Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

W. Bruce Cameron - Psí cesta

22. dubna 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Další knihou - tentokrát trošku opožděně, se vracím k té předchozí - Psí cestou, totiž pokračuje Psí poslání.Psí poslání se mi, ač jsem čtení dlouho odkládala, moc líbilo. Snad ještě víc jsem se těšila na Psí cestu. Kniha se sice moc neliší od předchozí - náš psí vyprávěč opět odchází a přichází, přesto mě čtení bavilo, ač se ani tentokrát neobešlo bez slz, často jsem se také smála.
Když se čtyřnohý hrdina z Psího poslání už poněkolikáté narodí, ani by ho nenapadlo, že jeho cesta ještě zdaleka nekončí. Jeho milovaný pániček Ethan zemřel a Buddy neví, co má dělat. Kde najde nový smysl života?
Stává se jím malá holčička Clarity - Ethanova vnučka. Holčička je pro něj novým posláním - dává na ni pozor, hlídá ji, pomáhá jí z nesnází... Je nejlepším přítelem i oporou, a to po celý její život. Ač pokaždé jinak, přesto se spolu nakonec vždy opět shledají. At už jako Buddy, Molly, Max nebo Toby.
Při čtení Psí cesty, jsem byla zase smutná. Ne každý je milovníkem psů, ne každý umí dát psu tolik lásky, kolik lásky umí dát pes člověku. Psi jsou užasná stvoření, bez kterých si to já osobně neuním představit. Neplatí to však pro všechny. Psi si zaslouží mnohem víc, než jsou jim někteří lidé schopní dát. Tohle chápu jako hlavní myšlenku v obou případech příběhu.
Psí cesta jistě potěší nejen milovníky psů. Je to čtení plné lásky a upřímných citů. Vřele doporučuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama