Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Březen 2017

Navštěvnost 286 - 289

29. března 2017 v 12:57 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštívili můj blog.


Pondělí: 8
Úterý: 8
Středa: 13
Čtvrtek: 7
Pátek: 14
Sobota: 10
Neděle: 9
Celkem: 69


Pondělí: 3
Úterý: 8
Středa: 0
Čtvrtek: 0
Pátek: 2
Sobota: 1
Neděle: 3
Celkem: 17


Pondělí: 4
Úterý: 10
Středa: 7
Čtvrtek: 7
Pátek: 6
Sobota: 7
Neděle: 3
Celkem: 44


Pondělí: 3
Úterý: 4
Středa: 3
Čtvrtek: 4
Pátek: 3
Sobota: 10
Neděle: 8
Celkem: 35

Imagine Dragons - Believer

26. března 2017 v 8:30 | Nikinka
Když jsem jsem četla názor na píseň Believer, čekala jsem, že to bude fakt katastrofa - tedy dle toho, co jsem si přečetla. Ale myslím si, že je to přehnané. Neříkám, že je ta píseň zázrak, ale vyloženě špatná rozhodně není. Má to být pilotní singl alba, kterého se dočkáme snad letos - jsem zvědavá a moc se těším.Novinka z Edice světový bestseller - Poslední

23. března 2017 v 8:30 | Nikinka

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde…Začalo to jako...


Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde... Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, ododanost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému. Jakékoli projevy zkázy chápou coby součást hry, zinscenovanou zkoušku. Všude je přece sledují kamery odposlouchající mikrofony. Alespoň tak tomu všichni věří, včetně mladé ženy přezdívané Zoo, jedné z favoritek soutěže. Zoo chce obstát, tvrdošíjně jde za svým cílem. Ale realita se děsivě a nenávratně změnila. Tady už nejde o vítězství, ale o přežití... a nejen její. Brilantní napínavý psychothriller s apokalyptickou zápletkou vydává 25 nakladatelů po celém světě.Coldplay - Hypnotised (Official Lyric Video)

20. března 2017 v 8:30 | Nikinka
Konečně Coldplay tak, jak je znám a mám ráda!Novinka z Edice světový bestseller - Dům na prahu noci

17. března 2017 v 14:57 | Nikinka

Dějiště

velkých lásek


Amedeo Esposito, nalezenec z Florencie, našel konečně svůj domov na maličkém ostrůvku na samém jihu Itálie. Zaujal ho dům, o němž místní lidé tvrdí, že v něm straší. Amedeo opravil drolící se zdi, vyměnil zetlelé dveře a zametl podlahy a hrdě zde otevřel bar, který pojmenoval "Dům na konci noci". Obklopen šuměním moře a vůní bougainvillejí tu začíná svůj nový život s krásnou, nesmírně inteligentní učitelkou Pinou. Dům na konci noci se stává domovem pro celé generace odvážné a chaotické rodiny Espositových, zatímco na ostrov doráží století prudkých změn, po válce přicházejí turisté a také recese. Je to místo plné příběhů, legend a občas i zázraků. Mění se režimy, na světlo vycházejí zrady a vznikají nečekaná přátelství, ale Dům na konci noci zůstává jako pozadí pro dávné sváry i dějiště velkých lásek.

Mumford & Sons - Lover Of The Light

14. března 2017 v 13:16 | Nikinka
Moji milí čtenáři, omlouvám se za svou neaktivitu - v poslední době jsem moc času na blog neměla - ne tolik, kolik bych chtěla. Dostanu se sem většinou jen v ty dny, kdy nejsem sama doma, jinak toho času moc nemám - člověk musí být pořád ve střehu, když je sám se třemi pejsky - jeden klidný, druhý v tom nejhorším věku - a třetí - naše malá yorksirka Besi, se k tomu nejmladšímu přidá! Jinak řečeno - mám doma veselo. Když je chvilka času, čtu, protože tomu se od srpna taky moc nevěnuji. Nejde o to, že bych nečetla, ale nejde to takovým tempem, jako v době, kdy ještě žila Betynka.
Pevně tedy všřím, že nová recenze snad budu - až dočtu tu bichli, kterou mám rozečtenou, doufám, že s další knihou, to bude lepší. Mám toho totiž hodně na čtení a také v plánu si koupit. Nedávno jsem se po strašně dlouhé době dostala do knihkupectví, kde jsem viděla všechno to, co mě zaujalo na internetu, takže doufám, že se k tomu dostanu a některé ty knihy přidám sem.


LP - Muddy Waters [Live Session]

5. března 2017 v 10:30 | Nikinka
Když jsem prvně slyšela Lost On You, zaujal mě hlas - skvělý hlas! Proto, když byla možnost, okamžitě jsem si poslechla stejnojmenné album - u nás jediné k prodeji. Musím uznat, že s prvním poslechem, to pro mě nebyl moc velký zázrak - skvělý hlas, to jo, ale že bych se z toho posadila na zadek, to ne. Pak jsem poslouchala zase a znova... - ono to zase tak špatné není. Je to něco nového - a jako celek povedeného. Každopádně se teď těším na všechno, co si od LP poslechnu někdy příště.


Novinka nakladatelsví Ikar - Návraty domů

3. března 2017 v 15:24 | Nikinka

# 1 New York Times

bestseller


200 MILIONŮ PRODANÝCH KNIH
PO CELÉM SVĚTĚ

Cassie Carterová si se svými sestrami byla v dětství velmi
blízká, ale jistá nešťastná událost jejich pouta zpřetrhala
a Cassie hned po střední škole od rodiny utekla, jen aby se
vdala za nesprávného muže a zahodila těžce vydřená studia.
Její rozhodnutí zlomí jejím rodičům srdce a ještě víc proti ní
sestry zatvrdí...
Nyní je jí jednatřicet, od manžela odchází a touží se s rodinou
usmířit, ale to není vůbec snadné. Jednoho dne jí zavolá starší
sestra Karen a Cassie po své šanci ke smíru skočí. Má se však
ještě ke komu vracet?


Návštěvnost 282 - 285

1. března 2017 v 8:30 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Moc děkuji všem, kteří za poslední měsíc navštívili můj blog.


Pondělí: 9
Úterý 10
Středa: 10
Čtvrtek: 8
Pátek: 8
Sobota: 5
Neděle: 8
Celkem: 58


Pondělí: 3
Úterý 7
Středa: 8
Čtvrtek: 12
Pátek: 7
Sobota: 2
Neděle: 2
Celkem: 41


Pondělí: 8
Úterý: 14
Středa: 12
Čtvrtek: 14
Pátek: 12
Sobota: 11
Neděle: 13
Celkem: 84


Pondělí: 0
Úterý 8
Středa: 15
Čtvrtek: 14
Pátek: 0
Sobota: 0
Neděle: 0
Celkem: 37