Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Únor 2017

Novinka nakladatelství Omega - Černooké Zuzany

27. února 2017 v 13:22 | Nikinka

TRÝZNIVÉ VZPOMÍNKY

ZŮSTALY NĚKDE NA LOUCE

PLNÉ KVĚTINKdyž bylo Tesse Cartwrightové šestnáct let, byla nalezena polomrtvá v Texasu uprostřed poházených kostí a o tom, jak se tam dostala, neměla ani ponětí. Novináři jí dali přezdívku "Rudbekie" podle žlutých lučních květin, které kvetly na místě tohoto "hrobu". Tessino svědectví o této tragédii by mohlo poslat někoho na smrt...

Nyní, o téměř dvě desetiletí později, je Tessa umělkyně a svobodná matka. Je v šoku, když se v mrazivém únoru náhle objeví nedaleko od jejího okna do ložnice čerstvě osázený kousek půdy rudbekiemi, které kvetou jen v létě. Vyděsí se, že do vězení poslala nevinného muže a skutečný vrah je stále na svobodě. Tessa se obrací na právníky, kteří se snaží muže, který čeká na popravu, zprostit viny. Ale květiny nejsou dost odolné a forenzní vyšetřování dosud neidentifikovaných kosti postupuje příliš pomalu. Nevinný život visí na vlásku. Právníci apelují na Tessu, aby podstoupila hypnózu, získala ztracené vzpomínky a s pomocí automatických kreseb odhalit pravého pachatele.

Co nevědí, je, že křehká a ustrašená Tessa skrývá tajemství. Tessa se obává o bezpečí své dospívající dcery. Pokud je sériový vrah stále volný, mohl by jim oběma ublížit. Nemá jinou možnost, než se postavit svým démonům a nočním můrám a konečně zjistit, co se té noci skutečně stalo.

Šokující, intenzivní a naprosto originální psychologický thriller, který spojuje minulost se současností ve spalujícím příběhu mladé ženy, jejíž trýznivé vzpomínky zůstaly někde na louce plné květin.

ŠOKUJÍCÍ, INTENZIVNÍ

A NAPROSTO ORIGINÁLNÍ

PSYCHOLOGICKÝ THRILLER


"Pro mě je to kniha roku.

Úžasná, srdcervoucí, brilantní."

Sophie Hannah, autorka bestselleru
Vraždy s monogramem

Novinky v mé knihovně 2

25. února 2017 v 8:30 | Nikinka
Podruhé v tomto měsíci v knihkupectví - tentokrát jsem si udělala radost sama. Jsem ráda za všechny knihy, které jsem za poslední dva měsíce koupila a dostala - mám tak pár novinek, ale zároveň jsem dohnala některé své resty.
Otázkou je, kdy se k nim dostanu. To teď totiž vážně netuším. Po Šeputu zdálených chvil, jsem se totiž pustila do knihy Hercule Poirot Povídky - 896 stran. Což by vzhledem k počtu bylo tak na čtrnáct dní až měsíc, ale v naši situaci s malinkým Argem, na to moc času není - když jsme spolu sami, den mi zebere péče a hraní si spolu. On se totiž v tomto nepříjemném počasí, doma nudí - tak ho bavím já. Následující knihy a vlastně skoro všechno, co jsem loni nečetla, čtu teď postupně a pomaleji než jsem zvyklá, přesto mám radost z každé novinky.


Čerstvá novinka Barbary Woodové - Změ odpoledního slunce. Dle recenze, bych si knihu koupila, ale když mi mamka volala, že knihu vzala na doporučení paní prodavačky, byla jsem nadšená - i já si totiž ráda nechám poradit. A zatím jsem se díky tomu vždy jen utvrdila v tom, že jsem si dobře vybrala i dle vlastního uvážení.


Čas odejít - můj rest. Knihu si po Vypravěčce slibuji strašně dlouho, takže se moc těším.


Je to i můj život - druhé vydání. Jelikož jsem si knihu nestihla koupit, jsem ráda, že se vydala znovu. Jodi Picoultová je skvělá spisovatelka.


Miluji knihy Jojo Moyesové - tak, jak píše ona, to už snad umí jen John Green. Jeden plus jedna, je jediná kniha, která mi chyběla, pokud nepočítám novinku Život po tobě - v případě Než jsem tě poznala, si nejsem si jistá, jestli chci pokračování číst. Uvidíme.


Na Ďábelské hry jsem zvědavá. Případů má prý být celkem dvanáct, třetí a čtvrtá kniha vyjde letos.
Četli jste některou z těchto knih? Jak se vám líbila?

Novinka Barbary Woodové - Země odpoledního slunce

22. února 2017 v 14:39 | Nikinka

HOLLYWOOD!

PROHIBICE! JAZZ!

AUTORKA HISTORICKÝCH BESTSELLERŮ
JE ZPĚT!


Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci
pokouší co nejrychleji vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů
a které po válce už nemohou platit. Svobodný život se vydá hledat s milovaným
mužem do jihozápadní Kalifornie, kde pořád ještě na odvážlivce a dobrodruhy čekají
skvělé příležitosti. Brzy zjistí, že si vzala člověka, kterého vůbec nezná, sobeckého,
bezohledného a s násilnickými sklony. Ale nevzdá se, snaží se najít smysl života
v práci pro místní bílou i indiánskou komunitu a přitom tajně sní o nové lásce.
Dosáhne štěstí, jíž si zaslouží?


Novinka z Edice světový bestseller - Příliš krátký provaz

17. února 2017 v 11:22 | Nikimka

Když si myslíte, že už se můžete nadechnout,

smyčka se utáhne...

AKCÍ NABITÝ POLITICKÝ THRILLER!


Je to už deset let, co beze stopy zmizela čtrnáctiletá dcera senátora
Lombarda. Případ nikdy nebyl vyřešen. Když však Gibson Vaughn,
bývalý mariňák a mimořádně schopný hacker, dostane fotografii, na níž
je Suzanne, jeho nejlepší kamarádka z dětství, zachycena v době,
kdy už se pohřešovala, pouští se do vlastního pátrání. Jenomže podle všeho
není jediný, kdo se o osud ztraceného děvčete začne znovu zajímat…

Novinky v mé knihovně

14. února 2017 v 13:05 | Nikinka
Má knihovna se opět rozrostla o dva nové kousky - tentokrát jen tak pro radost od mamky a sestry - mé knižní resty, které si slibuji opravdu hodně dlouho. O to větší však mám z těchto knih radost.


Moc se těším na Zlodějku knih. Přes svátky, jsme se všichni dívali na film, který mě doslova okouzlil - opravdu krásný a povedený!


Někdy v únoru 2015, jsem četla Hedvábníka, na knihu Ve službách zla, jsem musela čekat čtrnáct měsíců - hrůza! Když kniha loni koncem dubna vyšla, chtěla jsem si ji hned koupit, jenže mi to pořád nějak nevycházelo... Konečně jsem se dočkala - kniha Ve službách zla, mě opravdu zajímá, protože jsem zatím slyšela jen samou chválu - prý je to zatím nejlepší kniha s detektivem Cormoranem Strikem.


Novinka z Edice světový bestseller - Ve tvých očích

8. února 2017 v 15:59 | Nikinka

CHCI SE VIDĚT TAK,

JAK MĚ VIDÍŠ

JEN TY...Colin Hancock má za sebou divokou minulost, a přestože se snaží žít správně, stále se nad ním vznáší hrozba vězení. Maria Sanchezová, dcera mexických přistěhovalců, je jeho zdánlivý opak; úspěšná, tvrdě pracující, dokonalá. Ani jeden nehledá vážný vztah, ale náhodné setkání na deštivé silnici zkříží jejich cesty nečekaným způsobem. Silně zakořeněné předsudky nakonec nejsou tak silné jako pouto, které se mezi nimi vytvoří. Nový román Nicholase Sparkse připomíná, že ti, kdo nás dokážou vidět v nejjasnějším světle, se zprvu mohou skrývat ve stínu…


KRÁL ROMANTIKY

NICHOLAS SPARKS

Autor legendárního románu
Zápisník jedné lásky.

Kate Mortonová - Šepot vzdálených chvil

5. února 2017 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Šepot vzdálených chvil je příběh o lásce, která nebyla naplněná, o touze psát a stát se někým jiným a o sesterské lásce a náklonnosti. O tom, že láska k rodinnému sídlu a krevní pouto je silnější, než přání žít vlastní život a že touha po vlastním dítěti je silnější, než láska…
Hlavní hrdinka Edie Burchillová, se zrovna rozešla s přítelem a nemá kde bydlet. Se svou matkou má od dětství složitý vztah - nechce ji tedy o rozchodu říct a už vůbec nechce s rodiči bydlet. Vše se změní, když maminka obdrží padesát let starý dopis a otec onemocní. Edie se vrací domů a s otcem se vydává po stopách Bahnivce a s tím i matčiny minulosti. Jak to vše spolu souvisí a co skrývají tři staré sestry žijící v polorozpadlém zámku?
Stejně jako v předchozích románech, i tady se autorka zručně vrací v čase, tu se ocitáme v roce 1939, tu v současnosti, za chvíli prožíváme příběh jedné ze sester v roce 1941. Ale přesto se v ději neztácíte. I zde na konci čeká překvapivé rozuzlení.
Kniha Šepot vzdálených chvil, se mi stejně jako Tajemství letního odpoledny, četla dobře - líbí se mi autorčin styl psaní - mám ráda její podrobné popisování, ale přišlo mi, že jsou si podobné, proto jsem zprvu chtěla Šepotu vzdálených chvil jednu hvězdičku ubrat. Konec mě však opět překvapil. Kate psát opravdu umí - napsala krásný, zajímavý a napínavý příběh s překvapivým koncem. Proto nemohu jinak, než knihu hodnotit pěti hvězdičkami a vám ji vřele doporučit.

Už teď se moc těším na Dům u jezera - knihu mám doma už tak od začátku září, ale ještě jsem se k ní z mnoha důvodů nedostala. (Myslím, že už ani není třeba o tom psát, jelikož jsem už se mnohokrát vypisovala ze všeho, čím jsem v posledních měsících prošla - život se mi odchodem Betynky a příchodem Arga hodně změnil.) Věřím však, že než v červenci vyjde autorčina novinka, Dům u jezera stihnu přečíst. Četli jste také některou z knih Kate Mortonové?Australanka Kate Mortonová vystudovala anglickou literaturu a divadelní vědu na univerzitě v Queenslandu a v současné době pokračuje v doktorském studiu, v němž se zabývala tragédií ve viktoriánské literatuře.
Knihy Kate Mortonové jsou vydávány ve 38 zemích po celém světě. Už její prvotina Dům u jezera (2007, česky Ikar poprvé 2009) se stala literární senzací, když se v Británii vyšplhala až na 1. místo prestižního žebříčku bestsellerů Sunday Times, pohybovala se na čelních místech New York Times Bestseller Listu a byla nominovaná na nejoblíbenější knihu British Book Awards za rok 2008. S obdobným úspěchem se vedlo i dalším knihám, přičemž především Zapomenutá zahrada z roku 2008 (česky Ikar 2011) sbírala vedle nadšených čtenářských ohlasů a pochvalných recenzí i různá ocenění a jen potvrdila, že Kate Mortonová je jednou z nejzářivějších a nejúspěšnějších spisovatelek současnosti.Klepání se ozvalo znovu, tentokrát hlasitěji. Naznačovalo pohyb, jako by se štěrbinami plazil vítr a foukal po zemi štěrk, pouze znělo trochu těžkopádněji. A byla jsem si jistá, že přichází seshora.
Zkoumala jsem strop, zašlý lustr visící z našedlé rozety, klikyhák praskliny v omítce. Napadlo mě, jestli zvuk, který slyším, pro nás není jediným varováním, kterého se nám může dostat, než se strop zhroutí. "Ten zvuk…"
"Nevšímejte si ho," mávla Percy Blythová hubenou rukou. "To si pouze v žilách hrají strážci."
Mám podezření, že jsem vypadala zmateně. Rozhodně jsem zmatená byla.
"Jsou nejlépe chráněným tajemstvím domu tak starého jako náš."
"Strážci?"
"Žíly." Svraštila obočí, vzhlédla a sledovala linii lišty, jako by mapovala postup něčeho, co jsem já nemohla vidět. Když znovu promluvila, zněl její hlas trochu jinak. V jejím postoji se objevila vlasová puklinka a na okamžik jsem měla dojem, že ji vidím a slyším jasněji. "Ve skříni v jedné místnosti až docela nahoře jsou tajná dvířka. Za nimi je vchod do celého systému tajných chodeb. Můžete se jimi plazit od místnosti k místnosti, od půdy po sklep. Jako malá myška. Jestliže jste dostatečně tichá, můžete slyšet nejroztodivnější šepoty, jestliže nejste dostatečně opatrná, zabloudíte v nich. To jsou žíly domu."

Mumford & Sons: Live In South Africa: Dust And Thunder

1. února 2017 v 15:39 | Nikinka
Již skoro dva roky, uplynuly od doby vydání zatím posledního alba Wilder Mind. Už brzy vyjde DVD Mumford & Sons : Live In South Africa: Dust And Thunder. Jelikož mám Mumford & Sons opravdu ráda - je to moje nejoblíbenější kapala, pokud bych nepočítala AC/DC a Radiojead, přemýšlím, že bych si udělala radost a DVD si koupím.
Tohle, jsem si přehrávala celé léto pořád dokola
Jedna z nejoblíbenějších písní z posledního alba