Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Brzy na knižních pultech

2. května 2018 v 17:07 | Nikinka
I v květnu se můžeme těšit na spoustu knih. Co vychází?


Pokud se vám líbil kniha Marťan, pak už jistě čekáte na autorovu novinku - Artemis. Bohužel se ke mně ještě nedostal Panský dům, ale Panský dům a jeho dcery, mě podle anotace zaujal. Mám rodinné ságy ráda, takže bych si obě ráda přečetla. Příznivce Johna Greena - já mezi ně rovněž patřím, jistě potěší novinka Jedna želva za druhou. Jsem na autorovu novinku velmi zvědavá! Zajímavá by mohla být také kniha Toto všechno ti dám.
Také thriller Nepouštěj se mé ruky vypadá zajímavě.
Strach by mohl bavit příznivce napětí.
Historický román Madona z hor, mě zaujal svou anotací
Možná se někomu bude líbit detektivka Hořká sezona.
Porušený slib, je tu pro příznivce společenských románů. Vězeň času možná také někoho osloví.
Kniha Šťastně až na věky, může zaujmout příznivce literatury pro mládež. Pokud zrovna nevyhledáváte knihy pro mládež, možná se vám zalíbí kniha Žij, dokud to jde.
Mám ráda historické romány - kniha Sezdány válkou, mě zaujala svou anotací.
Příznivcům napínavých knih se možná bude líbit Zlý vlk.
Fanoušky Joy Fieldingové jistě potěší už čtvrté vydání knihy Ta druhá. Pokud vám chybí v knihovně, můžete se na ni těšit.
Zajímavý může být také společenský román Co neodvál ani čas.Andy Weir - Artemis

Kniha by měla vyjít: 2.5.2018

Autor celosvětového hitu Marťan se znovu hlásí o pozornost milionů čtenářů: tentokrát sci-fi thrillerem z blízké budoucnosti - napínavou noir kriminálkou odehrávající se na Měsíci.
Jazz Bašarová pracuje jako kurýrka. Občas i nelegálního, čili pochopitelně lépe zaplaceného zboží. Jak jinak přežít v Artemidě, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivě vyděláte sotva na jídlo? Když ani příležitostné pašování nestačí na slušnější bydlení? Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A to za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu - zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemidy. A kterou by nemusela přežít...


Anne Jacobsová - Panský dům a jeho dcery

Kniha by měla vyjít: 2.5.2018

Marie a Paul Melzerovi si užívají rodinného života, ale jejich štěstí netrvá dlouho. Vypukla první světová válka a muži narukují na frontu.
Paul jako dědic průmyslnické rodiny je zpočátku zproštěn vojenské povinnosti, neboť je potřebný doma jako odborník v továrně. Jenže i on posléze dostane povolávací rozkaz - a právě v den, kdy Marie porodí jejich dvojčata.
Marie se však nezalekne žádné překážky. Brzy pochopí, že je na tom melzerovská textilka špatně, a pustí se do boje za zachování rodinného dědictví. Její pomoc potřebují i obě švagrové Kitty a Elisabeth.
Později ale dostane zlou zprávu, že Paul padl do zajetí. A záhy nato se objeví jeho přítel, elegantní Ernst von Klippstein, který čím dál víc vyhledává její blízkost...


John Green - Jedna želva za druhou

Kniha by měla vyjít: 2.5.2018

Šestnáctiletá Aza neměla vůbec v plánu pídit se po tajemstvích uprchlého milionáře Rusella Picketta, ale v sázce je sto tisíc dolarů a její nejlepší a nejstatečnější kamarádka Daisy, se nemůže dočkat, až se společně pustí do vyšetřování.
Aza se opravdu snaží. Snaží se být dobrou dcerou, skvělou kamarádkou, vzornou studentkou a taky schopnou vyšetřovatelkou. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem svých vlastních myšlenek, kterým není schopná poručit...

Dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, v němž se inspiroval svými vlatními zkušenostmi s mentální poruchou.


Dolores Redondová - Toto všechno ti dám

Kniha by měla vyjít: 2.5.2018

Mezinárodní bestseller o tajemstvích a lžích jednoho muže, které přivedou jeho partnera do podivného domu plného cizinců...

Když se spisovatel Manuel Ortigosa dozví, že jeho manžel Álvaro zemřel při dopravní nehodě, je to pro něj zdrcující zpráva. Ale není poslední. Po příjezdu do Galicie, kde Álvaro zemřel, zjistí, že policie případ rychle uzavřela jako tragickou nehodu. Tam se také dozví, že Álvaro před ním skrýval tajemství a že muž, s kterým žil patnáct let, není tím, za koho ho považoval.

Snaha odhalit Álvarovu minulost Manuela zavede až do srdce jedné z nejmocnějších galicijských rodin, která si přísně střeží své soukromí. Za zdmi jejich zlověstného zámku je Manuel jen nevítaným a nepřátelským vetřelcem. Nečekaně však získá dva spojence: tvrdohlavého a podezíravého policistu a Álvarova přítele - a zpovědníka - z let semináře. Společně skládají střípky z Álvarovy minulosti a jeho dvojího života, aby odhalili pravdu o jeho záhadné smrti.

Nicméně ve stínu šlechtických privilegií Manuel odhalí síť korupce a zrady, která se pro něj může stát osudovou pastí, stejně jako se jí stala pro muže, kterého miloval.

Náhlá smrt, temné rodinné tajemství a hledání pravdy v srdci legendární země.


Michel Bussi - Nepouštěj se mé ruky

Kniha by měla vyjít: 3.5.2018

Napětí, dlouho plánovaná pomsta a vzrušující zvraty. Francouzský thriller ověnčený řadou ocenění.

Slunce, palmy tyrkysové vody oceánu, ostrov Réunion a mladý pár s šestiletou dcerkou na dokonalé dovolené. Ta se ale brzy změní v noční můru, když Liane zničehonic zmizí a nechá za sebou jen rozházený pokoj. Její manžel Martial nejprve spolupracuje s policií, ale pak se i s dcerou dává na útěk. Z truchlícího manžela se v očích policie rázem stává hlavní podezčelý a hon na domnělého vraha a únosce dcery začíná.Dirk Kurbjuweit - Strach

Kniha by měla vyjít: 4.5.2018

Rodina je všechno.
Tak co kdyby tu vaši terorizoval soused - člověk, který si nedá říct a jehož činy jsou s každým uplynulým dnem nevyzpytatelnější a děsivější? A ti, od nichž byste čekali pomoc - policie, váš advokát - s tím nic nezmůžou?
Začnete se bát od své rodiny odejít. A přitom jste už vyčerpali všechny možnosti, jak ji ochránit.
Nebo snad nevyčerpali?

Každý z nás se může stát vrahem...


Elise Valmorbida - Madona z hor

Kniha by měla vyjít: 7.5.2018

"Vydržet hladovění je stejně důležité jako uměnt uvařit noky."
Maria Vittoria, hrdinka knihy

Velkolepě vylíčený životní příběh Marii Vittorii začíná na počátku dvacátých let dvacátého století v italských horách, kde drsná dřina a neochvějná víra utvářejí celý lidský život. Žena, která se neprovdá, je považována za méněcennou. I Maria se bála, že zůstane starou pannou, ale když už se v pětadvaceti vzdala všech nadějí, přivedl jí otec z námluv manžela. Po svatbě se přestěhovali do vesnice v podhůří a otevřeli si obchod, Maria pečuje o čtyři děti a má se pořád co otáčet.
Drsné dřině je uvyklá od dětství, ale nástup fašismu a války vrhne na její život temný stín. Uživit rodinu je stále těžší, jídla je málo a drsné válečné zimy jsou k nepřečkání. Lidem se najednou nedá důvěřovat, z přátelských sousedů se stávají zrádci, bratranec se dal k fašistům a zneužívá nově nabytou moc, ve dveřích obchodu se střídají nacisté s partyzány a všichni se domáhají potravin, které se jinde než na černém trhu nedají sehnat...
Pro Mariu je rodina středobodem světa, udělala by pro ni cokoli, naprosto cokoli. Odhodlá se k činům, které by vzhledem ke své povaze i víře považovala za nemožné. Silou vůle dokáže překonat období, kdy rodině nemůže dát k jídlu nic jiného než ještěrky, přečká i manželskou krizi, a v následných letech také odloučení dětí.
Román Madonna z hor je epickým a inspirativním příběhem, který nejlepe vystihují Mariina vlastní slova: "Vydržet hladovění je stejně důležité jako uměnt uvařit noky."


Tami Hoag - Hořká sezona

Kniha by měla vyjít: 9.5.2018

Nikki Lisková ze svého přeložení do oddělení pro odložené a nevyřešené případy rozhodně radost nemá - chybí jí akce, frmol při celonočních službách, nejvíce ze všeho jí však chybí její starý parťák Sam Kovac. Ten sám toto odloučení snáší ještě hůř. Z chmur ho vytrhne až obzvlášť brutální dvojitá vražda: známý univerzitní profesor a jeho manželka byli ve svém domě rozsekáni obřadním japonským a samurajským mečem. Oproti tomu případ Liskové - nevyřešená vražda významného detektiva z oddělení sexuálních zločinů - nebudí příliš pozornosti, po dvaceti pěti letech je jen malá naděje, že by byl vrah najednou dostižen.
Když se však stopy dvou zločinů, které dělí čtvrtstoletí, náhle zkříží, musí Kovac s Liskovou rychle nalézt odpovědi, než vrah znovu udeří.


Amanda Quick - Porušený slib

Kniha by měla vyjít: 16.5.2018

Majitelka galerie v Seattlu Virginia Troyová se celé roky snaží bojovat proti démonům. Pronásledují ji už od dětství - její matka totiž zemřela při děsivém požáru, který vypukl na pozemcích sekty, jíž byla členkou. A pak si jedna z umělkyň, jejíž obrazy vystavuje ve své galerii, vezme život, ovšem ještě předtím pošle Virginii své poslední dílo: obraz, kvůli němuž začne Virginia pochybovat o její takzvané sebevraždě i o své vlastní minulosti.
Stejně jako Virginia i soukromý vyšetřovatel Cabot Sutter je jedním z dětí, které přežily požár... a jen on jí může pomoct. Zatímco se snaží rozluštit význam obrazu, začíná být jasné, že se někdo bojí, aby Virginia nevěděla příliš. Virginia a Cabot se vrhají do pekla touhy a klamu a snaží se odhalit tajemství své společné minulosti - a šokující osud muže, který má stále moc zničit vše, co je jim drahé.


Matt Haig - Vězeň času

Kniha by měla vyjít: 16.5.2018

Kolik životů potřebujeme, abychom se konečně naučili žít?

"Jsem starý. To je to první, co byste měli vědět. Problém je, že mi to nejspíš neuvěříte.
Když se na mě podíváte, pravděpodobně si řeknete, že je mi kolem čtyřiceti.
Ale nemohli byste se mýlit víc..."

Tom Hazard má neuvěřitelné tajemství. Na pohled možná vypadá jako obyčejný jednačtyřicetiletý muž, ve skutečnosti však žije už několik století. Na vlastní kůži prožil mnohé - hrál divadlo se Shakespearem v alžbětínské Anglii, účastnil se zaoceánských výprav s kapitánem Cookem, popíjel s Fitzgeraldem v Paříži 30. let... Měnil identity, aby přežil bez prozrazení, ale nyní se ho minulost pokouší dohonit. Jednou provždy se bude muset rozhodnout, zda zůstane v minulosti uvězněn či konečně začne žít v současnosti.
Ocitáme se s Tomem v Londýně, kde přijímá místo učitele dějepisu - ideální pro někoho, kdo zná dějiny doslova z první ruky. Ve škole potkává šarmantní učitelku francouzštiny, která mu pořádně zamotá život. Protože jediné, co Tom nesmí, je ZAMILOVAT SE.
Vězeň času je milostný příběh procházející staletími a kontinenty. Originální román o tom, že kdybychom měli dostatek času, nejspíš bychom žili šťastně až do smrti.


Kelly Oram - Cinder & Ella 2 - Šťastně až navěky

Kniha by měla vyjít: 23.5.2018

Konec jednoho příběhu často znamená začátek jiného...

Filmová hvězda Brian Oliver a jeho Popelka Ellamara Rodriguezová našli lásku i mimo digitální svět. Ztráta anonymity jim však přináší další překážky, které musí oblíbený pár Hollwoodu překonat. Stres z Brianovy slávy a tlak vyvíjený na jejich nový vztah je pomalu ničí a slavný pár se začíná bát, zda si navzdory všemu dokáže svou lásku udržet, nebo jestli se šťastné konce nalézají jen v pohádkách...


Camille Pagánová - Žij, dokud to jde

Kniha by měla vyjít: 23.5.2018

Román o lásce, jaká doopravdy je... od nové hvězdy romantického čtení. Když se mladý spisovatel James setká s půvabnou básnířkou Louisou, nepochybuje, že potkal lásku svého života. Má to jediný háček - Lou je zasnoubená s jeho nejlepším kamarádem Robem. A tak v sobě James svoji touhu umlčí. Všichni tři se stanou přáteli. Léta ubíhají, a zatímco James se marně snaží dopsat svůj román, najít si vztah a především zapomenout na ženu svého nejlepšího přítele, Louisino manželství se hroutí. Útěchu hledá u toho, kdo při ní vždycky stál. Když se však James a Lou konečně poddají citům, které dlouho potlačovali, důsledky jsou zároveň krásné i strašné. A jakmile se zdá, že se rány přece jenom zahojí, život postaví Jamese před další výzvu - a tentokrát s určitostí poslední. Láska, odpuštění, umírání i naděje se propletou tak, že je nelze oddělit.


Soraya M. Lane - Sezdány válkou

Kniha by měla vyjít: 25.5.2018

Londýn, 1944. Na nádraží se potkají mladé zdravotní sestřičky, obě míří za stejným cílem: pomoci své zemi ve válce. Scarlet touží po šanci najít svého pohřešovaného snoubence Thomase a chce dokázat rodině i sama sobě, že je silnější, než si všichni myslí.
Ellie má ošetřovatelství v krvi, ale pochází z mnohem skromnějších poměrů, na hory vzdálených od Scarletiny privilegované výchovy. I když se naoko tváří statečně, při myšlence na to, co je možná čeká ve Francii, cítí stejnou nervozitu jako Scarlet.
V Normandii tyto dvě kamarádky brzy poznají Lucy, zkušenou sestru, kterou zdánlivě nedokáže nic otřást. Svou odvahou a schopnostmi ohromí obě začátečnice, ale sama si je moc dobře vědoma, jaká nebezpečí jejich povolání přináší... a i ona se bojí, jestli se vrátí domů živé.
Surovost světa zmítaného válkou je dožene až na hranici vlastních sil. Scarlet, Ellie a Lucy se budou muset spolehnout jedna na druhou a na sílu jejich vzájemného přátelství, aby přežily.


Nele Neuhausová - Zlý vlk

Kniha by měla vyjít: 28.5.2018

Mrtvá dívka, kterou nikdo nepostrádá

Jednoho horkého červencového dne je vylovena z Mohanu mrtvola nezletilé dívky. Byla zneužita a zavražděna, a nikdo ji nepostrádá. Ani po týdnech nemá kriminální policie jakoukoli stopu vedoucí k dívčině identitě.
Detektivové pátrají a narazí uprostřed poklidného měšťáctví na neuvěřitelné zlo a brutalitu, za nimiž se skrývá mezinárodní mafie pedofilů.


Joy Fieldingová - Ta druhá

Kniha by měla vyjít: 30.5.2018

Když před lety televizní reportérka Jill dělala s úspěšným chicagským právníkem Davidem Plumleyem interview o rozvodech, bylo od první chvíle, kdy se potkali, jasné, že se navzájem přitahují - a to tak silně, že David zanedlouho kvůli Jill opouští svou tehdejší manželku i dvě děti.
Dnes je však Davidovo manželství s Jill šťastné a vyrovnané jen navenek - exmanželka má na Davida nehorázné požadavky a děti ke své maceše, jež se navíc vzdala své milované práce, jen obtížně hledají cestu. Poslední ránu jejch vztahu zasadí krásná Nikola, která je právě v Davidově advokátní kanceláři na praxi a na své cestě za úspěchem a kariérou je ochotná jít přes mrtvoly. Jill je ochotná vzdát se všeho a obětovat cokoli, pokud David svůj poměr s mladou dívkou ukončí. Bude to však stačit? Která z žen zůstane "ta druhá" a která z nich najde ovahu svou situaci řešit dřív?


Hana Marie Körnerová - Co neodvál ani čas

Kniha by měla vyjít: 31.5.2018

Životní příběhy tří žen se odehrávají na konci munulého století. Od nezralého tápání na přelomu šedesátých a sedmdesátých let až po věk, který přináší - když ne moudrost - tak alespoň nadhled. Laděna, Kamila a Ilona. Jsou každá jiná, jinak vnímají a prožívají lásku, manželství, mateřství, ale i těžkou nemoc, sociální a politické změny nebo problémy v zaměstnání. Všechny pocházejí z malé, odlehlé vesničky v Polabí, odkud se v mládí snažily co nejdříve uniknout, aby se tam pak po zbytek života s pokorou vracely. Právě tam se sejdou po dlouhé pauze při povodních v roce 2002. Život ještě zdaleka nemají za sebou, dokážou si vychutnat jeho radosti, ale trapasům a průšvihům z mládí se teď už mohou smát.

* "Jsou lidé, kteří shromaždují důvody, proč to nejde. A jsou lidé, kteří - i když to nejde - hledají způsob, jak by to přece jen šlo," říká Kamila. "Já patřím k těm druhým."

* "Nevyslovujte tu stupidní větu: Proč se to stalo právě mně? Proč zrovna já? Rozhlédněte se! Každý má nějaké trápení a polovina z nich je větší než to vaše," říká Laděna.

* "Život není vytyčený cíl v dálce, k němuž se plahočíme a cestou přitom odstrkujeme drobné radosti všedních dní. A říkáme si, že na ně bude čas, až dosáhneme cíle. Nebude, užijme si je hned!" říká Ilona.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama