Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Hana Marie Körnerová - Pán hor II.

18. března 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Po přečtení první knihy, jsem se nemohla dočkat druhé. Byla jsem zvědavá, kam se příběh posune. Stejně jako předchozí knize, i v této je sposta romantiky. Zbytek knihy je ale mnohem napínavější, než tomu bylo u první knihy. Díky tomu, jsem lépe snášela to velké množství romantiky.
Stejně jako posledně, je i Pán hor II. rozdělen na tři části.


LAURA

První příběh je sice nazván podle Sebasianovy manželky, avšak myslím, že by bylo lepší jej nazvat Josefina, jelikož Laura je spíš v pozadí. Spolu se Sebastianem se vrací na Černá hrad a čeká narození prvního potomka.
Zato dcera Christiny a Edmonda je středem pozornosti - pro svou nespoutanost a nezávislost dělá rodičům starosti, otec ji tedy najde ženicha - hraběte Daniela de Montignac. Josefina se vdát nechce - navíc za sedmadvacetiletého "starce". Daniel je však vůči Josefině trpělivý. Dívka nakonec uznává, že by nemusel být tak špatný manžel...


SYLVIE

Druhý příběh je pro mě zatím nejsmutnější. Krom jiného tady dojde k tomu, že Josefina v šermířském souboji zabije Raoula - svého bratrance. Vinu na sebe vezme Daniel...
Ani Sebastianovi není přáno užívat si klidného rodinného života. Nedlouho po smrti otce, zevře také jeho manželka Laura. Sebastiana smrt milované ženy mění k napoznání - stává ze z něj tvrdý, krutý a nebezpečný Pán hor.
Do kraje se přistěhuje mladá Sylvie a její nemocný otec. Při svých vyjížďkách Sylvii objeví malý Christian - prvorozený Sebastianův syn a spřátelí se s ní. Později se Sylvie setkává s Pánem hor...


CHRISTIAN

Poslední část knihy začíná svatební cestou Sebastiana a Sylvie. Sylvie přesvědčí Sabastiana, aby od bratra Ludvíka, vzak k sobě svého syna Luciena a Olivii - dceru sestřenky Eugénie, kterou opustila. Děti společně s Christianem vyrůstají na Černém hradě.
Avšak ani manželství Sylvie a Sabastiana není ideální. Sebastian má totiž podmínku - už nechce další děti. Když Sylvie otěhotní, má strach, proto těhotenství před manželem tají...
Jakmile Olivie dospěje do věku na vdávání, vrací se její matka, která chce dceru unést, aby ji výhodně provdala. Nakonec Olivie zmizí neznámo kam a když se po nějaké době vrací Eugénie, Sebastian se rozhodne zjistit, co s dcerou provedla...
V tomto příběhu krom jiného zemře Christina. Osudy první generace rodu de Braie se uzavírají, ale věřím, že čtenáře čeká ještě spousta napětí. Ač mi některé postavy chybí už teď, těším se na další knihy, na další příběhy a jsem zvědavá, co přinesou. Druhou knihu vřele doporučuji - byla lepší než první. Hodnotím ji pěti hvězdičkami.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 18. března 2018 v 9:00 | Reagovat

To je pěkné, že první byla natolik dobrá, že ses těšila na druhou. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama