Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Červen 2018

Návštěvnost 346 - 349

27. června 2018 v 11:35 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Vím, že v poslední době moc aktivní nejsem, přesto děkuji za to, že blog navštěvujete.


Pondělí: 2
Úterý: 11
Středa: 18
Čtvrtek: 8
Pátek: 11
Sobota: 7
Neděle: 8
Celkem: 65


Pondělí: 0
Úterý: 2
Středa: 0
Čtvrtek: 1
Pátek: 1
Sobota: 1
Neděle: 2
Celkem: 7


Pondělí: 7
Úterý: 1
Středa: 0
Čtvrtek: 2
Pátek: 2
Sobota: 2
Neděle: 8
Celkem: 22


Pondělí: 8
Úterý: 7
Středa: 1
Čtvrtek: 0
Pátek: 2
Sobota: 3
Neděle: 7
Celkem: 28

Hana Marie Körnerová - Pán hor IV.

24. června 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Po přečtení Tiché modlitby, jsem se rozhodla, dát si na chvilku pauzu od thrillerů a detektivek. Proto jsem jako další čtení zvolila Pána hor IV. Jak si jistě pamatujete, mé předchozí recenze na první tři knihy, byly pozitivní. A musím uznat, že ani čtvrté pokračování mě nezklamalo.


CHRISTINA ODCHÁZÍ

Christina, jediná dcera Sebasiana a Sylvie, je ve svých šestnácti letech poprvé uvedena do společnosti. Avšak protože ji rodiče vychvávali jako princeznu, střeženou pěti bratry a odstřiženou od okolního světa, dívka netuší, jak by měla reagovat na okolí, na všechny tak proto působí pyšně a nepřístupně. Mladíky to však vyvádí z míry a provokují ji. A tak se stane, že to jeden z nich ve snaze srazit Christině hřebínek silně přežene - znásilní ji.
Christina se spolu se svým bratrem Sebasianem snaží vypátrat toho, kdo Christine ublížil. Pomoc jim nabídne také Filip de la Reynie, jeden z přátel Christininých bratrů Roberta a Andrého. Christině se podaří viníka odhalit...
Vztah Christiny a Filipa je plný nejen lásky a vášně, ale také nenávisti, uražené hrdosti a snahy ovládat jeden druhého. Svým chováním si kazili šanci na společný život.OSUDNÝ SOUBOJ

V druhé části knihy se děj přesouvá do Indie, kam se Christina společně s doktorem Wintonem vydává dělat ošetřovatelku. Aby zachovali dekórum, předstírají, že jsou manželé. Oběma se v Indii daří, jenže ani zde Christina neunikne před minulostí - na scéně se opět objevuje Filip se svou snoubenkou. Když se Filip dovídá, že je Chrisna "vdaní", rovněž se ožení. Během svého pobytu se Filip nakazí malárií a Indii proto opouští.
Když se Christina spolu se svou adoptivní dcerou Lucií vrací po dvanácti letech zpět do Francie, nic není jako dřív - matka zemřela, otec ji ignoruje a její a Filipův syn Gilbert, ktrerého vychvávala Sylvie, Christinu jako matku neuznává. Po letech se znuvu objevuje Filip...
Po letech, když je Lucii osmnáct, dochází k osudnému souboji mezi Gilbertem a Maxmiliánem, synem Christiana a Michéle, a to právě kvůli Lucii, ke které se dřív oba chovali ošklivě - uráželi ji pro její indický původ. Teď však soupeří o její přízeň...
Přestože byla i tato kniha velmi čtivá, musí ji ubrat na hodnocení. S příběhem jako takovým, nemám žádný problém, jen mi tentokrát nějak nesedla hlavní hrdinka Christina, která svým chováním trápila nejen sebe, ale lidi, kteří ji měli rádi. Jinak se mi kniha četla dobře, proto ji uděluji čtyři hvězdičky a jsem zvědavá, co přinese pátá a šestá - závěrečná kniha.

Angela Marsonsová - Případy Kim Stoneové 3: Tichá modlitba

17. června 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Musím se přiznat, že po předchozí knize, jsem se na Tichou modlitbu moc těšila, protože jak jsem psala v recenzi, Dokonalá mě moc neoslovila. V případě Tiché modlitby, se však bohužel musím opakovat.Tichá modlitba je třetí kniha ze série Případy Kim Stoneové. Svým námětem je zajímavá, ale po přečtení, mi toto téma, přišlo nevyužité - škoda. Dvěma spřáteleným rodinám jsou uneseny dcery a únosci vyhlásili dražbu - která z rodin nebídne víc peněz, dostane svou dceru zpět. Ti druzí mají smůlu, jejich holčička zemře.
I tentokrát se setkáváme s detektivem inspektorkou Kim Stoneovou, takovou, jakou ji známe z knih Němý křik a Ďábělské hry. Je to postava, kterou si čtenář buď oblíbí, anebo ho vytáčí. O Kim jsme se mohli více dozvědět v předchozích knihách, avšak v Tiché modlitbě se její minulosti autorka moc nevěnuje, což je velká škoda.
Chybělo mi také hlubší prokreslení postav pachatelů - čekala jsem víc. Možná, že bych lépe pochopila, co je k tak odporným a zvráceným činům vedlo, kdyby byla psychologie pachatelů víc propracovaná. Totéž platí i pro ostatní postavy.
Stejně jako v předchozích knihách, i v Tiché modlitbě se setkáváme s krátkými kapitolami, ovšem celkový děj je tentokrát pomalejší, napětí příliš negraduje... Pomalejší děj mi obvykle nevadí, ale tady se to na můj vkus táhlo až moc.Ve srovnání s předchozími knihami, kdy jsem z Němého křiku byla doslova nadšená a Ďábelské hry se mi také líbily, je pro mě Tichá modlitba zatím nejslabší knihou. Přestože věřím, že si kniha najde své čtenáře, za sebe - ač nerada - ji hodnotím třemi hvězdičkami.

Brzy na knižních pultech

1. června 2018 v 9:25 | Nikinka
Květen byl pro mě poměrně slabý měsíc, v červnu nás čeká mnohem víc knih. Pojďme se na ně podívat.Začnu světovou současnou literaturou, a to druhým dílem ze série Pohřebiště zapomenutých knih - Andělská hra. Pokud jste četli Hadrového panáka a líbil se vám, pak jistě netrpělivě čekáte na knihu Loutkář.
Zajímavá by mohla být také kniha Devadesát dnů za železnou oponou.
Už několikrát jsem psala, že nečtu moc často knížky pro mládež, ale občas mě nějaká osloví. Možná i vás zaujme YA thriller Černooká.
O knize Dej mi své jméno, jsem psala už v minulém květnovém článku. Její datum vydání se posunulo - možná tento příběh pro mládež někoho zaujme.
Pokud nečtete knihy pro mládež, možná se vám bude líbit společenský román Rozhodnutí. Ani thrillery S naprostou jistotou a Všechno, jen ne pravda, nevypadají špatně.
Kniha Temné říční proudy je v předprodeji už dlouho a já o ní dlouho uvažovala, nakonec jsem ji sem přidala. Pokrevní pouta, je další případ Kim Stoneové. Na knihu se moc těším, přestože na mě ještě stále čeká předchozí titul. Na Ženu, po které se slehla zem, jistě čejí všichni, kterým se líbily Dívky z trajektu. Zakázené ovoce, další kniha oblíbené Jojo Moyesové, historický román Sestra lovce čarodějnic a nakonec Hon na motýly - novinka Jiřího Hanibala.
To mi zaplatíš, thriller, který potěší příznivce Lisy Jackson.
Pro milovníky společenských románů, je taky kniha Tajemství modrých dopisů.
Mezi červnové novinky, jsem tentokrát zařadila i krásný diář pro rok 2019 - Cesty.
Zaujala mě také kniha Dům na jezeře.
Pro příznivce společenských románů, jsou tady knihy Ty letní noci a Prosta pravda. Jsem velmi ráda, že starší knihy Jodi Picoultové, vycházejí v nových vydáních, protože je to skvělá autorka a její knihy jsou velmi zajímavé.Carlos Ruiz Zafón - Andělská hra

Kniha by měla vyjít: 1.6.2018

Bestseller Stín větru okouzlil čtenáže po celém světě mistrovskou kombinací gotického thrilleru a historického románu. Andělská hra přináší neméně poutavý příběh - úchvatnou variaci na faustovský motiv o pokušení a touze po nesmrtelnosti, situovanou znovu do prostředí magické Barcelony, tentokrát první poloviny dvacátého století. Mladý novinář a spisovatel David Martin příjme nabídku záhadného vydavatele Andrease Corelliho a rozhodne se pro něj napsat knihu, jakou ještě nikdy nikdo nenapsal. Čím náročnější se mu tento úkol jeví, tím více záhad vystává kolem muže, který si dílo objednal. Záhad, nevysvětlitelných náhod i úmrrtí za nejesných okolností. A otázek, z nichž nejpalčivější zní: Komu vlastně upsal David Martin svou spisovatelskou i lidskou duši?


Daniel Cole - Hadrový panák 2: Loutkář

Kniha by měla vyjít: 1.6.2018

Od případu Hadrového panáka, uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd - jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo "NÁVNADA". Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž vrtví - a na hrudi mají vyřezáno slovo "LOUTKA". Kdo však tahá za nitky?


Gabriel García Márquez - Devadesát dnů za železnou oponou

Kniha by měla vyjít: 5.6.2018

Málokdo ví, že se v 50. letech 20. století objevil García Márquez - tehdy nepříliš známý mladý novinář - v komunistickém Československu... Byl původně pozván do Sovětského svazu na Světový festival mládeže, ale podařilo se mu tuhle "cestu na Východ" rozšířit o návštěvu východního Německa, Polska, Maďarska a ČSSR. Tyto cestopisné eseje, v nichž Márquez vystupuje jako velice přesný a originální pozorovatel, vycházejí česky poprvé.


Anna Musilová - Černooká

Kniha by měla vyjít: 8.6.2018

Viktorie je osmnáctiletá studentka, která žije zdánlivě normální život. Chodí na střední školu, řeší rozpory s kamarádkou a právě prožívá první lásku. Skutečnost je však jiná, než se na první pohled zdá. Před lety zemřela Viktorii matka a ona se s tím dosud nevyrovnala. Jednoho dne spatří v zrcadle záhadnou dívku - přízrak s černýma očima, který jí začne podsouvat zvrácené myšlenky. Kdo je tahle nevypočítatelná Černooká? A dokáže ji Viktorie porazit?


André Aciman - Dej mi své jméno

Kniha by měla vyjít: 11.6.2018

Příběh nečekané a silné lásky mezi dospívajícím Eliem a o pár let starším Oliverem, odehrávající se ve vile na jednom útesu itelské Riviéry. Ani jeden z nich není na následky vzájemné přitažlivosti připraven, oba proto nejdřív předstírají lhostejnost. Jenže v průběhu následujících neklidných letních dnů jejich vášeň nesená neúprosnými proudy posedlosti, strachu, fascinace a touhy vzrůstá a oba mladíci začínají opatrně prozkoumávat své pocity. V hlubí jejich duší se zrodí láska trvající šest týdnů a přinese jim zkušenost, která je poznamená na zbytek života. Ti dva totiž na Reviéře a během jednoho dusného večera v Římě objeví něco, co možná už nikdy znuvu nenajdou: naprostou důvěrnost. André Aciman zachycuje ve své upřímné, nesentimentální a srdcervoucí elegii na lidskou vášeň psychologické manévry doprovázející přitažlivost tak bravůrně jako málokdo. Román Dej mi své jméno se čtenářem nezachází v rukavičkách, nedělá si žádné iluze a je zcela nezapomenutelný.


Charlotte Linková - Rozhodnutí

Kniha by měla vyjít: 13.6.2018

"Myslím, že jsem zabila jednoho muže!"
Když Simon, úspěšný překladatel na dovolené, zaslechne tento výrok mladé Francouzky, kterou potká na pláži, zareaguje dosti zmateně.
Vyhladovělá a zanedbaná Nathalie mu vypráví o zlověstných pronásledovatelích, kvůli nimž uprchla z Paříže, a o tom, že v sebeobraně zabila nějakého muže. Simon neznámé dívce nabídne pomoc. Brzy však zjistí, že se tím ocitl v situaci podobné tíživému snu.


Adam Mitzner - S naprostou jistotou

Kniha by měla vyjít: 13.6.2018

Ella Brodenová vede dvojí život. Ve dne pracuje jako úspěšná právní zástupkyně, v noci dává průchod své vášni ke zpěvu v nejtemnějších klubech na Manhattanu. Její tajemství nidko nezná - ani Charlotte, mladší sestra, kterou prakticky vychovala. Zdá se ale, že Elle není jediná v jejich rodině, kdo něco skrývá. Když jí Charlotte oznámí, že našla vydavatele pro svůj první román, je nadšená... Ale pak její sestra zmizí. Když po ní začne Elle pátrat s pomocí Gabriela Velasqueze, starého známého od newyorské policie, čeká ji šokující zjištění. V sestřině románu se odráží její skutečný život a kterákoli z postav mužů-milenců by tak mohla být zapletaná do jejího zmizení. Elle se zoufale snaží Charlottu najít a usilovně prochází seznam podezřelých, kteří odpovídají fiktivním postavám ze sestřina románu. Netuší ale, zda již není příliš pozdě na to, aby zachránila sestru, o níž se možná jen domnívala, že ji doopravdy zná.


Gillian McAllister - Všechno, jen ne pravda

Kniha by měla vyjít: 13.6.2018

Rachel se s Jackem znají jen pár měsíců a už spolu čekají dítě. Je to láska na první pohled - dokonalá, bez poskvrny. Jednou v noci se ovšem Rachel probudí a všimne si zářícího dispeje iPadu. Jackovi přišel e-mail a Rachel neodolá a podívá se. Na druhý den Jack e-mail zapře, a pak už se nedá nic vzít zpátky... Rachel si začíná uvědomovat, že budoucího otce svého dítěte vlastně vůbec nezná a že před ní Jack něco tají. Každým dalším dnem její podezření i nervozita víc a víc narůstá a pomalu se mění až v posedlost. Ale i Rachel leccos ze své minulosti skrývá. Co se stane, až pravda o obou vyjde najevo?Sharon J. Bolton - Temné říční proudy

Kniha by měla vyjít: 15.6.2018

Zhluboka se nadechni. Zadrž dech. A vydrž co nejdéle...

Mladá policistka Lacey Fintová si je velmi dobře vědoma, jak může být Temže nebezpečná - přesto na řece bydlí, pracuje a navzdory včem varováním v ní i plave. Podařilo se jí zotavit z traumat uplynulých měsíců a snad poprvé v životě má pocit, že by mohla být šťastná. Mýlí se.
Za horkého letního dne zahlédne na vodě mrtvé tělo. Lacey slouží u námořní jednotky Metropolitní policie, a proto ví, kolik tragických úmrtí má řeka na svědomí. Všechny instinkty jí ale napovídají, že tento případ je jiný. Kdo byla ta žena a proč je pečlivě zahalena do bílého pohřebního roucha? Proč má Lacey neodbytný pocit, že komusi záleželo na tom, aby mrtvou ženu spatřila? Nalhává si to, anebo někdo opravdu slídí kolem jejího hausbótu? Inspektorka Dana Tullochová by to nikdy nepřiznala, ale pro záhadnou Lacey má slabost, i když se jí neustále vměšuje do vyšetřování toho podivného případu utonulé ženy. Dobře ví, jakým peklem si bývalá kolegyně prošla, a tak ji jen velmi nerada informuje o hrozícím nebezpečí. Ale Lacey už tuší, vlastně ví, že kolem její lodi se pohybuje vrah a nechává jí dárky, které by raději nikdy nedostala...


Angela Marsonsová - Pokrevní pouta

Kniha by měla vyjít: 15.6.2018

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce - na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhe smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá - po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit - z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila...


Lone Theilsová - Žena, po které se slehla zem

Kniha by měla vyjít: 15.6.2018

Novinářka Nora Sandová z Dívek z trajektu se vrací!
Brutální deportace nelegálních imigrantů, mezinárodní korporace, pokusy na lidech, zázračný lék na nadváhu a dokonce iránský jederný program... Tyto události spojuje více, než se může na první pohled zdát. Nora Sandová stojí před největší výzvou své kariéry. Iránský nositel Nobelovy ceny, který se řadu let brání mediální pozornosti, nyní usiluje o azyl v Dánsku, a proto souhlasí s poskytnutím jednoho jediného rozhovoru právě jí. Má jeden požadavek: Nora musí najít jeho milovanou ženu Aminu, která zmizela kdesi v Londýně během útěku z Iránu. Pátrání po spisovatelově ženě zavádí mladou novinářku do míst, jaká by si nedokázala představit ani v tom nejhorším snu...


Jojo Moyesová - Zakázané ovoce

Kniha by měla vyjít: 15.6.2018

Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohemské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouření, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům a jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejiž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech...


Beth Underdownová - Sestra lovce čarodějnic

Kniha by měla vyjít: 15.6.2018

"Kolik žen můj bratr Matthew zavraždil? Pokud mohu soudit, bylo jich sto a jedna k tomu..."

Když Alicin manžel zemře při tragické nehodě, vrací se mladá žena do rodné vesnice, kde stále ještě žije její bratr Matthew. Zdánlivě poklidná obec je však plná napětí. Mezi obyvateli se šíří zvěsti o hrůzných činech, o čarodějnictví... a o knize plné ženských jmén, do níž Matthew zapisuje stále nová a nová.
Co se skrývá za jeho posedlostí? A jak se Alice vypořádá se zjištěním, že sama hraje v jeho plánech hlavní roli?


Jiří Hanibal - Hon na motýly

Kniha by měla vyjít: 15.6.2018

Jsou mladé, bohaté, některé i krásné a přesto nejsou šťastné. Tak lze shrnout osud pěti žen, které jsou hrdinkami nového románu Jiuřího Hanibala. Spojuje je společný úděl: samota. Měly o svém životě vysoké představy a nakonec jim nezbývá, než aby poněkud slevily ze svých nároků nejen v lásce, ale i ve své kariéře, která u nich stála dlouho na prvním místě. Jak však dozrávají, mění se i jejich žebříček hodnot a pokoušejí se na poslední chvíli chytit svého vysněného motýla - sňatek, dítě, lásku... V současné Praze je jejich snažení někdy zábavné, někdy ale také tragické.


Lisa Jackson - To mi zaplatíš

Kniha by měla vyjít: 18.6.2018

Temná tajemství jednoho léta ožívají. Dvacet let čekal vrah na vhodnou příležitost k pomstě...

Měl to být takový kanadský žertík, jaké k letním táborům patří. Vedoucí dívčího oddílu Monica O'Nealová celou dobu všem lezla na nervy, a tak se ji teď ostatní rozhodnou trochu vystrašit. Nic se jí nestane, jen se pořádně vyleká. Vždyť co by se mohlo zkazit? Bohužel všechno.
O dvacet let později vyšetřuje detektiv Lucas Dalton nález lidských ostatků na pozemku bývalého tábora. Lucas to místo dobře zná - jeho otec tábor vedl a Lucas tam pracoval onoho osudného léta, kdy beze stopy zmizely dvě dívky. Jedna se podle všeobecného mínění stala obětí uprchlého zločince, druhá se utopila. Lucas ví, že by měl případ s takovou mírou osobní zainteresovanosti odmítnout. Vždyť už teď je jeho kariéra v ohrožení. Ale možná nastal čas, aby konečně někdo odhalil, jak to tehdy všechno bylo.
Do místa konání tábora přihíždějí další bývalé vedoucí, aby se společně pokusily poskládat události osudové noci. Každá z nich něco ví. Každá z nich slíbila, že si to nechá pro sebe. Nyní se rozhodnou tento dávný slíb porušit. Jakmile se ale do toho pustí, přijde všem vzkaz s jednoduchým výhružným sdělením: To mi zaplatíš. A pak se začna znovu vraždit.


Emily Bleeker - Tajemství modrých dopisů

Kniha by měla vyjít: 19.6.2018

Může jediný dopis změnit celý náš život?

Luke si připadá v koncích. Nejenže se vyrovnává se ztrátou milované manželky Natalie, ale také se musí postarat o své tři děti. Pak mu jednoho dne začnou chodit dopisy v modré obálce, v nichž mu Natalie radí, jak má dál žít. Její nejlepší kamarádka Annie se obává, že jejich čtení jen prodlužuje zármutek, Luke se však nedokáže odtrhnout. A pak narazí na tajemství, které možná obrátí celý jeho dosavadní život v prach - lhala mu Natalie o jejich dětech? A kdo je ten neznámý člověk, jenž dopisy posílá?


Paulo Coelho - Cesty - Diář 2019

Kniha by měla vyjít: 20.6.2018

Diář s citát z děl nejoblíbenějšího autora naší doby Paula Coelha má tentokrát za hlavní téma "svobodu" a obsahuje originální, půvabně vyjádřené a hluboce pravdivé myšlenky, které pronášejí postavy jeho četných románů, včetně toho nejnovějšího, ale také autor sám ve svých fejetonech. Ideální dárek pro každého, kdo si přeje, aby ho slova tohoto věhlasného spisovatele provázela každým dnem nadcházejícího roku.


Ella Carey - Dům na jezeře

Kniha by měla vyjít 22.6.2018

Mladá Američanka Anna žije klidným a spořádaným životem v San Francisku a o kořenech své rodiny nic netuší. Jednoho dne se však dozví šokující informaci: pochází z aristokratické rodiny, která za druhé světové války přišla o vše, a její dědeček musel na útěku zanechat v rodinném sídle jakýsi nesmírně cenný artefakt. Nyní si přeje jediné - aby milovaná vnučka ztracený poklad našla a přivezla mu ho. Jaká věc může být pro starého pána tak důležitá, a proč právě nyní? Jak to, že se o Annině původu nikdy ani slůvkem nezmínil? Anna se vydává do Německa a při hledání odpovědí se setká s Wilem, můžem, který jí pomáhá vyřešit dávnou záhadu a který ji neodolatelně přitahuje. Společně s ním zjistí, že tajemství její rodiny je úzce spjaté s opuštěným bytem v Paříži a že celá minulost je mnohem komplikovanější, než si uměla představit.


Mandy Baggot - Ty letní noci

Kniha by měla vyjít: 27.6.

Dokonalé čtení, které vám přímo před očima vykouzlí atmosféru letních dní a nocí vaší dovolené!

Zářící slunce, jemný bílý písek, azurové moře a sexy mladý milionář - ostrov Korfu vypadá jako ráj na zemi. Imogen Charltonová má ale problém. Její bratr Harry totiž investoval všechny peníze do restaurace v Řecku a chce ji s pomocí Imogen co nejdřív otevřít. Šok po příjezdu z Británie je obrovský: místo restaurace na ně čeká ruina a k tomu spousta potíží. O humorné situace sice není nouze, ale úkol je očividně nad jejich síly. Když se pak na scéně objeví bohatý Řek Panos Dimitriou a chce tavernu koupit, zdá se, že není co řešit. Harry se ale podniku nechce vzdát a jeho nadšení je nakažlivé. Imogen tak postupně propadne kouzlu ostrova se všemi jeho krásami i zvířaty od koz po kočky, včetně rázovitých postav v okolí: hubaté babičky Elpidy nebo potřeštěné Cooky. A to není všechno. Jiskra, která přeskočí mezi Imogen a Panosem, ji nutí rozhodnout se mezi snem a láskou...


Jodi Picoultová - Prostá pravda

Kniha by měla vyjít 27.6.2018

Pensylvánské městečko Paradise je oázou klidu a míru, dokud se ve stodole jednoho farmáře nenajde mrtvé novorozeně. Záhy se ukáže, že matkou dítěte je osmnáctiletá Katie Fisherová, neprovdaná dívka ze sekty Amišů, velmi striktní protestantské církve, jejíž členové dodržují pravidla tzv. prostého života. Oblékají se jako v 19. století, nepoužívají auta ani elektřinu a odmítají středoškolské vzdělání. Aby měla zbožná amišská dívka nemanželské dítě, a navíc ho zavraždila, je téměř vyloučené, ale proti Katii existují velice pádné důkazy. Obhajoby se ujme cynická, zatrpklá advokátka Ellie, která je s obviněnou vzdáleně příbuzná. A aby se dopátrala pravdy, musí advokátka nějaký čas s Amiši žít... Prostá pravda je nejen strhujícím soudním dramatem, ale především zajímavou sondou do života Amišů, zásadních otázek rodinného života a generačních rozdílů.