Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Novinky v mé knihovně - březen, duben

16. května 2018 v 16:42 | Nikinka
Pokud si pamatujete, v březnu jsem na svém blogu psala o dlouho očekávané knize - Do posledního dechu. Sama jsem krom této krásky, kterou právě čtu - doslova ji hltám, neměla v plánu nic kupovat, pak ovšem přišla má sestra s Povídkami Marka Twaina, za které jí tímto ještě jednou moc děkuji.
V dubnu mi zase udělala radost maminka knížkou Někdo cizí v domě, která se snad spolu s Povídkami brzy dočká přečtení. No na nakonec jsem si do čtečky koupila Pána hor IV. - na knihu jsem zvědavá.


Mark Twain - Povídky

Výbor povídek od slavného otce americké literatury

Mark Twain (1835-1910) byl především průkopníkem humoristické literatury v Americe. Sám se zdráhal jím být, neboť humr byl vnímán jako nižší forma psaní. Tomuto žánru se však svým temperamentem nemohl vyhnout. Jeho styl nemná obdoby. William Faulkner ho právem označil za "otce americké literatury". Do této sbírky v kongeniálním překladu Františka Fröhlicha je zařazena povídka, kterou se "největší americký humorista všech dob" proslavil - "Proslulý žabí skokan z Calaverského okresu". Nechybí tu ani mnohokrát zfilmovaná klasika "Milionová bankovka" či "Uloupený bílý slon", který si to na útěku hasí městečky v New Jersey.


Shari Lapena - Někdo cizí v domě

V téhle útůlné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi...

Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat.

Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní - vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela - její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí.
Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...


Hana Marie Körnerová - Pán hor IV.

Sebastianova jediná dcera Christina je samostatná dívka vychovaná v duchu nové doby, hýčkaná rodinou a střežená pěti bratry. Ani ti ji však nedokážou uchránit nepříjemného zážitku, který obrátí její život naruby.
Christina se snaží najit ztracenou rovnováhu, odjíždí jako ošetřovatelka do Indie. Život v koloniích jí však nepřináší to, co hledala. Je dcerou svého otce. Divoká krev Pánů hor ji žene do nových dobrodružství, vášnivých lásek i tvrdých střetů s okolím. Po návratu do Francie nachází zcela jiný svět, v němž si znovu musí vybudovat svoje místo. Je chladnokrevná, rozhodná a zocelená životem v drsných podmínkách. Jedinou její slabostí je dospívající syn Gilbert, který má ještě tvrdčí hlavu než ona sama. I Gilbert hledá nová, mnohdy střeštěná dobrodružství. Nejlepším společníkem a přítelem je mu bratranec Maxmilián de Braie. Ovšem jen do chvíle, kdy mezi ně vztoupí dívka, kterou celá léta odmítali brát na vědomí...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama