Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Září 2018

Novinky v naší knihovně - srpen

14. září 2018 v 8:30 | Nikinka
Konečně se dostávám ke knižním novinkám v knihovně, tentokrát za měsíc srpen.
Už jsem ani nedoufala, že nějaké budou, že stihnu nakoupit z letního katalogu Knižního klubu. Nebyl na to čas a srpen byl velmi náročný - však víte. No, ale nebudeme smutnit - knížka mi vždycky udělá radost, ač teď na čtení není moc času. I když se mnohdy nedokážu soustředit, protože jsem myšlenkami jinde, čtení mi pomáhá přijít na jiné myšlenky.


Než sestra odjela do Krumlova, slíbila jsem, že s mamkou ještě zajedeme navštívit Dobrovského a využije akce u nakladatelství Omega. Vyslala jsem tedy maminku na nákup tří knih a jelikož měla v srpnu svátek, dvě z nich, byly pro ni. U Dobrovského jsem si tedy koupila klasiku Rozum a cit a mamince thriller Maminčin mazánek - knížku přečetla za dva dny - mamka, která je většinou pomalý čtenář - a moc se ji líbila. Tak jsem tedy zvědavá, až ji budu číst, protože téma je sice zajímavé - podle skutečnosti, ale velmi děsivé, tak jsem připravená na mrazivé čtení. A nakonec knihu Vytoužené dítě, po které jsem dlouho toužila i já.
A u Knižního klubu, jsem si vybrala knihu Jedna želva za druhou, ač knihy pro mládež moc nečtu, na nejnovější knihu Johna Greena se moc těším a jsem zvědavá! No a takový úplně nejnovější kousek, je kniha Psí domov, kterou jsem rozhodně musela mít - četla jsem jak Psí poslání, tak Psí cestu. Obě knihy se mi moc líbily. Věřím, že se tak stane i u autorovy novinky, ovšem aktuálně si knihu nechám na pozdější dobu, teď bych to čtení asi hodně probrečela... Nakonec elektronická kniha Pán hor V.Jane Austenová - Rozum a cit

Celé devatenácté století mohlo Jane Austenové děkovat
za galerii moderních a krásných žen, které měly odvahu jednat
podle zdravého rozumu a nikoli podle představ společnosti.

Rozum a cit (Sense and Sensibility) je první publikovaný román anglické spisovatelky Jane Austenové. Poprvé vyšel roku 1811. Autorka se pod svou knihu nepodepsala, ale román vyšel pod pseudonymem "A Lady". Skutečné jméno autorky znali jen nejbližší rodinní příslušníci.
První verze byla sepsaná již kolem roku 1795 jako román v dopisech pod názvem Elinor a Marianne. Na konci téhož roku ho Jane Austenová přepracovala a dala mu název Rozum a cit. Definitivní podobu kniha dostala až v roce 1809, tedy dva roky před jejím vydáním.
Román se dočkal několika filmových a televizních zpracování. Nejznámější je filmová adaptace podle scénáře Emmy Thompson z roku 1995, kterou režíroval Ang Lee. V hlavních rolích se přestavili Kate Winslet (Mariana), Emma Thompson (Elinor), Hugh Grant (Edward Ferrars) a Alan Rickman (plukovník Brandon). Film získal řadu ocenění, včetně Oscara za nejlepší scénář.


Sarah Flint - Maminčin mazánek

Sleduje... Vyčkává... Kdo je na řadě? Tento thriller o precizním sériovém vrahovi není pro slabé povahy. Musíte být připraveni na šok! Ideální pro fanoušky Angely Marsons.

V lesním hrobě je pohřbena matka s dítětem. Jeden z nich je živý, druhý mrtvý.
Detektiv konstábl Charlie Staffordová má za úkol pátrat po pohřešovaných osobách. Úkolem ji pověřil přímo její šéf detektiv inspektor Geoffrey Hunter.

Čím více párů je pohřešováno, tím sílí tlak na oba kriminalisty. Stopy jsou nejasné. Identifikovali několik podezřelých, ale je mezi nimi pachatel? Dokáže Charlie zastavit sadistického vraha, jehož jediným přáním je potrestat ty, kdo podle něj provedli něco špatného? Nebo se sama bezděčně stane obětí?

Napínavý, dechberoucí detektivní thriller z nové řady příběhů detektiva konstábla Charlotte Staffordové z londýnské Metropolitní policie.


Catherine Chidgey - Vytoužené dítě

Německo 1939. Dvě děti bezmocně sledují, jak jejich rodiče pohlcuje nemilosrdné mocenské soukolí. Siggi žije v blahobytu a nevědomosti střední vrstvy obyvatel Berlína. Její otec je cenzor, který bez slitivání odstraňuje zakázaná slova jako "slib", "láska" nebo "milost". Jedináček Erich žije na relativně svobodnějším venkově, přesto se mu však na mysl kradou podivné nezodpovězené otázky.

Tyto dvě děti svede osud dohromady, když se německá víra v nádhernou budoucnost začne hroutit. Společně najdou dočasné útočiště v opuštěném divadle uprostřed trosek Berlína. Venku mezitím všude visí z oken bílá prostěradla a po celém městě se mluví o kapitulaci. Dny, které stráví Siggi a Erich spolu, zformují jejich další životy.

Na Siggi a Ericha dohlíží vytoužené dítě, tajemný vypravěč příběhu. Vidí, co vidí i oni, cítí, co cítí oni, jeho hlas totiž vychází z hlubin trosek národního snu...

DĚSIVÉ VYOBRAZENÍ ŽIVOTA BĚŽNÝCH NĚMCŮ,
KTEŘÍ JSOU BĚHEM DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY
OBELHÁVÁNI NACISTICKOU PROPAGANDOU
O DOKONALÉM NĚMECKU


John Green - Jedna želva za druhou

Šestnáctiletá Aza neměla vůbec v plánu pídit se po tajemstvích uprchlého milionáře Rusella Picketta, ale v sázce je sto tisíc dolarů a její nejlepší a nejstatečnější kamarádka Daisy, se nemůže dočkat, až se společně pustí do vyšetřování.
Aza se opravdu snaží. Snaží se být dobrou dcerou, skvělou kamarádkou, vzornou studentkou a taky schopnou vyšetřovatelkou. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem svých vlastních myšlenek, kterým není schopná poručit...

Dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, v němž se inspiroval svými vlatními zkušenostmi s mentální poruchou.


W. Bruce Cameron - Psí domov

Lucas Ray byl doslova šokován, když z opuštěné budovy vyběhlo štěně a skočilo mu do náruče. A i když Lucas ví, že domů si štěně z mnoha důvodů vzít nesmí... udělá to. Protože Bella je nádherná a upřímná. Snaží se Bellu skrývat, jenže tento úkol se ukáže nad jeho síly. A tak musí Bellu, která patří v Detroitu k zakázaným pitbulům, dát pryč. Alespoň dočasně, než vymyslí, co dál. Ovšem Bella odmítá čekat. Hnána svou láskou a věrností se vydává na nebezpečnou cestu přes stovky kilometrů, z Colorada až tam, kde cítí svůj domov...
Psí domov je srdceryvný příběh pro všechny milovníky psů a zvláštěpak pro ty, kteří si zamilovali autorovy předchozí hity - Psí poslání a Psí cestu!


Hana Marie Körnerová - Pán hor V.

Souboj s Gilbertem znamená v životě Maxmiliána de Braie zásadní zlom. Po částečném vyléčení opouští Francii a odjíždí do světa. Po Evropě přichází na řadu Afrika, kde právě otevřeli Suezský průplav. Jeho akcie vynesou Maxmiliánovy jmění. Vrací se do Francie, zakládá továrny, investuje. Je mužem, který zosobňuje oba dosud neslučitelné světy: aristokrat ze starého rodu a zároveň majitel prosperujících podniků.
I přes poznamenanou tvář připadá Maxmilián ženám přitažlivý. Je inteligentní, zajímavý, kultivovaný, bohatý. O manželství však neuvažuje, stačí mu nezávazné milostné vztahy. Ovšem jen do chvíle, kdy ho ekonomické důvody znásobené tlakem rodiny přimějí změnit názor.


Návštěvnost 354 - 357

12. září 2018 v 14:46 | Nikinka
Moc děkuji všem, kteří navštěvují můj blog.


Pondělí: 2
Úterý: 7
Středa: 0
Čtvrtek: 0
Pátek: 8
Sobota: 11
Neděle: 5
Celkem: 33


Pondělí: 9
Úterý: 0
Středa: 7
Čtvrtek: 5
Pátek: 10
Sobota: 11
Neděle: 11
Celkem: 53


Pondělí: 3
Úterý: 15
Středa: 9
Čtvrtek: 11
Pátek: 18
Sobota: 6
Neděle: 0
Celkem: 62


Pondělí: 1
Úterý: 1
Středa: 5
Čtvrtek: 2
Pátek: 1
Sobota: 2
Neděle: 4
Celkem: 16

Randy Susan Meyersová - Manželské nehody

9. září 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Konečně jsem tu s další recenzí - vím, trvalo to dlouho, ale situace u nás doma, mi moc číst nedovolila a pak jsem na to dlouho neměla náladu. Pro dnešní recenzi jsem si vybrala psychologický román Manželské nehody.Kniha Manželské nehody, se mi stejně jako autorčina prvotina u nás Pohodlné lži moc líbila. Přesto Manželským nehodám něco chybělo.
Hlaví hrdinkou knihy je Maddy - matka tří dětí a manželka Bena. Maddy je sociální pracovnice a od začátku mi byla sympatické. Autorce se v této postavě, podařilo vystihnout ženu, která příjde domů z práce a čeká na ni další směna - tentokrát domácnost - děti, večeře, prádlo, úklid a také strach z toho, s jakou náladou se vrátí manžel z práce.
Ben je vedoucí kanceláře veřejného obhájce, a přestože je to vynikající právník, neumí ovládat svůj vztek a dokáže ho vytočit každá maličkost. Maddy je z něj doslova na prášky, které tajně bere. Vše změní autonehoda, kterou zavinil Ben, a po které zůstane Maddy v kómatu. Je zajímavé sledovat, jak s touto situací bojuje Ben, který bohužel péči o domácnost a děti, nechává především na nejstarší dceři Emmě.
Když se Maddy probere z kómatu, rodinu čekají další problémy, se kterými se musí poprat. Zvládne to? Maddy si nese následky kómatu a pamatuje si jen velmi málo z toho, co se stalo před nehodou.
Velmi dobře jsou popsány pocity hrdinů, kteří se střídají ve vyprávění. Příběh rodinné tragédie, kde už před ní nebylo vše úplně v pořádku a potom také ne. Ben je chlap, který sice umí vydělat peníze, ale jinak je to sobec, který myslí především na sebe. Neumí se postarat o domácnost a nedokáže ocenit, co všechno musí zvládat jeho žena.
Kniha o pocitech o omlouvání, o uvědomování a také o tom, jestli je člověk schopen se změnit. Je to pěkná a čtivá kniha. Kdo rád čte dobře napsané romány o rodině, tomu knihu vřele doporučuji. Za sebe Manželským nehodám uděluji čtyři hvězdičky.

Brzy na knižních pultech

5. září 2018 v 13:10 | Nikinka
Srpen byl bohatý, pojďme se podívat, co vyšlo a vychází v září.Jako první je tady kniha Sběratel sněhu.
Dále pak druhé vydání thrilleru Teď, nebo nikdy - moc se těším na dalšíhi Cobena do sbírky a mám radost, že tyto starší knihy vycházejí znovu. Pokud dáváte přednost romantice, můžete se těšit na závěrečný - šestý - díl série Pán hor.
Společenský román Léto divokých květin, nebo thriller Chlapec v parku.
Kniha AC/DC - Ať žije rock!, měla vyjít už v polovině srpna. Datum vydání se však posunulo, tak doufám, že tentokrát už opravdu vyjde, neboť se na ni moc těším! Dále thriller Fobie a humorná kniha Vstávej, jdeme ven!
Rovněž zajímavé by mohly být povídky Toma Hankse - Neobvyklý typ (něco málo povídek).
Společenský román Červený adresář, mě zaujal svou anotací a také krásnou obálkou, pokud však dáváte přednost napínavější četbě, zkuste thriller Není úniku.
Dále thriller Hraj mrtvého, nebo společenský román Váha inkoustu.
Možná někoho osloví Young Adult thriller Sleduj mě. Jsem zvědavá na knihu Vdova z Wall Street - od autorky jsem četla obě její předchozí knihy (Pohodlné lží a Manželské nehody) a moc se mi líbily.
Sophie Hannah mám moc ráda, avšak ještě jsem nečetla žádný z nových příběhů Hercula Poirota. Asi bych s tím měla konečně začít! A třeba to bude právě kniha Poirot: Záhada tří čtvrtin.
Příznivci série Poldark, se mohou těšit na již šestou knihu - Čtyři labutě. Pokud máte raději napínavější knihy, pak vás možná zaujmou knihy Zničím tě a vezmu si, co je mé a Nenalezená.
A nakonec detektivka Anotomie skandálu.Jan Štifter - Sběratel sněhu

Kniha již vyšla

Román něžný i surový jako rozhovory tří chlapců opřených o zídku lágru

Budějovický novinář Jan Štifter zaujal již dvěma novelami: Kathy a Café Groll, v nichž se na pozadí místních událostí dotýká obecně lidských témat. V románu Sběratel sněhu do jisté míry navazuje na svou prvotinu Kathy, v níž pátral po osudech své "zteacené" babičky Kateřiny. Sběratel sněhu líčí v několika prolínajících se česových rovinách a na základě archivních dokumentů i českobudějovické architektury události odsunu a poválečných let, které se nám jako drobné sřípky skládají do plastického obrazu toho, jak to možná bylo, možná nebylo, ale určitě nemělo a nejspíš nemuselo být. Do děje nás Jan Štifter svým stylem psaní vtahuje od prvních stránek - živým, místy až surovým líčením osudů dvou (nebo vlastně tří) chlapců, vněmž jako by si předsevzal, že znovu postaví dávno zbořené budovy. Štifterovy příběhy zaujmou čtenáře stěžejních autorů současné české literatury, jakými jsou Daniela Hodrová či Jiří Hájíček.


Harlan Coben - Teď, nebo nikdy

Kniha by měla vyjít: 5.9.2018

Lékař Marc Seidman se stane obětí podivného zločinu. On sám je těžce raněn, manželka zemře a půlroční dcera zmizí. Když se Marc probere z bezvědomí, snaží se vypátrat, co se vlastně stalo a kam se jeho dcerka poděla. Policie mu v tom příliš nápomocná není, naopak podezírá jeho samého. Zoufalý Marc se obrací na bývalou agentku FBI Rachel Millsovou, se kterou měl kdysi milostný vztah. Rachelina minulost je však poznamenaná záhadou, která v Marcovi vzbuzuje pochyby. Navíc se nad nimi vznáší stín nešťasného rozchodu, přes který se ani jeden nedokázali přenést. Napínavý příběh plný nečekaných zvratů spěje k překvapivému rozuzlení a zdeleka se nedotýká jen kriminálního tématu, nýbrž i otázky přátelských, partnerských a rodinných vztahů.


Hana Marie körnerová - Pán hor VI.

Kniha by měla vyjít: 5.9.2018

Christianův nevlastní syn Frederic propadne automobilovému sportu. Touží studovat techniku, ale podvolí se otcovu přání a stává se lékařem. Povolání ho zavede nejprve do odlehlého kouta Francie, později na Madagaskar a do Maroka. Fredericovou osudovou láskou se stává Anna, snoubenka nejlepšího přítele Huga. Protože se s ní nemůže oženit, pokouší se jí být alespoň přítelem a ochráncem. Život mu však zkomplikuje svobodomslná dívka Marianna, kterou původně považoval za pouhou letní epizodu. Situace se změní, když se po letech setkávají v provizorní nemocnici uprostřed vzbouřené Afriky.
V epilogu se děj vrací do míst, kde před dvěma sty lety začal - na dávno upuštěný hrad v horách, kde uprostřed horkého léta potkává poslední potomek rodu Alexandr de Braie dívku jménem Christina...


Kathryn Taylor - Léto divokých květin

Kniha by měla vyjít: 6.9.2018

Zoe stojí před těžkým rozhodnutím: Život jí má zachránit velice riskantní operace. Spontánně se rozhodne vrátit do Cornwallu, kde zažila před čtrnácti roky hrozné neštěstí a svou nejhorší noční můru. Chce konečně vyjasnit tajemství onoho léta. Setká se znovu se svou velkou láskout Jackem, znovu pojme naději na život po jeho boku. Stíny minulosti ale hrozí, že zničí i její budoucnost...


Ashley J. Grayson - Chlapec v parku

Kniha by měla vyjít: 6.9.2018

Dylan Aaronsen, prodavač v obchodě se zdravou výživou, příležitostný básník a životní samotář balancující na prahu středních let, chodí během své obědové přestávky každý den do stejného parku, kde si užívá okolního klidu a baví se sledováním kolemjdoucích. Všimne si zde také malého osamělého chlapce, který se pravidelně objevuje na vyšlapaném plácku u zdejšího jezírka. Čím bedlivěji ho ale sleduje, tím víc je mu jasné, že s chlapcem není všechno v pořádku. Připadá mu apatický, a když od jisté chvíle začne na jeho pažích pozorovat modřiny, uvědomuje si, že musí jednat. To, co byl zpočátku jen běžný zájem, se rázem mění v posedlost a Dylan se vydává na temnou a děsivou cestu, na jejímž konci má nalézt cosi, co celý jeho dosavadní život obrátí vzhůru nohama. Pravda je totiž ještě mnohem horší, než si kdy vůbec dokázal představit...


Paul Elliott - AC/DC - Ať žije rock!

Kniha by měla vyjít: 10.9.2018

Pro miliony fanoušků bude AC/DC navždy představovat nejlepší hardrockovou skupinu všech dob.

Kapelu AC/DC založili bratři Angus a Malcolm Youngové v roce 1973 v australském Sydney. Srdce mnoha svých fanoušků si získala svým rytmickým, ale zároveň živelným pojetím rockové hudby, které je pro její skladby dodnes typické. O jejím úspěchu svědčí i více než 200 milionů prodaných alb a koncerty, které jsou vyprodané dlouho dopředu. Za více než čtyřicet let trvající úspěšnou kariéru zažila však kapela i pády - to když v roce 1980 předčasně zamřel jejich zpěvák Bon Scott. Bratři Youngové však vytrvali a s novým zpěvákem Brianem Johnsonem ve svých řadách pokračovali v úžasné rockové jízdě, jejíž plody dodnes uchvacují posluchače napříč generacemi.

Uznávaný hudební publicista Paul Elliott vzdává prostřednictvím této knihy obsahující více než 250 raritních fotografií, hold jedné z nejpopulárnějších hudebních formací rockové historie.


Wulf Dorn - Fobie

Kniha by měla vyjít: 10.9.2018

Prosinec v londýnské čtvrti Forest Hill
Sarah Bridgewaterová procitne uprostřed noci. Manžel se nečekaně vrátil ze služební cesty. Jenže když vejde do kuchyně, nečeká tam na ni Stephen. Neznámý muž však má na sobě Stephenův oblek, přinesl jeho kufr a přijel jeho autem. Navíc neochvějně tvrdí, že je její manžel a zdá se, že o Sarah ví úplně všechno.
Začíná zákeřná psycholigická hra, jež využívá hluboce zakořeněnou smrtelnou fobii.


Bohuslava Andrea Čadková - Vstávej, jdeme ven!

Kniha by měla vyjít: 10.9.2018

Váš pes sleduje bedlivě vaše počínání, má zmapované vaše zvyky a téměř čte vaše myšlenky. Má názor na vaši tchýni, babičku, kamarády, na svého veterináře.
Knížka s jemným humorem popisuje psí myšlení, záměry a vztahy k lidem či zvířatům ve své smečce i mimo ní. Je to příběh Cézara, ztraceného psa, který našel novou rodinu. Kniha příliš neporadí s praktickou výchovu psa, ale přiblíží jeho svět a způsob vnímání. Jak nás pes vidí? A co se skrývá v hlubinách psí duše?


Tom Hanks - Neobvyklý typ (něco málo povídek)

Kniha by měla vyjít: 12.9.2018

"Četba povídkové sbírky Toma Hankse ve mně vyvolává stejný úžas, jako kdybych zjistila, že Alice Munroová je také největší herečkou naší doby."
Anna Patchettová

Sbírka sedmnácti povídek oscarového herce Toma Hankse je všech ohledech různorodá. Díky autorovi se setkáváme s plejádou pečlivě propracovaných postav, sledujeme jejich osudy zasazené do nejrozličnějších míst (dokonce i mimo tuto planetu) a časů (v jednom příběhu se také přímo časem přesuneme).
Hanks proslul svým oduševnělým a procítěným herectvím - a tytéž kvality vnáší do své literární prvotiny. Je vtipný, ale umí přejít k melancholii; píše lehkým perem, ale dotýká se velkých témat. Je zjevné, že se svými postavami žije, a snad právě proto mu čtenář věří, podléhá a užívá si každou větu.
Je lhostejné, jestli právě čteme povídku o soužení válečného veterána, o vášnivém milostném vzplanutí dvou přátel, nečakaném objevu mladého nadšeného surfaře nebo o sloupkaři z maloměsta, který starosvětsky komentuje moderní svět. Každý příběh nás přenese do zcela jiného světa, jedno je jim však společné: nevyslovené připomenutí, že i když zdánlivě stojíme nohama pevně na zemi, je dobré mít na zřeteli, že země umí být zrádně vrátká.


Sofia Lundberg - Červený adresář

Kniha by měla vyjít: 14.9.2018

Švédská románová senzace prodaná do třiceti zemí. Knížka, která se dotkne vašeho srdce. Doris je 96 let a má od roku 1928 tentýž adresář. Žije sama v bytě v centru Stockholmu. Většina jmén v adresáři je přeškrtnutá, jejich nositelé zemřeli. Dorisinu samotu přerušují jenom návštěvy pečovatelky a rozhovory s milovanou praneteří Jenny, která však žije daleko. Jednoho dne začne Doris vzpomínky na své přátelé z adresáře zapisovat, aby neodešly spolu s ní a mohla je předat Jenny. Nechte se vtáhnout do poutavého vyprávění o přátelství a nebezpečí, o štěstí i smutku a o velké lásce, na kterou se nezapomíná. Přeneste se do dávných časů v Paříži, New Yorku a ve Stockholmu a nahlédněte do ošoupaných plechových krabic plných starých dopisů a fotografií.


Taylor Adams - Není úniku

Kniha by měla vyjít: 14.9.2018

Stdentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovanýchh vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem...
Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!Julia Heaberlin - Hraj mrtvého

Kniha by měla vyjít: 17.9.2018

"Drahá Tommie, přemýšlela jste někdy o tom, kdo vlastně jste?"

Dopis začínající touto větou dostala Tommie McCloud jen několik dní po smrti otce a převrátil jí život vzhůru nohama. Žena, která dopis napsala, tvrdí, že Tommie je její dcera, kterou neznámý člověk, když byla ještě dítě, před jednatřiceti lety unesl.

Tommie chce věřit tomu, že je to podvod, ale ať chce nebo nechce, je vtažena do hrůzné minulosti: vyvraždění rodiny v Chicagu, vraždy oklahomské královny krásy a únosu dívky jménem Adriana. Tommie svádí boj s časem, neviditelný stalker ji pronásleduje a tajemství zůstává uzamčené v demencí postiženém mozku staré ženy, o které si Tommie vždycky myslela, že je její skutečnou matkou.


Rachel Kadishová - Váha inkoustu

Kniha by měla vyjít: 17.9.2018

Román o ženách oddělených staletími a o obětech, které musely podstoupit, aby naplnily životní poslání.

V nejnovějším románu americké židovské autorky Rachel Kadishové se proplétají příběhy dvou žen. Churavějící profesorku historie Helen osloví bývalý student s prosbou, aby prozkoumala vzácné židovské rukopisy nalezené při rekonstrukci domu. Helen si na pomoc přizve mladého Američana Aarona, který se v Anglii neúspěšně pokouší napsat disertační práci. Nejsou však sami, kdo se o listiny zajímá - souběžně s nimi je zkoumá i konkurenční tým ambiciózních badatelů.

Současně odhalujeme příběh dívky Ester, která v sedmnáctém století prchá před inkvizicí a v Londýně dostane svolení působit jako písařka slepého rabína. Osiřelá Ester dobře ví, že nechce-li po zbytek života strádat v chodbě, bude se muset provdat. Manželství však pro ni představuje zásadní dilema: musela by opustit svět knih a psaní.


A. V. Geigerová - Sleduj mě

Kniha by měla vyjít: 21.9.2018

Tweety, soukromé zprávy i záznamy policejních výslechů...
YA thriller pro onlineonovou generaci, který vás udrží v napětí do poslední stránky!

Tessa má agorafobii, úzkostný strach z otevřeného prostoru. Utíká proto do online světa, kde je aktivní členkou fandomu zpěváka Erica Thorna. Když jí její idol nečekaně pošle zprávu, původně se záměrem si z ní vystřelit, jejich komunikace se rozvine v upřímné přátelství. Když se ale rozhodnou setkat IRL, na povrch začnou vycházet nebezpečná tajemství...


Randy Susan Meyersová - Vdova z Wall Street

Kniha by měla vyjít: 21.9.2018

Bestsellerová autorka Randy Susan Meyers

Phoebe se do Jakea zamilovala v momentě, kdy ho poprvé uviděla. Bylo jim patnáct a ani jeden z nich tehdy netušil, kam je osud zavede. O desítky let později je Jake miliardářem z Wall Street a s Phoebe mají dokonale spokojené manželství. Dokud se neukáže, že celý jejich život je postaven na lži. Phoebe so dovídá, že finanční úspěchy jejího manžela jsou výsledkem zpronevěry a podvodů, o kterých neměla ani tušení. Nebo snad ano? Zatímco se celý svět dohaduje, zda o manželových podvodech věděla, Phoebe se musí rozhodnout: bude stát po boku muže, kterého miluje čelý život, nebo se postaví za to, co je správné?


Sophie Hannah - Poirot: Záhada tří čtvrtin

Kniha by měla vyjít: 24.9.2018

Hercule Poirot, nejoblíbenější detektiv na světě, přichází v dalším stylovém, ďábelsky chytrém příběhu s tajemstvím, zasazeném tentokrát do Londýna roku 1930.
Jednoho dne se Poirot vrací z oběda a přede dveřmi svého bytu nachází rozzlobenou ženu, která se domáhá odpovědi, proč jí detektiv poslal dopis, v němž ji obviňuje z vraždy Barnabase Pandyho, o kterém nikdy neslyšela. Rovněž Poitot žádného Barnabase Pandyho nezná. O to větší šok zažije, když vejde do svého bytu a zjistí, že má návštěvu - muže, který prohlašuje, že dostal od Poirota dopis, ve kterém ho označuje za vraha Barnabase Pandyho... Poirot by rád věděl, kolik stených dopisů, odeslaných jeho jménem, ještě koluje po Londýně. Kdo je posílá a proč? Mnohem důležitější však je, kdo je Barnabas Pandy, zda je mrtvý, a pokud ano, byl zabit? A dokáže Poirot nalézt odpovědi dřív, než se něčí život ocitne v ohrožení?


Winston Graham - Poldark 6 - Čtyři labutě

Kniha by měla vyjít: 26.9.2018

Ross Poldark, válečný hrdina a majitel cínového dolu, si po svízelném období konečně užívá těžce nabytého bohatství i rodinné pohody a přitom se snaží ulehčit úděl svým chudším přátelům žijícím v Cornwallu na sklonku 18. století. Osud mu však připravil další zkoušku v osobě mladého námořníka, který podlehl kouzlu jeho manželky Demelzy. Krizi prožívají také čtyři ženy - čtyři labutě - které mu postupně vstoupily do života a zaujaly v něm trvalé místo.


Jane Lythelllová - Zničím tě a vezmu si, co je mé

Kniha by měla vyjít: 26.9.2018

Mrazivý psychologický thriller o ženě, která se chystá zničit svou šéfredaktorku

Když se ohlédnu zpět na svůj vztah s Kathy, žasnu, jak naivní byla, jak málo věděla. Přitom si vždycky myslela, že má všechno: práci, dítě, přátele i jeho. Myslela si, že je v bezpečí. Byla si jistá, že nic nemůže ohrozit její dokonalý svět. Nikdy mi neměla věřit.

Kathy pro většinu lidí představuje dokonalý obrázek šťastné a úspěšné moderní ženy. Má krásného chlapečka, chytrého, přitažlivého muže a atraktivní práci.

Ale ne každý se tím nechá oklamat. Její podřízená Heja zná pravdu: ví o trhlinách Kathyina manželství, jejích pochybách i obavě z pracovního neúspěchu.

Konečně je Heja přesně tam, odkud může Kathy zničit. Pokud se jí to podaří, získá to jediné, po čem touží nejvíc.

V tomto chytře vystavěném románu o žárlivosti, rivalitě a lži je strach jedné ženy zbraní té druhé.


Remigiusz Mróz - Nenalezená

Kniha by měla vyjít: 26.9.2018

Kdybych ji požádal o ruku jen chvíli dřív, nikdy by se to nestalo. Nikdo by nás nenapadl. Já bych neskončil v nemocnici a ona by navždy nezmizela z mého života.

Deset let po zmizení své snoubenky je Damian Werner přesvědčen, že už ji nikdy neuvidí. Jednoho dne však nečekaně narazí na stopu ztracené dívky. Kdosi vložil její fotografii na sociální síť Spotted.
Werner se zpočátku domnívá, že se jedná jen o náhodnou podobnost, ale pak neznámý člověk nahrává další fotku. Fotku, kterou udělal Werner sám, jen pár dnů před snoubenčiným zmizením - a kterou od té doby nikomu neukázal.
Kdo teď dívku prostřednictvíminternetu hledá? A je to opravdu ona?

Damian znal svou dívku od dětství, trávili spolu každý den. Při hledání odpovědí na své otázky však zjišťuje, že o ní nevěděl všechno...

Nenalezená je první polský psychologický thriller, který dosahuje úrovně světových bestsellerů.


Sarah Vaughanová - Anatomie skandálu

Kniha by měla vyjít: 27.9.2018

Je možné, že ani po dvaceti letech manželství o svém partnerovi nevíte vše?

Sophiin manžel James je milující otec, pohledný muž a veřejně známá osobnost. A přesto je obviněn z hrozného zločinu. Sophie je přesvědčena, že je nevinný, a zoufale se snaží zachránit svoji rodinu.

Kate je právnička stojící na straně obžaloby - zkušená profesionálka, která ví, že u soudu vítězí ten, kdo předloží pádnější argumenty. Přesto vždy pátrá po pravdě. Je si jistá, že James je vinen, a hodlá se zasadit o to, aby za své zločiny zaplatil.

Kdo má pravdu? Sophie, nebo Kate? A řídí se i něčím jiným než instinktem a osobními zkušenostmi? Sophie navzdory svému privilegovanému původu dobře ví, že její krásný život není nedotknutelný. Uvědomuje si to už od doby, kdy se s Jamesem v Oxfordu poznali a ona zjistila, jak snadno se potěšení může zvrhnout v tragédii.


Jsem smutná a je mi smutno

3. září 2018 v 13:49 | Nikinka
Moji milí čtenáři,

již měsíc, možná něco přes, jsem se neozvala. Vím, že se v poslední době skoro ve všech článcích omlouvám, ale tentokrát měla má neaktivita své důvody. Není pro mě zrovna jednoduché to všechno tady teď sepsat, ale snad se mi to nějak povede.

Přes léto nejsem nikdy moc aktivní, to je pravda, ale v poslední době je to hodně náročné. Byla velká horka, takže buď jsem trávila čas venku na zahradě s knížkou, nebo se mi, přizmávám vůbec nechtělo. Letos v létě jsem se moc nevěnovala ani četbě, přestože jsem měla tolik "plánů", co si přečtu. Ale v tom horku jsem přečetla pár stránek spíš po večerech. A taky - nebyl na to čas ani nálada. Proto jsem od poslední recenze, přečetla jen dvě knížky - detektvku Dům na pláži od Jamese Pettersona - bylo to mé první setkání s autorem, takže nemohu posoudit, nemohu srovnávat, ale kniha mi propravdě moc nesedla. Asi jsem čekala mnohem víc. Tím však nechci říct, že to není dobrý autor - moje prababička je jím doslova nadšená, takže možná zkusím časem jinou knihu, ale Dům na pláži mě neoslovil. Dále jsem četla psychologický román Manželské nehody. Od autorky už jsem četla Pohodlné lži, které se mi rovněž líbily, proto bych na Manželské nehody, ráda napsala recenzi, až to bude možné.

Další důvod mé neaktivity je ten, že nám onemocněl pejsek. Black se od smrti Bety začal pomalu měnit - přičítali jsme to tomu, že už to je také dědeček, ale za poslední měsíce se jeho stav zhoršoval. Začal nám doma značkovat. Nejdřív jsme ho za to kárali, protože jsme si mysleli, že si značkuje to, co počůral Argo v době, kdy byl štěně. Jenže v posledních měsících to dělal docela často. Občas dokonce načůral. Nebo jsme museli uklízet bobky. Četla jsem, že je v celku běžné, že staří pejsci se začnou vykonávat potřebu doma - někteří, to prý na stará kolena dělávají. Náš Black začal také od té doby přibírat, což je také zcela normální. Koupili jsme mu tedy jiné granule. Black začal také mít průjem, dieta nepomáhala a tyto problémy, se začaly opakovat několikrát týdně. Koupili jsme tedy jiné granule a Blacek skutečně zhubnul, ale bříško mu pořád zůstalo, ač jinak mu šla vidět páteř a obojek mu na krku doslova visel. Chudáček můj.


V srpnu odjela sestra do Krumlova, což pro mě znamená, že když jsou rodiče v práci, veškerá péče o pejky, je především na mně. Krom toho - Black už skoro nejedl, spíš polehával a v neděli - den před odjezdem, mu dokonce natekla zadní nožka, v pondělí ráno to bylo lepší, ale Black polehával, skoro nejedl, do schodů šel pomaličku, ze schodů to nešlo skro vůbec a pak už jsme ho nosili. V pondělí mi s ním mamka pomohla ven, to už se na nožičlách skoro neudržel a večer snědl jen pár piškotů. Za ten poslední měsíc jedl méně a pak už skro vůbec.
Ve středu a ve čtvrtek, měla mamka v práci celý den - byly dovolené, musela zaskočit za kolegyni. Jelikož v úterý v noci se Blackův stav zhoršil natolik, že už nemohl jít ven vůbec, byla jsem celé dva dny s ním a s ostatními pejsky doma. Bylo to strašné - Black už se bez pomoci nenapil, k tomu začal dělat pod sebe a když vidíte, že se chce postavit, ale nejde mu to, je to hrozné - je to smutné - bolí vás to - bolí to, když vidíte, že váš milovaný pes trpí a vy nemůžete dělat nic, než mu vyměnit špinavý ručník pod zadečkem a umýt ho. Když se chtěl otočit na bok, štěkal, kňučel - tak na nás volal. Za chvilku chtěl zase na bříško... Každou půl hodinu jsem kontrolovala, zda by se nenapil a když ano, měla jsem radost, že pije, alespoň to, protože to, že nežere, mě neskutečně trápilo.
Neúnavně jsme každou noc s mamkou vstávaly pokaždé, když nás Black volal - otáčely ho na bok, na bříško, dávaly mu napít, měnily ručníky, myly ho... Já jsem před ním nikdy nebrečela, nechtěla jsem, aby to viděl, ale sotva se zase na chvilinku uklidnil a my mohly jít do postele, než opět vstaneme, brečela jsem do polštáře. Cítila jsem se hrozně. Bezmocná. Zoufalá. Věděla jsem, že Black umírá, ale nedokázala jsem se smířit s tím, že můj milovaný pes mě opustí. V noci ze středy na čtvrtek, mamka řekla, že už Blacka nebudeme déle trápit, že ho ve čtvrtek po práci odvezeme na veterinu. Věděla jsem, že ať už to dopadne jak chce, Black se nebude trápit - pro něj to bude lepší - chtěla jsem být statečná, opravdu moc jsem se snažila... Jenže ve čtvrtek ráno, mi bylo špatně od žaludku, byla jsem nervózní - nedokázala jsem se smířit s představou, že Black navždy odejde - teď si asi říkáte, že jsem sobec, ale věřte - pokud jste to zažili, pak víte, ale pokud ne - dodnes si říkám, co je lepší - jestli doufat, že se váš pes - tak jako to bylo v případě Shaggyho i Bety - jestli doufat, že se vrátí, ale rodiče vám ho už nepřivezou, nebo jestli tušíte, nebo dokonce víte, že tohle je konec, že neexistuje naděje na udravení, víte, že se nevrátí a stejně doufáte, že se vrátí... Tohle - to, že jsem věděla, že když ho mamka odveze, už ho nikdy neuvidím, pro mě bylo hrozné. Viděla jsem, jak trpí, ale nedokázala jsem se s tím smířit.
Chtěli jsme Blacka vzít tam, kde jezdíme i s Besi a Argem, jenže to nešlo - dovolená. Tak mamka musela až do Ostravy, kam Black původně chodil, ale to muselo počkat až na pátek ráno.
Čekala nás tedy poslední noc, noc vůbec nejhorší. Black už kňučel častěji, štěkal... Opakovalo se to, co už jsem popisovala. Byla jsem u něj za tu noc čtyřikrát, mamka třikrát.

3.8.2018, nás náš milovaný Black navždy opustil. Myslela jsem, že na to budu připravená, že to budu brát jinak, že se po smrti Betynky, smířím s tím, že je Black taky starý a že nás také dřív či později opustí... Ale dá se vůbec připravit na odchod někoho, koho milujete, ať už se jedná o kohokoliv? Nedá. A bolí to. Bolí to stejně, jako v případě Betynky. Moc to bolí. Moc mi chybí. Brečím, pořád brečím - i teď když to tady všechno píšu. Je to pro mě hrozně bolestné - ani ne za dva roky, jsem přišla o oba svoje psy, o psy, kteří byli tak nerozluční. Moc mi chybí. Oba.
Na poslední týden s Blackem nikdy nezapomenu. Nejen proto, že to byl týden strašně smutný a psychicky náročný. Děkuju a jsem vděčná za celých těch téměř třináct krásných let, které jsme spolu prožili. Byly to krásné časy. Black byl pro mě vším. Měla jsem ho moc ráda. Milovala jsem ho. Byl to pro mě těžký týden - jediné, po čem jsem v tu nejhorší chvíli toužila, bylo, aby tu byla moje sestra, která mě po smrti Bety držela za ruku, když jsem brečela v noci do polštáře - chtěla jsem ji obejmout, ale ona byla tak daleko... V tu chvíli mi chyběla a byla jsem smutná, že ji to budeme muset říct - odjela - byli tu tři a už jsou jen dva. Ale přes to všechno náročné, co jsem za ten poslední týden zažila, jsem jednomu nesmírně ráda - že jsem se mohla rozloučit se svým milovaným čtyřnohým přítelem, protože u Betynky jsem tu možnost neměla. Ale na ten poslední týden jen tak nezapomenu. Stejně jako na jeho smutný pohled, když jsem ho naposled hladila - přes slzy teď skoro nevidím - naposledy jsem ho pohladila a dala mu pusu.

Black ♥

I když je to teď pro mě hrozně těžké, vím, že Black už se netrápí, že mám na co vzpomínat, že nikdy nezapomenu, že jsem ráda, že jsem mohla být s ním - poslední dva roky, jsme díky Argovi, který je nerad sám, byli pořád spolu. Byli jsme spolu až do poslední chvíle a i když to byl občas smutný pohled, jsem ráda, že jsem mohla být s ním.