Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Hana Marie Körnerová - Pán hor IV.

24. června 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Po přečtení Tiché modlitby, jsem se rozhodla, dát si na chvilku pauzu od thrillerů a detektivek. Proto jsem jako další čtení zvolila Pána hor IV. Jak si jistě pamatujete, mé předchozí recenze na první tři knihy, byly pozitivní. A musím uznat, že ani čtvrté pokračování mě nezklamalo.


CHRISTINA ODCHÁZÍ

Christina, jediná dcera Sebasiana a Sylvie, je ve svých šestnácti letech poprvé uvedena do společnosti. Avšak protože ji rodiče vychvávali jako princeznu, střeženou pěti bratry a odstřiženou od okolního světa, dívka netuší, jak by měla reagovat na okolí, na všechny tak proto působí pyšně a nepřístupně. Mladíky to však vyvádí z míry a provokují ji. A tak se stane, že to jeden z nich ve snaze srazit Christině hřebínek silně přežene - znásilní ji.
Christina se spolu se svým bratrem Sebasianem snaží vypátrat toho, kdo Christine ublížil. Pomoc jim nabídne také Filip de la Reynie, jeden z přátel Christininých bratrů Roberta a Andrého. Christině se podaří viníka odhalit...
Vztah Christiny a Filipa je plný nejen lásky a vášně, ale také nenávisti, uražené hrdosti a snahy ovládat jeden druhého. Svým chováním si kazili šanci na společný život.OSUDNÝ SOUBOJ

V druhé části knihy se děj přesouvá do Indie, kam se Christina společně s doktorem Wintonem vydává dělat ošetřovatelku. Aby zachovali dekórum, předstírají, že jsou manželé. Oběma se v Indii daří, jenže ani zde Christina neunikne před minulostí - na scéně se opět objevuje Filip se svou snoubenkou. Když se Filip dovídá, že je Chrisna "vdaní", rovněž se ožení. Během svého pobytu se Filip nakazí malárií a Indii proto opouští.
Když se Christina spolu se svou adoptivní dcerou Lucií vrací po dvanácti letech zpět do Francie, nic není jako dřív - matka zemřela, otec ji ignoruje a její a Filipův syn Gilbert, ktrerého vychvávala Sylvie, Christinu jako matku neuznává. Po letech se znuvu objevuje Filip...
Po letech, když je Lucii osmnáct, dochází k osudnému souboji mezi Gilbertem a Maxmiliánem, synem Christiana a Michéle, a to právě kvůli Lucii, ke které se dřív oba chovali ošklivě - uráželi ji pro její indický původ. Teď však soupeří o její přízeň...
Přestože byla i tato kniha velmi čtivá, musí ji ubrat na hodnocení. S příběhem jako takovým, nemám žádný problém, jen mi tentokrát nějak nesedla hlavní hrdinka Christina, která svým chováním trápila nejen sebe, ale lidi, kteří ji měli rádi. Jinak se mi kniha četla dobře, proto ji uděluji čtyři hvězdičky a jsem zvědavá, co přinese pátá a šestá - závěrečná kniha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama