Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Angela Marsonsová - Případy Kim Stoneové 1: Němý křik

8. října 2017 v 16:13 | Nikinka |  Z mé knihovny
Máte rádi detektivky, kde už po pár stránkách neodhalíté, kdo je vrah? Napínavé, ale i vtipné čtení? Pak je Němý křik, první případ Kim Stoneové, tou správnou volbou.


Ve vaně je nalezena utopená osaměle žijící žena, starší muž skončí s podříznutým hrdlem. Co je spojuje? Před deseti lety spolu pracovali v dětském domově pro dívky, který vyhořel a pak byl uzavřen. Na stejném místě má brzy začít archeologický výzkum, avšak někdo se jej snaží usilovně překazit. Případ dostane inspektorka Kim Stoneová, která během vyšetřování najde na pozemku zakopanou dětskou kostru. Další nálezy kostí mladých dívek ani mrtvoly bývalých zaměstnanců na sebe nedají dlouho čekat. Podaří se po tolika letech najít vraha? Kdo porušil tajemnou přísahu, která vydržela tolik let? Kdo se chce zbavit nepohodlných svědků?
Němý křik je prvním případem inspektorky Kim Stoneové, velmi zvláštní policistky, která má problémy v mezilidské komunikaci, ale její pracovní výsledky jsou velkolepé. K tomuto případu má Kim navíc specifický vztah, protože i ona vyrostla v podobném zařízení pro výchovu opuštěných a problémových dětí. V pátrání jí to může pomoci, zároveň to však pro ni znamená návrat k dávným a pečlivě uzamčeným vzpomínkám z dětství.
Němý křik je strhující kniha s výbornou atmosférou a skvělou zápletkou. Hlavní hrdinka i členové jejího týmu si velmi rychle získají čtenářovy sympatie, a to i přesto, že je Kim Stoneová vyšetřovatelka, která nechápe, kdy poděkovat a proč někomu přát k narozeninám. Svou práci ale dělá dobře, a protože nevede prakticky žádný osobní život, může se na vyšetřování dokonale soustředit. Ač to není úplně týmový hráč, na své kolegy se může spolehnout. V knize se střídá vlastní dějová linie spojená s vyšetřováním aktuálních trestných činů s odbočkami do minulosti a do mysli samotného vraha. Kapitoly jsou rychlé a napínavé, atmosféra opuštěného ústavu tajemná. Máte chuť přečíst si další a další kapitolu a nakonec knihu (tak jako já) přečtete hodně rychle. A když si myslíte, že už vás nic nemůže překvapit, rozuzlení je jiné, než jste si mysleli. Němý křik hodnotím pěti hvězdičkami a vřele doporučuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama