Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Duben 2017

Robert Bryndza - Dívka v ledu

30. dubna 2017 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Pod ledem je nalezena mrtvola mladé Andrey. Vyšetřování případu se ujímá detektiv šefinspektor Erika Fosterová. Kdo zavraždil dívku z bohaté rodiny?

Erika se pouští do vyšetřování s velkou vervou. Po pár hodinách získá výpověď, díky které zjistí, že se Andrea před svou smrtí nacházela v místním pochybném lokále s neznámým mužem a ženou. Jenomže výpověď jí poskytla policii dobře známá prostitutka - Erika tak musí své nadřízené přesvědčit, že je její stopa spávná. Zárověň však musí čelit otci zavražděné, který do případu zasahuje.
Netrvá dlouho a Erika je svými nadřízenými suspendována. Musí tak pátrat na vlastní pěst a dokázat, že stopa, kterou sleduje policie, je špatná.
Postava Eriky Fosterové se nijak neliší od ostatních detektivních postav. Je to žena, která díky svému pochybení přišla o pět kolegů - jeden z nich, byl její manžel. Její život už nikdy nebude takový, jaký byl - manžel je mrtvý, přišla o domov a zůstala na světě sama. Tato obrovská tragédie jí neustále provází.
Kniha je dobrá, čtivá, zajímavá - detektivka, která mě moc bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ale svou zápletkou mi po přečtení připomněla knihu Volání Kukačky. I přesto hodnotím knihu plným počtem hvězdiček a vám ji vřele doporučuji.

Návštěvnost 290 - 293

29. dubna 2017 v 11:41 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštívili můj blog.


Pondělí: 3
Úterý: 4
Středa: 14
Čtvrtek: 9
Pátek: 14
Sobota: 11
Neděle: 6
Celkem: 61


Pondělí: 2
Úterý: 9
Středa: 8
Čtvrtek: 7
Pátek: 1
Sobota: 5
Neděle: 4
Celkem: 36


Pondělí: 1
Úterý: 1
Středa: 1
Čtvrtek: 1
Pátek: 1
Sobota: 2
Neděle: 1
Celkem: 8


Pondělí: 7
Úterý: 3
Středa: 12
Čtvrtek: 7
Pátek: 6
Sobota: 7
Neděle: 10
Celkem: 52

Novinky v mé knihovně - březen, duben

22. dubna 2017 v 14:13 | Nikinka
Tak, tentokrát tady mám celkem osm novinek, restů a nových vydání. Ze všech těchto knih, mám velkou radost a moc se těším, až je budu číst.
Knížky v březnu, jsem dostala od své sestry. Takže ji ještě jednou moc děkuji - udělala mi velkou radost.


O knize Zločin a trest, jsem se učila ve škole. Teď budu mít konečně možnost si knihu taky přečíst.

Zločin a trest - Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Miluji Poea, takže jsem ráda, že knihu Příběhy Arthura Gordona Pyma, můžu zařadit do sbírky.

Příběhy Arthura Gordona Pyma - Edgar Allan Poe

Rovněž miluji Orwella, takže mě kniha Farma zvířat, mě velmi potěšila.

Farma zvířat - George Orwell

A poslední knížka od sestry s kránou obálkou - Alchymista.

Alchymista - dárkové vydání - Paulo CoelhoKnížky v dubnu, jsem si koupila sama - jsem ráda, že jsem opět dohnala knižní resty, na které jsem se dlouho jen dívala a vždyky jsem nakonec dala přednost novinkám. Teď tyto knihy konečně mám.


Jako první, tady mám už čtvrté vydání Modrého kamene. Knihy oblíbené autorky Barbary Woodové, budou prý postupně dostávat nový kabátek a jestli budou vypadat takto, pak budu mít krásnou knihovnu.

Modrý kámen - Woodová Barbara

Konečně je v mé knohovně také Obuvníkova žana - kniha, kterou jsem strašně dlouho chtěla. Je prý moc krásná. Moc se těším, na její čtení.

Obuvníkova žena - Adriana Trigiani

Z posledního katalogu, který mi přešel, mě zaujala knížka Manželé odvedle. Jsem moc zvědavá.

Manželé odvedle - Shari Lapena

Kuchařka Pečeme sladké i pikantní - najdete v ní všechno, na co si vzpomete.

Pečeme sladké i pikantní. Bonus: Koláče bez lepku - Stuberová Hedwig MariaČetli jste některou z těchto knih? Jak se vám líbila?

Zdravím

19. dubna 2017 v 12:45 | Nikinka
Moji milí čtenáři,

moc se omlouvám za svou neaktivitu - poslední tři týdny nevím, co dělat dřív. Mamka měla čtráct dní dovolenou a naše fenka má po operaci bříško - dva psy a jedna fena - to je mnohem horší, než v době, kdy byl jen Black a Bety. Tak jsme Besinku nechali vykastrovat - teď dodržujeme klidový režim, což je pro temperamentní yorkshirku velmi obtížné. Divím se, že se jí nic neděje, když pořád divočí. Musím však napsat - pochválit Besi, jak statečná je - bříško sešité - muselo ji to bolet, když přestaly působit léky proti bolesti, ale Besi ani nepípla - šikovná holčička - statečná a silná!

Čtrnáct dní, které jsem strávila s mamkou, byly moc fajn - jsem ráda za společnost, protože jsem většinou sama jen s pejsky - což mi sice nevadí, ale přece jen je fajn, když si má člověk s kým popovídat. Vím však, že jinak to nejde - rodiče jsou v práci, sestra ve škole a já hlídám a starám se o pejsky. Jsem na ně zvyklá tak, že když jsem bez nich, je mi smutno a těším se, až zase budeme spolu. Je to teď moje největší radost v tom smutku, který se mě pořád drží - být s nimi, je pro mě teď ta nejlepší terapie.

Dočetla jsem knihu - možná jste četli recenzi na Povídky Hercula Poirota a pustila jsem se konečně rovnou do Dívky v ledu, kterou mám už skoro přečtenou. Knížka je dobrá, čtivá a zatím jsem nadšená!


Pro lepší náladu - u nás je zima, zataženo a sněží, přidávám Kasabian - konečně mohu vidět oficiální klip k jejich nejnovější písni, která je pro mě opravdu nakažlivá - jsem zvědavá na celek alba.Agatha Christie - Hercule Poirot: Povídky

9. dubna 2017 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Soubor Povídek, vyšel poprvé v ilustrovaném vydání loni, kdy uplynulo přesně sto let od doby, kdy se slavný belgický detektiv Hercule Poirot zrodil v hlavě Agathy Christie, která v té době začala pracovat na knize Záhada na zámku Styles. Poté se Hercule objevil také v dalších více než třiceti románech, jednom dramatu a v téměř šedesáti povídkách.


Většina povídek, vznikla mezi lety 1923 a 1947 pro různé časopisy, jako je The Sketch či This Week, a u nás dosud nebyly vydány. Českému čtenáři je však dobře známá například povídková kniha Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota, ve které slavný detektiv řeší po vzoru antického hrdiny dvanáct případů. Ty jsou rovněž součástí i této knihy, která obsahuje celkem šestapadesát povídek od šesti různých překladatelů.
Knihu Hercule Poirot: Povídky otevírá kapitola z autorčina vlastního životopisu nazvaná Jak se zrodil Hercule Poirot, v níž se Agatha Christie přiznává k vlivu Sherlocka Holmese, prototypu soukromého detektiva té doby, při vytváření své nové postavy. Už v prvním románu se objevil také Poirotův doktor Watson - kapitán Hastings. V první povídce Událost na Trafalgarském plese Arthur Hastings stručně připomíná dění na zámku Styles a představuje se jako vypravěč Poirotových příběhů. Ovšem tak jako nevystupuje ve všech románech, nenajdeme jej ani ve všech povídkách.
Povídky jsou seřazeny podle roku zveřejnění v periodickém tisku a na závěr jsou doplněny chronologií těchto původních časopiseckých vydání a rovněž prvních knižních vydání ve Velké Británii. Nové vydání knihy obsahuje jako bonus povídku Poirot a záhada na regatě, která byla napsána v roce 1936 pro americký magazín Chicago Tribune. Až do roku 2008, kdy vyšel soubor v angličtině, nebyla knižně publikována. Některé povídky můžete znát z televizních adaptací s Davidem Suchetem v hlavní roli, například Byt ve třetím patře, Žlutý kosatec či Čtyřiadvacet černých kosů.
Styl psaní Agathy Christie je stejně vytříbený jako způsoby Hercula Poirota. Dnes je možná autorčin jazyk zastaralý, ale stále čtivý. Příběhy Hercula Poirota nejsou plné akce a temna jako v posledních letech tolik oblíbené severské detektivy, ale přesto dokážou být napínavé.
Příjemným zpestřením četby jsou malé ilustrace - jedna na začátku každé povídky, od Emila Křižky. Kniha se mi moc líbila. Myslím, že potěší každého milovníka klasických detektivek.

Kasabian - You're In Love With a Psycho (Lyric Video)

4. dubna 2017 v 13:55 | Nikinka
Když jsem poprvé slyšela tuhle písničku, bylo mi jasné, že z toho bude něco víc. Kasabian konečně zase přispějí do své ředy alb novinkou, která má vyjít 28.4.2017. Myslím, že ani nemusím psát, jak moc jsem zvědavá a jak moc se těším - Kasabian je jedna z mých nejoblíbenějších kapel.Novinky v mé knihovně

1. dubna 2017 v 13:42 | Nikinka
Tentokrát pět mých knižních restů, které jsem si koupila za pár korun. Řekla bych, že tady mám od všeho trochu - jsou to knihy, které jsem si kupovala strašně dlouho. Znáte to, něco si chcete koupit, jenže pak vyjde něco nového... Měla jsem štěstí - všechny tyhle knihy, jsou na internetovém knihkupectví Knižního klubu za skvělé ceny. Musela jsem jen čekat, až mi balík dorazí domů.Sice moc nejsem na knihy pro mládež, ale je pravda, že po všech těch detektivkách a thrillerech, si u těchto knih odpočinu. Sice nečekám nic extra, ale i tak se na knížky Bez naděje a Ztracená naděje těším.Knížku Pravda o tobě vybrala mamka. Četla jsem, že Pravda o tobě, se podobá knize Manželovo tajemství - knihu jsem četla, moc mě neoslovila - připadala mi chaotická a z celého celku, se mi opravdu líbil jen konec, který jsem takový, jaký byl nečekala. Věřím však, že mě Pravda o tobě mile překvapí. Uvidíme.


Na Zavři očka svý, jsem opravdu zvědavá.


Kolem Spálené oblohy, už chodím hodlně dlouho. Moc se těším, že si knížku konečně přečtu.


Mimo nabídku slevového katalogu, jsem si koupila knihu Návrat na vinici.Četli jste některou z těchto knih? Jak se vám líbila?