Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Červen 2017

Brzy na knižních pultech

29. června 2017 v 11:58 | Nikinka
Šest z těchto knih, budou určitě v mé knihovně. Moc se na tyto knihy těším a možná potěší i vás.

Sice jsem se bohužel ještě nedostala k Němému křiku a Ďábělským hrám, ale již brzy se k nim dostanu - dlouho si to slibuji - tentokrát však opravdu brzy, budu tyto knihy konečně číst. Věřím, že se mi bodou líbit, proto doufám, že si koupím i Tichou modlitbu.
Kniha Tisíc polibků je pro mladší čtenáře, ale jsem si jistá, že to bude pěkný a dojemný příběh.
Zaujala mě také kniha Tekutý písek.
Bohužel jsem se ještě nedostala k knize Návrat na vinici, avšak mamka ano - moc se ji líbila a už je zvědavá na další autorčinu knihu Dokonalá partie. Já doufám, že se k té první dostanu co nejdříve to půjde.
Protože mám ráda Harlana Cobena, jehož starší knihy se mi nedaří sehnat, jsem ráda za druhé vydání knihy Nadobro ztracený. I u Harlana, mám resty, které bych si ráda přečetla, ale nakupovat nestačím - v poslední době, se na mě hromadí resty s novými knihami tak, že nestíhám číst a nakupovat. Je tolik knih, které bych ráda měla v knihovničce...
Miluji Kate Mortonovou, proto mi její novinka Ztracený slib, rozhodně nesmí chybět v knihovně!
Zajímavá může být také kniha Ta přede mnou.
A nakonec závěr triologie Vojenská felčarka a Čarodějnické zlato - Jantarové dědictví. I tady se moc těším a jsem zvědavá, ač mě čeká celá trologie.Angela Marsonsová - Případy Kim Stoneové 3: Tichá modlitba

Kniha by měla vyjít 3.7.2017

Ztratily se dvě.
Vrátí se jen jedna.
Ti druzí mají smůlu.
Jejich holčička
zemře…

Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech - nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým.
Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…


Tillie Coleová - Tisíc polibků

Kniha by měla vyjít 4.7.2017

"Možná jsme jako ten třešňový květ. Jako padající hvězdy. Možná jsme se milovali příliš moc, příliš mladí a zapláli tak jasně, že musíme zaniknout. Extrémní krása, rychlá smrt."
Jeden polibek trvá okamžik. Tisíc polibků však může vydržet na celý život.
Jeden chlapec, jedna dívka. Pouto mezi nimi je ukováno v jediném okamžiku a střeženo v srdci celou dekádu. Jejich pouto vydrží navždy. Nebo tomu alespoň věří.
Když se sedmnáctiletý Rune Kristiansen po dvou letech vrací z rodného Norska do ospalého městečka Blossom Grove v Georgii, kde se v dětství spřátelil s Poppy Litchfieldovou, vrtá mu hlavou pouze jediné: Proč mu dívka, která byla druhou polovinou jeho duše a která mu slíbila, že bude věrně čekat na jeho návrat, přestala před dvěma lety odpovídat na jeho dopisy a telefonáty? Poppyino mlčení zlomilo Runovi srdce. Zatrpkl a zatvrdil se. Když však odhalí pravdu, zároveň zjistí, že ještě větší bolest ho teprve čeká.
Samostatný román pro čtenáře od 14 let. Přichystejte si kapesníky.


Malin Persson Giolito - Tekutý písek

Kniha by měla vyjít 7.7.2017

Osmnáctiletá Maja Norbergová, obyčejná dívka, výborná žačka a oblíbená kamarádka, se ze dne na den stala nejnenáviděnější osobou ve Švédsku, obviněnou z účasti na masakru na střední škole a vraždy svého chlapce a nejlepší přítelkyně. Maja však nebyla sama, kdo ten den střílel… Po devíti měsících začíná soudní proces. Po devíti měsících absolutní izolace se Maja pokusí dokázat, že se jen bránila. Veřejnost ani média jí ale nevěří. Případ však odkrývá mnohem hlubší příčiny - maska zdánlivě uhlazeného, bezproblémového života bohaté mládeže padá a vynořuje se skutečnost plná rasové i sociální šikany, drog, lhostejnosti a bezcitnosti… Tekutý písek byl vyhlášen nejlepší švédskou krimi roku, vychází ve 23 zemích.


Kristan Higginsová - Dokonalá partie

Kniha by měla vyjít 21.7.2017

Honor Hollandová dostala od své celoživotní lásky kopačky. A jen o tři týdny později se její milovaný zasnoubí s její nejlepší kamarádkou. Honor se sice snaží dělat, jako by se jí to nedotklo, ale na maloměstě se stejně nic neutají. Z náhlého popudu (a také trochu z pomsty) navrhne šarmantnímu Britovi Tomu Barlowovi dočasné manželství z rozumu. Je to ale opravdu tak dobrý nápad? Začíná pro ni hektické období - snoubenec, kterého vlastně nezná, hádka s bývalou kamarádkou, náročná práce v rodinném vinařství. Naštěstí aspoň předstíraná láska funguje tak dobře, že by snad mohla být i pravá…


Harlan Coben - Nadobro ztracený

Kniha by měla vyjít 26.7.2017

Tak jako každý chlapec měl i Will Klein v dětství svého hrdinu - staršího bratra Kena. Jedné noci však byla v městečku Livingston v New Jersey nalezena mrtvola brutálně znásilněné a uškrcené dívky. Podezření z hrůzného činu padlo na Kena a ten ještě téže noci zmizel neznámo kam.
Po jedenácti letech nachází Will důkaz, že je jeho bratr naživu. A je to jen začátek - další a další ohromující odhalení ho postupně přinutí čelit nepříjemným zjištěním o Kenovi - i o sobě. A to nejpodstatnější překvapení ho teprve čeká…


Kate Mortonová - Ztracený slib

Kniha by měla vyjít 1.8.2017

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro.
O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost.
Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…


Heidi Rehnová - Třicetiletá válka 3: Jantarové dědictví

Kniha by měla vyjít 23.8.2017

Podzim 1662
Ve víru königsberského povstání se dcera bývalé ranhojičky Magdaleny, Carlotta, znovu setká se svou první láskou Mathiasem. Jako důstojník kurfiřtské armády patří k obléhatelům města. Jejich vztah tedy nestojí pod šťastnou hvězdou.
Když se politická situace v Königsbergu vyostří, upadnou Carlotta a její matka do podezření, že prozradily obléhatelům důležitá tajemství.
Nezbývá jim proto nic jiného než utéct z města…

Závěrečný díl trilogie
Vojenská felčarka - Čarodějnické zlato - Jantarové dědictví


J. P. Delaney - Ta přede mnou

Kniha by měla vyjít 25.8.2017

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney.

EMMA
se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný - anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo - minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí - nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit - a také to udělá.

JANE
prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí - stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice - ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…


Návštěvnost 298 - 301

26. června 2017 v 16:14 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří za uplynulý měsíc navštívili můj blog. Přiznávám, že taková čísla, jsem opravdu po sedmých "narozeninách" blogu nečekala. Děkuji.


Pondělí: 11
Úterý: 12
Středa: 8
Čtvrtek: 8
Pátek: 11
Sobota: 8
Neděle: 14
Celkem: 72


Pondělí: 11
Úterý: 8
Středa: 6
Čtvrtek: 15
Pátek: 11
Sobota: 8
Neděle: 14
Celkem: 73


Pondělí: 11
Úterý: 6
Středa: 16
Čtvrtek: 9
Pátek: 8
Sobota: 4
Neděle: 16
Celkem: 70


Pondělí: 8
Úterý: 9
Středa: 10
Čtvrtek: 6
Pátek: 6
Sobota: 2
Neděle: 14
Celkem: 55

Radiohead vydali po dvaceti letech píseň z OK Computer - I Promise

23. června 2017 v 15:50 | Nikinka
Při příležitosti dvacátého výročí od vydání alba OK Computer, dnes vyšla jeho reedice - OK Computer OKNOTOK 1997 - 2017, která včetně původních dvanácti skladeb, obsahuje také druhé CD, které obsahuje dalších jedenáct dosud nevydaných písní.
Už čtrnáct dní tuto píseň poslouchám - je moc krásná. Když jsem se dozvěděla o novém vydání alba OK Computer, měla jsem velkou radost, protože OK Computer, to je prostě skvělé album, které však mám pouze v MP3. I z toho důvodu mám radost, že si jej teď můžu koupit, a to rovnou s druhým CD - jsem si naprosto jistá, že i tento bonus, bude stejně perfektní, jako všechna alba Radiohead.

Navíc přidám také video k Man Of War, které bylo na YouTube přidáno včera.Novinka z Edice světový bestseller - Poslední výročí

23. června 2017 v 9:25 | Nikinka

Za pohádkový konec

musíte bojovat


Poslední výročí - Liane MoriartySophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby.
Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá?
Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou "kauzu" až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!

Paulo Coelho - Alchymista

18. června 2017 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Mladý chlapec Santiago se rozhodl odejít od své rodiny. Jeho rodiče si přáli, aby se stal knězem, on však měl rád dobrodružství, a tak se stal pastýřem. Veškerý svůj čas trávil s ovcemi, kterým rozuměl a bral to jako náplň svého života. Jednou se mu ale zdál tentýž sen už podruhé a vědma mu řekla, že musí do Egypta najít poklad.
Santiago tomu nejdříve nevěřil, ale když později potkal muže - krále Melchiseda, který k němu promlouval a přivedl jej na správnou cestu, začínal svému osudu věřit. Povídal mu i o Osobním příběhu, což Santiagovi změnilo život.
Avšak vydat se na cestu za pokladem není jednoduché. Santiago zažívá nejedno dobrodružství, komplikace, odvracení se od cíle...
Již několikrát jsem psala, že mám ráda knihy, nad kterými se můžu zamyslet. A právě takovou knihou Alchymista je. Při čtení této knihy, jsem se zamyslela mnohokrát. Je tenoučká, čte se dobře, ale nic jednoduchého to není.
Místy na mě byla kniha moc náboženská, ale navadilo mi to, protože celkově se mi čtení moc líbilo - rozhodně nad knížkou přemýšlím a ještě dloho budu. Alchymistu doporučuji všem, kteří mají rádi knihy k zamyšlení. Pevně věřím, že se vám bude líbit a že ve vás něco zanechá.

Imagine Dragons - Thunder

14. června 2017 v 9:57 | Nikinka
Sice mě druhá novinka Thunder, která se dostala na internet moc neoslovila, přesto se moc těším na nové album Evolve, které má vyjít 23.6.2017. Doufám tedy, že včetně trojice vypuštěných písní, bude i zbytek stát za to.Takaši Hiraide - Kočičí host

11. června 2017 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
"Někdy se bestsellerem stane knížka, od níž by to člověk nečekal. Toto je něžná, přemýšlivá a opravdu poctivá kniha, která nic nepředstírá a na nic si nehraje."


Kočičí host vypráví příběh manželů po třicítce, kteří žijí v malém pronajatém domku v klidné části Tokia. On je redaktor, ona korektorka a oba pracují ze svého malého domku, který mají moc rádi. Prožívají klidný život, bezdětný, ale bohatý. Jednoho dne si chlapec ze sousedství osvojí zatoulané koťátko, které dostane jméno Čibi. Jak Čibi roste, prozkoumává své okolí - oblíbí si zahradu manželského páru. Přichází znova a znova, až se nakonec odváží vstoupit i do domu. Nenechá se pohladit, ale přesto se stane jejich pravidelným návštěvníkem. Manžele její osobnost fascinuje. Tráví s nimi tolik času, že mají pocit, jako by byla jejich. Život jako by pro ně byl najednou příslibem něčeho víc - dny jsou jasnější a barevnější.
Na první pohled se možná zdá, že je autor milovníkem koček a pro jemu podobným je kniha určená, ale není tomu tak. Dle jeho slov si k němu našly za celý život cestu jen tři kočky. Berta, se kterou se setkal během svého krátkého pobytu v Amsterdamu, Čibi, která je jednou z hlavních postav této knihy, a nakonec Sestřička, která byla jemu a jeho ženě věrnou společnicí krásných dlouhých dvacet let.
Kniha Kočičí host nemá složitý děj. Je založena spíše na emocích a prožitku. Není to román jako takový. Hiraideho příběh připomíná klasický japonský zpovědní žánr. Středobodem takového příběhu bývají autorovy vlastní pocity a zážitky. Je tedy prostý jakékoliv fikce a bohatý na autentické vzpomínky a dojmy. Autor se svou ženou skutečně žil v domku pro hosty v tradiční japonské zahradě nedaleko centra Tokia. A žádnému čtenáři pravděpodobně neunikne, že to bylo patrně jedno z nejšťastnějších období jeho života.
Autor na pozadí příběhu zachycuje fakta doby, proto všechny kapitoly této knihy spojuje jemná melancholie a všudypřítomná pomíjivost.
Hiraide napsal svůj román ve výjimečném stylu - téměř bez přímé řeči. Věřím, že si Kočičí host najde své příznivce nejen mezi milovníky koček. Já osobně jsem z knihy doslova nadšená! Dávám pět hvězdiček a vřele doporučuji.

Co se chystám číst?

7. června 2017 v 12:04 | Nikinka
Byly doby, kdy jsem tyto články psala a knihy, o kterých jsem v nich zmínila postupně i četla. Dnes tolik číst nestačím, ale je je pravdou, že už pomalinku zase začínám. Troufám si řící, že nejnáročnější obodobí Arga štěňátka, máme za sebou, teď už je tu Argo "puberťák", který vymýšlí zcela jiné druhy zábavy - ač je to někdy náročné, i tak si něco přečtu. Teď je to tak jedna kniha za měsíc - někdy ani to ne, přesto jsem ráda za ty chvilky, kdy s Argem vedle sebe čtu. Je to pro mě taková relaxace od všech starostí.


Vánoční knížky jsem konečně přečetla. Povídky Hercula Poirota - to byla prostě radost! Užasné! Jsem moc ráda za tento skvost v mé knihovně - je to krásná ozdoba. Dívka v ledu, tak ta mě také příjemně překvapila, ač mi tedy svou zápletkou připomínala Volání Kukačky. Vzhledem k tomu, že je to první autorova kniha v mé knihovně, až tak moc mi to nevadilo. Doufám, že se brzy dostanu k další knize - Noční lov. No a nakonec Ztracená - líbila se mi, ale na sto procent to taky nebylo. Spousta věcí nedořešených. To však nemění nic na tom, že i přes pomalejší začátek, kterým jsem se prolouskávala snad věčnost, se mi kniha dobře četla.

Řekla jsem si však, že napětí mám prozatím dost. Proto jsem se tentokrát rozhodla číst jiné knihy. Začela jsem knihou Kočičí host, která má překrásnou obálku a skrývá v sobě krásný příběh, který je dokonale napsaný - autorům styl psaní, se mi moc líbí.
Včera jsem se pustila do Alchymisty - knížka už mi v knihovničce leží asi tak dva měsíce. Zatím se mi čtení líbí. Rovněž bych moc ráda přečetla Zlodějku knih - ta už mi leží v knihovničce od konce října - mám tolik knih, že nevím, kterou číst dřív! A myslím, že toto je "problém", ze kterého není cesty ven, protože já se čtením a nakupováním knih nepřestanu.
Od poloviny září, mám doma knihu Dům u jezera. Malovalo se u nás, skládal nábytek, stěhovalo se vše na své místo, do toho chudáček Betulinka ze dne na den onemocněla - šlo to strašně rychle a skončilo jak nejhůř mohlo... Na nějaké čtení jsem neměla přes měsíc ani pomyšlení, pak přišel Argo, takže nebyl čas... Kate Mortonová na mě stále čeká - uvidíme, jestli právě touto knihou ukončím svoje letní čtení. A nakonec, pokud se nerozhodnu číst něco jiného, bych si přečetla knížku Bůh maličkostí, která už mě láká strašně dlouho, ale vždycky jsem dala přednost nějaké jiné...


Takaši Hiraide - Kočičí host

Citlivý a mimořádně krásný příběh o pomíjivosti života a o tom, jaké to je prožívat ho po svém.
Manželé po třicítce žijí v malém pronajatém domku v klidné části Tokia, pracují z domu jako redaktoři a už si nemají mnoho co říct. Jednoho dne se k nim do kuchyňky pozve kočka a rychle nato zase odejde. Další den ale opět přijde a pak zas a znovu a znovu. Manželé jí brzy kupují dobroty a rádi si o kočce a jejím chování povídají. Život jako by pro ně byl najednou příslibem něčeho víc - dny jsou jasnější a barevnější. Příběh překypuje drobnými radostmi a okamžiky ohromující poetičnosti, ale pak se něco stane…


Paulo Coelho - Alchymista

Román Alchymista - největší brazilský bestseller všech dob - byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou ( jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.


Markus Zusak - Zlodějka knih

Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. Vyšla poprvé v roce 2006, letos její prodej dosáhl 1 000 000 výtisků po celém světě. Čtenáři oceňují Zusakovo vypravěčské umění, originální volbu vypravěče, poetický jazyk, zejména se však vyzvedává téma knihy. Druhou světovou válku a holokaust se Zusakovi podařilo originálně a působivě zprostředkovat i těm, kteří tu dobu znají už jen z literatury, filmů či z vyprávění. Líčí ji jednak pohledem vševědoucí a všudypřítomné smrti, jednak slovy dítěte, navíc dítěte žijícího v Německu, v poražené zemi. Zaměřuje se ale spíš na všední život v zázemí, do kterého válka jen pomalu a plíživě proniká. Podle Zusakových vlastních slov ho k napsání knihy inspirovalo vyprávění jeho matky, která prožila válku v Mnichově a zažila bombardování města, a byla i svědkem scény, která získala důležité místo ve Zlodějce knih: městem prošel průvod Židů pochodujících do koncentračního tábora; jakýsi muž prý jednomu z nich podal kousek chleba a dostal za to pár ran důtkami od vojáka z eskorty. Kolem této scény, spojující laskavost a krutost, dvě krajní polohy lidské povahy, pak vyrostl obsáhlý příběh, který dokáže podmanit.


Kate Mortonová - Dům u jezera

Když Grace ve čtrnácti letech poprvé vchází do impozantního šlechtického sídla Riverton, netuší, že její život se v příštích několika málo letech obrátí naruby. Rozlehlý dům ukrývá záhady předchozích generací. Spletité předivo vztahů mezi panstvem a služebnictvem i napětí mezi jednotlivými členy šlechtické rodiny vytváří barvitou mozaiku osudů, které ožívají v Graceiných vzpomínkách. Její příběh, nerozlučně spjatý s životem nadané okouzlující Hannah, dědičky rivertonského panství, se odehrává na pozadí převratných bouřlivých časů po první světové válce. Jen Grace ví, jaké tajemství si její matka vzala s sebou do hrobu, jen ona byla svědkem tragédie, která se roku 1924 odehrála na břehu rivertonského jezera.


Arundhati Roy - Bůh maličkostí

První román Arundhati Roy si oblíbili lidé po celém světě a lze jej směle přirovnat ke klasikům, jako Faulkner či Dickens. Najdeme zde vše: rodinnou ságu, zakázaný milostný příběh, politické drama... Autorka rozehrává příběh bohaté indické rodiny, jejíž osud se navždy změnil jednoho dne v roce 1969. Život sedmiletých dvojčat Estha a Rahel se navždy změnil příchodem jejich krásné mladé sestřenice Sophie. Tato událost povede k nepovolenému spojení a tragédii. Příběh, v němž dětská nevinnost svádí nerovný boj s tradicemi a krutými "zákony lásky" uchvátí čtenáře od první stránky.
Román obdržel Booker Prize a nastartoval autorčinu kariéru spisovatelky a politické komentátorky.Recenze na Kočičího hosta, je připravena na neděli. Alchymista bude snad brzy. Na všechny ostatní knihy se moc těším. Vím, že v poslední době čtu hodně pomalu, ale o to víc, si každou knížku užívám. Je fajn, když si najdu chvilku na čtení.

Anna Ekbergová - Ztracená

4. června 2017 v 8:42 | Nikinka |  Z mé knihovny
Louisa žije spokojený život na dánském Christianově ostrově spolu se svým přítelem - spisovatelem Joachimem. Vede malou kavárnu, kde pracovala jako servírka a nyní je její majitelkou. Poklidný život skončí, když do kavárny vtrhne muž, který tvrdí, že je Louisa jeho žena a oslovuje ji Heleno.

Anna Ekbergová je pseudonym, pod kterým píše dvojice autorů Anders Ronnow Klarlund a Jacob Weinreich. Napínavá zápletka je místy okořeněná sexem, přesto se pořád jedná o thriller, nikoli o erotický román.
Louisa žijící s Joachimem v Dánsku, je jednoho dne vytržena ze stereotypu cizím mužem, který ji oslovuje Heleno. Když zavolají policii, aby se muže zbavili, místo něj je zadržena Louisa s Joachimem. Ale proč?
Teprve teď - po třech letech - si Joachim uvědomuje, že je na jeho partnerce cosi tajemného. Neví nic o její minulosti - o její rodině, jejím dětství, co dělala před tím, než se poznali... Skutečně může mít Louisa něco společného s Helenou, která se před třemi lety ztratila?
Louisa si nic nepamatuje. Po úrazu hlavy se probrala na trajektu a u sebe měla jen batoh s doklady ženy, která se jmenovala Louisa. Ale kdo je ve skutečnosti? Opravdu se ztratila, nebo před něčím utekla?
Zprvu jsem se do knihy Ztracená nemohla začíst, přesto jsem se nakonec začetla a četlo se mi opravdu dobře. Stejně jako Louisa a později Helena nevíte, kdo je ten špatný a kdo dobrý. Komu může věřit? Je obětí, nebo pachatelem? Psychologie postav, především Heleny a Joachima je vypracována tak dobře, že prožíváte jejích příběh s nimi.
V příběhu se skrývá zločin z nedávné minulosti, který souvisí s brutálním napadáním a vraždami prostitutek, ale je tu také zločin dávný, který je třeba odhalit, aby byla poznána pravda, která je po dlouhé roky ukrývána, aby nenarušila stabilitu obrovské firmy. Kam až jsou její majitelé schopni zajít? Dokáže Helena odhalit pravdu a vypátrat zločin, který jí ve skutečnosti podtrhne zem pod vlastníma nohama?
Kniha Ztracená se mi líbila, přestože jsem se nejdřív nemohla začíst - nakonec jsem knihu přečetla za pár dní a nemohla se od ní otrhnout. Jediné, co bych snad vytkla, je příliš mnoho informací - ano, bylo to zajímavé a nutilo mě to číst dál a dál - tedy po tom pomalejší začátku, ale zdá se mi, že některé informace byly nedotažené do konce, což mě mrzí, ale jinak pro mě byla kniha Ztracená příjemné čtení, proto ji hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

Novinka nakladatelství Ikar - Dívka se žirafím krkem

1. června 2017 v 13:32 | Nikinka

Dívka se žirafím krkem - Tourlesová StephanieBiografie

Bílé Masajky


Jak jsem se stala Bílou Masajkou? Jak se člověk stane takovým, jakým je? Corinne pochází ze skromných poměrů. Vzhledem k své tělesné výšce se v dětství stala terčem posměchu spolužáků, kteří pro ni vymysleli přezdívku "Žirafa", a jako dítě východoněmeckého otce rovněž outsiderem ve švýcarské společnosti šedesátých a sedmdesátých let. Brzy se však naučila, jak z nepříznivého osudu vytěžit to nejlepší. Ve své nové knize velmi otevřeně a upřímně vypráví nejen o svém dětství a dospívání za těžkých životních podmínek, ale také o všem dobrém, co se právě díky tomu naučila. Inspirující životní příběh silné, úspěšné a optimistické ženy, který nás nejen překvapí, ale zároveň i povzbudí.