Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Srpen 2017

Letní čtení

23. srpna 2017 v 8:30 | Nikinka
Léto si bez knih neumím předsavit. Mám ráda, když jen tak sedím v našem altánku a společnost mi dělají pejsci, dobrá hudba a kniha. Ač letos to tak rozhodně nevypadá, v létě toho přečtu nejvíc - no pravda, v zimě taky, protože když je fakt velká zima a na podzim deštivo, nejsem zrovna televizní maniak, takže si raději sednu ke knize místo k televizi.

S nabídkou letního katalogu jsem spokojená - většinu toho, co mě zaujalo, už jsem si koupila a teď už se těším na čtení. Doufám, že i vás něco zaujme a že si dobře počtete, pokud se rozhodnete, že si některou z těchto knih koupíte.Začnu bestsellerem - tentokrát Liane Moriarty a její novinka Poslední výročí.

Za pohádkový konec musíme bojovat!


Další kniha autorky MANŽELOVA
TAJEMSTVÍ, SEDMILHÁŘEK či
ZAMILOVANÉ HYPNOTIZÉRKY.

Liane Moriarty
POSLEDNÍ VÝROČÍ

Sophii táhne na čtyřicet a už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny. Nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? A pak jednoho dne zjistí, že jí Thomasova prateta odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii obrátí život úplně naruby.
Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a novorozeného syna. Jak se ale vypořádá s tím, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá? Veronice nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou "kauzu" až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!U společenských románů ještě zůstanu - možná vás zaujme kniha Až budu bez tebe, Dcera někoho jiného, Cukrová panenka, Porodní bábou proti své vůli nebo Sestřičky.


Kelly Rimmerová
AŽ BUDU BEZ TEBE

Příběh o lásce, která láme srdce, a pak je zahojí. - Před rokem jsem potkal ženu svého života. Jmenovala se Lila a byla krásná, rázná, tvrdohlavá a úžasná způsobem, jaký slova nedokžou vyjádřit. Přesto přede mnou měla tajemství, které mě nakonec zlomilo.


Je horší

ztratit

dítě, nebo

iluze?


Amy Gentryová
DCERA NĚKOHO JINÉHO

Když třináctiletá Julie jedné noci zmizí z domu, vypadá to na učebnicový příklad únosu. Jenomže nikdo se neozve s žádostí o výkupné, neobjeví se jediná stopa… Až se po dlouhých osmi letech Julie, nyní už dospělá žena, zničehonic objeví na prahu rodinného domu. Počáteční úžas a nadšení celé rodiny však záhy vystřídají neodbytné otázky, které se Juliině matce vkrádají do mysli - zvlášť když se Julie s rodinou sžívá jen pomalu a chová se více než podivně. Proč odmítá chodit na terapii? Kam tak záhadně mizí z domu? Proč nechce mluvit, o tom, co se stalo? Kam se poděly peníze z fondu, zřízeného na Juliino nalezení, který spravoval její otec? A co je nejhorší - je tahle žena opravdu jejich Julie?

Jižanská výstřednost,

tajemství a kouzlo...


Laura Lane McNealová
CUKROVÁ PANENKA

Působivý debut s atmosférou oblíbeného románu Černobílý svět. Malou Liberty zavane osud z Washingtonu do jižanského New Orleans, kde ji matka po smrti Libertina otce nechává u dosud nepoznané babičky. Krátké prázdniny se však nepředpokládaně prodlouží na neurčito a prostředí amerického Jihu šedesátých let dává dívence poznat černošskou mentalitu a kulturu a otevírá jí úplně jiný svět. Po vzoru svého jména, znamenající Svoboda, a pod vedením svérázné babičky Fannie zde Ibby, jak jí všichni říkají, dospívá. V domě žije také černošská hospodyně Quennie a její dcera Dollbaby. Dodržují se tu jistá pravidla, a to především zásadně se neptat na minulost - ta totiž skrývá tragická tajemství…


Patricia Harmanová
PORODNÍ BÁBOU PROTI SVÉ VŮLI

Becky Meyrsová, kdysi veselá a odhodlaná zdravotní sestra, se vrací do Hope River. Trápí ji trauma z porodu, kterému neúspěšně asistovala, a jako pacienta si veze svého bývalého zaměstnavatele, doktora Bluma. Doktor je na tom ještě hůř než Becky; smrt na operačním sále a tragický skon jeho ženy v ten samý den z něho udělaly nemluvící, neschopnou trosku. Becky se usídlí v bývalém domově své přítelkyně Patience, a přestože má z porodů panický strach, musí se v chudém kraji plném zoufalých žen a mužů postavit svým démonům čelem.


Pomáhají ostatním.

Kdo pomůže jim?Donna Douglasová
SESTŘIČKY

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich.Něco z nakladatelství YOLI - Láska v prachu hvězd, Růže pro Charlotte a Tíha vesmíru.


Krystal Sutherlandová
LÁSKA V PRACHU HVĚZD

Henry Page ještě nikdy nebyl zamilovaný. Je beznadějným romantikem, který stále čeká, že se jeho první velká láska objeví na scéně ve zpomaleném pohybu, srdce vynechá úder, vše bude podkreslovat instrumentální hudba. Proto když se z ničeho nic objeví ve škole Grace Townová, neupravená holka chodící o holi a v klučičím oblečení, Henry jen stěží může tušit, že se má jeho život obrátit naruby. Grace, polámaná dívka s tajemnou minulostí, zbortí Henryho dosavadní představy o lásce a ukáže mu, že mezilidské vztahy jsou složité, krásné i pomíjivé stejně jako výbuchy hvězd ve vzdálených galaxiích.


Elizabeth Craftová, Shea Olsenová
RŮŽE PRO CHARLOTTE

Osmnáctiletá Charlotte Reedová má život naplánovaný. Výborně se učí, po škole pracuje v květinářství, po maturitě doufá vystudovat medicínu. Klukům se vyhýbá, aby nedopadla jako její babička, matka i sestra, které otěhotněly příliš mladé a tím pro ně vše skončilo. Charlottin život se rychle změní, když se jednou objeví v květinářství okouzlující Tate. Až později Charlotte zjistí, že je to slavný zpěvák. Vztah s celebritou není vůbec jednoduchý, zvlášť když před ní Tate cosi tají. Zůstat s ním znamená riskovat vše, oč kdy usilovala. Je však otázka, jestli je vůbec možné takovou bitvu vyhrát.


Jak obrátit

svět vzhůru

nohamaJennifer Nivenová
TÍHA VESMÍRU

Okouzlující love story, která vás dostane, neobyčejní hrdinové, které si zamilujete... Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou. Tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem Nejtlustší teenagerka Ameriky otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila - a nejen co se váhy týče. Stejně tak si každý myslí, že dobře zná i Jacka Masselina. Mezi spolužáky je oblíbený, randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat, že má všechno, co si může přát. Až na to, že trpí prosopagnosií - nedokáže rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá.
Když na sebe Stroutová a Masselin narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama (minimálně Van Burenova střední!). A malér je na světě!Milovníky thrillerů a detektivek, možná zaujmou knihy Temná komora, Do vody A Hladový duch.


Kdo by

chtěl umírat

pohřbený

zaživa?Jonathan Moore
TEMNÁ KOMORA

Jonathan Moore navazuje na ty nejlepší: Edgara Allana Poea, zakladatele detektivního žánru, a mistra drsné školy, Raymonda Chandlera.
Inspektor Gavin Cain právě přihlíží vyzvedávání rakve na sanfranciském hřbitově, když je náhle odvolán na radnici. Co může být důležitějšího než případ, kdy se zdá, že tu někdo zakopával nejen mrtvoly? Starosta Castelli je však jiného názoru - právě obdržel obálku s fotografiemi neznámé dívky, zjevně pod vlivem drog, a dopisem s výzvou, aby to ukončil, jinak se jeho žena a dcera dozvědí, co se stalo. Castelli tvrdí, že netuší, oč jde. Pár dní nato je však nalezen s prostřelenou hlavou. A v jedné rakvi leží kromě nebožtíka i tělo mladé ženy, zjevně živé, ještě než nad ní zaklaplo víko…

KNIŽNÍ UDÁLOST ROKU!

NAPOSLEDY SE

NADECHNĚTE...Paula Hawkins
DO VODY

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky - a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy zdejších obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství…
Druhý román Pauly Hawkins, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když zlomil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 20 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film.


Inspektor Gamache

se vrací do Three Pines.

Kvůli vraždě!Louise Pennyová
HLADOVÝ DŮCH

Chaos se blíží, starej brachu.
Stačilo těchto pár slov a poklid ve Three Pines vzal zasvé. Hosté se právě loučili s létem, když byla v místním bistru nalezena mrtvola neznámého muže. A tak je povolán vrchní inspektor Gamache a jeho tým, aby s odkrytím dalších lží odhalili pohádkové poklady i žluklá tajemství pohřbené v divočině. Zdá se, že nejvíc odpovědí na to, kdo byl ten cizinec, má majitel bistra. Stopy však vedou rovněž do domu Hadleyových, kde se odehrálo už několik zločinů. A zapleteni do případu mohou být i členové místní komunity českých emigrantů. Klíčů k vraždě má Gamache k dispozici hned několik, a pravda v nich zašifrovaná bude tentokrát krutá…Nakonec knihy Jdi za štěstím a Vůně jasmínu, pro milovníky historických románů.


Originální

hrdinka a velké

tajemství.

Co víc si čtenář

může přát?Tracy Reesová
JDI ZA ŠTĚSTÍM

Amy žije na panském sídle Hatville Court pod ochranou Aurelie, dcery majitele. Prožívají dobrodružství a noří se do vlastního vysněného světa. Ani to však dívku nechrání před záští mocné lady Vennawayové. Pak udeří osud. Po smrti své přítelkyně se Amy ocitá zcela sama a bez prostředků. Jenže Aurelia dosud neřekla poslední slovo a v šifrovaném dopise vysílá Amy na cestu do neznáma. Díky dalším dopisům, v nichž jí Aurelia připravila nové pokyny, putuje dívka přes celou Anglii a získává příslib nové budoucnosti.


Co je

v lásce

opravdu

důležité...Corina Bomannová
VŮNĚ JASMÍNU

Po těžké nehodě svého snoubence, který leží už řadu měsíců v kómatu, hledá nešťastná Melanie útěchu u své prababičky Hanny. Když stará žena pochopí, že si její vnučka nedokáže sama se zoufalou situací poradit, začne jí vyprávět svůj životní příběh a o ranách osudu, kterým musela čelit. Melanie se tak spolu s ní vydává na imaginární cestu do Vietnamu, poté do Berlína dvacátých let a nakonec do Paříže, přičemž si uvědomí, co je v životě a v lásce opravdu důležité.Co mě zaujalo?
Už hrozně dlouho, jsem si kupovala knihu Porodní bába od řeky Hope. Když byla tato kniha ve výhodném kompletu s Porodní bábou proti své vůli, obě jsem si je koupila.
Tíha vesmíru, pro mě byla rovněž jasnou volbou.
Stále doufám, že se i já jednou dostanu ke knihám s Inspektorem Gamachem - teď když už mám dostatečně prostornou knihovnu, si první z nich snad brzy koupím.
Rovněž mě zaujala kniha Jdi za štěstím, která už čeká na přečtení.

Novinky v mé knihovně

18. srpna 2017 v 8:30 | Nikinka
Článek o nových knihách si plánuji už strašně dlouho, ale pořád nebyl čas. Navíc sestra odjela do Krumlova, takže teď co zvládnu, to musím dělat já, protože když jsem doma sama, není nikdo, kdo by mi pomohl, pokud jsou rodiče v práci.
Mám radost ze všech knih, které jsem si v červenci koupila a dostala, rovněž mě potěšily zatím dvě kniha za srpen.Konečně mám i já v knihovně Psí poslání. Ač si nejsem úplně jistá, že teď je správná doba na to, abych tuto knihu četla, říkám si - kdy bude? Nikdy. Miluji pejsky - mám doma tři. Několik nás jich už opustilo, přičemž u Shaggyho a především Betynky, to pro mě byla nejbolestivější ztráta. Se smrtí Betynky, se vyrovnávám dodnes. Ač je to už skoro rok, chybí mi pořád stejně. Psí poslání tedy jistě obrečím.
Moje knihovnička, je bohatá o dalšího Orwella! Tentokrát je to Hold Katalánsku, na kterou se moc těším.
Knihu Švadlena, jsem chtěla strašně dlouho, ale každý milovník knih, to jistě zná - spousta krásných knih, které chcete - tak moc knih, až je nestíháte nakupovat. A tak se stalo, že jsem si kupovala už jediný kus Švadleny.
Mám velkou radost, že jsem se dočkala druhéhé vydání knihy Ranhojička, která má překrásnou obálku!
Jak jistě víte - pokud jste četli - má poslední recenze, je na knihu Dům u jezera. Na přečtení teď čeká zatím poslední autorčina kniha - Ztracený slib, na kterou se moc těším.
Možná si pamatujete, že jsem na svém blogu psala o knize Miniaturista, kterou vydal Knižní klub. Kniha se mi líbila tak moc, že jsem se těšila, až autorka vydá svou další knihu. Ta vyšla letos v březnu, tentokrát u nakladatelsví Argo. Múza, mě svou anotací rovněž zaujala, avšak nesmím zapomenout na krásnou obálku.W. Bruce Cameron - Psí poslání

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání.

Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka.

I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tenhle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání - znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…


George Orwell - Hold Katalánsku

V prosinci 1936 se vydal George Orwell do Španělska, aby zde na republikánské straně bojoval proti Frankovým nacionalistům. Přestože ho Henry Miller v Paříži od úmyslu jít do války zrazoval, Orwell se připojil k milicím POUM na aragonské frontě. V bojích utrpěl vážné zranění, když mu nepřátelský ostřelovač prostřelil krk, a po uzdravení byl donucen za zhoršující se politické situace ze Španělska uprchnout. Ve své reportážní knize Hold Katalánsku autor s odzbrojující upřímností popisuje bezprostřední průběh války, revoluční euforii, hrůzy bombardování, vlastní zranění na frontě, ale i přátelství a zradu mezi stoupenci svobodného Španělska.


Rosalie Harmová - Švadlena

Temně satirický román o lásce, mstě a módě 50. let
Po dvaceti letech, které strávila jako švadlena v předních módních evropských salonech, se Tilly Dunnageová vrací do malého australského městečka, z nějž musela v dětství prchnout. Hodlá se podívat za nemocnou matkou a zase odjet.
Nakonec se však Tilly rozhodne zůstat, a přestože je stále vyděděncem, luxusním a okázalým róbám z její dílny nedokážou upjaté ženy z Dungataru odolat. Díky krejčovskému umění, přátelství se seržantem Farratem i počínajícímu vztahu s Teddym, na jehož rodinu se ostatní dívají skrz prsty podobně jako na tu její, ji místní mezi sebe, i když se zdráháním, nakonec přijmou. Spolu se závistí a řevnivostí, které vyvolávají v městečku její šaty, však vyplouvají na povrch i staré křivdy a začíná být zřejmé, že Tilly tajně spřádá plán pomsty. Pomsty těm, kteří jí ublížili...


Ricarda Jordanová - Ranhojička

Mohuč, 1330. Porodní bába Rachel spěchá k porodu a na ulici najde rodící ženu. Mladá matka umírá a Rachel přinese sirotka k majetné rodině von Speyerových, kde je Lucie vychovávána společně se stejně starou Leou.Když po letech vypukne v Mohuči mor, zřizuje Lucie - která byla v domě von Speyerů zasvěcena do tajů arabské medicíny - společně s morovým lékařem Clemensem von Treist "morový dům", v němž pečují o nemocné. Lucie si brzy získá úctu jako "ranhojička", ale pak se nálada ve městě změní a ona musí uprchnout bez milovaného Clemense. Najdou se ti dva ještě někdy?


Kate Mortonová - Ztracený slib

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro.
O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost.
Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…


Jessie Burtonová - Múza

Strhující příběh dvou žen plný záhad a zvratů se odehrává v Anglii šedesátých let dvacátého století a ve Španělsku koncem třicátých let. Do Londýna přijíždí Odelle, mladá absolventka univerzity na Trinidadu. Píše básně, ale musí prodávat boty. Má pocit, že štěstí jí konečně začíná přát, když získá místo písařky v galerii a seznámí se s mužem, jemuž matka odkázala pozoruhodný obraz - pravděpodobně mistrovské dílo španělského malíře Isaaca Roblese. Kolem obrazu houstne spleť záhad a klamů, takže Odelle brzy neví, komu může věřit a co je pravda. Klíč k ní se ztrácí někde v bouřlivých časech těsně před občanskou válkou ve Španělsku, kde v chudé vesnici spolu s rodiči tráví léto nadaná Olive, dcera vídeňského obchodníka s obrazy, a odkud pochází Isaac Robles, který se chce slávou vyrovnat Picassovi. Jedinečný dramatický příběh o ctižádosti, lásce a touze lidí více či méně talentovaných i o tom, jak naše životy nutně utváří doba, do níž jsme se narodili.
Moc děkuji mamince za Psí poslání, Ztracený slib a Múzu.
Četli jste některou z těchto knih? Jak se vám líbila?

Návštěvnost 306 - 309

16. srpna 2017 v 15:56 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštívili můj blog.


Pondělí: 7
Úterý: 1
Středa: 4
Čtvrtek: 8
Pátek: 8
Sobota: 8
Neděle: 8
Celkem: 44


Pondělí: 1
Úterý: 19
Středa: 3
Čtvrtek: 1
Pátek: 0
Sobota: 1
Neděle: 55
Celkem: 80


Pondělí: 2
Úterý: 9
Středa: 11
Čtvrtek: 6
Pátek: 7
Sobota: 2
Neděle: 0
Celkem: 37


Pondělí: 7
Úterý: 2
Středa: 0
Čtvrtek: 9
Pátek: 10
Sobota: 7
Neděle: 11
Celkem: 46

Kate Mortonová - Dům u jezera

13. srpna 2017 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
S Kate Mortonovou, jsem se poprvé setkala v létě 2015, kdy jsem četla její nejnovější knihu Tajemství letího odpoledne. Tato kniha se mi četka tak dobře, autorčin styl psaní, mě oslovil natolik, že jsem se nemohla dočkat knihy Šepot vzdálených chvil - opět krásný a zajímavý příběh. Ovšem sehnat knihy Dům u jezera a Zapomenutá zahrada, to byl oříšek. Na druhou stranu - je to jen důkaz toho, jak moc dobré knihy Kate Mortonové jsou.
Když jsem loni na podzim kupovala druhé výdání Domu u jezera, měla jsem hroznou radost - už jsem se těšila, až si ji s Betnkou přečtu... jenže pak nás Betulinka nečekaně opustila, takže mi knížka ležela v knihovně a četla jsem ji až letos. Ač nepředstavuji novinku i když to pro mě teď bylo mnohem náročnější čnení, než předchozí knihy, Dům u jezera je opět krásná kniha, která stojí za přečtení.Dům u jezera je knižní prvotinou mladé australské spisovatelky Kate Mortonové. Hlavní hrdinkou a také vypravěčkou příběhu je Grace, kterou poznáváme jako starou dámu, která žila zajímavý život. Grace má však tajemství, které ji tíží - vlastní vina na nešťastném osudu Hannah, mladé ženy, u které kdysi sloužila. Pokud jste četli předchozí knihy, pak už tušíte, že i tady budete cestova časem. Příběh má dvě dějové linky. Tou první, je současnost, kdy 99letá Grace vypráví svůj příběh na diktafon, aby si ho mohl poslechnout její vnuk. Součástí je i přiznání pravdy. Grace také spolupracuje s mladou režisérkou, která příběh rodiny Rivertonových filmuje a chystá se z něj udělat velkofilm. Na Grace doléhají vzpomínky, zapomenuté city a pocit viny.
Druhou časovou rovinou jsou Graciny vzpomínky, které čténáře přivedou do Rivertonu - velkého sídla na břehu jezera, kam Grace ve 14 letech nastoupila jako služebná. Díky válečnému času musela zastat i roli komorné mladé Hannah, se kterou si byly velmi blízké. Grace se rychle stala její důvěrnicí a měly spolu tajemství. Tehdy Grace netušila, že malá lež vůči Hannah, ze které tajemství vzniklo, změní osudy celé rodiny a ulpí na ní vinou, kterou si ponese na bedrech až do smrti.
Dům u jezera je romantický příběh z doby první světové války a prvních poválečných let. Grace, která se narodila v roce 1900, byla čtrnáctiletá, když nastupovala do služby do Rivertonu a zrovna začínala válka. Po válce se stává osobní komornou Hannah a odchází s ní do Londýna, do domu manžela. Když začne Hannah prožívat svůj románek s mladým umělcem, Grace se setkává s dávným přítelem Alfrédem, který ji požádá o ruku. Grace však zůstává věrná Hannah. Netuší, že právě to povede k nejhoršímu rozhodnutí jejího života.
Knihu opět hodnotím plným počtem hvězdiček a vám ji vřele doporučuji. Už teď se moc těším na čtení knihy Ztracený slib, která je zatím poslední autorčina kniha, rovněž mě potěšilo, že v prosinci vyjde druhé vydání knihy Zapomentá zahrada - jediná kniha, která mi chybí.Australanka Kate Mortonová vystudovala anglickou literaturu a divadelní vědu na univerzitě v Queenslandu, v doktorském studiu se zabývala tragédií ve viktoriánské literatuře.
Knihy Kate Mortonové jsou vydávány ve 38 zemích po celém světě. Už prvotina Dům u jezera (2007, česky Ikar poprvé 2009) se stala literární senzací, když se v Británii vyšplhala až na 1. místo prestižního žebříčku bestsellerů Sunday Times, pohybovala se na čelních místech New York Times Bestseller Listu, byla nominovaná na nejoblíbenější knihu British Book Awards za rok 2008 a zvítězila v Australian Book Industry Awards 2007 v hlavní kategorii General Fiction Book of the Year. S obdobným úspěchem se vedlo i dalším knihám, přičemž především Zapomenutá zahrada z roku 2008 (česky Ikar 2011) sbírala vedle nadšených čtenářských ohlasů a pochvalných recenzí i různá ocenění a jen potvrdila, že Kate Mortonová je jednou z nejzářivějších a nejúspěšnějších spisovatelek současnosti.Tu noc, noc v podkroví, jsme se s Nancy schoulily k sobě v zoufalé snaze vytěsnit ledový chlad. Zimní slunce už dávno zapadlo, zuřivý vítr lomcoval taškami na střeše a ve škvírách kvílela meluzína.
"Do konce roku prý napadne sníh," zašeptala Nancy a přitáhla si přikrývku k bradě. "Musím říct, že tomu docela věřím."
"Vítr naříká, jajko když pláče dítě," poznamenala jsem.
"Ne, to určitě ne," okřikla mě Nancy. "Vítr zní všelijak, ale nikdy ne takhle."
A tehdy v noci mi vypověděla příběh majorových a Jemiminých dětí. Dvou malých chlapců, jejichž krev se nechtěla srážet a kteří odešli do hrobu, jeden po druhém, a nyní leží bok po boku v chladné tvrdé půdě rivertonského hřbitova.

Brzy na knižních pultech

10. srpna 2017 v 11:39 | Nikinka
Pokud někdo četl článek o novinkách, který jsem psala v červnu, pár knih jsem vybrala i tentokrát. Na některé z nich, se sama těším. Třeba některé zaujme i vás.Kniha Prokletý rod Palmisanů, určitě potěší milovníky historických románů.
Ten, kdo četl sérii Dcera kostí a dýmu, určitě čeká na třetí knihu Sny andělů a chimér. Většinou jsem četla samé kladné komenráře a recenze, avšak k těmto fantasy knihám, jsem se ještě nedostala. A pokud se předchozí dvě někde ještě přeci jen nedají koupit, pak se ke čtení nedostanu... Uvidíme.
Sice má povídka Skvrna pouhých 72 stran, přesto mě kniha zaujala svou anotací, proto bych si ji ráda koupila.
Svou anotací a překrásnou obálkou, mě rovněž zaujala kniha Uchopit sen.
Pokud jste četli Bábu Motyku, pokud se vám líbila, možná si přečtete i Šeptající dívku. Bábu Motyku jsem nečetla, ale Šeptající dívka, vypadá zajímavě.
Milovníky Sandry Brown potěší novinka Pomsta, která se dle anotace líbí i mně.Rafel Nadal - Proletý rod Palmisanů

Kniha by měla vyjít: 11.8.2017

V malé jihoitalské vesničce se na sklonku první světové války dvě ženy rozhodnou změnit osud novorozeného Vitantonia z rodu Palmisanů, jehož všichni muži zemřeli ve válce. Chlapec je proto vychováván coby dvojče Giovanny Covertiniové. Jak se Itálie pomalu vzpamatovává z hrůz a bídy války, obě děti společně vyrůstají, aniž by zapochybovaly, že nejsou skutečnými sourozenci. Blíží se však další válka. Zatímco Vitantonio se začne skrývat, aby naplnil slib své matky, že nikdy nebude bojovat, Giovanna odchází do Španělska, aby podpořila tamní antifašistický odboj. Nakonec se však musí vrátit do rodného kraje, aby během bombardování a zvěrstev ustupujících nacistů našla bratra a skutečnou životní lásku…


Laini Taylorová - Dcera kostí a dýmu 3: Sny andělů a chimér

Kniha by měla vyjít: 28.8.2017

Třetí a závěrečný díl epické trilogie o boji chimér a andělů, kteří se ve své nesmiřitelné válce neohlížejí na to, jestli při ní zničí také svět lidí. - Karou převzala kontrolu nad povstáním chimér a snaží se je odvrátit od pomsty, která by znamenala jejich zkázu. Když krutý vládce andělů vnese zmar i do lidského světa, Karou a Akiva, dřívější nepřátelé, jsou nuceni uzavřít spojenectví. Jejich nové pouto je jen pokřivenou ozvěnou jejich dávného slibu, ale přesto v sobě nese naději - pro jejich národy i pro ně samotné.


Gillian Flynnová - Skvrna

Kniha by měla vyjít 1.9.2017

Mistrovská hororová povídka od světové bestselleristky Gillian Flynnové je poctou klasickým duchařským historkám a dalším důkazem autorčina všestranného spisovatelského talentu (získala za ni prestižní Edgar Award). Důkazem, který si nelze nechat ujít.
Neškodné podvůdky, snaha přežívat, drobné lži, a taky jeden věštecký salon se speciálními službami v zadní části. To je svět mladé ženy, na kterou se jednoho upršeného jarního dne obrátí Susan Burkeová, které straší v domě. Jenže ten starý viktoriánský dům skrývá víc tajemství než jednu krvavou šmouhu na stěně a pochybné duchy, které vyžene trocha šalvěje a mořské soli. Dost možná tady půjde někomu i o život…
Skvrnu (v originále Grownup) napsala Flynnová pro soubor Rogues (Darebáci), který z povídek vícera autorů sestavil George R. R. Martin. Toto je její první samostatné vydání.


Beatrice Colinová - Uchopit sen

Kniha by měla vyjít: 1.9.2017

Zajímavé historické pozadí i milostný příběh plný neočekávaných zvratů jsou v pozadí čtenářské atraktivity tohoto krásného románu. Odehrává se v přitažlivém prostředí Paříže před světovou výstavou roku 1889 s frivolní atmosférou, ruchem, ale i ležérním životním stylem, který je v kontrastu s upjatými mravy panujícími na Britských ostrovech. O své inspiraci autorka říká: "Jednoho dne jsem se dozvěděla, že slavnou Eiffelovu věž ve skutečnosti navrhl inženýr Émile Nouguier. Tento muž mě natolik zaujal, že jsem se rozhodla vytvořit román a vyprávět příběh o věži a o revolučních časech plných života."


Marko Hautala - Šeptající dívka

Kniha by měla vyjít: 13.9.2017

Zní nepřetržitě,
jako zvonění v uchu,
ale tenhle šepot
je nakažlivý…

Finský Stephen King přináší fanouškům Báby Motyky další nervydrásající hororový příběh.
Helsinský psycholog Anton Rajamaa se už léta nestýká se svou dcerou Idou. Brutální vražda jeho kolegy, který mu před smrtí odkáže složku s informacemi o Idě, ho však přinutí změnit názor a vydat se po jejích stopách do západofinského městečka Vaasa. Tohle místo ale jako by bylo prokleté - vznáší se nad ním stín krvavé legendy, obestírá ho historka o náboženském kultu a lidi v něm pronásledují sluchové halucinace, jež některé dohánějí k šílenství. Chce-li se Anton znovu setkat se svou dcerou, bude se muset za hříchy spáchané v minulosti očistit…


Sandra Brown - Pomsta

Kniha by měla vyjít: 13.9.2017

Crawford Hunt chce získat nazpět svoji malou dceru. Po smrti manželky žil rozháraně a vyčítal si, že zavinil smrt své ženy, ale teď už nepracuje jako policista v terénu a požádal o svěření Georgie do péče. A právě ve chvíli, kdy se v soudní síni projednává jeho případ, vtrhne dovnitř maskovaný střelec a spustí palbu. Tento klíčový okamžik rozehraje drama pomsty, nenávisti, důmyslných pletich a vydírání, ale i strhující vášně a dobrodružství, kdy vyplouvají na povrch dávné události.


Zdravím

2. srpna 2017 v 11:30 | Nikinka |  Novinky
Moji milí čtenáři,

opět jsem se nějakou dobu neozvala - moc mě to mrzí. Svých restů vůči blogu jsem si vědoma, ale nestíhám. A taky se mi nechce krásné počasí prosedět před počítačem.
Jak jsem už psala, mám v hlavě pár věcí, které bych chtěla sepsat do článků, ale času je málo. Když jsem tu sama, nestíhám, když mám společnost, tak většinou čtu - na to také není teď moc času, nebo si s mamčou vyjedeme do města, což je možné jen v případě, že má kdo hlídat Arga.
Před čtrnácti dny, jsem byla po dlouhé době s mamkou v Ostravě. Měla jsem příležitost koupit si pár knih, které si nekupuji v Klubu, takže jsem si po dlouhé době udělala radost - vždycky posílám mamku, tentokrát jsem vybírala sama. Krom knih, jsem koupila i dvě alba - jedno si vybrala mamka - Madonnu, druhé já - konečně mám do sbírky další Radiohead! Tentokrát reedici alba OK Computer, o které jsem zde psala. Byla jsem hrozně zvědavá a také mě potěšilo, že je to vydáno i s původními dvanácti skladbami - OK Computer je prostě skvělé a jeho druhá polovina - jednáct skladeb, je rovněž velmi povedená. Prostě další KRÁSA od Radiohead.
Během mé neaktivity na blogu, jsem těch horkých dnech, trošku pokročila ve čtení knihy Dům u jezera. Doufám, že recenze se zde objeví během příštího týdne. Kate Mortonová je skvělá spisovatelka - Dům u jezara je moc pěkná kniha, ač tentokrát trošku náročnější na čtení. Aktuálně přemýšlím, co číst dál. A že je z čeho vybírat! Lehké to nebude. Tolik krásných knih na mě čeká, tolik restů a novinek! Z aktuálního katalogu, jsem si koupila všechno, co mě skutečně zaujalo, nyní už netrpělivě čekám na další.
Doufám, že stihnu do konce týdne připravit pár článků, nebo alespoň ty rozepsané dopsat. Ráda bych vám napsala něco víc k OK Computer, tak, jako jsem to tuším udělala i v případě jejich devátého alba A Moon Shaped Pool. Nic však neslibuji, protože přes léto toho času na počítač moc není. Už jsem se tady chystala několikrát a vždycky z toho sešlo.


Pro lepší náladu, přídávám pohodovou píseň - Shania Twain je zpět. Novinka mě moc potěšila, protože jsem na této hudbě vyrostla.

Pevně věřím, že se brzy dostanu k dalšímu článku. Mějte se krásně a uživejte si léta

Vaše Nika