Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Brzy na knižních pultech

5. září 2018 v 13:10 | Nikinka
Srpen byl bohatý, pojďme se podívat, co vyšlo a vychází v září.Jako první je tady kniha Sběratel sněhu.
Dále pak druhé vydání thrilleru Teď, nebo nikdy - moc se těším na dalšíhi Cobena do sbírky a mám radost, že tyto starší knihy vycházejí znovu. Pokud dáváte přednost romantice, můžete se těšit na závěrečný - šestý - díl série Pán hor.
Společenský román Léto divokých květin, nebo thriller Chlapec v parku.
Kniha AC/DC - Ať žije rock!, měla vyjít už v polovině srpna. Datum vydání se však posunulo, tak doufám, že tentokrát už opravdu vyjde, neboť se na ni moc těším! Dále thriller Fobie a humorná kniha Vstávej, jdeme ven!
Rovněž zajímavé by mohly být povídky Toma Hankse - Neobvyklý typ (něco málo povídek).
Společenský román Červený adresář, mě zaujal svou anotací a také krásnou obálkou, pokud však dáváte přednost napínavější četbě, zkuste thriller Není úniku.
Dále thriller Hraj mrtvého, nebo společenský román Váha inkoustu.
Možná někoho osloví Young Adult thriller Sleduj mě. Jsem zvědavá na knihu Vdova z Wall Street - od autorky jsem četla obě její předchozí knihy (Pohodlné lží a Manželské nehody) a moc se mi líbily.
Sophie Hannah mám moc ráda, avšak ještě jsem nečetla žádný z nových příběhů Hercula Poirota. Asi bych s tím měla konečně začít! A třeba to bude právě kniha Poirot: Záhada tří čtvrtin.
Příznivci série Poldark, se mohou těšit na již šestou knihu - Čtyři labutě. Pokud máte raději napínavější knihy, pak vás možná zaujmou knihy Zničím tě a vezmu si, co je mé a Nenalezená.
A nakonec detektivka Anotomie skandálu.Jan Štifter - Sběratel sněhu

Kniha již vyšla

Román něžný i surový jako rozhovory tří chlapců opřených o zídku lágru

Budějovický novinář Jan Štifter zaujal již dvěma novelami: Kathy a Café Groll, v nichž se na pozadí místních událostí dotýká obecně lidských témat. V románu Sběratel sněhu do jisté míry navazuje na svou prvotinu Kathy, v níž pátral po osudech své "zteacené" babičky Kateřiny. Sběratel sněhu líčí v několika prolínajících se česových rovinách a na základě archivních dokumentů i českobudějovické architektury události odsunu a poválečných let, které se nám jako drobné sřípky skládají do plastického obrazu toho, jak to možná bylo, možná nebylo, ale určitě nemělo a nejspíš nemuselo být. Do děje nás Jan Štifter svým stylem psaní vtahuje od prvních stránek - živým, místy až surovým líčením osudů dvou (nebo vlastně tří) chlapců, vněmž jako by si předsevzal, že znovu postaví dávno zbořené budovy. Štifterovy příběhy zaujmou čtenáře stěžejních autorů současné české literatury, jakými jsou Daniela Hodrová či Jiří Hájíček.


Harlan Coben - Teď, nebo nikdy

Kniha by měla vyjít: 5.9.2018

Lékař Marc Seidman se stane obětí podivného zločinu. On sám je těžce raněn, manželka zemře a půlroční dcera zmizí. Když se Marc probere z bezvědomí, snaží se vypátrat, co se vlastně stalo a kam se jeho dcerka poděla. Policie mu v tom příliš nápomocná není, naopak podezírá jeho samého. Zoufalý Marc se obrací na bývalou agentku FBI Rachel Millsovou, se kterou měl kdysi milostný vztah. Rachelina minulost je však poznamenaná záhadou, která v Marcovi vzbuzuje pochyby. Navíc se nad nimi vznáší stín nešťasného rozchodu, přes který se ani jeden nedokázali přenést. Napínavý příběh plný nečekaných zvratů spěje k překvapivému rozuzlení a zdeleka se nedotýká jen kriminálního tématu, nýbrž i otázky přátelských, partnerských a rodinných vztahů.


Hana Marie körnerová - Pán hor VI.

Kniha by měla vyjít: 5.9.2018

Christianův nevlastní syn Frederic propadne automobilovému sportu. Touží studovat techniku, ale podvolí se otcovu přání a stává se lékařem. Povolání ho zavede nejprve do odlehlého kouta Francie, později na Madagaskar a do Maroka. Fredericovou osudovou láskou se stává Anna, snoubenka nejlepšího přítele Huga. Protože se s ní nemůže oženit, pokouší se jí být alespoň přítelem a ochráncem. Život mu však zkomplikuje svobodomslná dívka Marianna, kterou původně považoval za pouhou letní epizodu. Situace se změní, když se po letech setkávají v provizorní nemocnici uprostřed vzbouřené Afriky.
V epilogu se děj vrací do míst, kde před dvěma sty lety začal - na dávno upuštěný hrad v horách, kde uprostřed horkého léta potkává poslední potomek rodu Alexandr de Braie dívku jménem Christina...


Kathryn Taylor - Léto divokých květin

Kniha by měla vyjít: 6.9.2018

Zoe stojí před těžkým rozhodnutím: Život jí má zachránit velice riskantní operace. Spontánně se rozhodne vrátit do Cornwallu, kde zažila před čtrnácti roky hrozné neštěstí a svou nejhorší noční můru. Chce konečně vyjasnit tajemství onoho léta. Setká se znovu se svou velkou láskout Jackem, znovu pojme naději na život po jeho boku. Stíny minulosti ale hrozí, že zničí i její budoucnost...


Ashley J. Grayson - Chlapec v parku

Kniha by měla vyjít: 6.9.2018

Dylan Aaronsen, prodavač v obchodě se zdravou výživou, příležitostný básník a životní samotář balancující na prahu středních let, chodí během své obědové přestávky každý den do stejného parku, kde si užívá okolního klidu a baví se sledováním kolemjdoucích. Všimne si zde také malého osamělého chlapce, který se pravidelně objevuje na vyšlapaném plácku u zdejšího jezírka. Čím bedlivěji ho ale sleduje, tím víc je mu jasné, že s chlapcem není všechno v pořádku. Připadá mu apatický, a když od jisté chvíle začne na jeho pažích pozorovat modřiny, uvědomuje si, že musí jednat. To, co byl zpočátku jen běžný zájem, se rázem mění v posedlost a Dylan se vydává na temnou a děsivou cestu, na jejímž konci má nalézt cosi, co celý jeho dosavadní život obrátí vzhůru nohama. Pravda je totiž ještě mnohem horší, než si kdy vůbec dokázal představit...


Paul Elliott - AC/DC - Ať žije rock!

Kniha by měla vyjít: 10.9.2018

Pro miliony fanoušků bude AC/DC navždy představovat nejlepší hardrockovou skupinu všech dob.

Kapelu AC/DC založili bratři Angus a Malcolm Youngové v roce 1973 v australském Sydney. Srdce mnoha svých fanoušků si získala svým rytmickým, ale zároveň živelným pojetím rockové hudby, které je pro její skladby dodnes typické. O jejím úspěchu svědčí i více než 200 milionů prodaných alb a koncerty, které jsou vyprodané dlouho dopředu. Za více než čtyřicet let trvající úspěšnou kariéru zažila však kapela i pády - to když v roce 1980 předčasně zamřel jejich zpěvák Bon Scott. Bratři Youngové však vytrvali a s novým zpěvákem Brianem Johnsonem ve svých řadách pokračovali v úžasné rockové jízdě, jejíž plody dodnes uchvacují posluchače napříč generacemi.

Uznávaný hudební publicista Paul Elliott vzdává prostřednictvím této knihy obsahující více než 250 raritních fotografií, hold jedné z nejpopulárnějších hudebních formací rockové historie.


Wulf Dorn - Fobie

Kniha by měla vyjít: 10.9.2018

Prosinec v londýnské čtvrti Forest Hill
Sarah Bridgewaterová procitne uprostřed noci. Manžel se nečekaně vrátil ze služební cesty. Jenže když vejde do kuchyně, nečeká tam na ni Stephen. Neznámý muž však má na sobě Stephenův oblek, přinesl jeho kufr a přijel jeho autem. Navíc neochvějně tvrdí, že je její manžel a zdá se, že o Sarah ví úplně všechno.
Začíná zákeřná psycholigická hra, jež využívá hluboce zakořeněnou smrtelnou fobii.


Bohuslava Andrea Čadková - Vstávej, jdeme ven!

Kniha by měla vyjít: 10.9.2018

Váš pes sleduje bedlivě vaše počínání, má zmapované vaše zvyky a téměř čte vaše myšlenky. Má názor na vaši tchýni, babičku, kamarády, na svého veterináře.
Knížka s jemným humorem popisuje psí myšlení, záměry a vztahy k lidem či zvířatům ve své smečce i mimo ní. Je to příběh Cézara, ztraceného psa, který našel novou rodinu. Kniha příliš neporadí s praktickou výchovu psa, ale přiblíží jeho svět a způsob vnímání. Jak nás pes vidí? A co se skrývá v hlubinách psí duše?


Tom Hanks - Neobvyklý typ (něco málo povídek)

Kniha by měla vyjít: 12.9.2018

"Četba povídkové sbírky Toma Hankse ve mně vyvolává stejný úžas, jako kdybych zjistila, že Alice Munroová je také největší herečkou naší doby."
Anna Patchettová

Sbírka sedmnácti povídek oscarového herce Toma Hankse je všech ohledech různorodá. Díky autorovi se setkáváme s plejádou pečlivě propracovaných postav, sledujeme jejich osudy zasazené do nejrozličnějších míst (dokonce i mimo tuto planetu) a časů (v jednom příběhu se také přímo časem přesuneme).
Hanks proslul svým oduševnělým a procítěným herectvím - a tytéž kvality vnáší do své literární prvotiny. Je vtipný, ale umí přejít k melancholii; píše lehkým perem, ale dotýká se velkých témat. Je zjevné, že se svými postavami žije, a snad právě proto mu čtenář věří, podléhá a užívá si každou větu.
Je lhostejné, jestli právě čteme povídku o soužení válečného veterána, o vášnivém milostném vzplanutí dvou přátel, nečakaném objevu mladého nadšeného surfaře nebo o sloupkaři z maloměsta, který starosvětsky komentuje moderní svět. Každý příběh nás přenese do zcela jiného světa, jedno je jim však společné: nevyslovené připomenutí, že i když zdánlivě stojíme nohama pevně na zemi, je dobré mít na zřeteli, že země umí být zrádně vrátká.


Sofia Lundberg - Červený adresář

Kniha by měla vyjít: 14.9.2018

Švédská románová senzace prodaná do třiceti zemí. Knížka, která se dotkne vašeho srdce. Doris je 96 let a má od roku 1928 tentýž adresář. Žije sama v bytě v centru Stockholmu. Většina jmén v adresáři je přeškrtnutá, jejich nositelé zemřeli. Dorisinu samotu přerušují jenom návštěvy pečovatelky a rozhovory s milovanou praneteří Jenny, která však žije daleko. Jednoho dne začne Doris vzpomínky na své přátelé z adresáře zapisovat, aby neodešly spolu s ní a mohla je předat Jenny. Nechte se vtáhnout do poutavého vyprávění o přátelství a nebezpečí, o štěstí i smutku a o velké lásce, na kterou se nezapomíná. Přeneste se do dávných časů v Paříži, New Yorku a ve Stockholmu a nahlédněte do ošoupaných plechových krabic plných starých dopisů a fotografií.


Taylor Adams - Není úniku

Kniha by měla vyjít: 14.9.2018

Stdentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovanýchh vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem...
Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!Julia Heaberlin - Hraj mrtvého

Kniha by měla vyjít: 17.9.2018

"Drahá Tommie, přemýšlela jste někdy o tom, kdo vlastně jste?"

Dopis začínající touto větou dostala Tommie McCloud jen několik dní po smrti otce a převrátil jí život vzhůru nohama. Žena, která dopis napsala, tvrdí, že Tommie je její dcera, kterou neznámý člověk, když byla ještě dítě, před jednatřiceti lety unesl.

Tommie chce věřit tomu, že je to podvod, ale ať chce nebo nechce, je vtažena do hrůzné minulosti: vyvraždění rodiny v Chicagu, vraždy oklahomské královny krásy a únosu dívky jménem Adriana. Tommie svádí boj s časem, neviditelný stalker ji pronásleduje a tajemství zůstává uzamčené v demencí postiženém mozku staré ženy, o které si Tommie vždycky myslela, že je její skutečnou matkou.


Rachel Kadishová - Váha inkoustu

Kniha by měla vyjít: 17.9.2018

Román o ženách oddělených staletími a o obětech, které musely podstoupit, aby naplnily životní poslání.

V nejnovějším románu americké židovské autorky Rachel Kadishové se proplétají příběhy dvou žen. Churavějící profesorku historie Helen osloví bývalý student s prosbou, aby prozkoumala vzácné židovské rukopisy nalezené při rekonstrukci domu. Helen si na pomoc přizve mladého Američana Aarona, který se v Anglii neúspěšně pokouší napsat disertační práci. Nejsou však sami, kdo se o listiny zajímá - souběžně s nimi je zkoumá i konkurenční tým ambiciózních badatelů.

Současně odhalujeme příběh dívky Ester, která v sedmnáctém století prchá před inkvizicí a v Londýně dostane svolení působit jako písařka slepého rabína. Osiřelá Ester dobře ví, že nechce-li po zbytek života strádat v chodbě, bude se muset provdat. Manželství však pro ni představuje zásadní dilema: musela by opustit svět knih a psaní.


A. V. Geigerová - Sleduj mě

Kniha by měla vyjít: 21.9.2018

Tweety, soukromé zprávy i záznamy policejních výslechů...
YA thriller pro onlineonovou generaci, který vás udrží v napětí do poslední stránky!

Tessa má agorafobii, úzkostný strach z otevřeného prostoru. Utíká proto do online světa, kde je aktivní členkou fandomu zpěváka Erica Thorna. Když jí její idol nečekaně pošle zprávu, původně se záměrem si z ní vystřelit, jejich komunikace se rozvine v upřímné přátelství. Když se ale rozhodnou setkat IRL, na povrch začnou vycházet nebezpečná tajemství...


Randy Susan Meyersová - Vdova z Wall Street

Kniha by měla vyjít: 21.9.2018

Bestsellerová autorka Randy Susan Meyers

Phoebe se do Jakea zamilovala v momentě, kdy ho poprvé uviděla. Bylo jim patnáct a ani jeden z nich tehdy netušil, kam je osud zavede. O desítky let později je Jake miliardářem z Wall Street a s Phoebe mají dokonale spokojené manželství. Dokud se neukáže, že celý jejich život je postaven na lži. Phoebe so dovídá, že finanční úspěchy jejího manžela jsou výsledkem zpronevěry a podvodů, o kterých neměla ani tušení. Nebo snad ano? Zatímco se celý svět dohaduje, zda o manželových podvodech věděla, Phoebe se musí rozhodnout: bude stát po boku muže, kterého miluje čelý život, nebo se postaví za to, co je správné?


Sophie Hannah - Poirot: Záhada tří čtvrtin

Kniha by měla vyjít: 24.9.2018

Hercule Poirot, nejoblíbenější detektiv na světě, přichází v dalším stylovém, ďábelsky chytrém příběhu s tajemstvím, zasazeném tentokrát do Londýna roku 1930.
Jednoho dne se Poirot vrací z oběda a přede dveřmi svého bytu nachází rozzlobenou ženu, která se domáhá odpovědi, proč jí detektiv poslal dopis, v němž ji obviňuje z vraždy Barnabase Pandyho, o kterém nikdy neslyšela. Rovněž Poitot žádného Barnabase Pandyho nezná. O to větší šok zažije, když vejde do svého bytu a zjistí, že má návštěvu - muže, který prohlašuje, že dostal od Poirota dopis, ve kterém ho označuje za vraha Barnabase Pandyho... Poirot by rád věděl, kolik stených dopisů, odeslaných jeho jménem, ještě koluje po Londýně. Kdo je posílá a proč? Mnohem důležitější však je, kdo je Barnabas Pandy, zda je mrtvý, a pokud ano, byl zabit? A dokáže Poirot nalézt odpovědi dřív, než se něčí život ocitne v ohrožení?


Winston Graham - Poldark 6 - Čtyři labutě

Kniha by měla vyjít: 26.9.2018

Ross Poldark, válečný hrdina a majitel cínového dolu, si po svízelném období konečně užívá těžce nabytého bohatství i rodinné pohody a přitom se snaží ulehčit úděl svým chudším přátelům žijícím v Cornwallu na sklonku 18. století. Osud mu však připravil další zkoušku v osobě mladého námořníka, který podlehl kouzlu jeho manželky Demelzy. Krizi prožívají také čtyři ženy - čtyři labutě - které mu postupně vstoupily do života a zaujaly v něm trvalé místo.


Jane Lythelllová - Zničím tě a vezmu si, co je mé

Kniha by měla vyjít: 26.9.2018

Mrazivý psychologický thriller o ženě, která se chystá zničit svou šéfredaktorku

Když se ohlédnu zpět na svůj vztah s Kathy, žasnu, jak naivní byla, jak málo věděla. Přitom si vždycky myslela, že má všechno: práci, dítě, přátele i jeho. Myslela si, že je v bezpečí. Byla si jistá, že nic nemůže ohrozit její dokonalý svět. Nikdy mi neměla věřit.

Kathy pro většinu lidí představuje dokonalý obrázek šťastné a úspěšné moderní ženy. Má krásného chlapečka, chytrého, přitažlivého muže a atraktivní práci.

Ale ne každý se tím nechá oklamat. Její podřízená Heja zná pravdu: ví o trhlinách Kathyina manželství, jejích pochybách i obavě z pracovního neúspěchu.

Konečně je Heja přesně tam, odkud může Kathy zničit. Pokud se jí to podaří, získá to jediné, po čem touží nejvíc.

V tomto chytře vystavěném románu o žárlivosti, rivalitě a lži je strach jedné ženy zbraní té druhé.


Remigiusz Mróz - Nenalezená

Kniha by měla vyjít: 26.9.2018

Kdybych ji požádal o ruku jen chvíli dřív, nikdy by se to nestalo. Nikdo by nás nenapadl. Já bych neskončil v nemocnici a ona by navždy nezmizela z mého života.

Deset let po zmizení své snoubenky je Damian Werner přesvědčen, že už ji nikdy neuvidí. Jednoho dne však nečekaně narazí na stopu ztracené dívky. Kdosi vložil její fotografii na sociální síť Spotted.
Werner se zpočátku domnívá, že se jedná jen o náhodnou podobnost, ale pak neznámý člověk nahrává další fotku. Fotku, kterou udělal Werner sám, jen pár dnů před snoubenčiným zmizením - a kterou od té doby nikomu neukázal.
Kdo teď dívku prostřednictvíminternetu hledá? A je to opravdu ona?

Damian znal svou dívku od dětství, trávili spolu každý den. Při hledání odpovědí na své otázky však zjišťuje, že o ní nevěděl všechno...

Nenalezená je první polský psychologický thriller, který dosahuje úrovně světových bestsellerů.


Sarah Vaughanová - Anatomie skandálu

Kniha by měla vyjít: 27.9.2018

Je možné, že ani po dvaceti letech manželství o svém partnerovi nevíte vše?

Sophiin manžel James je milující otec, pohledný muž a veřejně známá osobnost. A přesto je obviněn z hrozného zločinu. Sophie je přesvědčena, že je nevinný, a zoufale se snaží zachránit svoji rodinu.

Kate je právnička stojící na straně obžaloby - zkušená profesionálka, která ví, že u soudu vítězí ten, kdo předloží pádnější argumenty. Přesto vždy pátrá po pravdě. Je si jistá, že James je vinen, a hodlá se zasadit o to, aby za své zločiny zaplatil.

Kdo má pravdu? Sophie, nebo Kate? A řídí se i něčím jiným než instinktem a osobními zkušenostmi? Sophie navzdory svému privilegovanému původu dobře ví, že její krásný život není nedotknutelný. Uvědomuje si to už od doby, kdy se s Jamesem v Oxfordu poznali a ona zjistila, jak snadno se potěšení může zvrhnout v tragédii.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama