Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

W. Bruce Cameron - Psí poslání

8. dubna 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Už dlouho jsem si Psí poslání chtěla přečíst, dlouho jsem čtení odkládala. Je tomu rok a půl, co mi velmi nečekaně zemřel pejsek - milovaná fenka Betynka. Dodnes je to pro mě bolestné, takže jsem se při čtení nejen smála, ale také plakala. Psí poalání je tak krásně a citlivě napsaná kniha, že i já snad začnu věřit tomu, že se mi Bety vrátila v podobě Arga!Příběh je vyprávěn originálním způsobem - z pohledu psa, který se narodí hned třikrát. Poprvé jako toulavé štěně, které spolu se svou matkou a sourozenci žije v doupěti, a to až do doby, dokud nejsou odvezeni do "psího útulku". Jeho putování na tomto světě však dlouho netrvá...
Podruhé se narodí jako retrívr. Díky dovednostem, kterým se naučil v minulém životě, se mu podaří uprchnout. Najde ho řidič kamionu, který jej za parného dne nechá v kabině a jde se najíst. Život pejska je v ohrožení. Naštěstí si ho všimne žena, která si štěňátko vezme s sebou domů, kde na něj čeká malý chlapec Ethan, který má z pejská velikou radost.
Štěně dostává jméno Bailey, dovádí s chlapcem celé dny a s jeho pomocí se učí, jak být dobrým psem. Provází Ethana celým dětstvím, až do puberty, kdy s chlapcem prožívá dobré i špatné dny. Za nějaký čas, odchází Ethan na univerzitu a Bailey tento svět navždy opuští.
Když se náš hrdina narodí potřetí, je z něj Německý ovčák a tentokrát Bailey zjistí, že je fenka. Netouží po ničem jiném, než znovu najít svéhé milovaného Ethana. Je neštěstný, že ho opustil. Vpřet ho žene jen touha znovu spatřit svého pána.
Věřím, že příběh psa, který se touží znovu setkat se svým panám, osloví každého pejskaře. Je to moc pěkné, vtipné i dojemé čtení, ve kterém jsem našla i své pejsky. Už dlouho jsem se při čtení tak nesmála, už dlouho jsem tak neplakala.
Lehký styl psaní, tvoří spolu s poutavým příběhem opravdu pěkný celek. Díky krátkým kapitolám, příběh přečtete během pár dní, ale to, co ve vás zanechá, za to stojí.
Pokud jste Psí poslání ještě nečetli, určitě doporučuji. Já se snad brzy pustím do pokračování a rozhodně jsem knihu nečetla naposledy. Nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem hvězdiček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama