Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Květen 2017

Blog a jeho sedmý rok

29. května 2017 v 8:30 | Nikinka
Dnes je tomu přesně sedm let, co jsem založila tento blog. Věřte, že před sedmi lety, by mě ani ve snu nenapadlo, že tento blog vydrží tak dlouho.
Jsem si plně vědoma toho, jak málo se blogu věnuji. Bohužel na psaní nemám tolik času, kolik bych chtěla - vím, že to tady zanedbávám především posledních osm měsíců - není to pro mě zrovna nejlepší období - přišla jsem o milovaného pejskla - fenku, která pro mě byla vším - přítelem a výborným společníkem. Pak přišel Argo, kterému teď věnuji skoro všechen svůj volný čas - někdy je to pohoda, jindy náročné. Občas není na blog čas, ale když už to jde, jsem za to moc ráda.
Více smajlíků ke stažení
Můj blog za těch sedm let, prošel změnami, bez kterých by už asi nebyl - měla jsem pro to jisté důvody, ale udělala jsem to i proto, aby mě dál bavil. Myslím, že bych se začala nudit nejen já, ale i ti, kteří tento blog navštěvují. Přišla jsem na to, že zde chci psát o všem, co mě baví, co mám ráda.
Pevně věřím, že až to u nás doma bude klidnější, zase se vrátím k blogu a ke psaní naplno. Na druhou stranu vím, že ač nejsem aktivní často, tento blog někdo čte - o čemž svědčí krásná návštěvnost a občas nějaký komentář, který mě vždy potěší. Moc si vážím toho, že sem i po těch letech někdo nahlédne ať už pravidelně, občas, nebo náhodou. Těší mě, že mám stále pro koho psát.
Děkuji všem čtenářům, kteří můj blog navštěvují a těším se na další společný rok. Mám vás moc ráda!

Vaše Nika

Návštěvnost 294 - 297

28. května 2017 v 8:30 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštívili můj blog.


Pondělí: 18
Úterý: 3
Středa: 1
Čtvrtek: 3
Pátek: 2
Sobota: 14
Neděle: 10
Celkem: 51


Pondělí: 7
Úterý: 15
Středa: 2
Čtvrtek: 4
Pátek: 1
Sobota: 10
Neděle: 9
Celkem: 48


Pondělí: 2
Úterý: 5
Středa: 4
Čtvrtek: 1
Pátek: 5
Sobota: 2
Neděle: 5
Celkem: 24


Pondělí: 8
Úterý: 3
Středa: 9
Čtvrtek: 10
Pátek: 10
Sobota: 11
Neděle: 7
Celkem: 58

Knižní inspirace

26. května 2017 v 8:30 | Nikinka
Moji mli čtenáři,

tento článek, už se snažím napsat měsíc, ale v poslední době nestíhám, proto se k němu dostávám skro na poslední chvíli.
Mám tu pro vás pár knih, které jsem vybrala z jarního katalogu. Už jsem si některé koupila, ale k jejich četbě se teprve dostanu. Mám radost, že je tu tentokrát větší výběr v detektivkách a thrillerech, protože v poslední době, se mi podobných knih moc nakoupit nepodařilo...
Doufám, že vás také nějaká kniha zaujme a něco si vyberete.


Začneme bestsellerem - thrillerem Manželé odvedle.


NIKDY NEVÍTE, CO SE DĚJE

NA OPAČNÉ STRANĚ STRANĚ ZDI.

"Pečlivě vybroušené -

a ostré jako břitva."

Harlan Coben

Shari Lapena
MANŽELÉ ODVEDLE

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…


U thrillerů a detektivek, ještě zůstanu - možná si vyberete mezi kihami Krvavé nebe, Smrt v zádech, Dům smrti, Advokátova dcera, Příliš krátký provaz, nebo také sci-fi thriller Poslední. A nakonec detektivka Bretaňská pýcha.


Každou noc

je zabita

jedna

rodina...Mark Roberts
KRVAVÉ NEBE

V liverpoolských ulicích řádí sněhová bouře - a v domech vrah. Likviduje všechny, rodiče, děti, a jejich zohavená těla skládá do podivných obrazců. Nikdo ze sousedů nic neslyší. S dalším soumrakem se brutální zločin opakuje. Inspektorka Clayová je bezradná. Kdo by riskoval dopadení a zdržoval se aranžováním obětí? Myslí jí bleskne hluboko ukrytá vzpomínka. Ta preciznost. Ta posedlost. Pocity a předtuchy jí ale pachatele chytit nepomohou. Další noc se blíží a každým okamžikem ubíhá čas...


Myslíš, že víš, co je pravda.

Pravda je, že nevíš nic.


Harlan Coben
SMRT V ZÁDECH

Maya Sternová přišla téměř o všechno, co drželo její život pohromadě. Coby elitní pilotka se během mise v Iráku dopustila osudové chyby a musela odejít z armády. Její sestra Claire byla zavražděna při loupežném přepadení a brzy nato se před Mayinýma očima stal obětí střelby také manžel Joe. Maya se snaží postarat o malou dcerku a čelit vytrvalým nočním můrám. Spolupracuje s policií při hledání Joeových vrahů a pokouší se nějak se se vším vyrovnat. Pár dní po Joeově pohřbu však na nahrávce natočené doma skrytou kamerou zahlédne něco, co její svět znovu převrátí vzhůru nohama…


Bernhard Aichner
DŮM SMRTI

Dvacet let prázdný hotel. Vražedkyně na útěku. Noční můra, která nebere konce. Při exhumaci na innsbruckém hřbitově najdou přítomní v rakvi dvě hlavy a čtyři nohy. Jde o vraždu. A jen jedna osoba přichází jako pachatelka v úvahu, funebračka Blumová, která tehdy mrtvé pochovala. Teď hledá útočiště na místě, kterému je lépe se vyhnout...
Volné pokračování thrilleru Přítelkyně smrti.


Antgony Franze
ADVOKÁTOVA DCERA

Sean Serrat je úspěšný advokát, vzorný manžel, otce tří dětí, navržený do Nejvyššího soudu. Ale vzápětí je zavražděna jeho dcera Abby, studentka práv. Zdá se, že ji zabil její přítel Malik, ale Sean má jiné podezření, kvůli kterému se bude muset přiznat k dávnému tragickému pochybení. Jenže někdo jiný se snaží svá pochybení pohřbít navždy. I se všemi, kdo by je chtěli vynést na světlo…


Když si myslíte,

že už se můžete

nadechnout,

smyčka se

utáhne...


Matthew FizSimmons
PŘÍLIŠ KRÁTKÝ PROVAZ

Je to už deset let, co beze stopy zmizela čtrnáctiletá dcera senátora Lombarda. Případ nikdy nebyl vyřešen. Když však Gibson Vaughn, bývalý mariňák a mimořádně schopný hacker, dostane fotografii, na níž je Suzanne, jeho nejlepší kamarádka z dětství, zachycena v době, kdy už se pohřešovala, pouští se do vlastního pátrání. Jenomže podle všeho není jediný, kdo se o osud ztraceného děvčete začne znovu zajímat… Vynikající, akcí nabitý politický thriller!


Hra končí.

Boj o přežití

začíná...


Alexandra Oliva
POSLEDNÍ

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde... Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Účastníky vysadili v lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému. Jakékoli projevy zkázy chápou coby součást hry, zinscenovanou zkoušku. Všude je přece sledují kamery, odposlouchávají mikrofony. Alespoň tak tomu všichni věří, včetně mladé ženy přezdívané Zoo, jedné z favoritek soutěže. Zoo chce obstát, tvrdošíjně jde za svým cílem. Ale realita se děsivě změnila. Tady už nejde o vítězství, ale o přežití… a nejen její.


Jean-Luc Bannalec
BRETAŇSKÁ PÝCHA

Na břehu malebné řeky Belon, objeví svéhlavá herečka mrtvolu muže. O něco později obdrží komisař Dupin zprávu z legendami opředených kopců Monts d'Arrée. Také tam byl nalezen mrtvý člověk, jehož identitu policie nezná. Stopy vedou k mafii, keltským bratrstvům a záhadným druidským kultům a komisař tuší, že tohle bude jeho nejbizarnější případ...


Z historických románů, je tady novinka Barbary Woodové - Země odpoledního slunce.


Hollywood!

Prohibice! Jazz!


Barbara Woodová
ZEMĚ ODPOLEDNÍHO SLUNCE

Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci pokouší co nejrychleji vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů a které po válce už nemohou platit. Svobodný život se vydá hledat s milovaným mužem do jihozápadní Kalifornie, kde pořád ještě na odvážlivce a dobrodruhy čekají skvělé příležitosti. Brzy však zjistí, že si vzala člověka, kterého vůbec nezná, sobeckého, bezohledného a s násilnickými sklony. Ale nevzdá se, snaží se najít smysl života v práci pro místní bílou i indiánskou komunitu a přitom tajně sní o nové lásce. Dosáhne štěstí, jež si zaslouží?


Pro příznivce románů, jsou tady knihy Návraty domů, Ve tvých očích a Dům na prahu noci.


Podruhé do

stejné řeky

nevstoupíš...


Debbie Macomberová
NÁVRATY DOMŮ

Cassie Carterová si se svými sestrami byla v dětství velmi blízká, ale jistá nešťastná událost jejich pouta zpřetrhala a Cassie hned po střední škole od rodiny utekla, jen aby se vdala za nesprávného muže a zahodila těžce vydřená studia. Její rozhodnutí zlomí jejím rodičům srdce a ještě víc proti ní sestry zatvrdí... Nyní je jí jednatřicet, od manžela odchází a touží se s rodinou usmířit, ale to není vůbec snadné. Jednoho dne jí zavolá starší sestra Karen a Cassie po své šanci ke smíru skočí. Má se však ještě ke komu vracet?


Když chceme čelit budoucnosti,

musíme nejdřív poznat minulost...


Nicholas Sparks
VE TVÝCH OČÍCH

Colin Hancock má za sebou divokou minulost, a přestože se snaží žít správně, stále se nad ním vznáší hrozba vězení. Maria Sanchezová, dcera mexických přistěhovalců, je jeho zdánlivý opak; úspěšná, tvrdě pracující, dokonalá. Ani jeden nehledá vážný vztah, ale náhodné setkání na deštivé silnice zkříží jejich cesty nečekaným způsobem. Hluboce zakořeněné předsudky nakonec nejsou tak silné jako pouto, které se mezi nimi vytvoří. Nový román Nicholase Sparkse připomíná, že ti, kdo nás dokážou vidět v nejjasnějším světle, se zprvu mohou skrývat ve stínu…


Století historie

v událostech

jedné rodiny


Catherine Bannerová
DŮM NA PRAHU NOCI

Amedeo Esposito, nalezenec z Florencie, našel konečně svůj domov na ostrůvku na jihu Itálie. Zaujal ho dům, o němž místní lidé tvrdí, že v něm straší. Amedeo dům opravil a otevřel tu bar, nazvaný Dům na prahu noci. Začíná tu nový život s krásnou Pinou. Dům na prahu noci se stává domovem pro generace rodiny Espositových, zatímco kolem víří století velkých změn, po válce přicházejí turisté a také recese. Je to místo plné příběhů, legend a občas i zázraků. Mění se režimy,odhalují se zrady a vznikají nečekaná přátelství, ale dům zůstává jako pozadí pro dávné sváry i dějiště velkých lásek.


A nakonec Yoli - Nevinná navždy, After 4: Pouto a Probuzení Simona Spiera.


Abbi Glinesová
NEVINNÁ NAVŽDY

Dva nevlastní sourozenci. Osudová přitažlivost. Rush slíbil Blaire věčnou lásku… ale sliby není lehké dodržet. Musí volit mezi svou rodinou a láskou k Blaire, přitom nechce ani jedno ztratit. Blaire nechce opustit svoji pohádkovou představu o láskyplném vztahu s Rushem, ale sama sobě musí přiznat, že už to dávno není pravda. Nakonec ale musí udělat to, co bude nejlepší pro ni a pro miminko, i kdyby jí to mělo zlomit srdce. Dovedou svůj vztah Rush a Blaire udržet, aby toho neztratili příliš?


Anna Todd
AFTER 4: POUTO

Život Tessy a Hardina je plný překvapení. Jejich vztah je osudový, přestože neustále zkoušený další a další překážkou, které se jim staví do cesty. Šokující pravdy o obou rodinách, které vyplavaly na povrch, nasvědčují, že mezi milenci není velký rozdíl. Tessa už dávno není milá, naivní a poslušná dívka, kterou byla, když poznala Hardina, ani on už není nemilosrdný, mrzutý potížista, do kterého se zamilovala. Tessa má pro jeho výbušnou povahu pochopen, jen ona dokáže utišit jeho rozbouřené emoce. Čím víc pravdy o jeho minulosti se však odhaluje, tím víc se poddává démonům a Tessu i ostatní od sebe odhání. Tessa se už vzdává naděje, že ho dokáže zachránit. Jedině že by obětovala samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? Tessa se odmítá vzdát bez boje. Za koho však ve skutečnosti bojuje? Za Hardina, nebo za sebe? Čtvrtá kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem a dočkala se více než miliardy přečtení online.


Becky Albertali
PROBUZENÍ SIMONA SPIERA

Šestnáctiletý Simon už nějakou dobu ví, že je gay, ale ještě není připravený sdělit to okolnímu světu. Jedinou výjimkou je tajemný Blue, se kterým si Simon už několik měsíců vyměňuje e-maily. Jejich vzájemné pouto sílí. Jenže pak citlivá korespondence padne do nesprávných rukou a Simon se stane obětí vydírání: buď udělá, co se po něm chce, nebo riskuje, že si tajné e-maily přečte celá škola. V sázce je však ještě mnohem víc - plachého Bluea by nechtěná publicita mohla vyděsit a Simon už by nikdy nezjistil, kdo Blue ve skutečnosti je…Co mě zaujalo?
Manželé odvedle, už mám v knihovně, avšak ještě jsem se ke knize nedostala. Po všech komentářích, které jsou vždy jiné, vlastně nevím, co a jestli vůbec něco, od této knihy očekávat. Přesto se na čtení těším. V knihovně Harlana Cobena už několikrát mám, takže bych si Smrt v zádech ráda pořídila. Rovněž mě zaujala Advokátova dcera.
V knihovničce mi nechybí ani kniha Země odpoledního slunce, na kterou se moc těším.
Sice jsem četla knihu Hranice nevinnosti, ale abych se přinala, nad knihami Za hranicí nevinnosti a Nevinná navždy, dost váhám.

Novinka nakladatelství Ikar - Ranní rosa

25. května 2017 v 8:30 | Nikinka

Ranní rosa - KolektivZPOVĚĎ,

ZE KTERÉ MRAZÍ...


"Zabiju se, jestli mě přinutí k sňatku!"

Skutečný příběh popisuje osud jemenské dívky, kterou rodiče z finančních důvodů chtěli v jejích čtrnácti letech provdat za staršího zámožného Saúda, aby si pomohli z finanční tísně. Její sestra se totiž pokusila o sebevraždu upálením, když i ji čekal vynucený sňatek se starším mužem, a její léčení rodinu finančně zruinovalo. Kniha dokumentuje, jaké praktiky dosud vládnou v chudých zemědělských oblastech arabských zemí, kde vzdělání dívek a jejich seberealizace jsou stále pokládány za něco nepatřičného a ženy jsou považovány za manželův majetek.


Audioslave - Like a Stone (Official Video)

21. května 2017 v 17:01 | Nikinka
Dnes neplánovaný článek - vzpomínka na Chrise Cornella, úspěšného sólového zpěváka a rovněž frontmana kapel Soundgarden a Audioslave, který nečekaně zemřel ve středu večer.

Má nejoblíbenější písnička, je zcela jednoznačně Like A Stone, kde podle mého nejlépe vyniká ten naprosto skvělý hlas.Novinka Coriny Bomannové - Vůně jasmínu

20. května 2017 v 12:48 | Nikinka

Dojemný příběh

plný emocí


Po těžké nehodě svého snoubence, který leží už řadu měsíců v kómatu, hledá nešťastná Melanie útěchu u své prababičky Hanny. Když stará žena pochopí, že si její vnučka nedokáže sama se zoufalou situací poradit, začne jí vyprávět svůj životní příběh a o ranách osudu, kterým musela čelit. Melanie se tak spolu s ní vydává na imaginární cestu do Vietnamu, poté do Berlína dvacátých let a nakonec do Paříže, přičemž si uvědomí, co je v životě a v lásce opravdu důležité.

Novinka z Edice světový bestseller - Manželé odvedle

17. května 2017 v 12:17 | Nikinka

"Maximálně napínavé až do poslední omračující stránky."

The Times


NIKDY NEVÍTE, CO SE DĚJE NA OPAČNÉ STRANĚ ZDI.
Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě
na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem.
Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned
vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho
přijdeme zkontrolovat.
Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď
stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu
a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy
předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům
a kdoví, co tam všechno najdou…

ČEHO VŠEHO JSTE SCHPNI VY, KDYŽ VÁS PŘINUTÍ PŘEKROČIT
VLASTNÍ HRANICE?


Kasabian - For Crying Out Loud

6. května 2017 v 16:50 | Nikinka
Tak jsem se končně dočkala - včera jsem si poslechla nové album Kasabian For Crying Out Loud.
Musím říct, že jsem byla hodně zvědavá. Za tu dobu, co Kasabian poslouchám a v porovnání alba s ostatními, mi vždy připadá, že každé je jiné. Kasabian vždycky přijdou s novým zvukem, jsou originání... Zkrátka, mám tu kapelu vážně ráda.
Když jsem poprvé slyšela You're In Love With a Psycho, nebyla jsem nadšená, ale ani zklamaná. S dalším a dalším poslechem, jsem si píseň oblíbila - k tomu ten klip - poprvé jsem se pobavila. Ale nemohlo mi to samozřejmě nic říct o zbytku alba.
Nevím, možná to tak vnímám jen já - možná si to potřebuji poslechnout ještě jednou, ale tentokrát se mi zdá, že se album zcela liší od všech ostatních. Je takové pohodové - je to pohodová kytarovka, kterou si však musím poslechnout víckrát, než se mi to dostane do uší. Na druhou stranu si myslím, že je zde zase všechno to, kvůli čemu jsou Kasabian tak oblíbení.

Pevně věřím, že pokud se k poslechu dostanu, pak si ty písničky začnu zpívat taky. Tentokrát mě Kasabian překvapili - ač to pro mě s prvním poslechem nebylo takové, že bych se z toho posadila na zadek, nejsem zklamaná - bylo to fajn. Dám tomu ještě šanci - třeba bude i tohle - v pořadí šesté album - další, které si budu ohrávat doma tak dlouho, dokud se mi neomrzí, což se mi u Kasabian zatím nestalo!