Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Březen 2018

Veselé Velikonoce

30. března 2018 v 8:30 | Nikinka
Když jarní květy září
a slunce náhle plá,
tak příroda svou náruč
každému otvírá.
Krásné Velikonoce
a radost z každého
prožitého jarního dne
přeje...
Nikola


Novinka v mé knihovně - Do posledního dechu

22. března 2018 v 10:37 | Nikinka
Dlouho jsem váhala, jestli tento článek vůbec psát, protože je pravda, že od začátku roku, moc novinek v knihovně nemám - celkem pět i s tou poslední a tři eknihy.

Na zatím poslední knihu Roberta Bryndzy - Do posledního dechu, jsem se moc těšila. Není to tak dávno, co jsem četla Temné hlubiny, což je pro mě zatím nejlepší kniha. Měla jsem velkou radost, když jsem se dozvěděla, že čekání na další případ Eriky Fosterové, nebude tak dlouhé, jak jsem myslela. Knihu jsem si koupila hned, jak to šlo - dva dny po vydání - a moc se těším, až se pustím do čtení - prý budu číst do posledního dechu, tak jsem zvědavá. Další se snad dočkáme během roku.Mělo to být tvé vysněné rande. Ale místo toho jsi obětí...

Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je sice na místě nálezu jako první, případ ovšem nespadá do její kompetence. Tento fakt ale Eriku nedokáže zastavit.

Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika vrhne rovnou do práce - a rychle odhalí souvislost s jinou, čtyři měsíce starou nevyřešenou vraždou. Obě dvě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu...

Když za podobných okolností zmizí další dívka, musí Erika Fosterová, Massová i Peterson jednat co nejrychleji. Kolik času jim zbývá, než dívku sadistický vrah také zabije?

Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?Hana Marie Körnerová - Pán hor II.

18. března 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Po přečtení první knihy, jsem se nemohla dočkat druhé. Byla jsem zvědavá, kam se příběh posune. Stejně jako předchozí knize, i v této je sposta romantiky. Zbytek knihy je ale mnohem napínavější, než tomu bylo u první knihy. Díky tomu, jsem lépe snášela to velké množství romantiky.
Stejně jako posledně, je i Pán hor II. rozdělen na tři části.


LAURA

První příběh je sice nazván podle Sebasianovy manželky, avšak myslím, že by bylo lepší jej nazvat Josefina, jelikož Laura je spíš v pozadí. Spolu se Sebastianem se vrací na Černá hrad a čeká narození prvního potomka.
Zato dcera Christiny a Edmonda je středem pozornosti - pro svou nespoutanost a nezávislost dělá rodičům starosti, otec ji tedy najde ženicha - hraběte Daniela de Montignac. Josefina se vdát nechce - navíc za sedmadvacetiletého "starce". Daniel je však vůči Josefině trpělivý. Dívka nakonec uznává, že by nemusel být tak špatný manžel...


SYLVIE

Druhý příběh je pro mě zatím nejsmutnější. Krom jiného tady dojde k tomu, že Josefina v šermířském souboji zabije Raoula - svého bratrance. Vinu na sebe vezme Daniel...
Ani Sebastianovi není přáno užívat si klidného rodinného života. Nedlouho po smrti otce, zevře také jeho manželka Laura. Sebastiana smrt milované ženy mění k napoznání - stává ze z něj tvrdý, krutý a nebezpečný Pán hor.
Do kraje se přistěhuje mladá Sylvie a její nemocný otec. Při svých vyjížďkách Sylvii objeví malý Christian - prvorozený Sebastianův syn a spřátelí se s ní. Později se Sylvie setkává s Pánem hor...


CHRISTIAN

Poslední část knihy začíná svatební cestou Sebastiana a Sylvie. Sylvie přesvědčí Sabastiana, aby od bratra Ludvíka, vzak k sobě svého syna Luciena a Olivii - dceru sestřenky Eugénie, kterou opustila. Děti společně s Christianem vyrůstají na Černém hradě.
Avšak ani manželství Sylvie a Sabastiana není ideální. Sebastian má totiž podmínku - už nechce další děti. Když Sylvie otěhotní, má strach, proto těhotenství před manželem tají...
Jakmile Olivie dospěje do věku na vdávání, vrací se její matka, která chce dceru unést, aby ji výhodně provdala. Nakonec Olivie zmizí neznámo kam a když se po nějaké době vrací Eugénie, Sebastian se rozhodne zjistit, co s dcerou provedla...
V tomto příběhu krom jiného zemře Christina. Osudy první generace rodu de Braie se uzavírají, ale věřím, že čtenáře čeká ještě spousta napětí. Ač mi některé postavy chybí už teď, těším se na další knihy, na další příběhy a jsem zvědavá, co přinesou. Druhou knihu vřele doporučuji - byla lepší než první. Hodnotím ji pěti hvězdičkami.

Návštěvnost 330 - 333

14. března 2018 v 17:40 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštěvují tento blog.


Pondělí: 7
Úterý: 2
Středa: 8
Čtvrtek: 11
Pátek: 9
Sobota: 9
Neděle: 10
Celkem: 56


Pondělí: 5
Úterý: 1
Středa: 2
Čtvrtek: 0
Pátek: 4
Sobota: 4
Neděle: 1
Celkem: 17


Pondělí: 7
Úterý: 1
Středa: 0
Čtvrtek: 1
Pátek: 4
Sobota: 5
Neděle: 13
Celkem: 31


Pondělí: 13
Úterý: 9
Středa: 3
Čtvrtek: 16
Pátek: 0
Sobota: 0
Neděle: 9
Celkem: 50

José Arce - Týmová spolupráce mezi člověkem a psem

4. března 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny

OD PŘÍRODY TÝM


"Výchova psa vždy začíná u nás samých. V naší hlavě, v našem srdci."

Lidi a psy spojuje mnohé: jsou to lovci a dravci, žijí v rodinách a společně se starají o výchovu potomstva. Udržují dlouhodobé a celoživotní vztahy a mají skutečný talent vzájemně komunikovat a spolupracovat. Vědci zjistili, že naše čtyřnohé společníky dokonce sužují stejné choroby jako nás.

Co pes potřebuje, aby se cítil dobře:

skupinu - osamělý pes je ztracený pes
sebejistého člověka, který za něj převezme zodpovědnost a jemuž může důvěřovat
úkoly, které ho vytíží nejen fyzicky, ale zaměstnají mu i hlavu
dostatek času na odpočinek
lidi, kteří ho respektují a komunikují s ním

Autor navazuje na předchozí titul Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa a představuje praktická cvičení a konkrétní kroky, jak při výchově psa postupovat a jak řešit problémové chování.

JOSÉ ARCE je mezinárodně uznávaný "zařikávač psů z Mallorky", který provozuje výcvikové a rehabilitační centrum, v němž dává poslední šanci zdánlivě beznadějným problémovýnm psům z celé Evropy, které by jinak čekala smrt. Při své práci zdůrazňuje, že klíčem úspěšné výchově je důvěra a týmová spolupráce mezi člověkem a psem.

Nikoleta93Původně jsem si knihu chtěla přečíst jen pro sebe, protože nemám zkušenosti se psaním recenzí na odborné knihy. Avšak kniha mi něco dala - některé věci, o kterých jsem v knize četla, naši pejskové umí, v jiných také tak trochu "plavou", takže doufám, že mi tato kniha nějakým způsobem pomůže, týto nedostatky vylepšit, napravit.
Musím uznat, že mě při čtení Týmové spolupráce mezi člověkem a psem, mile překvapilo, že to není takový klasický "návod", ale pěkné, příjemné vyprávění o tom, jak vlastně člověk a pes můžou společně krásně fungovat, když víte, jak na to.Knížku samozřejmě doporučuji. Najdete v ní spoustu rad - v některých případech dokonce i obrázky s popisky. Přesto však prosím, neberte tento článek tak docela jako recenzi. Ráda bych se pokusila spíše o povídání, ve kterém se zaměřím na "problémy", ve kterých jsem se v případě našich psů našla.
Zaujala mě kapitola, kde naučíme psa posílat na jeho místo. Ne, že by snad tohle byl náš problém. Když jsem s Argem například sama doma, nemá problém jít si lehnou na místo. Zajímavé pro mě bylo, že když psu ukážu jeho místo - je na vás, jaké místo mu určíte, lépe prý potom snáší čas, kdy je doma sám. A s tím už problém je - Argo nebyl ještě nikdy tak úplě sám. Vždy, když chceme někam jet, někdo musí hlídat. Úspěch však je - a to jsem se také dočetla, že ač Argo nebyl nikdy sám doma, už je klidnější, když jsem v koupelně - čeká na mě. Už si v klidu lehne, třeba u nás v pokoji a čeká. S těmi odchody z domu, je však stále problém. I ty se však musejí řešit - zkusím to znovu - od začátku - nejdříve krátce a postupně tu dobu prodlužovat.

Rovněž mě zaujalo, jaké jsou autorovy procházky s jeho psy. Teď je sice mrazivé počasí, ale když to v tomto případě jde, když je počasí lepší, pejsci chodí na procházky. Obrázky pomůžou, jak správně používat vodítko, aby pejsek netahal. Argo také za začátku byl na vodítku jako vytržený ze řetězu, teď je to mnohem lepší a věřím, že když to zkusíme tak, jako na obrázku, "problémy" zmizí.

Dále pak jízda autem. Každý pes jednou pojede autem. Ne každý pes to má rád. Musíte pořád zastavovat a může to být i nebezpečné. Četla jsem, že pes by měl mít co nejmenší výhled z auta a měl by mít co nejmíň místa - musí se uvelebit, to ano, ale příliž prostoru nedělá dobrotu.
Náš Argo je v autě spokojený, avšak když byl malý Black, jízda utem byla pro něj nejspíš utrpení - zvracel kdykoli se jelo delší dobu. Dnes už je to naštěští v pořádku.

Nikoleta93

Neustálé štěkání. Znáte to? Stresující nejen pro vás, ale i pro vašeho psa. Tohle mám bohužel na pořadu dne denně. Abych byla přesnější - nebylo to tak vždy. Black je od šťeněte klidný, Bety byla taky klidná. Ovšem od doby, co k nám domů příšla fenka yorkšírkého teriéra Besi, mám někdy pocit, že můj den, je jeden velký štěkot každou chvíli. Besi totiž štěká i když nemusí. Při čtení, jsem si často říkala, jak to udělat, aby to fungovalo - ono totiž štěkání je pro psa naprosto přirozené - to samozřejmě vím, ale u nás to není jen jedno štěknutí, když někdo otevře dveře, nebo zazvoní poštěčka. Je to hlasité, nepříjemné, dlouhé štěkání - jako kdyby byla Besi smyslů zbavená a nejhorší je, že když začne ona, přidají se ostatní. I Black, který nikdy neštěkal. Když k nám přijde návštěva, Besi okamžitě spustí a oba psi se přidají. Zkrátka sedí u dveří a štěkají a štěkají... Hrůza! Jinými slovy, musím psu ukázat, že dveře patří mně - ale jak to mám udělat, když Besi vystartuje jako šílená kdykoli slyší byť jen špendlík spadnout na zem? No dobře, to už trochu přeháním, ale jinak je to opravdu kdykoli, cokoli, i bez důvodu, uprostřed noci... Jednou se mi stalo, že u nás zazvonila pošťačka. Všichni psi spali, já zrovna neměla nic na práci, tak jsem seděla a četla si, když vtom slyším zvonek. Kdyby Besi nezačala štěkat, Black a Argo, by spali dál a vůbec by nepostřehli, že jsem šla otevřít... Takhle jsem měla co dělat, abych je uklidnila....

Překonávání strachu. Autor měl prý klienta, jehož pes se naučil do schodů, ale ze schodů měl strach. Myslím, že pokud někdo také tento problém se svým psem řeší, knížka mu pomůže, jak se strachu zbavit.
Když byl Argo maličký, učili jsme ho chodit po schodech každý den - tedy pokud už to bylo možné - ze začátku ho rodiče nosili, ale pak už se učil opatrě sám. Dali jsme zábranu k zábradlí aby nespadnul a on se to poté naučil v podstatě hned. Jsem tomu ráda, protože já bych ho nosit nemohla. S Argouškem jsme dobří parťáci, s DMO se sžil - ví, že nejsem tak rychlá, ví, že na mě musí pomaleji, protože kdykoli by do mě strčil ve své síle, já bych to možná neustála, ale nosit jsem ho nemohla, tak jsem s ním chodila pomaličku - jednou rukou jsem se držela sama, druhou jsem ho jistila. Dneska už Argo chodí první, nebo se opatrpě proplíží kolem mě.
Další strach, který se nás týkal, je strach z bouřky. Většina psů se bouřky bojí. Patřila mezi ně i Betynka, díky které jsme už dopředu věděli, že příjde. Vždy byla celá nervózní. A pak, když to přišlo, se celá chudinka třásla, kuňučela a dokonce se schovávala. Vždy jsme u ní seděli a uklidňovali ji. To samé se dělo i u ohňostroje - mimochodem, tuto "zábavu" bych zakázala. Je to nebezpečné a lidé si vůbec neuvědomují, jak to působí na psa. Bety se třásla, Besi štěká, Argo je v klidu. Tedy do doby, kde se ze všech stran nezačne ozvývat puk, puk, puk... neví, odkud přesně to jde a bojí se. Pokud je to jen tu a tam, snáší to dobře. Stejné je to s bouřkou.

A poslední věc, která se tak z těch ostatních bodů nejvíc týká našich psů, je klidné krmení. Nemusím psát, že u nás o klidném krmení nemůže být řeč. Avšak opět se budu opakovat - nebylo tomu tak vždy.
Naši psy vědí, kdy se chystá krmení. Za dob Bety a Blacka, to bylo vždy tak, že s nimi někdo z nás šel ven a až potom se chystaly misky s krmením. V klidu. Nikdo se nám nemotal pod nohy, nikdo "nestrkal" hlavu do misky. Betynka radostně běhala malá kolečka, Black tiše seděl a čekal. Od dob, kdy je tu s námi Besi, krmení v klidu prostě nejde. Mnohdy ji musíme vynést ven, protože když se chystá krmení, ona prostě ven nepůjde! Běhá tady, kňučí a štěká...
Když se nám ji podaří dostat ven, hrozně štěká a přidají se i ostatní - dřív i tohle probíhalo v klidu a tichosti - pes prostě šel. Pak jdeme nahoru a chystají se misky. Neuběhne ani vteřina, už slyšíme Besi štěkat dole u dveří a přidá se i Black, který to do té doby nikdy nedělal. Pustíme je a následuje to samé i do schodů - písklavý štěkot Besi, která ještě k tomu všemu musí být první nahoře. Pak štěká jako šílená tak dlouho, dokud se ji nepodá miska, nebo dokud ji někdo neokřikne - mimochodem štěkání ze chodů - to můžete řvát jak chcete, stejně se neutiši.
Pokud se stane, že jsou pejsci venku před krmením, myslím, že by potom samotná příprava kmení, vypadala úplně jinak, kdybny Besi nezačala štěkat sotva neslyší šustit pytel s granulema. To potom totiž Argo skáče po dveřích a ke štěkání se spolu s ním, přidá rovněž Black. Když je okřiknete, oba si sednou a čekají - většinou v klidu, protože Besi stále pobíhá a štěká a štěká.
Když jsme Arga krmimi půl roku třikrát denně, to samostatné krmení bez Besi, probíhalo v klidu - Argo v klidu seděl, nebo ležel a čekal. Taktéž venčení - když jde sám, neštěká.
Knížka jako celek, je velmi krásná - jsem moc ráda, že jsem ji četla. Hodně mi dala. Ač ze mě mají ostatní "srandu", snažila jsem se napravit to krmení. Sice to nefunguje jako v knížce, ale jsem ráda, že se Argo už od začátku naučil, že misku dostane, když je v klidu - automaticky si sedne a čeká, než mu misku podám. Taktéž Black, s Besi už je to horší - očividně nebyla původní majitelkou vedena k základní výchově a její "zlozvyky" nikdo neřešil. Přesto se řídím radou, že jídlo dostane jedině pes, který je v klidu. U Besi čekám, až přestane štěkat a pobíhat a Black s Argem základní povely naštěstí umí.
Nevím, co si po čtení mám myslet a už vůbec ne v případě, kdy nám všichni, v rodině, kdo sem přijdou pouze jako návštěva vždycky říkají, že strůjcem všeho neštěstí je Besi. Já vím, že Black je klidný a že to Argo umí taky. Ale ono se to lehce říká... Besi nebyla k ničemu vedena - vychváváme ji my - a těžko to půjde hned, když se ji nikdo nevěnoval, když byla malinká. Já se snažím a budu dál, ale je mi jasné, že to bude trvat. Vím, že tyto "problémy" s Besi trvají dlouho. Argo nemohl jako malý ani spát - víme, že štěňata spí dlouho a často během dne. Besi u něj vždy seděla - chtěla si hrát - a kňučela tak dlouho, dokud Arga nevzbudila. Vím, že má Besi zlozvyky, které jsou někdy trošku moc, ale nemůžu po ni chtít zázraky - musím být trpělivá a třeba časem bude všechno lepší.

Brzy na knižních pultech

1. března 2018 v 8:30 | Nikinka
Články jako tento, jsem během minulého roku moc nestíhala. Letos jsem ráda, že se mi to daří už potřetí. Sama se na některé z následujících knih už moc těším a doufám, že potěším i vás.


Jako první, je tady Čokoládový průšvih, od autorky knihy Čmeláci v srdci. Pro mládež, je tady kniha Muffinn a čaj. nebo historický román Zlomení andělé. Kniha Obchodník, mě zaujala svou anotací. Myslím, že tuto novinku, ocení také příznivci autora.
Možná se někomu zalíbí biografie Felix z nástupiště č. 1.
Možná se už někdo těší na pokračování knihy Sestřičky. Tentokrát vycházejí Sestřičky v nesnázích.
Společenský román Alyin dům, od autorky Poselství růží.
Svou anotací, mě zaujal titul Nebe je naše. Led nebo oheň - pokračování série Sníh nebo popel. Příznivce Harryho Pottera, kteří jej možná knižně teprve objevili, jistě potěší Princ dvojí krve v novém vydání.
Fanoušci C. L. Tailor, se jistě těší na novinku Útěk. Pokud máte rádi klasické detektivky, pak vás určitě zaujme Světelný klam - sedmá kniha ze série Případy vrchního inspektora Gamache. Zaujmout může také kniha Když Anna zmizela aCo Alice neřekla.
Pro příznivce společenských románů, jsou tu knihy Kamkoli půjdeš a Cinder & Ella.
Moc se těším, přesněji, nemůžu se dočkat další knihy Roberta Bryndzy - Do posledního dechu.
Možná někoho osloví kniha Vlčí proces.
Ač už jsem dlouho nečetla žádnou fantasy knihu, neušly mi pozitivní reakce na Divotvůrce. Možná si knihu přečtu, každopádně vy ostatní, se můžete těšit na druhý díl knihy - Černé znamení.
Příznivce Barbary Woodové, jistě potěší Věštkyně, pokud ještě nemáte, doplňte si knihovničku o nové, velmi pěkné vydání této knihy. Grišu jsem nečetla a nejspíš číst nebudu, ale koho kniha oslovila, ten se jistě těší na závět triologie - Zkáza a naděje.
Nečetla jsem rovněž žádnou knihu od Sarah J. Massové, ale možná to napravím alespoň u série Dvůr trnů a růží - v březnu vychází Dvůr křídel a zmaru.
Pro příznivce detektivek V pasti lží
Život bez tebe, jistě potěší milovníky společenských románů, Rašeliniště a Vina také pro milovníky napětí.Petra Hülsmannová - Čokoládový průšvih

Kniha by měla vyjít: 1.3.2018

LÁSKA JE TO, CO SE TI STANE, ZATÍMCO JI HLEDÁŠ

Některé věci jsou pro Isabelle absolutně nepostradatelné: ranní káva. Práce v báječném květinářství. A nudlová polévka v restauraci na protější straně ulice.
Jakékoli vybočení ze svého pravidelného života nesnáší. Přesto jednoho dne "její" oblíbenou restauraci převezme nový ambiciózní kuchař Jens - a nejenže se opováží experimentovat s její zamilovanou polévkou, ale i jinak vnese do Isabellina poklidného života pořádný chaos.
A zatímco se dezorientovaná Isa snaží zase všechno vrátit do zaběhlých kolejí, pozvolná jí dochází, že právě nečekaná překvapení náš život úžasně obohacují...


Theo Addair - Muffin a čaj

Kniha by měla vyjít: 1.3.2018

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí.
Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být...


Gemma Liviero - Zlomení andělé

Kniha by měla vyjít: 1.3.2018

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě.
Dívka lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu...
Mladá Rumunka je umístěná do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi.
A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy...
Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.


John Grisham - Obchodník

Kniha by měla vyjít 1.3.2018

Zlodějskému gangu s uměním se podařilo uskutečnit loupež století - z přísně střežených prostor knihovny Princetonské univerzity odnesli lup nevyčíslitelné hodnoty, pojištěný na 25 milionů dolarů.
Bruce Cable vlastní oblíbené knihkupectví v ospalém letovisku Santa Rosa na floridském ostrově Camino. Peníze si ale vydělává jinak - obchoduje se vzácnými knihami, sem tam i na černém trhu kradených tisků a rukopisů.
Mercer Mannovou, mladou spisovatelku a čerstvě propuštěnou učitelku, osloví záhadná elegantní dáma s nabídkou vysoké odměny, když se Mercer pokusí proniknout do Cableova okruhu literárních přátel a odhalit tajemství jeho transakcí.
Mercer přijímá - a John Grisham rozehrává další napínavou zápletku svého dalšího mistrovského románu.


Kate Mooreová - Felix z nástupiště č. 1

Kniha by měla vyjít: 2.3.2018

Když se zaměstnanci yorkshirského nádraží rozhodnou ctít tradici a pořídit si nádražní kočku, rozběhne se kolotoč veselých i dojemných příhod a nová posila týmu neunikne pozornosti médií ani divadelníků. Jak se Felik postuoně sžívá s nezvyklým prostředím, prozkoumává náspupiště i tajemný labyrinrt tunelů, nachází si kamarády, učí se lovit myši a prodávat jízdenky, její sláva se šíří mezi cestujícími i za hranice nádraží. Laskavé povídání o jedné železniční stanici v zapadlém severoanglickém kraji dýchne na čtenáře starosvětskou atmosféru a ukazuje, že když se to vezme správně do tlapek, nemusí být nich ztraceno.


Donna Douglasová - Sestřičky v nesnázích

Kniha by měla vyjít: 3.3.2018

Se studentkami ošetřovatelství v prestižní londýnské nemocnici Nightingale se život nemazlí. Jejich učitelky a vrchní sestry mají vysoké požadavky a žádné slitování s mladými děvčaty. A to se musí naše přítelkyně potýkat i s osobními problémy. Violet je zde nová a okamžitě k sobě přitáhne pozornost. Co skrývá? Dora má zlomené srdce z rozchodu s Nickem, ale zaujme ji jiný příchozí pacient. A Millie je také rozpolcená mezi dvěma muži a dvojé budoucností, která se jí nabízí.


Leila Meachamová - Alyin dům

Kniha by měla vyjít: 7.3.2018

Aly milovala jen jediného muže, ale ten byl donucen opustit město, k čemuž přispěl i Alyin otec, když rodinu jejího milého připravil o dům. No ale její miláček se po letech vrací do města a je to pak známý starý příběh: ona už není holka, ale žena, co ví, co chce, zatímco on je muž se srdcem rozervaným mezi láskou, které se brání, a touhou po pomstě na Alyině otci, který zničil vše, na čem mu záleželo...


Luke Allnutt - Nebe je naše

Kniha by měla vyjít 8.3.2018

Srdcervoucí román o lásce a naději, které dokážou vyléčit i smrtelné rány.

Rob Coates v životě dosáhl všeho, po čem toužil. Je úspěšný, šťastně ženatý a má báječného synka, s nímž je každý den plný dobrodružství. Poté však jeho rodinu zasáhne nelítostná nemoc a vše změní. Rob se ocitne na dně a nedokáže překlenout propast, jež ho náhle odděluje od jeho života. Jedinou útěchu nachází ve fotografování míst, která navštívil se synem. Pomůžou mu vzpomínky na šťastné chvíle dojít odpuštění?


Sara Raaschová - Led nebo oheň

Kniha by měla vyjít 8.3.2018

Může být Meira královnou a současně i bojevnicí? 2. díl bestsellerové triologie.

Zimní království bylo osvobozeno, ale krušné chvilky ještě nekončí. Aby Meira ochránila svůj lid, dovolí Cordollu kopat v zimních dolech. Tam ale najdou něco mocného a nebezpečného - magickou propast. Theron chce využít tento nález k poražení zla, ale Meira se bojí, co s sebou taková síla může přinést. A udělá cokoli, aby se minulost neopakovala. Boje o moc sílí a Meira se začíná ptát sama sebe, jestli bojuje jen za Zimu, nebo za celý svět.


Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a princ dvojí krve

Kniha by měla vyjít: 8.3.2018

Šestá návštěva bradavické školy čar a kouzel

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.


C. L. Taylor - Útěk

Kniha by měla vyjít: 12.3.2018

Měla byste si dávat pozor na dceřiny věci. A na dceru...

Jo Blackmoreovou požádala neznámá žena o svezení. Jo se jí rozhodla vyhovět, ale brzy svého rozhodnutí litovala. Podivná pasažérka totiž zná její jméno, zná i jejího manžela Maxe a navíc má u sebe rukavici, která patří Joeině dvouleté dceři.
To, co započne jako neurčitá obava, se brzy přemění na peklo. Proti Jo se spikne policie, sociálka a dokonce i vlastní manžel. Všichni prohlašují, že je špatná matka. Jo protestuje, považuje celou situaci za tragické nedorozumění, a dlouho věří, že se všechno nějak racionálně vysvětlí.
Když jí však úřady začnou vyhrožovat odebráním dcery, protože podle jejich ménění není způsobilá plnit rodičovské povinnosti, Jo pochopí, že nastal čas jednat. Probere všechny možnosti, které se nabízejí, a rozhodne se pro jedinou z nich, která jí i malé Elise může zaručit bezpečí.
Jo už ví, že jediným řešením je útěk.


Louise Pennyová - Případy vrchního inspektora Gamache 7: Světelný klam

Kniha by měla vyjít: 12.3.2018

"Lámou se srdce," podtrhla si Lillian Dawsonová pečlivě v knize. "Láskyplné vztahy umírají."
Ale umírají i lidé - a Lillian Dawsonovou najdou zavražděnou v trvalkovém záhonu Clary Morrowové, která ve Tree Pines právě slaví svou první samostatnou výstavu. Zapadlá vesnice se díky shromáždění umělců i znalců umění proměnila načas ve vět, kde každý tah štětcem, každá stínohra hrají osudovou roli. Kde zakaždým úsměvem číhá úšklebek. A každý láskyplný vztah skrývá zlomené srdce. Vrchní inspektor Gamache přijíždí se svým týmem, aby odhalil pravdu. Co se však nabízí jejich očím: skutečnost, nebo jen světelný klam?


Alex Lake - Když Anna zmizela

Kniha by měla vyjít: 12.3.2018

Každý se občas opozdí. Jednoukvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká s maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat. A čeket. A vaše zoufalství pořád narůstá...
Tajemný britský autor detektivních thrillerů Alex Lake (jméno je pseudonym) přichází s dechberoucím příběhem o matce, jejíž dítě se jednoho dne náhle ztratí ze školky. Nikdo nic neviděl, novináři tuší snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje ještě naděje? A co když je ještě horší než temná jistota?


T. A. Cotterell - Co Alice neřekla

Kniha by měla vyjít: 12.3.2018

Malířka Alice žije ve spokojeném manželství s Edem a jejich dvěma dětmi. Tedy až do dne, kdy její muž na několik dlouhých hodin zmizí a nikdo o něm neví. Krátce nato Alice zjistí, že byla zavražděná mladá sochařka, která si potrpěla na starší ženaté pány, načež se ukáže, že Ed byl v době, kdy zemřela, u ní. Alice přesto poskytne svému manželovi před policií alibi. Komu však může věřit, když si není jistá ani sama sebou? Vynikající debudový psychothriller britského novináře T. A. Cotterella.


Camilla Wayová - Kamkoli půjdeš

Kniha by měla vyjít: 14.3.2018

Krásná, lehkovážná a trochu divoká - Edie byla přesně ten ty dívky, která okamžije způsobí rozruch, když vstoupí do vašeho života. A měla sny... Netrvalo to však dlouho, než se naučila, že věci se nevyvíjejí vždy tak, jak by si člověk přál.
Teď je Edie třicet tři, pracuje jako servírka, je těhotná, sama a její bezútěšné zoufalství jí začíná pomalu přerůstat přes hlavu.
Jenže někdo Edie sledoval a čekal na příležitost znovu prokázat, jak skvělým, nenahraditelným přítelem dokáže být. Není to náhoda, že se Heather objeví na prahu dveří své kamarádky z dětství právě tehdy, když ji Edie potřebuje nejvíc. Tolik se toho mezi nimi odehrálo - tolik závisti, touhy a zrady, tolik společných tajemství. A Edie záhy poznává, že stíny minulosti možná vyblednou, ale nikdy úplně nezmizí...


Kelly Oram - Cinder & Ella

Kniha by měla vyjít: 14.3.2018

Co když se z vaščeho internetového kamaráda vyklube miláček Hollywoodu?

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku?

Kelly Oram přináší emotivní převyprávěví nesmrtelné pohádky o Popelce.


Robert Bryndza - Do posledního dechu

Kniha by měla vyjít: 15.3.2018

Mělo to být vysněné rande...

Šaty nasákle krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce - a odhalí souvislost s jinou nevyřešnou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu...
Kdo se skrývá za felešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?Neil Mackay - Vlčí proces

Kniha by měla vyjít: 16.3.2018

Brilantní historický román, inspirovaný skutečným příběhem muže, jenž se dopustil zločinů tak strašlivých, že byl považován za vlkodlaka.
V druhé polivně 16. století putuje právník a univerzitní profesor Paulus Melchoir se svým mladým asistentem Willym Lessingerem do odlehlého německého města Bideburgu, kde je místní bohatý statkář Petr Stumpf obviněn z toho, že brutálně zavraždil desítky lidí. Společnost se dožeduje toho, aby byl vrah souzen jako vlkodlak, tedy bytost posedlá ďáblem. Pokud bude jejich požadavku vyhověno, ani Stumpfova nevinná manželka a děti nejsou coby Satanovi spřeženci a tvorové nakažení vlčí krvní popravě, jež bude provedena tím nejbarbarštějším možným způsobem...


Sebastian de Castell - Divotvůrce 2 - Černé znamení

Kniha by měla vyjít: 21.3.2018

Druhý díl světově úspěšné fantasy série Divotvůrce.

Kellen opustil lid Jan'Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, nejnže v sázce je víc, než oba tuší. Moc černého stínu sílí a Kellen má podezření, že za vším stojí jeho vlastní lid.


Barbara Woodová - Věštkyně

Kniha by měla vyjít 26.3.2018

Čas odpočítává poslední minuty roku 1999. Ačkoli do konce tisíciletí zbývá ještě celý rok, většina civilizace podlehla všeobecně rozšířenému omylu, že třetí milénium začíná 1. ledna 2000. Lidstvo očekává nějaký historický zlom, snad i konec světa nebo příchod nového Mesiáše. Náhodný výbuch poblíž vykopávek na Sinajském poloostrově odkryje nečekaný poklad - šestici svitků, dokazujících, že prvním apoštolem byla žena. Zpráva způspbí rozruch mezi politiky, církevními hodnostáři včetně Vatikánu i mnohými bohatými sběrateli. Vypuklá štvanice na dosud bezvýznamnou archeoložku, která se šesti svitky v kapse hledá sedmý - ten nejcennější. Po stopě doktorky Kateřiny Alexanderové se vydávají pronásledovatelé, kteří mají k dispozici nejmodernější techniku a neštítí se žádného zločinu...


Leigh Bardugo - Gryša 3 - Zkáza a naděje

Kniha by měla vyjít: 26.3.2018

Hlavní město padlo a Alina se musí přenést přes staré křivdy. Třetí a závěrečný díl světového bestselleru!

Temnyj ovládl Ravku a osud celé země tak leží v rukou zlomené světlonošky, zneuctěného stopaře a pozůstalých členů kdysi úctyhodné magické armády. Oslabená Alina se vydává po stopách nepolapitelného ptáka ohně a doufá, že cestou najde vyděděného prince. Alina bude muset uzavřít nová příměří. Jakmile však začne odkrývat Temnyjova tajemství, odhalí se jí pravda, která změní všechno, co si doposud myslela o jejich poutu a moci, jíž oplývá.


Sarah J. Massová - Dvůr křídel a zmaru

Kniha by měla vyjít 28.3.2018

Třetí díl bestsellerové YA fantasy série Dvůr trnů a růží.

Freye se vrací zpátky na Jarní dvůr, oby získala informace o Tamlinově armádě a odhalila plán krále, který hodlá království Prythian napadnout a zničit. K tomu všemu musí předstírat lásku k muži, kterého ve skutečnosti ze srdce nenávidí. Její život tak visí na vlásku a nemůže si dovolit udělat jedinou chybu, jinak to bude stát život nejen ji, ale způsobí zkázu celého království.


B. A. Paris - V pasti lží

Kniha by měla vyjít: 29.3.2018

Komu můžete důvěřovat, když ani sobě ne? Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřeným dveřmi.

Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?


Katie Marshová - Život bez tebe

Kniha by měla vyjít 30.3.2018

Zoe se chystá k oltáři se svou životní láskou Jamiem. Ještě před obřadem dostává zprávu, že její matku Ginu právě zatkla policie. Zoe stojí před nemožným rozhodnutím: má utéct z vlastní svatby a jít matce na pomoc?
S matkou se už léta nestýká. Dává jí za vinu nešťastné události, před kterými utíká od svých šestnácti let a o kterých nikdo další neví. Teď se jí matka vrací do života, je ale docela jiná, než jak si ji Zoe pamatuje. Gina pomalu, ale jistě ztrácí paměť.
Zoe svádí těžký boj s matčinou nemocí. Dokáže se postavit událostem, k nimž došlo před mnoha lety? Podaří se jí najít cestu zpátky k lidem, které má ráda?
Život bez tebe je strující, jímavý příběh o síle minulosti a možnostech budoucnosti.


Susanne Janssonová - Rašeliniště

Kniha by měla vyjít: 30.3.2018

Napínavý příběh o smrti a tajemství ukrytém v mokřinách

Rašeliniště je opuštěná krajina s přikrčenými borovicemi, lukami zahalenými v mlze a nepevnou propadající se půdou. Kdysi dávno tu pochovali oběti bohům a říká se, že tady lidé beze stopy mizejí ještě dnes.Právě sem přijíždí bioložka Nathalie, aby dokončila pokusy pro svou doktorskou práci o zeminách.
Brzy se ale ukáže, že její skutečný cíl je mnohem osobnější. Když se v rašeliništi objeví mrtvé tělo, znamená to děsivý důvod k pátrání v minulosti - jak pro policii, tak pro Nathalii samatmou. Spolu s fotografkou Mayou Lindeovou pronikají vrstvami vzpomínek i rašelinných půd až k šokujícím odhalením dávno ukrytých pravd.


Arnaldur Indridason - Vina - Islandská krimi

Kniha by měla vyjít: 30.3.2018

Island 1978. V jezeře uprostřed lávového pole je nalezena mrtvola. Komisař Erlendur a jeho kolega Marian Briem zahajují vyšetřování. Jedna ze stop vede i na blízkou americkou vojenskou základnu. Tam se s islandskou policií nikdo nemíní moc bavit. Že by se mrtvému stalo odudným nějaké vojenské tajemství? Erlendur se zároveň zabývá mysteriózním zmizením mladé dívky před více než dvaceti lety. Pátrá na vlastní pěst. Dívka tehdy odešla do školy kolem obávaného Camp Knoxu...