Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Prosinec 2017

Krásnou 4. Adventní neděli

24. prosince 2017 v 12:30 | Nikinka

Krásné Vánoce všem!

23. prosince 2017 v 8:30 | Nikinka
PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ
vánočních svátků
MNOHO POHODY
V KRUHU NEJBLIŽŠÍCH
A VŠECHNO DOBRÉ
V NOVÉM PROCE
přeje Nikola

Výsledek obrázku pro vánoční obrázky pejsků

Návštěvnost 318 - 321

21. prosince 2017 v 14:18 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštívili tento blog.


Pondělí: 25
Úterý: 0
Středa: 10
Čtvrtek: 17
Pátek: 9
Sobota: 6
Neděle: 15
Celkem: 82


Pondělí: 6
Úterý: 10
Středa: 3
Čtvrtek: 7
Pátek: 5
Sobota: 6
Neděle: 9
Celkem: 46


Pondělí: 9
Úterý: 7
Středa: 2
Čtvrtek: 1
Pátek: 0
Sobota: 0
Neděle: 12
Celkem: 31


Pondělí: 8
Úterý: 7
Středa: 7
Čtvrtek: 8
Pátek: 2
Sobota: 1
Neděle: 12
Celkem: 45


Lucy Keatingová - Dreamologie

10. prosince 2017 v 11:40 | Nikinka |  Z mé knihovny
Umíte si představit, jaké by to bylo, kdyby se vaše sny zhmotnilyi? Kdyby se to, o čem se vám zdá, stalo skutečností? Alice a Max se znají už od dětství, zažili spolu spoustu dobrodružství a podnikli mnoho cest do exotických krajin. Jejich vztahu nic nebrání… tedy dokud neskončí noc a nepřijde ráno. Max je Alicin snový přítel, který v reálném světě neexistuje, alespoň si to donedávna myslela…Alice se s otcem stěhuje do Bostonu a začíná chodit do nové školy. Jaké je pro ni překvapení, když na hodině sociální psychologie potkává Maxe z masa a kostí. Avšak nic není takové jako ve snu. Max se jí vyhýbá. Jak je možné, že kluk, kterého si vysnila, skutečně existuje? Jak je možné, že když už se sen stává skutečnosti, je tak odlišný? A co s tím má společného Centrum pro výzkum snů?
Snový svět, jehož jsou oba účastníci, je kouzelný. Neexistují v něm žádné překážky a vše je možné! Proletět se balónem, užít si chvíle v Thajsku - vše je dovoleno a oba si to užívají, ale ve skutečném životě mají povinnosti, které do snů vůbec nepatří. Max je zadaný a o Alici usiluje jeho bývalý kamarád Oliver. Alice stále doufá, že realitu porazí a začne žít život, jaký si vysnila s tím, s kým si ho vysnila.
Kniha je zajímá a poutavá. Kdo z nás si občas nepřál opustit všední svět a utéct do snů? Škoda, že této části je v knize opravdu málo. Hlavní postavy jsou teenageři, takže bych knížku doporučila mladším. Psychologie postav je však tak dobře propracovaná, že ani starší čtenáři nebudou zklamaní.
Možná, že už jsem tady psala o tom, že podobné knihy - knihy pro mladé, moc nečtu. Na druhou stranu, když už se mi do ruky nějaká takové knížka dostane, vždy si u ní odpočinu. Dreamologie mě nakonec překvapila. Byla to milá, hezky napsaná a čtivá kniha. Měla však velký potenciál, který autorka podle mě využila jen z části. Nakonec - možná je to moc, ale přece, dávám knize čtyřihvězdičky a doufám, že si od autorky ještě něco přečtu.

Krásnou 2. Adventní neděli

10. prosince 2017 v 8:30 | Nikinka

Brzy na knižních pultech

5. prosince 2017 v 11:06 | Nikinka
Protože se blíží Vánoce a protože si neumím Vánoce bez knížky představit, je tu další knižní článek. Tohle jsou knihy, které vyjdou během prosince.


Ač jsem si ještě stále nakoupila Život po tobě - volné pokračování bestselleru Než jsem tě poznala, na Krasojezdkyni jsem zvědavá.
Od knihy Když jsem tě ztratila, očevám dojemný příběh. Zrádné srdce z žánru Young Adult, netrpělivě očekávají ti, kteří četli Falešný polibek.
Jsem moc ráda za druhé vydání knihy Zapomenutá zahrada. Kate Mortonovou mám moc ráda.
Stříbrná maska - čtvrtá kniha ze série Magisterium. Ač jsem četla Nástroje smrti, série Magisterium mě zatím míjí. Třeba si jednou taky přečtu tak trochu jinou podobu Harryho Pottera. Pokud rádi čtete napínavější knihy, pak zkuste Zmizelé z Cooley Ridge.
Kniha Na vlastní kůži, mě zaujala svou anotací a krásnou obálkou.
Z vůle Luny je tu pro nadšence Young Adult literatury. Touto knihou, se vrací P. C. Castová, autorka oblíbené série Škola noci.
Druhé vydání knihy V pavučině vztahů, jistě potěší všechny milovníky Joy Fieldingové.Jojo Moyesová - Krasojezdkyně

Kniha vyšla včera.

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…


Kelly Rimmerová - Když jsem tě ztratila

Kniha by měla vyjít: 6.12.2017

Když se Leo a Molly vezmou, jsou bez sebe štěstím a zamilovaností. Léta manželství uplývají. Leo je válečný dopisovatel a při jedné misi se přihodí nečekaná tragédie; je vážně zraněn a ztatí paměť. Molly se o něj oddaně stará, pomáhá mu vzpomenou si na jejich lásku a brzy se do sebe začnou znovu zamilovávat. Jenže Molly něco tají. Jak se s manželem nanovo sbližují, bojí se, aby se mu paměť nevrátila úplně. Vzpomněl by si totiž, že s jejich manželstvím to už před zraněním bylo nahnuté. Co když ho Molly bude muset ztratit i podruhé?


Mary E. Pearsonová - Zrádné srdce

Kniha by měla vyjí: 6.12.2017

V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi... i její vlastní osud.


Kate Mortonová - Zapomenutá zahrada

Kniha by měla vyjít: 7.12.2017

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vapátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vlpete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války.


Cassandra Clareová, Holly Blacková - Magisterium 4: Stříbrná maska

Kniha by měla vyjít: 8.12.2017

Čtvrtý díl oblíbené fantastické série pro děti. - Před dvaceti lety se Constantin Madden málem stal nejstrašnějším čarodějem, co kdy žil. Měla mu v tom pomoci ojedinělá schopnost, a to navrátit mrtvé zpátky do života. Tehdy neuspěl... ale podařilo se mu ukrýt se v mysli právě narozeného dítěte. Tím dítětem byl Callum Hunt.
Nyní je to Cal, kdo patří mezi nejobávanější studenty Magisteria. Kvůli svému spojení s Maddenem ho uvěznili a budou ho vyslýchat. Jenže Cal odpověď na jejich otázky nezná...


Megan Miranda - Zmizelé z Cooley Ridge

Kniha by měla vyjít: 8.12.2017

Je to deset let, co Nicollete Farellová odešla z rodného Cooley Ridge, malého městečka v Severní Karolíně, kde se každý zná s každým. A taky deset let od chvíle, kdy beze stopy zmizela její nejlepší kamarádka Corinne. Tělo se nikdy nenašlo, a byť byli všichni podezřelí a nikdo neříkal úplnou pravdu, žádný viník nebyl vypátran. Nyní se vrací domů vyřešit rodinné záležitosti. Brzy po jejím příjezdu však záhadně zmizí i Anneleise, Nicolletina sousedka, která tehy jí a několika jejím kamarádům poskytla alibi na tu noc, kdy se ztratila Corinne...
Nic začne zjišťovat, co se s Corinne stalo, aby v netradičně vyprávěném příběhu postupně odkryla pravdu nejen o svých přátelích a rodině, ale i o tom, co se tu noc tehdy skutečně stalo.


Javier Moro - Na vlastní kůži

Kniha by měla vyjít: 12.12.2017

Poutavé dobrodružství, jehož autorem je zkušený novinář a osvědčený autor, popisuje skutečnou událost, kterou bychom dnes mohli nazvat humanitární misí. Na počátku 19. století se španělský král na doporučeni lékařů rozhodl vypravit do zámoří expedici, jejímž cílem bylo rozšířit právě objevenou vakcínu proti černým neštovivím v Americe a na dalších územích a zbavit tak tamější obyvatelstvo ničivé nemoci. Součástí námořní výpravy byli lékaři, ale i dvaadvacet dětí a mladá žena, která o ně pečovala. Právě Isabel se stává hlavní hrdinkou příběhu a její nevšední osud, schopnosti, krása i odvaha udrží čtenáře v napětí do poslední stránky.


P. C. Castová - Z vůle Luny

Kniha by měla vyjít: 14.12.2017

Mari je poutnice z klanu Tkalců, dcera a dědička ženy s jedinečnou schopností léčit svůj lid, své povinnosti však odsouvá stranou, dokud ji nevyhledá zvláštní psí spojenec a nezmění navždy její osud. Po smrtícím útoku na její blízké se její svět rozpadá. Mari ale odhalí sílu svých schopností a tajemství o svém dvojím původu a vydá se na cestu za záchranou svého lidu. Teprve když jí do života vstoupí Nik, syn vůdce znepřáteleného kmene, Mari okusí něco, co nikdy dřív necítila...
Nad jejich budoucností se však stahují mračna a s temnotou přichází síla děsivější a ničivější, než jakou tento svět dosud poznal, a je na Mari, aby tyto temné stíny zahnala. Spolu s Nikem se musí připravit na záchranu lidstva. Musí přijmout svůj pravý osud a vymýtit síly, které hrozí, že je všechny zničí.
P. C. Cast v této výpravné fantasy zavede čtenáře do světa, kde se lidé, jejich zvířecí spojenci i zamě samotná drasticky změnili. Do světa plného krásy, nebezpečí a krutosti.


Joy Fieldingová - V pavučině vztahů

Kniha by měla vyjít: 15.12.2017

Charlotte Webbová je kontroverzní novinářka, která provokuje nejen svými sloupky, ale také svým životem. Sama vychovává dvě děti dvou různých otců, s nimiž nežila, a nijak se tím netají. Se svými známějšími a úspěšnějšími sestrami Anne a Emily se v podstatě nestýká. Její mladší bratr Bram je drogově závislý alkoholik. S otcem léta nemluví a s matkou se vídá teprve poslední dva roky po jejím návratu z Austrálie, kam před dvaceti lety utekla s jinou ženou.
Jednoho dne se na Charley obrátí Jill Rohmerová, odsouzená za vraždy tří dětí spáchané obzvlášť krutým způsobem. V cele čeká na trest smrti a chce prý převyprávět svůj příběh. Charley taková výzva zaujme - všichni ji přece považují jen za plytkého pisálka, který se na nic hlubšího nezmůže, včetně advokáta odsouzené.
Charley navzdoy všem skeptikům začíná postupně odhalovat Jillin příběh, který se až znepokojivě proplétá s jejím osudem. Nejenže se sblíží s právníkem odsouzené, ale zdá se, že Jillina sestra Pamela znávala i jejího nezvedeného bratra. A když Jill začne tvrdit, že ji k vraždám dovedl někdo jiný, Charley má dojem, že je na stopě něčeho velkého...


Krásnou 1. Adventní neděli

3. prosince 2017 v 12:17 | Nikinka