Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Zdravím

1. května 2018 v 11:58 | Nikinka
Přeji krásný sváteční den, moc se omlouvám - vím, že to tady v posledních týdnech zanedbávám, ale pravda je taková, že nestíhám. Mám toho hodně v plánu, ale času moc není. Když to jde, jsem teď často na zahradě a užívám si sluníčka s knížkou v ruce. Resty tady odkládám, protože je pravda, že mnohem víc času tady teď tráví sestra nad úkoly do školy...
Ač teď nemůžu slíbit pravidelnou aktivitu, stále pro blog něco píšu. Minulý týden jsem dočetla Pána hor III., pustila jsem se do čtení knihy Do posledního dechu - chybí mi už jen kousek do poloviny a zatím jsem knihou opět nadšená, rovněž bych se ráda pustila do přípravy knižních novinek, které vycházejí v květnu - až prvního května, ale jinak to nešlo.

Užijte si zbytek krásného a snad také slunečního dne. Doufám, že se zde brzy objeví další článek.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama