Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Novinky v naší knihovně - srpen

14. září 2018 v 8:30 | Nikinka
Konečně se dostávám ke knižním novinkám v knihovně, tentokrát za měsíc srpen.
Už jsem ani nedoufala, že nějaké budou, že stihnu nakoupit z letního katalogu Knižního klubu. Nebyl na to čas a srpen byl velmi náročný - však víte. No, ale nebudeme smutnit - knížka mi vždycky udělá radost, ač teď na čtení není moc času. I když se mnohdy nedokážu soustředit, protože jsem myšlenkami jinde, čtení mi pomáhá přijít na jiné myšlenky.


Než sestra odjela do Krumlova, slíbila jsem, že s mamkou ještě zajedeme navštívit Dobrovského a využije akce u nakladatelství Omega. Vyslala jsem tedy maminku na nákup tří knih a jelikož měla v srpnu svátek, dvě z nich, byly pro ni. U Dobrovského jsem si tedy koupila klasiku Rozum a cit a mamince thriller Maminčin mazánek - knížku přečetla za dva dny - mamka, která je většinou pomalý čtenář - a moc se ji líbila. Tak jsem tedy zvědavá, až ji budu číst, protože téma je sice zajímavé - podle skutečnosti, ale velmi děsivé, tak jsem připravená na mrazivé čtení. A nakonec knihu Vytoužené dítě, po které jsem dlouho toužila i já.
A u Knižního klubu, jsem si vybrala knihu Jedna želva za druhou, ač knihy pro mládež moc nečtu, na nejnovější knihu Johna Greena se moc těším a jsem zvědavá! No a takový úplně nejnovější kousek, je kniha Psí domov, kterou jsem rozhodně musela mít - četla jsem jak Psí poslání, tak Psí cestu. Obě knihy se mi moc líbily. Věřím, že se tak stane i u autorovy novinky, ovšem aktuálně si knihu nechám na pozdější dobu, teď bych to čtení asi hodně probrečela... Nakonec elektronická kniha Pán hor V.Jane Austenová - Rozum a cit

Celé devatenácté století mohlo Jane Austenové děkovat
za galerii moderních a krásných žen, které měly odvahu jednat
podle zdravého rozumu a nikoli podle představ společnosti.

Rozum a cit (Sense and Sensibility) je první publikovaný román anglické spisovatelky Jane Austenové. Poprvé vyšel roku 1811. Autorka se pod svou knihu nepodepsala, ale román vyšel pod pseudonymem "A Lady". Skutečné jméno autorky znali jen nejbližší rodinní příslušníci.
První verze byla sepsaná již kolem roku 1795 jako román v dopisech pod názvem Elinor a Marianne. Na konci téhož roku ho Jane Austenová přepracovala a dala mu název Rozum a cit. Definitivní podobu kniha dostala až v roce 1809, tedy dva roky před jejím vydáním.
Román se dočkal několika filmových a televizních zpracování. Nejznámější je filmová adaptace podle scénáře Emmy Thompson z roku 1995, kterou režíroval Ang Lee. V hlavních rolích se přestavili Kate Winslet (Mariana), Emma Thompson (Elinor), Hugh Grant (Edward Ferrars) a Alan Rickman (plukovník Brandon). Film získal řadu ocenění, včetně Oscara za nejlepší scénář.


Sarah Flint - Maminčin mazánek

Sleduje... Vyčkává... Kdo je na řadě? Tento thriller o precizním sériovém vrahovi není pro slabé povahy. Musíte být připraveni na šok! Ideální pro fanoušky Angely Marsons.

V lesním hrobě je pohřbena matka s dítětem. Jeden z nich je živý, druhý mrtvý.
Detektiv konstábl Charlie Staffordová má za úkol pátrat po pohřešovaných osobách. Úkolem ji pověřil přímo její šéf detektiv inspektor Geoffrey Hunter.

Čím více párů je pohřešováno, tím sílí tlak na oba kriminalisty. Stopy jsou nejasné. Identifikovali několik podezřelých, ale je mezi nimi pachatel? Dokáže Charlie zastavit sadistického vraha, jehož jediným přáním je potrestat ty, kdo podle něj provedli něco špatného? Nebo se sama bezděčně stane obětí?

Napínavý, dechberoucí detektivní thriller z nové řady příběhů detektiva konstábla Charlotte Staffordové z londýnské Metropolitní policie.


Catherine Chidgey - Vytoužené dítě

Německo 1939. Dvě děti bezmocně sledují, jak jejich rodiče pohlcuje nemilosrdné mocenské soukolí. Siggi žije v blahobytu a nevědomosti střední vrstvy obyvatel Berlína. Její otec je cenzor, který bez slitivání odstraňuje zakázaná slova jako "slib", "láska" nebo "milost". Jedináček Erich žije na relativně svobodnějším venkově, přesto se mu však na mysl kradou podivné nezodpovězené otázky.

Tyto dvě děti svede osud dohromady, když se německá víra v nádhernou budoucnost začne hroutit. Společně najdou dočasné útočiště v opuštěném divadle uprostřed trosek Berlína. Venku mezitím všude visí z oken bílá prostěradla a po celém městě se mluví o kapitulaci. Dny, které stráví Siggi a Erich spolu, zformují jejich další životy.

Na Siggi a Ericha dohlíží vytoužené dítě, tajemný vypravěč příběhu. Vidí, co vidí i oni, cítí, co cítí oni, jeho hlas totiž vychází z hlubin trosek národního snu...

DĚSIVÉ VYOBRAZENÍ ŽIVOTA BĚŽNÝCH NĚMCŮ,
KTEŘÍ JSOU BĚHEM DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY
OBELHÁVÁNI NACISTICKOU PROPAGANDOU
O DOKONALÉM NĚMECKU


John Green - Jedna želva za druhou

Šestnáctiletá Aza neměla vůbec v plánu pídit se po tajemstvích uprchlého milionáře Rusella Picketta, ale v sázce je sto tisíc dolarů a její nejlepší a nejstatečnější kamarádka Daisy, se nemůže dočkat, až se společně pustí do vyšetřování.
Aza se opravdu snaží. Snaží se být dobrou dcerou, skvělou kamarádkou, vzornou studentkou a taky schopnou vyšetřovatelkou. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem svých vlastních myšlenek, kterým není schopná poručit...

Dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, v němž se inspiroval svými vlatními zkušenostmi s mentální poruchou.


W. Bruce Cameron - Psí domov

Lucas Ray byl doslova šokován, když z opuštěné budovy vyběhlo štěně a skočilo mu do náruče. A i když Lucas ví, že domů si štěně z mnoha důvodů vzít nesmí... udělá to. Protože Bella je nádherná a upřímná. Snaží se Bellu skrývat, jenže tento úkol se ukáže nad jeho síly. A tak musí Bellu, která patří v Detroitu k zakázaným pitbulům, dát pryč. Alespoň dočasně, než vymyslí, co dál. Ovšem Bella odmítá čekat. Hnána svou láskou a věrností se vydává na nebezpečnou cestu přes stovky kilometrů, z Colorada až tam, kde cítí svůj domov...
Psí domov je srdceryvný příběh pro všechny milovníky psů a zvláštěpak pro ty, kteří si zamilovali autorovy předchozí hity - Psí poslání a Psí cestu!


Hana Marie Körnerová - Pán hor V.

Souboj s Gilbertem znamená v životě Maxmiliána de Braie zásadní zlom. Po částečném vyléčení opouští Francii a odjíždí do světa. Po Evropě přichází na řadu Afrika, kde právě otevřeli Suezský průplav. Jeho akcie vynesou Maxmiliánovy jmění. Vrací se do Francie, zakládá továrny, investuje. Je mužem, který zosobňuje oba dosud neslučitelné světy: aristokrat ze starého rodu a zároveň majitel prosperujících podniků.
I přes poznamenanou tvář připadá Maxmilián ženám přitažlivý. Je inteligentní, zajímavý, kultivovaný, bohatý. O manželství však neuvažuje, stačí mu nezávazné milostné vztahy. Ovšem jen do chvíle, kdy ho ekonomické důvody znásobené tlakem rodiny přimějí změnit názor.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama