Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Září 2017

Návštěvnost 310 - 313

26. září 2017 v 8:30 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Moc děkuji všem, kteří navštěvují tento blog.


Pondělí: 0
Úterý: 6
Středa: 10
Čtvrtek: 8
Pátek: 9
Sobota: 9
Neděle: 8
Celkem: 50


Pondělí: 1
Úterý: 2
Středa: 8
Čtvrtek: 5
Pátek: 5
Sobota: 3
Neděle: 0
Celkem: 24


Pondělí: 9
Úterý: 0
Středa: 2
Čtvrtek: 3
Pátek: 7
Sobota: 12
Neděle: 8
Celkem: 41


Pondělí: 0
Úterý: 7
Středa: 7
Čtvrtek: 7
Pátek: 10
Sobota: 15
Neděle: 7
Celkem: 53

Zdravím

23. září 2017 v 17:19 | Nikinka |  Novinky
Moji milí čtenáři,

moc se omlouvám, za svou neaktivitu. Mé poslední články, byly připraveny dopředu, jelikož jsem uplnulé tři týdny neměla možnost se sem dostat. Důvodem bylo vypršení orchrany proti virům. Jelikož jsem se nakonec rozhodli, že se licence prodlužovat nebude - nevím, zda trvale, nebo jen dočasně, ale rozhodla jsem se zatím pro bezplatnou verzi a budu dofat, že je to opravdu jen dočasné.

Během těch tří týdnů, jsem hodně četla, takže určitě doženu, co jsem nestihla a doufám, že se postupně dostanu i k tomu, co jsem přečetla dál. Během přištího týdne to však moc nevidím, máme totiž svatbu, ale pak už by vše mělo být jako obvykle.


Novinka z Edice světový bestseller - Slon pro Karla Velikého

8. září 2017 v 10:28 | Nikinka

Příběh NEJVĚTŠÍHO

hrdiny středověku


Posel míru, nebo zplozenec pekla?

Píše se rok 802
Frankové a Saracéni nelítostně bojují o politickou a náboženskou nadvládu. V této napjaté situaci posílá bagdádský chalífa svému odpůrci Karlu Velikému obrovský dar jako znamení míru: slona. Žid Izák a jeho saský otrok Thankmar mají tlustokožce bez úhony dopravit do Cách. Je to ožehavá mise, protože lidé, které při své dlouhé pouti franckou říší potkávají, považují slona za zplozence pekla. Jeho smrt by však velkoříše Franků a Saracénů uvrhla do strašlivé války.
Román vypráví příběh o pravděpodobně největším hrdinovi středověku. Slon Abúl Abbás byl dar chalífy Hárúna ar-Rašída císaři Karlu Velikému. Jeho cesta z Bagdádu do Cách je historicky písemně doložena.


Novinka z Edice světový bestseller - Dívky z trajektu

5. září 2017 v 10:27 | Nikinka

LOĎ DOPLULA.

TY DVĚ

VŠAK NE...NA ZÁKLADĚ

SKUTEČNÝCH

UDÁLOSTÍNovinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů, a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.


Co se chystám číst?

2. září 2017 v 12:27 | Nikinka
Moc se omlouvám za svou neaktivitu - ač přes léto moc aktivní nejsem, představovala jsem si to jinak. Proto bude lepší, když vám nebudu nic slibovat. Se svou aktivitou to moc nevidím, ale věřím, že pár článků napíšu. Ten dnešní, bych ráda věnovala knihám, které jsem přečetla za poslední tři měsíce a také těm, které se chystám číst.Jako první, tady mám knihu Kočičí host - knihu doporučuji nejen milovníkům koček. Moc se mi líbila. Milá, krásně psaná kniha, kterou přečtete za pár hodin. Alchymistu rovněž vřele doporučuji. Bylo to mé první setkání s autorem a věřím, že nebylo poslední. Zlodějku knih, jsem nejdřív viděla ve filmovém zpracování. Byl to pěkný film, ale kniha je samozřejmě lepší. Jedna z nejlepších, jakou jsem letos zatím četla. Doporučuji všem, kteří ji ještě nečetli. Sehnat první dvě knihy Kate Mortonové, není jednoduché. S knihou Dům u jezera, jsem si užívala skoro celý červenec, a musím říct, že toho vůbec nelituji. Bylo to opět pěkné čtení s nečekaným koncem. A jako poslední - Bůh maličkostí - knihu jsem dočetla včera. Je skvělá! Indická jména, mi sice dělala ze začátku problém, myslím si, že to není jednoduchá kniha, ale s něčím takovým, jsem se ještě nesetkala. Knížku vřele doporučuji.Dlouho jsem přemýšlela, co číst dál. Nepřečtených knížek, mám v knihovně opravdu hodně. Když byl Argo maličký, moc jsem nečetla - nešlo to, a tak je teď mé čtení výrazně pomalejší. Avšak nakonec to nebylo tak těžké - nedávno vyšla kniha Tichá modlitba - loni jsem si koupila první případ Kim Stoneové - ěmý křik. Knížku jsem si chtěla přečíst co nejdříve, jenže pak umřela Betynka a na nějaké čtení, jsem přes měsíc neměla ani pomyšlení. Proto se do Němého křiku pustím teď. Věřím, že se mi kniha bude líbit natolik, že se hned poté začtu do Ďábelských her. Už přes rok, mám v knihovně Pusinku. Zatím jsem od autorky četla jen Bludná sdělení, a protože se mi kniha líbila, těším se rovněž na Pusinku. Tom Rob Smith, je neskutečně dobrý vypravěč. V knovně od něj mám zatím jen Dítě číslo 44 a Farmu, kterou si teď přečtu - knížka na mě čekala dlouhou dobu, o to víc se na ni těším. A jako poslední - Spálená obloha. Knihu jsem dlouho chtěla, nakonec jsem koupila vždy jiné. Končně je v mé knihovně a já se na ni už moc těším.Angela Marsonsová - Případy Kim Stoneové 1: Němý křik

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy…
Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví.
Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku - nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny…
Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě.
"Ohromující!" Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti.


Angela Marsonsová - Případy Kim Stoneové 2: Ďábělské hry

Čím větší zlo, tím ďábelštější hra…

Inspektorku Kim Stoneovou a její vyšetřovací tým povolají k nálezu zmrzačeného, ubodaného těla - oběť je však zároveň i zločincem, pachatelem brutálního znásilnění. Že by vzal někdo spravedlnost do svých rukou? Kim současně pátrá po skupině pedofilů, brzy však začne být jasné, že se stala sama terčem nebezpečné osoby. Ta zná každou její slabinu. A rozhodla se vyzkoušet na Kim vlastní zvrácený experiment. Kim ví, že každý další krok může být smrtící. A tentokrát - je to osobní.

Ďábelské hry, druhý román Angely Marsonsové, jednoznačně potvrzuje, že jeho autorka (debutující v roce 2015 knihou Němý křik) je vycházející mezinárodní hvězdou žánru krimi.


Sophie Hannah - Pusinka

První román, ve kterém se čtenářům představují policisté Charlie Zailerová a Simon Waterhouse.

Jen na pár hodin si Alice Fancourtová odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Starost o malou Florence svěřila svému manželovi. Jakmile však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu. Trvá na tom, že dítě, které leží v postýlce, není její dcera. Její manžel David tvrdí, že Alice buď lže, nebo se zbláznila. Jenže Alice ví, že musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě…


Tom Rob Smith - Farma

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru.

Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku.
A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. "Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje - vidí hrozné, hrozné věci." Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. "Tvůj otec s tebou už určitě mluvil," ozve se matčin hlas. "Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…"
Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcovu přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti - navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…


Gilly Macmillanová - Spálená obloha

Stačí jen okamžik - a život se změní v peklo. A umí ho vykreslit nejen Gillian Flynnová...
Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo?
Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně.
Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět.
Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel?
Sugestivní, originální psychothriller - bestseller vycházející v sedmnácti zemích - je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty.
Četli jste některou z těchto knih? Jak se vám líbila?