Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Únor 2018

Jennifer Ryanová - Sbor chilburských dam

25. února 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
V Chilbury se toho tolik děje: intriky, milostné pletky, je zde plno nezapomenutelných postav, které nejsou vždy takové, jak se jeví. Sbor chilburských dam je okouzlující výjev válečných časů v Anglii, který zahřeje u srdce jako horká čokoláda.Silné, nezapomenutelné postavy vás udrží nad knihou dlouho do noci. Nedokázala jsem tu úchvatnou knihu odložit.

The Missourian


Lyrické, poetické, cituplné, okouzlující, překvapivé - je to mistrovské dílo.

Veronica Henry, spisovatelkaKniha Sbor chilburských dam se odehrává v prostředí anglického venkova a vypráví nám příběh statečných žen ovlivněných druhou světou válkou.
Dějem čtenáře provázejí převážně ženy, neboť jsou skoro všichni muži nasazeni ve válce. Vyprávění několika žen je velmi pestré. Čtenář má možnost nahlédnout do života žen různého věku a společenského postavení.
Sledujeme příběh paní Tillingové, porodní asistentky Edwiny, která mi nebyla tak sympatická jako paní Tillingová, neboť se zajímá jen o peníze, pro které je schopná udělat všechno. O nejrozsáhlejší vyprávění se postarala třináctiletá Kitty. Její sestra Venetie je představena jako rozmazlená mladá dáma. A v poslední řadě vyprávění židovské hočičky Silvie - ta byla do Chilbury poslána z České republiky. V knize bylo tak několikrát zmíněno také Československo.
Zajímá-li vás, kde se nachází Chilburbury, pak se jedná o fiktivní městečko. Autorka knihu věnovala své babičce, která poznala nejen strasti, ale také radosti válečné doby.
Nejen autorčina babička, ale také hrdinky knihy jsou členkami pěveckého sboru. V příběhu se jednalo o sbor smíšený, avšak poté, co je oznámena smrt Edmunda Winthropa, sbor je zrušen. Jedna žena z Chilbury se však rozhodne založit sbor ryze ženský. Mají šanci uspět?
Na záčátku čtení, jsem si zprvu zvykala na vyprávění více postav, avšak pak už knihu skro nešlo odložit. Naprosto mě pohtila. Kniha je psaná způsoben, se kterým jsem se setkala poprvé - jedná se o deníky a dopisy, avšak příběh se hezky pojí, takže se nemusíte bát - v ději se ztrácet nebudete.
Sbor chilburských dam vřele doporučuji. Je to jedna z těch knih, na kterou jen tak nezapomenete.

Robert Bryndza - Temné hlubiny

18. února 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Nová kniha Roberta Bryndzy Temné hlubiny patří mezi nejočekávanější podzimní novinky minulého roku. Je to již třetí případ šéfinspektorky Eriky Fosterové. I já patřila mezi ty, kteří se knihy nemoli dočkat - a musím uznat, že předčila má očekávání. Temné hlubiny jsou pro mě zatím ze všech tří knih nejlepší.Českým čtenářům se Robert Bryndza představil svou prvotinou Dívka v ledu. Jeho hrdinka Erika Fosterová, která se potýká s krutou rodinnou minulostí, si získala jejich srdce a s napětím očkávají další příběhy.
Temné hlubiny začínají ve chvíli, kdy Erika se svým novým týmem prohledává zatopený lom na okraji Londýna, kde najdou kufr plný drog - ten má usvědčit drogového dealera. Avšak kufr není to jediné, co najdou. Z hlubin vytáhnou také kostru malého dítěte.
Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová, sedmiletá dívka, která se ztratila před šestadvaceti lety, když odcházela na narozeninovou oslavu své kamarádky. Zprvu se zdálo, že v tom má prsty místní pedofil, kterému tehdy policie nic nedokázala. Případ poznamenal mnoho lidí, Amanda, policistka, která případ vyšetřovala, je jednou z nich a chce se na případu znovu podílet. Avšak vrah hodlá svá tajemství udžet a nebojí se kvůli tomu znovu zabíjet...
Kniha mě stejně jako předchozí bavila, avšak v mnohém je předčila. Vyšetřování mnoho let starého případu, bylo velmi zajímavé, strující a napínavé. Tentokrát jsem byla při čtení opravdu nervózní - hltala jsem stránku po stránce a do poslední chvíle jsem nevěděla, co se tehdy stalo.
Zajímavá je rovněž vedlejší linie příběhu, kde sledujeme Erično soukromí. V Temných hlubinách se více otevírá a o to víc čtenáře zajímá. Ve spojení s napínavým a dobře napsaným příběhem jsem knihu nemohla odložit. Kdybych měla víc času, jsem si jistá, že bych knihu přečetla během dne. Na druhou stranu jsem si ji mohla užít déle, ovšem posledních asi dvě stě stran jsem doslova htala. Nemůžu se dočkat dalšího případu a doufám, že vyjde brzy. Pokud jste Temné hlubiny ještě nečetli, určitě to napravte. Za mě máte jedno veliké doporučení.

Novinky v mé knihovně - leden, únor

16. února 2018 v 10:21 | Nikinka
Konečně se dostávám ke knižním novinkám v mé knihovně. Už bych tento článek zveřejnila, ale chtěla jsem počkat, abych nepsala jen o dvojici knih za únor. On totiž aktuální katalog moc zajímavý nebyl - většinu z knih v něm, jsem si koupila už v prosinci a z těch ostatních, jsem si do knihovny vybrala jen tři a dvě mám ve čtečce.


Jako první je tady kniha, která tak úplně nepatří do mé knihovny. Hotel Sacher, jsem vyhlížela hned jak jsem se dozvěděla, že vyjde. Líbila se mi anotace a ta obálka - knížka je vážně krásná. Ale maminka měla v lednu narozeniny a nemohla si vybrat, co by si přečetla, tak jsem při objednávce v lednu, klikla na Hotel Sacher a mamce se kniha také líbila. Obě se tedy na knížku těšíme.
Po knize Spálená obloha, která se mi moc líbila, jsem se rovněž těšila, až vyjde autorčina novinka Dokonalá. Zatím jsem si poslechla krátkou audioukázku, ale věřím, že se ke knížce brzy dostanu a rovněž se moc těším.
A jako poslední knížku za leden, tu mám Otevřený hrob. Další z případů Kim Stoneové. Sice na mě ještě stále čeká předchozí Tichá modlitba, ale to vůbec nevadí - třeba budu mít štěstí a nemubu muset dlouho čekat na další knihu. Otevřený hrob, vypadá zajímavě.
A závěrem dvě knihy - nevydržela jsem to - čeká na mě Pán hor II a Pán hor III. Je pravda, že předchozí kniha, co se romantiky týče, na mě byla trošku moc sladká, na druhou stranu se mi dobře četla, navíc mě bavila ta historická a napínavá část... A také jsem zvědavá, kam se děj a autorka sama posune. Věřím, že se mi pokračování bude líbit.Rodica Doehnertová - Hotel Sacher

Vídeň 1892

Anna Sacharová chce po nenadálé manželově smrti pokračovat ve vedení hotelu. Mladá vdova si rezolutně a navzdory všem překážkám vydobývá pozici principálky.
A zatímco Anna Sacherová s neodmyslitelným doutníkem v doprovodu smečky bulteriárů a společně se svým personálem povyšuje hotel na legendu, setkávají se v jeho foyer dva nesourodé manželské páry: princ a princezna von Traustein a berlínští nakladatelé Marta a Maxmiliam Aderholdovi. Mezi suitami a chambres séparées Hotelu Sacher ve Vídni se rodí milostné drama lásky, nevěry a žárlivosti.


Gilly Macmillanová - Dokonalá

Bestsellerová autorka Gilly Macmillanová přichází po Spálené obloze s novým znepokojujícím psychothrillerem.
Pro všechny, kteří ji znají, je Zoe Maiseyová - dětský génius a hudební senzace - jednoduše dokonalá. Jenomže před několika lety zavinila Zoe tragédii. Svůj trest si odpykala a teď je zase volná. Matka a otčím ji a jejího nevlastního bratra všemožně podporují v jejich nadání ke hře na klavír.
Ten den je čeká životní vystoupení. O půlnoci však Zoeyinu matku naleznou mrtvou…


Angela Marsonsová - Případy Kim Stoneové 4: Otevřený hrob

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš.
Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině.
Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu - ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další?
Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.


Hana Marie Körnerová - Pán hor II.

Rozsáhlá historicko-romantická sága mapuje osudy šesti generací šlechtického rodu de Braie od roku 1785. Odehrává se převážně ve Francii, i když bouřlivé události osmnáctého, devatenáctého a začátku dvacátého století zavedou hrdiny nejen do mnoha zemí Evropy, ale i do Ameriky, Afriky a kolonií v Indii.

Sebastian se po politickém skandálu způsobeném sestřenku Eugénií vrací z Benátek zpět do Francie. Tam se mu brzy po příjezdu narodí první syn Christian. Sebastian stejně jako jeho otec Edmond vystupuje po pádu císařství ze státních služeb. Ale není mu dovoleno užívat si štěstí a klidného rodinného života. Stává se pokračovatelem svého otce, prvním mužem v kraji a zároveň nositelem nenáviděné přezdívky Pán hor.


Hana Marie Körnerová - Pán hor III.

Sebastian odjíždí do Itálie, aby našel zmizelou schovanku Olivii. Ani on sám netuší, jakou lavinu událostí tím spustí. Rodinu čekají intriky, podivné sňatky, rozkol mezi sourozenci, únos, souboje i soudní proces. Nejstarší syn Christian potkává osudovou lásku, která je pro něj za daných okolností nedosažitelná. Rodinné vazby jsou však silnější než intriky i zákon, rodina se opět semkne a podá mu pomocnou ruku...


Hana Marie Körnerová - Pán hor I.

11. února 2018 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Když jsem přemýšlela, jakou knihu si stáhnu do čtečky, věděla jsem, že to musí být Pán hor. Kolem této historické ságy, jsem četla většinou klady. A protože mám ráda historické romány, dlouho jsem neváhala. A nelituji toho - naopak, chtěla bych co nejdříve pokračovat. Knih by mělo být celkem šest. První, obsahuje tři příběhy.CHRISTINA

Christina oslavuje své 18. narozeniny, je zasnoubená s mladým, pohledným Robertem de Revigny a je šťastná. Na zásnubní večírek je pozvaná také Christinina vdaná příteklyně Louisa, která udržuje mimomanželský poměr s Eugenem de Braie. Ten se na slavnost dostaví se svým tajemným mladším bratrem Edmondem. Edmundovi se Christina zalíbí.
Zanedlouho jede Christina k Louise na návštěvu. Po cestě je však pronásledují lupiči - dívka se před únosem zachrání skokem ze saní do zasněženého svahu. Promrzlou ji najde právě Edmond a odveze ji na svůj opuštěný hrad. Oba se do sebe zamilují, jenže jsou tady tři překážky, které jim brání ve štěstí - snoubenec Robert, nenávist Christinina otce vůči Edmondovi a Christinina neplnoletost. Než budou moci být spolu, čeká je dlouhá cesta...
Tato část knihy mě vtáhla do děje. Styl autorčina psaní, je velmi čtivý. Příběh je plný napětí a romantiky, které na mě bylo místy trošku moc, ale zvykla jsem si - mám pocit, že do podobných příběhů, to patří.


EDMOND

Ač se druhá část knihy nazývá Edmond, děj se pomalu přesouvá k synovi Edmonda a Christiny - k Sabastianovi. Avšak nerada bych předbíhala.
V Paříži padla Bastila, Edmond musí do vojenské služby, nechává tedy těhotnou Christinu na hradě. Boje trvají více než tři roky, Christina dostane zprávu, že Edmond padl. Se synem, se proto vrací ke své rodině. Otec by rád, aby se stala ženou Roberta, naštěstí se však na scénu vrací Edmond...
Druhá část knihy, končí Sabastianovým prvním zamilováním do sestřenice Eugénie, nepříjemným prozřením a nečekanou svatbou. Opět vydařená část, jen škoda, že tak rychle přešla k Sebastianovi, Edmond s Christinou, zde ustupují do pozadí.


SEBASTIAN

Sebastian žije v Benátkách - sám, bez své manželky, neboť si ji vzal jen z povinnosti k jejímu umírajícímu otci. Laura, ač je do Sebastiana zamilovaná, nehodlá dát svou lásku najevo, když ji po svatbě tak necitlivě zavrhl. Po boku Christiny, Laura získává sebevědomí a zkušenosti, které jsou pro paní de Braie nezbytné.
Když rodina vyráží za Sebastianem do Benátek a Sebastian spatří svou ženu - krásnou a důstojnou - je rozhodnutý, znovu si získat její přízeň. Avšak do cesty se jim opět připlete Eugénie...
I když mi nejdřív nebyl Sebastián moc sympatický, Lauru jsem si oblíbila. Poslední část, se mi rovněž líbila, ač mi dojem z četby trošku kazily politické intiky na pozadí. Ovšem jako celek, mohu knihu vřele doporučit a hodnotit pěti hvězdičkami.

Noel Gallagher’s High Flying Birds - It’s A Beautiful World (Official Video)

9. února 2018 v 11:19 | Nikinka
Už dlouho jsem si chtěla poslechnout nové album Who Built The Moon? - slyšela jsem všechna Noelova alba a obě se mi líbí. Ani to třetí nezklamalo.
Když jsem četla všechny pochvalné recenze, říkala jsem si, jestli tak trošku "nepřehánějí". Vůbec ne. Já jsem u novinky včera psala recenzi na Pána hor a nemohla jsem si vybrat lepší kulisu.Návštěvnost 326 - 329

7. února 2018 v 14:32 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštívili tento blog.


Pondělí: 7
Úterý: 20
Středa: 8
Čtvrtek: 9
Pátek: 6
Sobota: 11
Neděle: 6
Celkem: 67


Pondělí: 10
Úterý: 7
Středa: 8
Čtvrtek: 7
Pátek: 2
Sobota: 3
Neděle: 7
Celkem: 44


Pondělí: 6
Úterý: 15
Středa: 0
Čtvrtek: 5
Pátek: 0
Sobota: 3
Neděle: 2
Celkem: 31


Pondělí: 1
Úterý: 3
Středa: 2
Čtvrtek: 15
Pátek: 13
Sobota: 5
Neděle: 0
Celkem: 39

Brzy na knižních pultech

1. února 2018 v 8:30 | Nikinka
Další knižní článek, se bude věnovat knihám, které vycházejí během února. Doufám, že vás některá osloví.Světová současná literatura, nabízí knihu Žal je to s křídly, dale pak thrillery Nebezpečná laskavost, Někdo cizí v domě - pokud si chci tuto knihu koupit, což bych ráda, měla bych se konečně seznámit s autorkou - ještě jsem se nedostala ke knize Manželé odvedle. Přiznávám se, že předchozí tituly jsem nečetla - nejspíš ani číst nebudu, ale třeba se někdo z vás těší na Agonii smrti.
Divoká země, mě zaujala, ač ani v tomto případě, jsem nečetla předchozí knihy. Mám ráda poeziji, zajala mě tedy kniha Déšť z plané růže.
Na Dívku na sněhu jsem zvědavá, Kniha Na lovu, osloví spíše mladší čtenáře, Harry Potter nikdy neomrzí - nové vydání knih, je prostě překrásné. V únoru nás čeká Harry Potter a Fénixův řád.
Young Adult - Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr.
Pro milovníky historických románů, je tu kniha Za války, 1915: U domácího krbu - bohužel jsem ještě nečetla první díl Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly, ale ráda bych to napravila - už dlouho se k tomu chystá. Příznivce napětí, možná osloví Poslední paní Parrishová.
Kniha Cizinec, mě zaujala svou anotací. I tady si přijdou na své milovníci napětí.
Neplakej, vypá rovněž zajíměvě.
Možná někoho osloví Ďáblův spár.
Sice jsem ještě nečetla Služebnou z hostince - snad si knihu někdy koupím, ale Matčino tajemství, také nezní špatně.
Titul Co zbylo z mojí sestry, může být zajímavý psychothriller.
Sérii Poldark jsem taky ještě nečetla, avšak slyšela jsem na ni spoustu chvály, ráda bych si taky nějakou knihu přečetla. Kniha Zatmění, je již pátá z dvanácti.

ÚNOR

Max Porter - Žal je to s křídly

Kniha by měla vyjít: 1.2.2018

Dva malí kluci zažívají v londýnském domě nezměrný žal po náhlé smrti matky. Jejich zdrcený otec, odborník na drsnou romantiku Teda Hughese - básníka, jehož svého času potkal stejný úděl -, před sebou vidí pouze bezútěšnou prázdnotu. V okamžiku, kdy se dá zoufalství krájet, však na scénu přilétá všetečný Vrán: sentimentální pošahanec, léčitel a chůva, tlučhuba a šejdíř. A znalec v oboru osiření, jehož přitahují truchlící, kterým vyhrožuje, že je neopustí, dokud ho budou jenom trochu potřebovat.

Vyjimečný debut Maxe Portera - dílem novela a dílem báseň v próze, zčásti mučivý trojhlas a z části úvaha o posledních věcech člověka - slučuje otcovskou něhu, soucit a stylistickou bravuru v oslnivý výsledek. Jeho kniha, plná překvapivého humoru i bezohledných pravd, se dá přečíst během několika hodin, ale její účinek působí zázračně a dlouho - déle než zármutek sám.


Darcey Bell - Nebezpečná laskavost

Kniha by měla vyjít 1.2.2018

JE JEJÍ NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA,
SVĚŘILY SI VŠECHNA SVOJE TAJEMSTVÍ.
JENOM JEDNO NE...

Emily je okouzlující žena s oslnivou kariérou v módním oboru a s pohledným manželem Seanem tvoří pár, kterému leckdo závidí. Zároveň je zodpovědná a milující matka. Její kamarádka Stephanie, jejíž manžel před několika tety tragicky zahynul při autonehodě, se stará o malého syna a úzkostné pocity ventiluje na svém blogu určeném komunitě matek s malými dětmi.
Všechno začalo drobnými laskavostmi: "Mohla bys vyzvednout Nickyho ze školy?" prosila Emily už několikrát svojí nejlepší kamarádku. A Stephanie je kokaždé ráda, že může být přítelkyni užitečná.

Jednoho dne si ale Emily pro syna nepřijde, nezvedá mobil, neodpovídá na textovky. Nejistota trvá několik měsíců, až se v jezeře najde tělo utonulé ženy, kterou policie indentifikuje jako Emily. Případ je uzavřen jako sebevražda... jenomže Stephanie náhodou narazila na důvod k pochybnostem a nejistota ji svírá čím dál naléhavěji. Neví Sean o Emilyině zmizení víc, než přiznává? Jak dobře znala svoji nejlepší kamarádku? Co ví o jejím dřívějším životě? Neudělala chybu, když se jí svěřila s tím, na co by ze své minulosti nejraději zapomněla? Co když se za kamarádstvím skrývá záludný, detailně promyšlený ďábelský plán?


Shari Lapena - Někdo cizí v domě

Kniha by měla vyjít: 1.2.2018

V téhle útůlné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi...

Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manžřelé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat.

Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní - vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela - její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí.
Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...


Bernhard Aicher - Agonie smrti

Kniha by měla vyjít: 1.2.2018

Strhující finále FUNEBRAČKY.
Brünhilda Blumová. Mezinárodně hledaná vražedkyně.
Láskyplná matka dvou dcer. Řadu měsíců na útěku.
V Hamburku chce najít klid a začít znovu. Skoro se zdá, že se jí to podaří. Vybavena novou identitou a trochou peněz bydlí se svými dcerami v rybářském domku u Labe a pracuje jako výpomoc v pohřebním ústavu.
Všechno je dobré až do okamžiku, kdy musí za svůj nový život zaplatit, protože muž, kterému za něj vděčí, požaduje splnění daného slibu. Má pro něj někoho zabít. Problém je v tom, že jde o člověka, který Blumové přirostl k srdci.


Iny Lorentzová - Divoká země

Kniha by měla vyjit: 5.2.2018

Po texaské válce za nezávislost v roce 1836 se Walter Fichtner stane v Texasu vlivným mužem. Když jeho druhá žena, indiánka Nizhoni, přivede na svět dceru, zdá se jejich štěstí úplné.
Brzy se ale nad Texasem začnou stahovat mračna. Nástupce Sama Houstona v prezidentském úřadě se chystá vyhnat Komanče z jejich lovišť a provozuje ve velkém stylu spekulace na indiánskou půdu. Podílí se na nich i Waltrův úhlavní nepřítel, který zosnuje přepad jeho ranče. Útok se sice podaří odvrátit, ale od této chvíle se Walter a jeho rodina obávají o vlastní život...


John Keats - Déšť z plané růže

Kniha by měla vyjít: 5.2.2018

Stále svěží poezie básníka, jehož osud bývá srovnáván s osudem Karla Hynka Máchy

V nepřekonatelném překladu Hany Žantovské znovu vychází výbor z básnického díla anglického romantického básníka Johna Keatse (1795-1821), opatřený poznámkami překladatelky a doslovem. Ne náhodou bývá jeho život a dílo i přijetí, jehož se mu dostalo od kritiků, spojován s osudy a dílem K. H. Máchy, byť se tito mimořádní básnici nikdy nemohli setkat. Výbor představuje nejznámější a nejpůsobivější Keatsovy básně, z nichž jmenujme alespoň Předvečer svaté Anežky, Óda na slavíka, Homérovi, Endymion (úvodní verše) jako připomínku básníkova obdivu k řecké mytologii i jedinečných poém, balad a sonetů, jenž jeho dílo neodmyslitelně vřadily do světového písemnictví.


Danya Kukafka - Dívka na sněhu

Kniha by měla vyjít: 8.2.2018

Úspěšný debut mladé Newyorčanky poodkrývá děsivá tajemství jednoho maloměsta

V coloradském městečku je nalezana zavražděna středoškolačka. Hrůzný čin otřese tamními obyvateli. Atmosféru plnou strachu a podezření prožívá každý po svém - dospívající Cameron, jenž byl mrtvou dívkou posedlý, spolužačka Jade, která ji nenáviděla, a vyšetřující policista Russ. Všichni tři se však musejí vypořádat s vlastním životem a démony, kteří je sužují. Každý z nich totiž skrývá nějaké tejemství. Kým člověk je, když se nikdo nedívá?


Meagan Spooner - Na lovu

Kniha by měla vyjít: 8.2.2018

Když se Kráska vydá na lov Zvířete... Mrazivé převyprávění oblíbené pohádky.

I když Kráska vyrostla mezi šlechtici, zná tajemství lesa lépe než kdokoli jiný. Poté co její otec přijde o majetek, musí se i se sestrami odstěhovat pryč z města. Uleví se jí, protože v lese se už nemusí dál přetvařovat. Jenže při lovu její otec zmizí a Kráska nemá na vybranou. Vydá se ho hledat a stopuje tajermné Zvíře až do jeho království, do světa z pohádek, který ji může zničit, nebo spasit. Ale kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?


Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Fénixův řád

Kniha by měla vyjít: 8.2.2018

Pátý příběh z Bradavic v novém vydání

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas...


Krystal Sutherlandová - Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr

Kniha by měla vyjít: 9.2.2018

Sedmnáctiletá Ester nežije zrovna v ukázkové rodině. Solarovi jsou totiž pronásledování Velkým strachem - její otec už šest let nevyšel ze sklepa, matka se chorobně obává smůly a bratr nedokáže žít bez světla. Sama Ester zatímn svůj Velký strach nenašla, i když si pilně píše seznam všeho, co by se jím mohlo stát. A pak jednou potká Jonaha, mladíka s filmařskými ambicemi. Společně začnou proti Esteřinu strachu bojovat. Proti všem z padesáti známých. Jeden týden, jeden strach, jedno video. Společně vyzvou samotnou Smrt, aby zlomili prokletí na rodině Solarů.


Cynthia Harrod-Eagles - Za války, 1915: U domácáho krbu

Kniha by měla vyjít: 12.2.2018

Koncem roku 1914 je jasné, že válka tak brzy neskončí. Němci na frontě použili nervový plyn, Londýn zažije ničivé bombardování nepřátelských vzducholodí a lidé v sobě hledejí tiché odhodlání i zarputilou snahu vydržet a nedat se zlomit. Země se připravuje na dlouhé strádání. Barvitá freska z pera britské autorky celosvětově úspěšných ság přibližuje nejen složitou situaci v Anglii za první světové války, ale především další osudy hlavních protagonisdtů. David, který se ve výcvikovém táboře chystá na frontu, poznává strasti první lásky, Sadie vypomáhá v nemocnici pro raněné vojáky a Diana se sbližuje se svým vyvoleným lordem Denem; netuší však, že jí osud přichystal velkou zkoušku.


Liv Constantine - Poslední paní Parrishová

Kniha by měla vyjít: 12.2.2018

Získali jste všechno, co jste kdy chtěli?
A je to takové, jak jste si představovali?
Opravdu?

Amber Pattersonová už toho má dost.
Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Jak by měl vypadat.
Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky... Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic?
Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo.
Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce... ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo.
Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.


Ursula Poznanski, Arno Strobel - Cizinec

Kniha by měla vyjít: 16.2.2018

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci.
Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější.
Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba...


Mary Kubica - Neplakej

Kniha by měla vyjí: 19.2.2018

ELEKTRIZUJÍCÍ PŘÍBĚH O PODVODU A POSEDLOSTI OD AUTORKY BESTSELLERŮ HODNÁ HOLKA A ANDÍLEK

Pohřešovaná dívka...
Chicago: Jednoho dne brzy ráno zmizí beze stopy ze svého bytu Ester Vaughanová. Její spolubydlící Quinn hledá stopy, ale jediné, co objeví, je schovaný dopis nadepsaný "Miláčku," který obrátí vzhůru nohama všecho, co o Ester věděla.

Cizinka...
Jezero Michigen:
V poklidné kavárně, kde pracuje osmnáctiletý Alex Gallo, se objeví tajemná dívka. Od prvního okamžiku ho přitahuje. Co však začíná jako nevinná zamilovanost, rychle přerůstá v něco mnohem zlověstnějšího.

Jsou obě dívky těmi, kterými se zdají?

Jak Quinn, tak Alex si brzy začnou pokládat otázku, jestli tu druhou osobu vlastně znají? A pokud ne, jak si můžou být jistí, že jim říká pravdu?

Neplakej - Mary Kubica

Lara Dearmanová - Ďáblův spár

Kniha vychází: 20.2.2018

Nová série detektivních románů zasazená do prostředí Normanských ostrovů, která jistě zaujme příznivce Ann Cleevesové nebo Petera Maye

Novinářka Jennifer Doreyová se po několika letech v Londýně vrací na rodný ostrov Guernsey, aby si uspořádala život a našla ztracený klid. Začne pracovat v místních novinách a těší se, že na poklidném ostrově, kde se každý zná s každým, bude psát o místní politice a třeba se i trochu nudit. Když se však jednoho podzimího večera najde na pláži tělo utopené mladé psychicky labilní ženy, policie chce případ uzavřít jako zjevnou sebevraždu. Jennifer to nedá a pustí se do pátrání. Díky své houževnatosti odhalí sérii nápadně podobných úmrtí, k nimž na Guernsey došlo za posledních padesát let. Spolu s Michaelem Gilbertem, zasloužilým policejním inspektorem těsně před penzí, kterého se jí podaří přimět ke spolupráci, sledují stopu vedoucí ke zjištění pravdy. Je na vině pouze nedostatečná péče o mladé lidi na okraji společnosti, nebo na Guernsey už padesát let řádí sériový vrah a nikdo si toho nevšiml?


Dilly Court - Matčino tajemství

Kniha by měla vyjít: 21.2.2018

Když se sedmnáctiletá Belinda zamiluje do pohledného anglo-indického důstojníka, ví, že je to láska na celý život, přesto si uvědomuje, že vzhledem k nekompromisním společenským pravidlům nemá jejich společná budoucnost sebemenší naději. Potom, co se dovídá, že padl při střetu britské armády na hranici s Afghánistánem, Belinda zjistí, že je těhotná. Aby se vyhnula nanbě a s vědomím, že narození své dcery musí navždy uchovat v tajnosti, se z donucení provdá za padesátiletého vdovce a britského diplomata.
Po návratu do Londýna nemá jinou možnost než svěřit tříměsíční Cassy do pěstounské péče, aniž ovšem tuší, že opatrovnice Biddy Henchardová vede v chudinské čtvrti prolezlé nemocemi a špínou takzvanou dětskou farmu. Cassy však nelidské podmínky i kruté zacházení přežije, přitom sní o matce, kterou nikdy nepoznala, a doufá, že pro ni přijde a zachrání ji před životem v bídě a utrpení. Když stará pěstounka umírá, desetileta Cassy se ocitne na ulici, bez domova, bez pomoci a bez nejmenší šance, že svou matku ještě někdy spatří...


Nuala Elwood - Co zbylo z mojí sestry

Kniha by měla vyjít: 26.2.2018

Kate strávila posledních patnáct let ve válečné zóně. Psala reportáže o nenávisti a brutalitě, teď se však vrací domů. Ne z vlastního rozhodnutí, ale protože jí zemřela matka. Pohřeb už nestihne; sestra jí dala vědět pozdě. Vlastně ji to ani neudivuje, nikdy neměly dobrý vztah.
V rodném domě by se měla cítit bezpečně, ale opak je pravdou. Všude na ni doléhají děsivé vzpomínky. V sousední zahradě vídá dítě, které by tam podle všeho nemělo být. Dějí se jí věci, které jsou velmi podivné a znepokojivé. A tehdy začne Kate pochybovat, jestli se nepomátla. Nemá se komu svěřit. S kým se poradit. Sestra nepřichází v úvahu, ta utápí v alkoholu žal nad tím, že před pár lety zmizela její dospívající dcera. Ještě že je tady sestřin manžel Paul, ten jediný je alespoň trochu nápomocný.
Přesto se Kate ocitá na pokraji zoufalství. Neví, jestli je to, co vidí, skutečnost, nebo výplod její mysli. Jako by už nic nebylo takové, jakým se jeví. Dochází k jediné jistotě - že něco je zatraceně špatně. Zbývá otázka, jestli v sobě bude mít dost síly odhalit pravdu.


Winston Graham - Poldark - Zatmění

Kniha by měla vyjít: 28.2.2018

Ross Poldark se po řadě osobních i fanančních ztrát snaží zajistit svou ženu Demelzu a syna Jeremyho, ale stále naráží na svého úhlavního nepřítele, mstivého bankéře a podnikatele George Warleggana. Hluboce zakořeněná vzájemná nenávist obou mužů dostává další rozměr po Georgově sňatku s křehkou Elizabeth, Rossovou první láskou a vdovou po jeho bratranci, která přivádí na svět dítě a zjišťuje, že její manželství s bezcharakterním, všehoschopným zbohatlíkem dostává první trhliny. Zlá krev mezi oběma rodinami zasahuje i do rodícího se vztahu mezi Demelziným bratrem Drakem, synem nuzného horníka, a Elizabethinou příbuznou Morwennou, která žije s Warlegganovými jako vychovatelka jejich syna. Jediné uklidnění nastává mezi Rossem a jeho ženou Demelzou, kteří k sobě po překonaných tragédiích a hlubokém rozkolu způsobeném Rossovou nevěrou znovu nacházejí cestu, a dokonce k sobě mají blíž než dříve. Do jejich života však zasáhne válka, když Ross zjistí, že jejich přítel doktor Dwight Enys upadl do francouzského zajetí, a vydá se ho osvobodit.
Stejně obětavě se snaží pomáhat svým zbídačelým sousedům, zasaženým krizí a chudobou, která sužovala Cornwall koncem 18. století.