10.2018

Mládí přináší mnoho nových zážitků: poprvé jdete za školu, poprvé se zamilujete, poprvé vám někdo drží u hlavy zbraň.

Den, kdy byla držena jako rukojmí při přepadení večerky, otřese celým Ediiným životem. Už nehodlá dál snášet šikanu a snobství na soukromé akademii a přestoupí na státní střední školu, kde se setká s Johnem, klukem, který riskoval svůj život, aby zachránil ten její.
Zatímco si Edie chce užívat, John se naopak touží usadit. Po letech plných večírků a prodávání drog se svým starším bratrem chce vést normální život - chodit včas do školy a začít myslet na budoucnost. Cení si přátelství s Edie, pomáhá jí držet se dál od potíží i rozšiřovat si obzory.
Brzy se však o slovo opět přihlásí temný svět plný nebezpečí, kterému už jednou jen stěží unikli. Poprvé měli štěstí a přežili, podruhé však mohou ztratit mnohem víc - jeden druhého.Dilly Court - Vánoční pohlednice

Kniha by měla vyjít: 4.10.2018

Po otcově smrti zůstanou Alice a její těžce nemocné matce jenom dluhy. Obě truchlící ženy jsou odkázané jen na neochotnou podporu nepřející tety Jane. Ta se však snaží nepohodlného břemene co nejrychleji zbavit a pokouší se Alice provdat za svého mnohem staršího příbuzného. Teta ji navíc nechá zaměstnat u svých zámožných známých jako učitelku a vychovatelku, aby si Alice vydělala na byt a stravu.
Malá Flora je však rozmazlená a nezvadatelná a Aliciným jediným spojencem je pohledný strýc Rory, který se posléze rozhodne uplatnit Alicino výtvarné nadání ve své polygrafické dílně. Ne každý jí však úspěch přeje, a když se ji její nepžátelé snaží zdiskereditovat, Alice nezbývá než věřit, že ji před nadcházející nepřízní osudu zachrání právě ona vlídná, sváteční nálada Vánoc...Ann Mooreová - Sbohem, Irsko

Kniha by měla vyjít: 5.10.2018

Gracelyn O´Malleyová se snaží uprchnout se svou dcerou z Irska. V patách jí jsou anglické úřady i démoni vlastní minulosti. Po řadě peripetií se jí podaří doplout do New Yorku, kde ji už nedočkavě vyhlíží její bratr. Ovšem Amerika není jen místem nových začátků, ale také krutých náhlých konců a nových nepřátel. Gracelyn, vedena svou vírou ve spravedlnost, brzy pozná, že za ideály a právo na život je třeba bojovat i v Novém světě. Smrtelné nebezpečí, temný přízrak otrokářství i moderního obchodu s lidmi, to vše jí brání v klidu spočinout a starat se jen o vlastní rodinu a snad i o novou lásku se zásadovým námořním kapitánem...Edward Docx - Nech mě jít

Kniha by měla vyjít: 5.10.2018

Louis Lasker má svou rodinu nade všechno rád. Jedinou výjimku představují situace, kdy členy své rodiny upřímně nesnáší. Tento rozpor se táhne hluboko do historie, v níž sehrála svou roli celá řada událostí: rozvod jeho otce, smrt jeho matky, dobrovolný exil jednoho bratra a programová netečnost bratra druhého. Už si řekli úplně všechno, zároveň si neřekli vůbec nic.

A s touto anamnézou v zádech tď starý pán Lasker oznámí svým třem synům, že učinil rozhodnutí, které jim všem změní život. Dospěl do terminálního stádia smrtelné nemoci a žádá, aby ho doprovodili při poslední cestě směřující na curyšskou kliniku, kde se provádí eutanazie.

Oba starší bratři to odmítnou udělat. Ani Louis si není zdaleka jistý, jestli lze otcův nápad považovat za dobrý, ale přesto usedne za volant letitého mnivaru VW, v němž kdysi vyráželi na rodinné dovolené. Počáteční rozpaky se s narůstajícím počtem ujetých kilometrů rozpustí v sentimentálních vzpomínkách, ještě později v opileckých i jinak anarchistických eskapádách, ale hlavní otázka zůstává: má Louis svého komplikovaného otce takříkajíc k smrti rád?Jill Mansellová - Ty a já, navždy

Kniha by měla vyjít: 8.10.2018

Nic nezůstane tajemstvím navždy a láska nejméně ze všech...

Ráno v den svých dvacátých pátých narozenin otevře Lily Harper úplně poslední dopis, který jí napsala její milovaná matka, která zemřela, když jí bylo osm. Dozví se o první a jediné skutečné lásce své matky.

V tentýž den potká Lily Eddieho Tesslera, herce, jehož sláva pomalu uvadá, a který by mohl dočista změnit její život. Ale její kamarád z dětství, Dan, má své vlastní důvody, proč nechce, aby Lily Eddiemu věnovala příliš mnoho pozornosti.

Jeho tajemná minulost se pomalu začíná vynořovat a Lily si není jistá, čemu nebo komu věřit. Ale jedna věc je jasná: v krásné obci Cotswold Stanton Langley už nic nebude takové jako dřív...Sarah Flint - Sběratel trofejí

Kniha by měla vyjít: 8.10.2018

Pozoruje a vyčkává... A počítá. Každý z nich uchovává ve formaldehydu, aby se uchoval. Každý prst zanamá jednu oběť, mučenou a zabitou. Srdce vyřízlá z hrudi a místo nich vložený symbol konkrétní zrady. A každý týden přibude nová trofej. V jeho očích se všechny oběti provinily a musely zaplatit. Jedno však všechny oběti spojuje. Přijde Charlotte na to, co to je?Jenny Blackhurst -Ztichlý dům

Kniha by měla vyjít: 12.10.2018

Jmenuji se Emma Cartwrightová. Ještě před třemi lety jsem byla Susan Websterová a zabila jsem svého dvouměsíčního syna Dylana.
Vůbec si nepamatuji, co se tehdy stalo. Ale když vám něco tvrdí policie, váš lékař i všichni blízcí, tak jim začnete věřit, ne?
Ovšem na druhou stranu... Když si nevzpomínáte, co se stalo, můžete si být opravdu jisti, že vám říkají pravdu?
Co kdyby se objevila malá naděje, že je váš syn naživu? Neudělali byste všechno pro to, abyste s ním zase mohli být?Megan Miranda - Naprosto cizí

Kniha by měla vyjít: 15.10.2018

Když Leah Stevensová přijde o prestižní post reportérky bostonských novin i o svou dobrou pověst, nastanou jí těžké časy. Nevinné setkání s bývalou spolubydlící Emmy Greyovou však skončí dost překvapivě: obě mladé ženy se rozhodnou přestěhovat do malého městečka s nadějí, že se jim podaří nechat minulost za sebou.
Brzy po nastěhovaní však dojde k tragické události: je nalezena mrtvá žena, která se Lee až neuvěřitelně podobá, a Emmy zmizí. Policie však po ní nenalézá jedinou stopu - ani její známé, ani e-mailovou korespondenci nebo úřední dokumenty. Když Leah začíná po Emmy v jejich společně pronajatém domku pátrat na vlastní pěst, zjišťuje, jak málo toho o své přítelkyni ve skutečnosti věděla. Je možné, že žádná Emmy Grayová nikdy neexistovala?
Během pátrání začíná Leah také čím dál víc pochybovat o pohnutkách lidí kolem sebe. Komu může věřit? Jaké jsou ve skutečnosti motivy pohledného mladdého detektiva, Leiných kolegů ze školy nebo jejích dospívajících studentů? Leah se při pátrání po zmizelé musí postavit nejen svým starým démonům, ale vypořádat se i s tajemstvími lidí z městečka. V tomhle podivném případu jako by měl každý co skrývat, a platí to i pro samotnou vypravěčku...Jojo Moyesová - Sama sebou

Kniha by měla vyjít: 15.10.2018

Louisa Clarková z bestsellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví...

Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě neví, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem...Stephanie Laurensová - Věrnost

Kniha by měla vyjít: 17.10.2018

Markýz Sebastian Cynster dobře ví, že už mu nezbývá moc času. Pokud si co nejdřív nevybere manželku, postarají se o to jeho starší příbuzné. Buhužel, ani na plesové sezóně v Londýně nenajde tu pravou. Pak ho však o pomoc požádá Drake Varisey, nejstarší syn vévody z Wolverstone; potřebuje vyslat zvěda do Irska, kde se má na plese od lorda Ennise dozvědět utajenou informaci o ohrožení královny a celé země.
Sebastian se zdráhá, ale vzhledem k tomu, že v Londýně ho čekají jen další plesy a nudné seznamování s nekonečnou řadou potenciálních urozených nevěst, nakonec příteli vyhoví.
Nejdříve však musí přesvědčit lady Antonii Rawlingovou, kterou zná od dětství, aby ho na cestě doprovodila. Antonia se právě rozhoduje, co se svým životem - nabídka potenciálních manželů se jí nezamlouvá a ona teď hledá nový přínosný smysl života. Ráda přijme Sebastianovu nabídku, protože ji zláká představa dobrodružství.
Oba špiony však čeká šokující zážitek, protože po příjezdu do Irska se lord Ennis stane obětí vraždy a před smrtí stihne Sebastianovi pošeptat pouze tři slova: Střelný prach. Tady.
Sebastian s Antonii začínají pátrat nejen po vrahovi, ale i po spiknutí proti královně, a přitom jejich dlouholeté přálelství přerůstá do hlubšího vztahu...Sarah Pinborough - Tiché lži

Kniha by měla vyjít: 18.10.2018

Sliby trvají jen tak dlouho, dokud věříte tomu, kdo je dal..
Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout.

Lisa žije poklidný život. Jako svobodná matka kolem čtyřicítky se naplno věnuje výchově šestnáctileté dcery Avy. Co se týče mužů, je víc než opatrná, nikdy nemluví o své minulosti ani o nepřítomném otci Avy. Její nejlepší přítelkyně a kolegyně Marylin by jí přála, aby se víc otevřela lidem a třeba i šla na rande - s novým přitažlivým klientem, který o ni očividně jeví zájem. Jenže Marylin má sama dost co řešit. Ava má zase po krk přehnané starostlivosti své matky. Chce žít jako všichni ostatní teenageři, bavit se s přáteli, chodit na plavání, učit se na zkoušky, mít přítele. Její matka by vyšilovala, kdyby věděla, že Ava už někoho potkala, někoho, kdo jí dává pocit, že je inteligentní - a žádoucí.

Lise se už velmi dlouho ohlíží přes rameno, ale v poslední době se cítí zvlášť nesvá. Tu a tam se objevují záhadné připomínky minulosti a naplňujií ji neklidem. Její pečlivě vybudovaný život se začíná drolit a Lisa pochopí, že jedinou cestou, jak ochránit sebe a dceru, je postavit se strachu čelem. Přestože pouhá odvaha nebude stačit. Bude potřebovat pomoc Marylin, jediné osoby, které může důvěřovat. Jejich vzájemná důvěra je pro záchranu Avy nezbytná. Marylin slíbí, že udělá cokoli bude třeba.

Jenomže kdysi dávno Lisa taky něco slíbila, a pak slib porušila. Její zrada nebyla nikdy zapomenuta - ani odpuštěna.
A teď má za své provinění zaplatit.Jessica Fellowesová - Mitfordské vraždy 1

Kniha by měla vyjít: 19.10.2018

První z řady elegantních kriminálních příběhů ve stylu Agathy Christie - britštější než čaj s mlékem a okurkové sendviče! Příběh je zasazen do Asthall Manor, skvostného sídla bohaté a vlivné rodiny. Je rok 1919 a mladičká Louisa Cannonová sem přichází pracovat jako guvernantka sester Mitfordových, zvláště pak tvrdohlavé slečny Nancy. Šestnáctiletá dívka se smyslem pro dobrodružství se vrhne do řešení vraždy ve vlaku, kterou v té době žije celá země; obětí zločinu byla sestra jejich milované chůvy. Louisa je zprvu neochotně, ale potom čím dál hlouběji zatahována do záhady, která s rodinou jejích chlebodárců souvisí víc, než by si přála.


Lauren Keteová - Odpuštění

Kniha by měla vyjít: 19.10.2018

Střední škola může být peklo...
Cam strávil v pekle mnohem víc času než kterýkoli jiný z padlých andělů. A právě teď má pro něj peklo podobu střední školy, kterou musí za trest navštěvovat jeho milovaná dívka Lilith, aby pykala za jeho hříchy.
Cam uzavřel sázku s Luciferem: má přesně patnáct dní na to, aby přiměl svou vyvolenou, aby se do něj znovu zamilovala. Když se mu to podaří, Lilith se bude moci vrátit do života, který stráví společně s Camem. Ale pokud neuspěje... v pekle je speciální místo určené jen jemu.
A čas běží.
Dlouho očekávané pokračování bestsellerové série Lauren Kateové.


Leila Meachamová - Královský návrh

Kniha by měla vyjít: 19.10.2018

Někteří lidé nevypadají, že by jim bylo souzeno žít šťastně až do smrti. Pokud...

Deborah kdysi upřednostnila kariéru před láskou a zrušila vlastní svatbu. Nechtěla nikomu ublížit, ale viděla jedinečnou šanci a chopila se jí. Nyní je jednou z nejrespektovanějších architektek v Denveru. A zatímco profesně je na vrcholu, láska se jí vyhýbá. Tedy než do jejího života nakráčí Daniel Parker. Zakázka na úpravu ústředí jeho firmy se pomalu stává cestou k něčemu mnohem vážnějšímu. Ovšem Dan skrývá tajemství, které může zničit vše, co mezi ním a Deborah vzniká... a rozervat její srdce na kusy. Navždy.Sara Baume - Vyšlapaná čára

Kniha by měla vyjít: 22.10.2018

Frankie je na dně. Zhroutila se na vyšisovaný koberec zatuchlé dublinské garsonky a sbírá sílu k poslednímu zoufalému počinu: zavolá mamince.
Hrdinkou druhé knihy pozoruhodné irské autorky je pětadvacetiletá výtvarnice, která prochází tvůrčí i existenciální krizí. Opustí velkoměsto a nastěhuje se do chátrajícího venkovského domku po milované babičce, kde od její smrti nikdo nebydlí. O samotě v prostředí plném upomínek na zemřelou i na vlastní dětství se Frankie pokouší pochopit podstatu svého zhroucení a najít z něj cestu ven, překonat smutek a depresi, vrátit se do života. Ve snaze dát svým myšlenkám strukturu zkouší sama sebe ze znalostí nabytých ze studia, interpretuje si výtvarná díla převážně dvacátého století a hledá v nich relevanci ke své životní situaci. Název jednoho z nich je titulem knížky.
Sara Baume, jejíž prvotině Jasno lepo podstín zhyna se dostalo nadšeného přijetí, zde potvrzuje originální intelekt a jazykové mistrovství, ale největší síla knihy opět spočívá v autorčině schopnosti čtenáře zcela ponořit do světa své hrdinky, vnímat ho jejími smysly, prožívat její emoce a nacházet krásu na nejnečekanějších místech.Sarah J. Maasová - Dvůr mrazu a hvězd

Kniha by měla vyjít: 24.10.2018

Pokračování bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží

Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené... Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír.Fion McIntosh - Čokoládový sen

Kniha by měla vyjít: 24.10.2018

Alexandra Frobisherová je moderně smýšlející žena s nadějnou kariérou. Pracuje v čokoládově v Yorku a o nabídky manželství rozhodně nouzy nemá. Jenže Alexandra nestojí o výhodný sňatek, který jí domluvili rodiče, ale touží po lásce, o níž se píše v románech.
Matthew Britten-Jones je přitažlivý muž s dobrým společenským postavením a svým ostrovtipem a inteligencí nakonec okouzlí nejn Alex, ale i její rodiče. Bude však přátelství stačit na pevný manželský svazek?
Je konec první světové války a kapitán Harry Blakey najde v zákopech ve Francii mrtvého vojáka. V jeho osobních věcech nalezne milostný lístek ukrytý v plechovce od čokolády, jež se posílaly vojákům na přilepšenou z domovské Anglie.
Aby vypátral neznámého autora záhadného vzkazu, vydává se Harry do čokoládovny Rowntree na severu Anglie, kde se setkává s Alexandrou a Matthewem... lidmi, kteří mu převrátí život naruby. Protože jen s jejich pomocí může rozluštit tajemství minulosti skrývající se v plechovce čokolády.
Dechberoucí příběh o milostném trojúhelníku odehrávající se na bitevním poli v severní Francii, ale i ve středověkém městečku York v Anglii...Agatha Christie - Slečna Marplová a záhady: Povídky

Kniha by měla vyjít: 25.10.2018

Nové luxusní ilustrované vydání povídek Agathy Christie tentokrát soustřeďuje kratší příběhy, v nichž vystupuje druhá nejslavnější postava královny detektivek - slečna Jane Marplová, ctihodná stará panna z vesničky St. Mary Mead, proslulá jako "odbornice na mrtvoly", která se dokonale vyzná ve zločinech a nemilosrdně odhaluje jejich pachatele. Zároveň jsou do tohoto souboru zařazeny povídky, kde sice nefiguruje žádný známý detektiv, přesto jsou to mistrné texty plné záhad, napětí, chytrých zápletek a dechberoucích odhalení.C. J. Tudor - Kříďák

Kniha by měla vyjít: 25.10.2018

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně... Misteriózní thriller Kříďák je tu - a nedá se před ním utéct.
Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury... strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana - pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomocí křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava - dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kusy. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku - s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.
Kříďák, debut britské spisovatelky C. J. Tudor, vychází ve 40 zemích - jako kniha roku.Ann Granger - Mrtvá ve vodě - Anglická detektivka

Kniha by měla vyjít: 25.10.2018

Neobvykle deštivá zima rozvodnila řeky a na pozemku místního spisovatele se objevilo vyplavené tělo mladé dívky Courtney Higsonové, zavražděné bodnou ránou do srdce. Spisovatel s hrůzou zjišťuje, že jej dívka teprve před pár dny obsluhovala na večírku v místní hospodě. Postupem času se ukáže, že vyšetřování neprovádí jen policie, ale také dívčin otec Teddy Higson, násilník, kterého právě propustili z vězení. Obě skupiny zjišťují, že se vrah nejspíš nachází mezi členy místního spisovatelského klubu. Ale kdo z těchto úctyhodných občanů by spáchal něco tak hrůzného?
Anthony Doerr - Čtvero ročních období v Římě

Kniha by měla vyjít: 25.10.2018

Výjimečná kniha - je plná mimořádných postřehů a popisuje Doerrova dobrodružství v jednom z nejúchvatnějších měst na světě. Anthony čte Plinia, Danta a Keatse? staré kronikáře Říma? a navštěvuje náměstí, chrámy a pamětihodnosti, o kterých tito muži psali. Účastní se vigilie umírajícího Jana Pavla II. a v prosinci vezme svá dvojčata do Pantheonu, aby jim ukázal, jak dovnitř okulem padá sníh. Společně se svojí rodinou se spřátelí s místními řezníky, zelináři a pekaři, jejichž hlučné příběhy a osobité výchovné rady jsou stejně neodolatelné jako samotný Řím. Tato osobní kniha odhaluje mnohé, je oslavou Říma, úžasným novým pohledem na rodičovství a úchvatným příběhem spisovatelského řemesla? díky němuž Doerr přetváří své zážitky a zkušenosti do vět.Kristan Higginsová - Šance na štěstí

Kniha by měla vyjít: 26.10.2018

Colleen O'Rourkeová je romantička tělem a duší - ovšem jen když se nejedná o ni. S radostí dělá dohazovačku přátelům a pracuje jako barmanka, což jí přináší celou plejádu skvělých příležitostí, jak utěšit zlomená srdce a občas trochu napomoct náhodě správným směrem. Před deseti lety jí Lucas Campbell zlomil srdce a ona by velmi nerada, kdyby se něco takového ještě opakovalo. Ne že by si někdo vůbec troufl prolomit její obrannou zeď... Ale teď je kvůli rodinným záležitostem Lucas zpátky ve městě a zdá se, že i on má s Colleen nevyřízené účty.


Judith Kinghornová - Ozvěna soumraku

Kniha by měla vyjít: 29.10.2018

Poutavý a dojemný příběh nepravděpodobného přátelství mezi paní a služkou na prahu první světové války. I přes hrozbu války v Evropě je roku 1914 budoucnost Pearl Gibsonové zářivá. Zajistila si místo jako komorná v bohaté šlechtické rodině z Northumberlandu a toto místo jí přinese nejen respekt, ale také možnost cestovat a žít v luxusu. Její nový život na skotském letním sídle u lady Ottoline Campbellové je smršť intrik a lesku, skandálů a důvěrností - a překvapivě se při tom všem se svou zaměstnavatelkou důvěrně spřátelí. Ale když v Evropě vypukne násilí, život Pearl i Ottoline se nezvratně změní. Když jsou jejich muži povoláni na frontu a zanechají je v očekávání špatných zpráv, Pearl si uvědomí, že se se svou paní musí podělit ještě o jedno poslední tajemství - o takové, které je spojí navždy.Jarmila Pospíšilová - Slepá bába

Kniha by měla vyjít: 29.10.2018

Zkušená advokátka Tereza Vrábelová má za sebou více než dvacetiletou praxi a zdá se jí, že lidé ji už nemají čím překvapit. Má dobrou pověst, žije klidný život, její soukromí je spořádané, nemá s nikým problémy, žádné konflikty. Až do jednoho obyčejného pátečního dne... Kdosi ji začne sledovat, časem přibudou i výhrůžky a tlak se stupňuje. Tereza se začíná bát. O co jde, komu vadí natolit, že vynakládá úsilí, aby ji zastrašil? A proč? Váhá, jestli se má obrátit na policii, nechce se jí do toho. Začne být podezíravá vůči lidem ve svém okolí a její dosavadní pevný svět je rozleptáván strachem a nedeůvěrou...Sharon J. Bolton - Už teď jsi mrtvá

Kniha by měla vyjít: 30.10.2018

Krátce před rozbřeskem se pasažeři vzhlídkovéhé o letu balónem stanou svědky brutální vraždy. Necelou hodinu poté se balón zřítí. Katastrofu přežije jediná členka osádky.
Spatřila vrahovu tvář - ale také on spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby jedinou očitou svědkyni svého činu zlikvidoval.
Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat na místo, kde se bude znovu cít v bezpečí. Netuší, že právě tam bude muset čelit největší hrozbě...
Pamela Hartshorne - Dům stínů

Kniha by měla vyjít: 31.10.2018

Když se Kate Vavasourová probudí v nemocnici, nepamatuje si rodinu shromážděnou kolem svého lůžka ani svůj život před nehodou. Lékaři jí diagnostikují posttraumatickou amnézii s tím, že by se vzpomínky měly začit postupně vracet. Což se sice stane... ale ty vzpomínky nejsou její. Patří Isabel Vavasourové, která žila ve šlechtickém sídle Askerby Hall a zemřela před čtyřmi sty lety.
Po návratu do Askerby Hall se Kate ocitne v domě plném stínů a podezírání. Protože nepoznává svoji rodinu, přátele, a dokonce ani malého syna, zoufale se snaží poskládat dohromady události, které vedly k jejímu děsivému pádu z věže. Zdá se, že život v Hallu není tak dokonalý, jak Vavasourovi na veřejnosti předstírají. Ale dřív než Kate odhalí současná tajemství, musí zjistit pravdu o minulosti... Byla Isabel skutečně šílená, nebo udělala chybu, když důvěřovala člověku, o kterém si myslela, že ji nikdy nezradí?Barbara Woodová - Volání minulosti

Kniha by měla vyjít: 31.10.2018

Píše se rok 1857, když se Leyla Pembertonová vrací po smrti matky na rodné sídlo svého rodu. Ačkoliv zde prožila dětství, vůbec nic si z něj nepamatuje, dokonce si nevzpomíná ani na své příbuzné, kteří ji zde přivítají. Ačkoliv se k ní všichni chovají zdvořile, Leyla vycítí, že je to jen přetvářka. I přes tvrdošíjné mlčení obyvatel Pemberton Hurst se pouští do pátrání po vlastní minulosti i domnělém prokletí, které prý na její rodině už po léta ulpívá.