Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Listopad 2017

John Green - Příliš mnoho Kateřin

26. listopadu 2017 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Příliš mnoho Kateřin je jediná kniha, která mi od autora v knihovně chyběla. Je v ní vše, na co jsou čtenáři Johna Greena zvyklí, tentokrát však bez tragického podtónu.


Když jste zázračné dítě, máte těžký život. Colin by o tom mohl vyprávět. Avšak být výjimečný neznamená být geniální. Colin sice umí několik světových jazyků, dokáže z každého slova poskládat přesmyčku a zná nazpaměť skoro všechny encyklopedie, ale k čemu mu to je? Ve skutečném životě, jsou mu veškeré informace k ničemu. Možná proto dostal zase kopačky. Podevatenácté. Od Kateřiny XIX. Jeho nejlepší kamarád Hassan - obtloustlý a neustále vtipkující, popadne Colina a vydávají se na výlet. Dostanou se až do městečka Gutshot, kde se seznámí s dívkou Lindsey a její matkou Hollis, pro kterou začnou pracovat. Tady Colin učiní svůj první objev (heuréku): dostal kopačky už tolikrát, že se rozhodne zpracovat Teorém zásadní předvídatelnosti Kateřin, kterým chce předpovídat milostné vztahy. Věří, že se tím konečně proslaví a Kateřina XIX. se k němu vrátí.
Johna Greena snad ani není třeba představovat. I když všechna jeho díla mají podobný styl, každý v nich najde něco jiného. Stále jste nepřišli Greenovým příběhům na chuť? Zdály se vám předchozí knihy moc tragické? Pak zkuste Příliš mnoho Kateřin - tady je jedinou tragédií Colin - je sebestředný, sobecký a myslí jen na to, jak být slavný. Příliš mnoho Kateřin je bláznivý příběh, který vsází na vtipné dialogy mezi Colinem a Hassanem a Colinovu zálibu v cizích slovech a přesmyčkách.
Nejlepší kniha Johna Greena, je pro mě zcela jednoznačně Hvězdy nám nepřály. Přesto nemůžu Příliš mnoho Kateřin hodnotit jinak, než čtyřmi hvězdičkami - líbila se mi.

Novinky v mé knihovně - září, říjen, listopad

23. listopadu 2017 v 8:30 | Nikinka
Po předchozím smutném, neplánovaném článku, je tu jeden z těch dlouho plánovaných. Ne a ne se k němu dostat.
Dneska vám ukážu, co nového mám v knihovničce - sedm krasavic.


Za září jen dvě - dvě novinky, a to knihy Tichá modlitba a Ta předemnou. Obě bych chtěla stihnout přečíst do konce roku.
Za říjen, tady mám čtyři knížky. Opět jsem se dostala i ke knižním restům. Jsem moc ráda, za druhé vydání knihy Nadobro ztracený a za Cizince - knihu jsem si dlouho slibovala. Jelikož mám Harlana Cobena moc ráda, na knížky se těším. Konečně jsem si koupila Jantarové dědictví. Doufám, že se brzy dostanu k celé triologii, protože jsem ji ještě nečetla. Avšak moc se těším, protože mamince se jak Vojenská felčarka, tak Čarodějnické zlato moc líbily. Jako poslední - Než odejdeš - knížka je doporučená všem fanouškům Jojo Moyesové. Dle anotace, očekávám smutný, ale krásný příběh, na který se rovněž těším.
V listopadu zatím jen jedna, a to Noční lov, kterou jsem dostala od sestry a mamky k svátku. Moc děkuji - mám velkou radost, těším se na čtení.Angela Marsonsová - Případy Kim Stoneové 3: Tichá modlitba

Ztratily se dvě.
Vratí se jen jedna.
Ti druzí mají smůlu.
Jejich holčíčka
zemře...

Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech - nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým.
Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…


J. P. Delaney - Ta předemnou

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupující pod pseudonymem J. P. Delaney.

EMMA
se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný - anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo - minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí - nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit - a také to udělá.

JANE
prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí - stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice - ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…


Harlan Coben - Nadobro ztracený

Tak jako každý chlapec měl i Will Klein v dětství svého hrdinu - staršího bratra Kena. Jedné noci však byla v městečku Livingston v New Jersey nalezena mrtvola brutálně znásilněné a uškrcené dívky. Podezření z hrůzného činu padlo na Kena a ten ještě téže noci zmizel neznámo kam.
Po jedenácti letech nachází Will důkaz, že je jeho bratr naživu. A je to jen začátek - další a další ohromující odhalení ho postupně přinutí čelit nepříjemným zjištěním o Kenovi - i o sobě. A to nejpodstatnější překvapení ho teprve čeká…


Harlan Coben - Cizinec

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti.
Cizinec se vynoří odnikud - možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil - ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce… Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…


Heidi Rehnová - Jantarové dědictví

Podzim 1662
Ve víru königsberského povstání se dcera bývalé ranhojičky Magdaleny, Carlotta, znovu setká se svou první láskou Mathiasem. Jako důstojník kurfiřtské armády patří k obléhatelům města. Jejich vztah tedy nestojí pod šťastnou hvězdou.
Když se politická situace v Königsbergu vyostří, upadnou Carlotta a její matka do podezření, že prozradily obléhatelům důležitá tajemství.
Nezbývá jim proto nic jiného než utéct z města…

Závěrečný díl trilogie
Vojenská felčarka - Čarodějnické zlato - Jantarové dědictví


Clare Swatmanová - Než odejdeš

Láska někdy přichází pozvolna. Zoe a Ed se znali od mládí, vždy si byli poblíž, ale nikdy spolu. Až po letech se mezi nimi cosi změní a jejich budoucnost se začne ubírat po stejné cestě. Ale kromě radosti je čeká nejedno klopýtnutí, a jednoho obyčejného dne Zoe řekne svému manželovi pár zlostných slov… Toho dne, který je Edův poslední. Zoe je zlomená žalem a lítostí nad tím, co Edovi řekla, a co mu naopak říct nestihla. Pak ale dostane zázračnou šanci postavit se s ním znovu na začátek. Poučí se ze svých chyb, anebo se minulost změnit nedá?Robert Byindza - Noční lov

Pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý...
Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem utěsněným pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika a její tým tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje, pozoruje a čeká na vhodný moment, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Je v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika udělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavili a dopadli, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah sleduje i ji…


Zemřel spoluzakladatel AC/DC Malcolm Young

19. listopadu 2017 v 15:52 | Nikinka |  ACϟDC
Je mi moc líto, že do rubriky přispívám smutnou zprávou, že včera navždy odešel Malcolm Young, kytarista a spoluzakladatel legendární kapely AC/DC.


Gilly Macmillanová - Spálená obloha

19. listopadu 2017 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Noční můra každého rodiče - ztracené dítě. Případ viděný očima zoufalé matky a pohledem policejního vyšetřovatele. Psychothriller v obou případech.Rachel se před rokem rozpadlo manželství a jediné, co jí zůstalo, je osmiletý syn Ben. Nechce ho příliš rozmazlovat, a tak mu při procházce v lese dovolí běžet napřed. Jenže na domluveném místě u houpačky syna nenajde… Rozbíhá se velká policejní akce, vše nasvědčuje tomu, že dítě bylo uneseno. Rachel je zoufalá, situace se zhorší poté, co nezvládne naplánované vystoupení v televizi. Veřejnost se obrací proti ní, na sociálních sítích se spekuluje, že za zmizením dítěte stojí matka. Situace prověří všechny její vztahy, na světlo vyplouvají staré události. Stojí za únosem dítěte nějaký neznámý psychopat, nebo by se policie měla zaměřit na příbuzné a známé? Může Rachel někomu věřit? Trochu odlišný úhel pohledu na případ nabízí druhý vypravěč - hlavní vyšetřovat Jim Clemo, kterému by tento případ mohl pomoci v kariéře. Avšak šance, že se dítě v pořádku najde, klesá každou hodinou a dnem.
Spálená obloha je čtivá a napínavá kniha. Pokud jste podobnou situaci někdy zažili, v prvních kapitolách očekávejte opravdovou paniku. Napětí vás neopustí ani nadále, atmosféra je podzimně ponurá a situace neúnosná. Líčení obou hlavních postav doplňují články z internetu, nenávistné reakce čtenářů diskusních fór i rady z literatury o unesených dětech. Knížka mě moc bavila - opět jsem se nedokázala odtrhnout. Do poslední stránky jsem netušila, jak to dopadne. Hodnotím pěti hvězdičkami a vřele doporučuji.

Co se chystám číst?

15. listopadu 2017 v 8:30 | Nikinka
Tento článek už se snažím napsat tři týdny, ale pořád nebyl čas. Dělím se teď o počítač se sestrou, která ho potřebuje víc než já. Mějte proto, prosím, trpělivost - slibuji, že budu přidávat články a recenze tak často, jak to půjde.
Teď už však k tématu tohoto článku. Jako vždy, nejdřív to, co jsem přečetla a poté to, co se chystám číst.Posledně se jednalo o knižní resty a jednu letošní novinku. Kdyby nebylo okolností, za kterých jsem méně četla a čtu, jistě bych toho neměla tolik, ale... Přesto se mi vyplatilo čekat, až se dostanu k případům Kim Stoneové, protože jsem si první knihu - Němý křik užila a celkově jsem byla nadšená. Proto jsem se moc těšila na Ďábelské hry, které pro mě byly napínavým a velmi zajímavým čtením. Pusinka mi ležela v knihovně přes rok. Ač jsem v konečném hodnocení knize narozdíl od té první - Bludná sdělení, jednu hvězdičku ubrala, kniha se mi rovněž líbila. Farma na mě také dlouho čekala, ale vyplatilo se to. Farma byla skvělá! Moc se těším na jakékoliv další knihy Toma Roba Smitha. A nakonec Spálená obloha. Knihu jsem si objednala letos ve slevě - nejdřív byla ve VIP, což jsem propásla a potom jsem vždy dala přednost jiným knihám, ale jsem opět nadšená, Spálená obloha, se mi moc líbila a teď už netrpělivě očekám na autorčinu novinku.Přemýšlala jsem, co číst dál. Tentokrát jsem se nemohla rozhodnout - knížek mám opravdu hodně, ale nakonec jsem si řekla, že si trošku odpočinu, po všech těch bichlích a detektivkách, co jsem za poslední rok četla. Rozhodla jsem se pro Young Adult, ač se musím přiznat, že takových knih mám málo a moc je nečtu - možná to bude tím, že už nejsem správná věková skupina. I když tuto litaraturu nevyhledávám, vždy si u ní odpočinu.
Pustila jsem se tedy do knihy Příliš mnoho Kateřin - jediná, která mi od Greena chyběla - už jsem skoro u konce. Od knihy Dreamologie moc nečekám, ale těším se. Konečně se dostávám ke knize Byla jsem tu, kterou mám už rok. Přiznávám, že je to má první kniha autorky, takže jsem zvědavá. Moc se těším na Všechny malé zázraky - tak dlouho si slibuji, že se pustím do čtení. A nakonec Copatá máma. Myslím, že tohle bude taková jednohubka, avšak podle podle recenzí a komentářů, raději rovněž nemám velká očekávání.John Green - Příliš mnoho Kateřin

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne?

Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle - a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...


Lucy Keatingová - Dreamologie

Kdo by nechtěl potkat kluka svých snů?
Alice potkala kluka svých snů - doslova. S Maxem cestují po světě a prožívají spoustu krásných a dobrodružných chvil. Ale je v tom háček! O všem se Alici jen sní... Do té doby, než se s otcem přestěhuje do Bostonu a začne chodit na novou školu. A koho ve třídě nepotká? Maxe - kluka z masa a kostí! Není ale takový, jakého si ho Alice představovala. Má komplikovanou povahu a cestu k sobě nenacházejí snadno. Za vším vězí dávný experiment, který jim hranici mezi realitou a snovým světem nadlouho rozostřil. Komediální příběh s laskavě potrhlými hrdiny a spoustou sympatických postav, které čtenáře donutí smát se nahlas!


Gayle Formanová - Byla jsem tu

Cody a Meg spolu vyrůstaly téměř jako sestry. Byly nejlepší kamarádky, věděly o sobě všechno... nebo si to Cody alespoň myslela. Meg je totiž mrtvá. Spáchala sebevraždu.
Zdrcené Cody zůstane jen hluboký smutek a plno nezodpovězených otázek, protože nemá nejmenší ponětí, co se mohlo dít, aby to Meg donutilo k tak tragickému, definitivnímu činu. A co víc - jak je možné, že ona sama neměla nejmenší tušení, co kamarádka prožívá? Pouští se tedy do složitého rozplétání motivů, které Meg k sebevraždě přiměly. Postupně vychází najevo nové skutečnosti, s nimi se však vynořují i další otázky. Kdyby Meg věděla, jak její sebevražda zasáhne rodinu, spáchala by ji? A může vůbec člověk v tak bolestném stavu, kdy mu možnost, že si vezme život, připadá jako jediné řešení, pochopit následky svého činu?


Jennifer Nivenová - Všechny malé zázraky

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích, přátelství a první lásce

Theodora Finche fascinuje smrt. Neustále přemýšlí nad způsoby, jak by se mohl zabít. Ale pokaždé ho něco - bez ohledu na to, jak je to zdánlivě bezvýznamné - nakonec zastaví.
Violet Markeyová zase žije pro budoucnost - upíná se k dokončení střední školy a k momentu, kdy bude moct opustit rodné městečko v Indianě. To jí totiž až příliš bolestně připomíná nedávnou tragickou smrt její sestry.

Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat.

Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat "krásy Indiany", a oba přitom učiní zajímavé objevy. Finch zjišťuje, že jen s Violet může být sám sebou - podivínským, přemýšlivým, ale zároveň zábavným a originálním; a že není až takový blázen, za jakého ho ostatní považují. Violet zase zapomene počítat dny do konce školy a konečně začíná znovu žít. Jenže zatímco Violetin svět se rozrůstá a získává nové barvy, Finch se propadá do temnoty deprese.


Barbora Bečvářová - Copatá máma

Lucii je devatenáct, má pár měsíců před maturitou a spoustu plánů do budoucna, když naprosto neplánovaně otěhotní. Po počáteční nejistotě se rozhodne dítě si nechat, i když vyrovnat se s tím, že z ní bude máma, není vůbec snadné. Lucie se mění z potřeštěné středoškolačky v dospělou ženu a zároveň musí vyřešit vztah k Tomášovi, své dlouholeté a donedávna platonické lásce, se kterým miminko čeká. Dokáže jejich čerstvé zamilování zvládnout takovou zkoušku? K tomu se ještě přidává Luciin komplikovaný vztah k rodičům a spousta starostí o budoucnost... Čtivý a svěže působící román byl částečně inspirován autorčinou zkušeností s neplánovaným těhotenstvím v posledním ročníku střední školy.


Tom Rob Smith - Farma

12. listopadu 2017 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Odlehlá farma uprostřed divoké švédské krajiny. Obklopená lesy, které jsou útočištěm nejen zvěře, ale i bájných trolů. Tom Rob Smith ve své knize odhaluje, že ti nejnebezpečnější tvorové se místo v lesích nacházejí mezi lidmi.Daniel žije poklidný život uprostřed rušného Londýna a třebaže by se mu mohlo dařit lépe v práci, nestěžuje si. Zvrat nastane ve chvíli, kdy se mu ozve otec se zprávou, že je jeho matka duševně nemocná. Do té doby si Daniel myslel, že se rodiče mají dobře a že si na jejich odlehlé farmě v malebné části Švédska užívají svého důchodového odpočinku. Avšak matka nařčení otce důrazně popírá a vydává se do Londýna, aby Danielovi ukázala důkazy o spiknutí, jehož se účastnil i jeho otec. Je čas ponořit se do rodinné historie a odhalit pravdu, která je ukryta v těch nejhlubších místech lidské duše.
Tom Rob Smith po sérii s Lvem Demidovem přichází s novým tématem a zabředává do problematiky rodinných vztahů. Dějem se proplétají i prvky detektivky. Smith napsal další skvělou knihu, ze které jsem nadšená stejně jako z jeho prvotiny Dítě číslo 44.
Farma je však klidnější knihou. Veškerý boj, kterému postavy čelí, sledujeme očima matky v bezpečí hotelového pokoje. Daniel je jen posluchačem obvinění, která jeho matka na okolí uvaluje a zároveň musí zjistit, kde leží pravda. Autor vpravuje čtenáře do příběhu a umožňuje jim události prožívat společně s hlavními postavami.
Knize nechybí spád ani zajímavé zvraty, díky kterým příběh skvěle ubíhá. Četlo se mi tak dobře, že jsem se nemhla odtrhnout.
Farmu doporučuji všem, kteří mají rádi klidnější detektivky. Dávám pět hvězdiček a těším se, co nového si od autora v budoucnu přečtu.

Sophie Hannah - Pusinka

5. listopadu 2017 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Jste čerstvě po porodu, na chvílku si odskočíte, když se vrátíte, leží v postýlce cizí dítě.Přesně tohle prožívá Alice Fancourtová. Dítě, které po návratu domů vidí v postýlce, není její novorozená dcera Florence. Manžel David ji však přesvědčuje o opaku. Pokud Alice trvá na svém, buď lže, nebo je blázen. Alice volá policii, aby dokázala, že holčička opravdu není Florence, po které se musí začít pátrat.
Policisté zjišťují, že v domě Fancourtových před pár lety vyšetřovali jiný případ - vraždu Davidovy první ženy Laury. Případu se ujímají policisté Simon Waterhouse a Charlie Zailerová. Simonovi je Alice sympatická a má pro ni slabost, Charlie jí nemůže přijít na jméno. Alice údajně trpí poporodní depresí, která zkresluje její vnímání. Florence nemohla být vyměněná - žádné jiné dítě se nepohřešuje.
Simon se nevzdává a snaží se přijít záhadě na kloub, avšak tuší, že tady něco nehraje. Jak může vražda Laury souviset s Florence? Vyšetřování nabírá nový směr poté, co Alice i s dítětem zmizí.
Autorka píše opravdu čtivě. Poprvé jsem se se Sophií Hannnah setkala, když se mi do rukou dostal její román Bludná sdělení, který se mi moc líbil. Mrzí mě, že jsem zatím nepřečetla více knih, ale mám to v plánu. Především mě zajímá, jak se autorka zhostila nových příběhů s Herculem Poirotem.
Psychothriller Pusinka je napínavá kniha. Celou dobu jsem si říkala, jak to teda vlastně je. Konec mě velmi překvalil. Ten jsem vážně nečekala. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami a doporučuji.

Návštěvnost 314 - 317

3. listopadu 2017 v 16:25
Děkuji všem, kteří navštívili tento blog.


Pondělí: 2
Úterý: 2
Středa: 3
Čtvrtek: 1
Pátek: 7
Sobota: 4
Neděle: 2
Celkem: 21


Pondělí: 10
Úterý: 19
Středa: 2
Čtvrtek: 2
Pátek: 4
Sobota: 10
Neděle: 10
Celkem: 57


Pondělí: 0
Úterý: 9
Středa: 7
Čtvrtek: 8
Pátek: 4
Sobota: 4
Neděle: 0
Celkem: 32


Pondělí: 0
Úterý: 0
Středa: 0
Čtvrtek: 0
Pátek: 0
Sobota: 0
Neděle: 0
Celkem: 0