Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Brzy na knižních pultech

3. dubna 2018 v 11:45 | Nikinka
Přípravu dubnových knižních novinek, jsem tentokrát dost podcenila - začala jsem s ní téměř na poslední chvíli. Dělím se teď o počítač se sestrou, takže toho času moc není, ale něco jsem přece jen vybrala. No, nebudu to zdržovat - jdeme se na ty krasavice povívat.Docela mě zaujala kniha Noční pták. Avšak opět - jako v poslední době snad u všech knih, se jedná o sérii, takže ještě zvažuji, že pokud se knihu rozhodnu koupit, pak asi ušetřím místo v knihovně a zkusím eknihu. Zaujala mě také Písařka ze Sieny.
Série Harryho Pottera v novém vydání, je konečně kompletní - můžete se těšit na Relikvie smrti. Možná se vám bude líbit román Vůně Francie.
Kniha Vítr a Pravda, jistě zaujme příznivce historických románů.
Fredrik Backman je autor, který mě bohužel zatím míjí, ale ráda bych si některou z jeho knih přečetla. Možná to bude právě A každý ráno je cesta domů delší a delší.
Fanoušky královny zločinu, potěší kniha 3x Hercule Poirot 4.
Kniha Krutá krása je další převyprávění pahádky Kráska a zvíře, Temnou krásou, se uzavírá triologie Kroniky Pozůstalých.
Pokud jste četli knihu Všechno, co máme a líbila se vám, pak se jistě těšíte na Všechno, co jsme opustili. Možná vás zaujme také Nádech.
Pokud se někomu líbila kniha Ledová krev, pak se jistě těší na pokračování série - Ohnivou krev. Příznivci série Cizinka, se mohou těšit na čtvrté pokračování - Bubny podzimu.
Sérii Pán hor aktuálně postupně čtu. Jelikož jsem četla, že pátý a šestý díl vychází až na podzim, dělám si mezi jednotlivými knihami kratší pauzy. V dubnu se moc těším na Pána hor IV. Možná vás osloví novinka Danielle Steel - Rozbouřené vody.
Krvavé nebe jsem nečetla, ale další autorova kniha - Mlčet jako hrob, vypadá zajímavě. Knihu Tmavé stěny Willardu, jsem si koupila už dávno - bohužel jsem teď trošku pomalejší čtenář, takže jsem se k ní ještě nedostala. Přesto mě však zaujala i další autorčina kniha - Pro tvoje dobro.
Miluji Jodi Picoultovou, je to skvělá autorka. Mám velkou radost, že jsem se dočkala druhého vydání knihy Desátý kruh. Pokud si pamatujete, psala jsem recenzi na Dreamologii - ačkovi nejsem velký příznivce knih pro mládež, tato kniha mě překvapila, bylo to milé čtení. Třeba si přečtu také autorčinu novinku, u které se už třikrát změnilo datum vydání, tak doufejme, že tentokrát Psáno v životě vyjde.
Sérii Temlé listí jsem nečetla, ale věřím, že koho zaujala, už se těší na pokračování - Pán stínů. Pokud máte rádi básně, možná se vám bude líbit kniha Láskou ji nespoutáš. Jsem moc zvědavá na Ministerstvo nejvyššího štěstí, protože autorčina prvotina Bůh maličkostí, byla naprosto skvělá. U titulu Veliké naděje, se dle anotace jedná o nové vydání knihy Nadějné vyhlídky.


Brian Freeman - Noční pták

Kniha by měla vyjít: 3.4.2018

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ.

Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy.
Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zna i Frankiina tajemství - a Frostovy noční můry...
Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frostsa Eastona.


Melodie Rose Winawerová - Písařka ze Sieny

Kniha by měla vyjít: 3.4.2018

Pro milovníky románů Dívka s perlou nebo Cizinka

Strhující milostný příběh a napínavý historický detektivní příběh, spojující dva lidi napříč časem.

Beatrice Trovato, mladá doktorka neurochirurgie, sice dobře ví, jak funguje lidský mozek, ale v záležitostech srdce se moc nevyzná. Po nenadalém úmrtí bratra letí jako jeho jediná dědička z New Yorku do toskánské Sieny. Bratr se tam zabýval událostmi z období morové epidemie ve 14. století. V Sieně jí zanechal dům a složku s výsledky výzkumu.
Beatrice se v domě usadí a stále hlouběji se noří do bratrova bádání. Jednoho dne narazí na deník malíře fresek Gabriela Accorsiho, na jehož obrazu šokovaně zahlédne vlastní tvář. Minulost a přítomnost se záhadně prolnou a Beatrice se ocitne v roce 1347 v Sieně, těsně před propuknutím morové rány.
S pomocí Gabriela odhalí spiknutí, jehož důsledky zasahují až do stovky let vzdálené budoucnosti. Stane se ale i něco nečekaného: Beatrice propadne nejen kouzlu Gabriela, ale také středověkého života. V okamžiku, kdy si černá smrt začíná vybírat první oběti, se musí rozhodnout, do které doby skutečně patří.

Písařka ze Sieny je příběhem ženy chycené v romantické a nebezpečné pasti lásky. Čtenářky Cizinky Diany Gabaldon či Dívky s perlou Tracy Chevalier budou uchváceny románem postaveným na časovém prolínání dvou příběhů, jednoho v současnosti a druhého v minulosti.


Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Relikvie smrti

Kniha by měla vyjít: 5.4.2018

Nelítostný boj dobra se zlem vrcholí! Závěrečný díl potterovské série v novém vydání.

Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.


Amanda Hampson - Vůně Francie

Kniha by měla vyjít: 5.4.2018

Angličanka Iris má už dost šedého a nudného Londýna, a tak když její přítelkyně objeví inzerát s nabídkou práce stenografky v jižní Francii, neváhá a vydává se na cestu. Ubytuje se v exkluzivním hotýlku plném zvláštních a výstředních aristokratů. Brzy zjišťuje, že nic není tak, jak si představovala. Její zaměstnavatel Hammond Brooke je záhadný muž, který skrývá mnohá tajemství. Když Iris zjistí, kdo Hammond doopravdy je, je na jednu stranu šokovaná a ohromená, ale na druhou se cítí poctěná, že pro něj pracuje.
Iris se brzy ponoří do tajemného světa výroby parfémů, do světa intrik a klamu. Postupně odhaluje pravdu a začíná si uvědomovat pravý význam slov láska, loajalita a zrada...


Michael Peinkofer - Vítr a Pravda

Kniha by měla vyjít: 6.4.2018

Dva světy rozdělené válkou - křesťanský a islámský

EI-Rih zvaný Vítr bojuje jako turecký janičár na straně muslimů ve službách osmanského sultána.
Alyssia, benátská křesťanka, se stává obětí intriky a končí v Káhiře jako otrokyně, kde získá jméno Haqiqa, Pravda.
Osud rozhodne, že ti dva k sobě najdou cestu - ale jakou šanci má jejich láska v době, kdy temné mocnosti vyvolají novou válku mezi křesťanským a islámským světem a svaté ostatky se stanou roznětkou vražedného konfliktu?
Rozhodnutí padne v Alexandrii...


Fredrik Backman - A každé ráno je cesta domů delší a delší

Kniha by měla vyjít: 9.4.2018

I loučení bolí měně, když na ně nejste sami.

Malý Noah s dědou chodí sedávat na lavičku a povídají si. Pod lavičkou rostou hyacinty, stejné, jaké děda kdysi pěstoval pro babičku.

Děda s Noahem si můžou povídat úplně o všem. O všech otázkách spojených se životem a vesmírem, závažných i nicotných. Při rozhovorech s vnukem si děda vždycky vzpomene, jak se zamiloval do babičky a jak o ni ve stáří přišel. Zatím ji pořád vidí před sebou a děsí se dne, kdy si ji už nebude moci vybavit.

Cítí, že jeho svět se mění. Proto by rád zůstal s Noahem na lavičce, kde je stále ještě obklopuje pronikavá vůně hyacintů. Jenže zachytit vzpomínky je čím dál těžší a oba se musejí naučit tomu vůbec nejtěžšímu: umění se rozloučit.

Fredrik Backman v této netypické novele líčí boj stárnoucího muže o zachování nejdražších vzpomnínek. Činí tak něžně a empaticky, jako to dovede jen on.


Agatha Christie - 3x Hercule Poirot 4

Kniha by měla vyjít: 10.4.2018

Slavný belgický detektiv řeší další trojici zapeklitých případů - tentokrát v románech Schůzka se smrtí (1938), Temný cypřiš (1940) a Zlo pod sluncem (1941).

Ve Schůzce se smrtí se na pozadí růžových skal údolí Petry odehrává střet staré despotické ženy a jejích dětí, připoutaných k sobě vzájemnou nenávistí. Nakonec dojde k nevyhnutelnému: matka tragicky skoná. Přirozeně, nebo rukou vraha? Její potomci měli tisíc a jeden důvod přát si matčinu smrt. Ani náhodní spolucestující nejsou bez podezření. Hercule Poirot nemá lehkou situaci: do čtyřiadvaceti hodin musí dát policii rozluštění...

Detektivku Temný cypřiš otevírá nečekané úmrtí bohaté paní Welmanové. O dědičce jejího majetku nebylo zdánlivě pochybností, vždyť neměla bližší příbuzné než půvabnou neteř Elinor. Skutečně však nechtěla odkázat své jmění nikomu jinému? Další smrt vyvolá další pochyby a Elinor je nakonec obviněna z vraždy. Jen jediný člověk nevěří v její vinu a povolá Poirota. Zkušený detektiv zvolí zvláštní metodu. Tentokrát mu není vodítkem pravda, ale lež.

Zlo pod sluncem se odehrává na tichém ostrůvku na pobřeží Lamanšského průlivu mezi vyznavači letní dovolené. Společnost se tu sešla pestrá, pozornost ovšem budí zejména přítomnost elegantního a trochu podivínského muže - Hercula Poirota. Ten se marně snaží ostatní přesvědčit, že se přijel "pouze" rekreovat. Poklidné dny sladkého nicnedělání však nenávratně změní vražda krásné, provokativní, milované i nenáviděné Arleny Marshallové.


Rosamund Hodgeová - Krutá krása

Kniha by měla vyjít: 12.4.2018

Převyprávění klasické pohádky Kráska a zvíře.

Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. V den svých sedmnáctých narozenin odchází do paláce, aby se provdala za netvora. A má jasný plán, zabít ho a ukončit jeho devět set trvající vládu. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmůrným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Ovšem aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?


Mary E. Pearsonová - Temná krása

Kniha by měla vyjít: 12.4.2018

Závěrečný díl úspěšné triologie Falešný polibek

Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být - První dcerou Morrighanu. Musí se vypořádat se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.


Kerry Lonsdaleová - Všechno, co jsme opustili

Kniha bě měla vyjít: 13.4.2018

Aimee konečně našla klid. Po ztrátě svého snoubence Jamese dokázala vybudovat zbrusu nový život a najít i novou lásku. Ovšem po několika letech se stane přesně to, čeho se nebála jen ona. James, žijící po ztrátě paměti jako spokojený malíř v Mexiku, si vzpomněl. Přichází do světa, který jej již oplakal, ke vztahům, které dávno vyhasly. A k tajemstvím, které jsou stále stejně smrtící jako před lety...


Penelope Douglasová - Nádech

Kniha by měla vyjít: 13.4.2018

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí... a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? "Jmenuju se Tate," říká hlavní hrdinka. "Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo..." Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si sice nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží.


Elly Blake - Ohnivá krev

Kniha by měla vyjít: 16.4.2018

Vláda ohně začíná!

Ruby porazila krutého Krále ledu a roztavila ledový trůn, ale krve lačný Minax, který v něm byl uvězněn, uprchl a nyní pustoší celé království a usiluje o život všech, na nichž Ruby záleží. A zdá se, že ho nemůže nikdo a nic zastavit. Jediná naděje na jeho zničení leží v daleké zemi na jihu, kde vládne magie ohně. A tak se tam Ruby vydá, nejen aby přišla na způsob, jak odstranit tuto hrozbu, ale hlavně aby přišla na podstatu své moci.


Diana Gabaldon - Bubny podzimu

Kniha by měla vyjít: 16.4.2018

Hrdinka bestselleru Cizinka, Claire, se v Bubnech podzimu vrací společně se svým manželem Jamiem Fraserem, aby společně našli nový život v amerických koloniích. Předchozí román Mořeplavec skončil, když stroskotali v Georgii v roce 1765, šťastní, že jsou pryč ze Skotska. Bubny podzimu začínají tam, kde Mořeplavec skončil. Jamie s Claire, Fergusem a lanem se vydávají do Charlestonu a Wilmingtonu, než se usadí v kopcích severní Karolíny, kde doufají, že si vybudují nový domov. Ve stejné době zůstává Brianna Ellen Randallová a její nápadník, historik Roger Wakefield ve 20. století. Briannna teď osiřela, když se její matka vrátila do minulosti a ona má problém s tím tenhle fakt přijmout. Také je zvědavá na svého otce, kterého nikdy nepotkala, načež objeví tragický kus historie, který může ovlivnit štěstí jejích rodičů. Tenhle objev ji přesvědčí, aby se sama vrátila v čase a zachránila svoje rodiče. Roger ji následuje.

Bubny podzimu jsou čtvrtou knihou série románů Cizinka napsanou Dianou Gabaldon. Hlavní postavou je zdravotní sestra Claire Randallová, narozená ve 20. století, která cestuje v čase do 18. století ve Skotsku, kde se potkává s válečníkem z vysočiny Jamiem Fraserem, za kterého se provdá.

Bubny podzimu + DÁREK k předobjednávce - Diana Gabaldon

Hana Marie Körnerová - Pán hor IV.

Kniha by měla vyjít: 18.4.2018

Sebastianova jediná dcera Christina je samostatná dívka vychovaná v duchu nové doby, hýčkaná rodinou a střežená pěti bratry. Ani ti ji však nedokážou uchránit nepříjemného zážitku, který obrátí její život naruby.
Christina se snaží najit ztracenou rovnováhu, odjíždí jako ošetřovatelka do Indie. Život v koloniích jí však nepřináší to, co hledala. Je dcerou svého otce. Divoká krev Pánů hor ji žene do nových dobrodružství, vášnivých lásek i tvrdých střetů s okolím. Po návratu do Francie nachází zcela jiný svět, v němž si znovu musí vybudovat svoje místo. Je chladnokrevná, rozhodná a zocelená životem v drsných podmínkách. Jedinou její slabostí je dospívající syn Gilbert, který má ještě tvrdčí hlavu než ona sama. I Gilbert hledá nová, mnohdy střeštěná dobrodružství. Nejlepším společníkem a přítelem je mu bratranec Maxmilián de Braie. Ovšem jen do chvíle, kdy mezi ně vztoupí dívka, kterou celá léta odmítali brát na vědomí...


Danielle Steel - Rozbouřené vody

Kniha by měla vyjít: 18.4.2018

Ellen Whartonová je rozhodnutá odletět do New Yorku stůj co stůj, a to i navzdory varování meteorologů před blížícím se hurikánem. Má zde navštívit svou matku, ale důležitějším byť tajným důvodem je setkání s někým úplně jiným. Bankéř Charles doufá, že se mu podaří uvědět své dvě malé dcerky, které zde žijí u jeho bývalé manželky. A mladá lékažka Juliette pracuje v nemocnici na pohotovosti. Když hurikán udeří, budou muset všichni opustit své plány a utkat se s živelnou pohromou, jejíž sílu podcenili. Jim i jejich blízkým totiž půjde o život.


Mark Roberts - Mlčet jako hrob

Kniha by měla vyjít: 23.4.2018

Po Krvavém nebi přichází britský thrillerista Mark Roberts s novým poutavým a zároveň děsivým krimidramatem.

JEHO ŽIVOT BYL ZASVĚCEN UMĚNÍ. JEHO SMRT BYLA MISTROVSKÝM DÍLEM.
Leonard Lawson byl respektovaným profesorem dějin umění. Žil na liverpoolském předměstí s dcerou Louisou. Podle všeho neměl žádné nepřátelé.
Louisa Lawsonová našla svého otce v jeho pokoji mrtvého, nahého, zavěšeného hlavou dolů a probodnutého kopím - jako by někdo ďábelsky parodoval jeden z jeho milovaných obrazů. A jiný obraz z Lawsonovy ložnice zmizel.
Vrchní inspektorka Eva Clayová stojí před nelehkým úkolem: městem obchází démon vraha s brutálními středověkými praktikami. Aby ho vypátrala, musí se znovu ponořit do hlubin náboženské symboliky - navzdory vlastním démonům z minulosti.
PADESÁTILETÉ TICHO BYLO PROLOMENO - VZKAZEM NAPSANÝM KRVÍ.


Ellen Marie Wisemanová - Pro tvoje dobro

Kniha by měla vyjít: 23.4.2018

Další strhující dílo z pera autorky Tmavých stěn Willardu. Za jednoho letního večera roku 1931 zahlédne Lilly Blackwoodová za oknem svého podkrovního pokoje světla cirkusu. Ví, že nesmí ven, nikdy ostatně nevykročila ani ze svého pokoje. Matka jí tvrdí, že lidé by se jí báli. Přesto Lilly poruší všechna pravidla - a domů se už nikdy nevrátí. O dvacet let později devatenáctiletá Julia Blackwoodová přijíždí převzít správu nad sídlem, které zdědila. V utajeném pokojíku v podroví najde důkazy, že zde kdosi žil. Snad ta podivná dívka na fotografiích z cirkusové show? Příběh dvou žen, tak odlišných, a přesto spojených neznámým poutem, přinese řadu šokujících odhalení, napětí i dojetí.


Jodi Picoultová - Desátý kruh

Kniha by měla vyjít: 27.4.2018

Stoneovi žijí na malém městě a nijak nevybočují z průměru. Čtrnáctiletá Trixie studuje na střední škole, otec Daniel je malířem komixů a matka Laura profesorkou filozofie. Jejich poklidný rodinný život však končí v okamžiku, kdy Trixie oznámí, že ji její bývalý kluk znásilnil. Roztáčí se kolotoč událostí, který kromě ničivého vlivu na vzájemné vztahy všech zúčastněných přináší i spoustu otázek. Proč Trixie Jasona udala, když ho tolik milovala? Skutečně ji Jason znasilnil, nebo si vše jen vymyslela, aby se mu pomstila? Proč Daniel nikdy nemluvil o své minulosti? Jakého démona v sobě ukrývý? Proč Laura nebyla doma, když ji její dcera nejvíc potřobavala? A opravdu si každý musí projít všemi kruhy pekla?


Lucy Keatingová - Psáno v životě

Kniha by měla vyjít: 27.4.2018

Annabellin život byl vždy dokonalý s velkým D. Ale to jen do chvíle, kdy k nim do školy zavítala slavná spisovatelka Lucy Keatingová, která tvrdí, že je jen hlavní hrdinkou jejího příběhu, že je postavou, kterou sama vytvořila. A bohužel se ukáže, že Lucy má pravdu a celý Annabellin život je v jejích rukou a bude se vyvíjet tak, jak se paní spisovatelce zachce.
Jenže Annabell odmítá žít podle druhých. Proto se pokouší najít způsob, jak napsat svůj vlastní příběh, vzít svůj život do vlastních rukou a bojovat za lásku a svobodu. Podaří se jí to, anebo bude mít poslední slovo Lucy?


Cassandra Clareová - Pán stínů - Temné listí II.

Kniha by měla vyjít: 30.4.2018

Životy lovců stínů svazuje povinnost. Parabátai bojují bok po boku a stejně tak i umírají, ale nikdy se do sebe nesmějí zamilovat. Emma Carstairsová ví, že láska, kterou cítí ke svému parabátai Juliánu Blackthornovi, není jen zákonem zapovězená, ale mohla by je také oba zničit. Ví, že by se od Juliána měla držet dál, jenže jak by mohla, když rodina Blackthornových čelí nepřátelům hned na několika frontách? Jejich jedinou nadějí je Černý spis mrtvých, mocná kniha, kterou se všichni snaží získat. Není to snadný úkol. Pokračování strhující triologie Temné listí, ve jejímž prvním díle Paní půlnoci Cassandra Clare poprvé představila čtenářům nebezpečný a vzrušující svět odvážných lovců stínů.


Atticus - Láskou ji nespoutáš

Kniha by měla vyjít: 30.4.2018

Pro fanoučky knih Milk and Honey a The Sun and Her Flowers od Rupi Kaur.
Love Her Wild je sbírkou veršů mladého autora, který si získal srdce půl milionů fanoušků na sociální síti Instagram. Časopis Teen Vogue ho označil za nejzajímavějšího básníka, kterému je třeba věnovat pozornost a magazín Galore za autora, jehož slova si lidé nečastěji tetují na kůži. Své čtenáře okouzlil upřímností a autenticitou s jakou vystihuje ty nejdrobnější okamžiky. Jeho krátké a úsporné verše inspiruje láska, ženská duše, divoká příroda a svoboda, ve všech jejích podobách...


Arundhati Roy - Ministerstvo nejvyššího štěstí

Kniha by měla vyjít: 30.4.2018

Nový román - první od knihy Bůh maličkostí, který vyšel před 20 lety a stal se milovanou knihou a bestsellerem po celém světě.

Ministerstvo nejvyššího štěstí nás zavede na intimní cestu přes indický subkontinent - ze stísněných čtvrtí starého Dillí a nablýskaných center rychle se rozvíjejících nových velkoměst do zasněžených hor a údolí Kašmíru, kde válka je mír a mír je válka a čas od času to je život i 'normální'.

Anjum rozvine ošumělý perský koberec na městském hřbitově a vydává se na cestu domů. Setkáme se s nepolepšitelným Saddámem Husajnem, nezapomenutelnou Tilou a třemi muži, kteří ji milovali - včetně Musy, jehož osud je tak pevně propletený s jejím, jako kdysi bývaly i jejich paže. Domácá Tily, další bývalý nápadník, je nyní jako zpravodajský důstojním vyslán do Kábulu. A pak jsou tu dvě slečny Jebbensovy: první se narodila v Šrínagaru, zemřela ve věku čtyř let a je pohřbena na hřbitově mučedníků; druhá byla nalezena o půlnoci v dětské postýlce na chodníku v Novém Dillí...

Ministerstvo nejvyššího štěstí - Arundhati Roy

Charles Dickens - Veliké naděje

Kniha by měla vyjít: 30.4.2018

Malý sirotek Pip bydlí u sestry a jejího muže. Jednoho dne potká uprchlého trestance, kterému pomůže získat trochu jídla. Historce nepřipisuje velký význam, dokud nedostane velký obnos pěněz s podmínkou, že musí odjet do Londýna a získat vzdělání a vystupování gentlemana.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama