Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Leden 2017

Návštěvnost 277 - 281

31. ledna 2017 v 14:54 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštívili můj blog. Přiznávm, že po posledním pozastavení statistik, jsem nepičítala s tak krásným číslem. Děkuji.
Zároveň se chci moc omluvit - už týdny, vám slibuji další recenzi, ale máme to teď náročnější, takže má aktivita tady a čtení samotné, je teď pomalejší. Doufám, že do konce týdne sem něčím přispěju.


Pondělí: 27
Úterý: 0
Středa: 0
Čtvrtek: 0
Pátek: 0
Sobota: 0
Neděle: 10
Celkem: 37


Pondělí: 9
Úterý: 16
Středa: 9
Čtvrtek: 9
Pátek: 5
Sobota: 6
Neděle: 11
Celkem: 65


Pondělí: 18
Úterý: 11
Středa: 5
Čtvrtek: 15
Pátek: 14
Sobota: 16
Neděle: 7
Celkem: 86


Pondělí: 12
Úterý: 20
Středa: 11
Čtvrtek: 10
Pátek: 8
Sobota: 11
Neděle: 13
Celkem: 85


Pondělí: 5
Úterý: 15
Středa: 13
Čtvrtek: 9
Pátek: 6
Sobota: 6
Neděle: 2
Celkem: 56

Novinky v mé knihovně

24. ledna 2017 v 8:30 | Nikinka
Sice už jsem dlouho nebyla v knihkupectví, ale mamka byla tak hodná, že mi tam zašla. Někdo ještě stále musí být doma a hlídat malého Arga, tak tam vždycky pošlu mamču.
Mám toho hodně, co jsem ještě nečetla a do toho bohatý knižní ježíšek - chystám se na Poarota a těším se, ale na druhou stranu, katalogy chodí pravidelně a já si musím z každého koupit minimálně jednu knihu. Tak jsem si ho pečlivě prohlížela a vybrala si. Mám tady novinky, ale také resty.


Jelikož jsem ještě bohužel nečetla knihu Případ Amelia, jsem velmi zvědavá na knihu Tam, kde ji našli.


Knihou Dřív než půjdu spát, jsem byla doslova pohlcena, proto mi neunikla autorova novinka Druhý život.


Četla jsem knihu Pohodlné lži, která se mi moc líbila. Když mamka říkala, že paní prodavačka, doporučuje knihu Manželské nehody, byla jsem šťastná, že jsem si tu knížku vybrala i podle svého mínění - věřím, že bude minimálně stejně dobrá, možná ještě lepší!


Nad knihou Dreamologie, jsem trošku váhala, pak jsem si ji koupila... a teď jsem ráda a moc se na ni těším - myslím, že to bude dobrá odechovka.


No a nakonec moje resty - Školu noci jsem nečetla od doby, co vycházela série Nástroje smrti, proto mi její poslední dvě knihy chyběly. A ještě stejně nemám vše, ale to nevadí, poslední novely - ty počkají. Popravdě by mě moc zajímalo, co vlastně budu v knihách Odhalená a Vykoupená číst. Dvanáct knih - to mi připadá moc, krom toho, po přečtení Nástrojů smrti, kde je láska, napětí a dobrodružství - krom toho, že jsou ty knihy dobře psané, mi Škola noci tak dokonalá nepříjde - krom jiného, je toho, jak jsem už psala moc. Podle mého zbytečně. Ale jsem ráda, že je mám, protože restů je opravdu moc.
Na všechny knihy se moc těším, ač v tuto chvíli netuším, kdy se k nim dostanu, protože teď čtu výrazně pomaleji - většinou jen v dny, kdy je někdo doma, protože jinak na to není moc času - můj miláček - Argo, je někdy ještě pěkně divoký, ale pomalinku to začíná být jako s Betynou - Argo začíná být klidnější - občas má ještě trošku myšky, ale už to není tak hrozné, jako v začátcích - jistě znáte, co dovedou štěňátka. Ale já toho svého divocha miluji nadevše!

Knižní inspirace

21. ledna 2017 v 8:30 | Nikinka
Moji milí čtenáři,

loní jsem tyto články třikrát vynechala - po událostech koncem roku, jsem neměla ani čas, ani náladu, ale letos jsem pro vás opět vybrala pár knižních titulů, které by mohly zaujmout. Začátkem roku, trvá vždycky déle, než přijde nový katalog - už jsem ho netrpělivě očekávala.
Pořádně jsem ho prolistovala a musím uznat, že si se svým čtením musím trochu pohnout! Katalog je totiž opět plný pěkných knih.Začnu bestsellerem Joy Fieldingové - Zmizení Samanthy Shipleyové.

"Myslím, že se jmenuju

Samantha, asi jsem

vaše dcera..."


Joy Fieldingová
ZMIZENÍ SAMANTHY SHIPLEYOVÉ

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském letovisku s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Během toho večera však jejich dvouletá dcera Samantha beze stopy zmizela… Patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je stále nezvladatelnější. Rok co rok jí volají novináři, takže když se jednou v telefonu ozve "Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera," je Caroline přesvědčená, že se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace…Pro milovníky společenských románů, tady mákm knihy Tam, kde ji našli, Je to i můj život, Čas zapomnění, Manželské nehody, Život po tobě, Pod povrchem a Druhý život.

Někdy to, co se

nejvíc třpytí, má

ten nejtemnější rub...


Kimberly McCreight
TAM, KDE JI NAŠLI

Na konci nebývale dlouhé zimy je v potoce poblíž slavného univerzitního kampusu v městečku Ridgedale v New Jersey nalezeno tělo novorozence. Nikdo neví, kdo to dítě je, jak se do potoka dostalo, či jak zemřelo. O hrozivém nálezu informuje zdejší obyvatele Molly Andersenová, píšící pro místní deník Ridgedale Reader, jež se sem přestěhovala teprve nedávno z velkého města - a která se doposud úplně nevzpamatovala z traumatického potratu. Když se mladá novinářka pustí do vlastního pátrání, začínají se navíc z minulosti malého městečka vynořovat děsivá temná tajemství…


Jodi Picoultová
JE TO I MŮJ ŽIVOT

Třináctiletá Anna má za sebou řadu operací, transfuzí, injekcí - aby její starší sestra mohla žít. U Kate totiž ve dvou letech propukla leukémie a rodiče se rozhodli pro další dítě, aby získali dárce kostní dřeně. Jenže Anna si připadá jenom jako dárce. A tak se vzepře způsobem, který šokuje všechny. Kontroverzní téma podané citlivě, bez přehnaného sentimentu či moralistního poučování.


Žijeme jen

jednou... možná!


Sharon Guskinová
ČAS ZAPOMNĚNÍ

Strhující a dojemný román o naději, že je možné přemoci smrt, ztrátu a zapomnění. Noah je chytrý čtyřletý chlapec, ale přesto je z něj jeho maminka Janie zoufalá. Její syn tvrdí, že jeho matkou je někdo jiný, na svůj věk má nepochopitelně rozsáhlé znalosti a nevysvětlitelný strach z vody. Po řádce specialistů, kteří si s Noahem nevědí rady, se Janie nakonec rozhodne navštívit doktora Andersona, odborníka na reinkarnaci a život před životem. Doktor Anderson dokončuje na toto téma knihu a v Noahovi vidí poslední důležitý kousek skládačky. Pátrání je zavede až před dveře ženy, jejíž syn se už sedm let pohřešuje…


Randy Susan Meyersová
MANŽELSKÉ NEHODY

Ben a Maddy jsou svoji už patnáct let a mají tři děti. Maddy je klidná žena, Ben sebemenší rozepři řeší křikem. Jednoho dne jeho prchlivost způsobí autonehodu, po níž Maddy upadne do kómatu. Benovi nejenže hrozí vězení, ale musí se ještě postarat o domácnost. A teprve pak se začíná ukazovat jeho pravý charakter… Vynikající psychologické drama o vině, odpuštění a možnostech změnit to špatné v nás, ale také o všednodenních maličkostech, jež nemusí být tak nevinné, jak se zprvu zdají být.


Pokračování

legendárního bestselleru

Než jsem tě poznala


Jojo Moyesová
ŽIVOT PO TOBĚ

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty - život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily - jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…


Jedna neuváženost

a všechno se zhroutí...


Stacy Robinsonová
POD POVRCHEM

Na první pohled dokonalá rodina - bohatý podnikatel Michael, jeho krásná žena Claire a jejich sedmnáctiletý talentovaný syn Nicholas. Jenomže idyla bere za své ve chvíli, kdy se Nicholas předávkuje drogami a upadne do kómatu a Michael, kvůli němuž se Claire vzdala vlastní kariéry, chce svou ženu opustit. Jenomže Claire v tomto případě není oběť - Nicholas ji načapal při nevěře a Michael ji chce opustit ze stejného důvodu. Nic ovšem není tak černobílého, jak se může zdát. Claire odmítne nést celou vinu a svému muži se postaví. Krom černého svědomí, pochybností o životě, o sobě a Michaelovi má totiž navíc také neutuchající vůli. A najednou se začnou z minulosti vynořovat tajemství, která měla raději zůstat zapomenuta… Vynikající psychologické rodinné drama Pod povrchem je debutovým románem Američanky Stacy Robinsonové.


S. J. Watson
DRUHÝ ŽIVOT

Juliina sestra byla zavražděna a Julia zjistí, že vyhledávala sexuální dobrodružství na internetu. Zabít ji mohl někdo z jejích kontaktů. Julia se přihlásí na sestřin účet na webové seznamce a vydává se na nebezpečnou výpravu do neprobádaného světa erotických tužeb. Hledání pravdy však ohrožuje ji i její rodinu. Strhující a znepokojivý psychologický thriller nám dává nahlédnout do zákulisí utajených životů, které vedeme.Pokud dáváte přidnost napínavějšímu čtení, pak se vám možná budou líbit knihy 3x Hercule Poirot 2 a Ďábělské hry.


Další trojice napínavých příběhů

pro malé šedé buňky Hercula PoirotaAgatha Christie
3X HERCULE POIROT 2

Než Poirot ve špionážním románu Velká čtyřka odhalí pravidla boje s mezinárodním zločinem, musí v souboji se čtveřicí zdatných protivníků a jejich rozsáhlou sítí dokonce několikrát prohrát. Ale nebýt jeho, svět by se dočkal konce. Poirot má pro všechny nejedno drsné překvapení, představí nám svého bratra, a snad se i ožení... V Záhadě Modrého vlaku vytrvale postupuje vpřed a odhaluje falešné existence , i pokřivené vztahy. Tučné dědictví po tetičce Emily - to je zápletka románu Němý svědek. Příbuzní už se nemohou dočkat peněz, ale tetičce se umřít nechce.


Angela Marsonová
Případy Kim Stoneové 2
ĎÁBELSKÉ HRY

Inspektorku Kim Stoneovou a její vyšetřovací tým povolají k nálezu zmrzačeného, ubodaného těla - oběť je však zároveň i zločincem, pachatelem brutálního znásilnění. Že by vzal někdo spravedlnost do svých rukou? Kim současně pátrá po skupině pedofilů, brzy však začne být jasné, že se stala sama terčem nebezpečné osoby. Ta zná každou její slabinu. A rozhodla se vyzkoušet na Kim vlastní zvrácený experiment. Kim ví, že každý další krok může být smrtící. A tentokrát - je to osobní. Ďábelské hry, druhý román Angely Marsonsové, jednoznačně potvrzuje, že jeho autorka (debutující v roce 2015 knihou Němý křik) je vycházející mezinárodní hvězdou žánru krimi.Jestli čtete historické romány, jsou tu novinky 1815 Krvavý mír - pokračování románu 1813 Válečný požár, Podzimní trůn a Úkol pro šaška.

Po krvavé válce přichází

stejně krvavý mír...


Sabine Ebertová
1815 - KRVAVÝ MÍR

Po bitvě národů u Lipska spojenci slaví vítězství nad Napoleonem a lidé doufají v mír. V mnoha německých městech panuje hlad, zkáza a choroby. Vídeňský kongres má nově uspořádat Evropu - ale Napoleon se v březnu 1815 vrací z Elby. Vojska se znovu dají na pochod a lidé - ať už králové, vojevůdci nebo občané - musejí činit životně důležitá rozhodnutí.


Elizabeth Chadwicková
PODZIMNÍ TRŮN

Závěrečný díl úchvatné trilogie o nejmocnější panovnici středověku. Eleonoru Akvitánskou z exilu vysvobodí až smrt jejího manžela, krále Jindřicha, a Alienor jako královna vdova opět vládne Anglii. Rozkol mezi jejími syny však neutuchá. Když Alienor sama putuje přes Alpy, aby Richardovi přivedla nevěstu, její syn upadne do zajetí. A královna musí obratnou diplomacií zajistit dobrý sňatek i pro svoje dcery.


Komu se podaří

osvobodit krále?


Pavel Hrdlička
ÚKOL PRO ŠAŠKA

V Čechách nastává před husitskými bouřemi v letech 1402-1403 dramatická situace. Král Václav IV. je svým bratrem Zikmundem zbaven vlády a nakonec uvězněn ve Vídni, zemi drancují kočovní Kumáni a zároveň probíhá občanská válka mezi stoupenci Václava a Zikmunda. Podrychtář Václav od Černého koně je novou městskou radou zbaven úřadu. Nenese to vůbec dobře, ale nakonec může přijmout nabídku Bratrstva obruče a kladiva, které ho chce vyslat do Vídně. Tam se má pokusit za pomoci králova šaška Kotrmelce, řádového rytíře Bohuňka a bývalých biřiců osvobodit krále.Světová literatura, Odeon - tady vás možná zaujme Útok na pekárnu.


Haruki Murakami
ÚTOK NA PEKÁRNU

Další svazek, který grafikami doprovodila Kat Menschik, obsahuje dvě povídky. Tématem obou je nezvladatelný, krutý hlad. Dva mladí muži, vyzbrojeni kuchyňskými noži, se vypráví do pekárny, aby tam utišili svou potřebu. Nakonec k násilí nedojde, jen majitel je donutí poslouchat úryvky z Wagnerových oper… Při druhé loupeži žádná obyčejná pekárna není po ruce, a tak muž a žena vezmou útokem provozovnu McDonaldu. S brokovnicí v ruce.A nakonec něco pro mladé čtenáře - Mluv, Dreamologie a Magisterim 3: Bronzový klíč.

JSI SI JISTÁ, ŽE TOBĚ

SE TO STÁT NEMŮŽE?


Laurie Halsová Andersonová
MLUV

Melinda nastupuje do prvního ročníku na střední s cejchem na čele. Potom co zavolala na závěrečný školní večírek policii, se s ní spolužáci nebaví. Melinda se uzavírá do sebe a čím dál víc se izoluje od okolí. Málokdo by si všiml, že téměř nemluví, a nikoho nezajímá, proč tehdy na policii zavolala... Jediným světlým bodem jsou pro Melindu hodiny výtvarné výchovy volnomyšlenkářského profesora Freemana. Jako ročníkový úkol si Melinda vybrala téma stromu. Postupně zjišťuje, že jen při malování se cítí znovu svobodná. Román Mluv se dočkal brzy po vydání velkého ohlasu ze strany čtenářů i kritiků. Autorka za něj získala několik ocenění (Printz Honor Book, Edgar Allan Poe Award, Golden Kite Award, také knižní cenu periodika Los Angeles Times ad.) a byla nominována na Národní cenu za literaturu v kategorii Young Adult. Román byl v roce 2004 zfilmovaný v hlavní roli s Kristen Stewartovou.


Lucy Keatingová
DREAMOLOGIE

Alice potká kluka svých snů. Doslova. S Maxem cestují a prožívají spoustu krásných chvil. Ale je v tom háček! O všem se Alici jen zdá... Než se s otcem přestěhuje. A koho v nové škole nepotká? Maxe! Není ale takový, jak si ho představovala. Má komplikovanou povahu a cestu k sobě nenacházejí snadno. Za vším vězí dávný experiment, který jim hranici mezi realitou a snem rozostřil. Komediální příběh s laskavě potrhlými hrdiny a spoustou sympatických postav, se kterými se budete nahlas smát!


Cassandra Clareová, Holly Blacková
Magisterium 3
MĚDĚNÝ KLÍČ

Třetí ročník Magisteria měl být pro Calluma a jeho přátele, které celý kouzelnický svět oslavuje jako hrdiny, hračkou. Nebezpečí však číhá na každém rohu a Call zjišťuje, že bezpečno není nikde. A už vůbec ne v podzemních tunelech školy, kde číhá tajemný špeh, který mu usiluje o život. Callovou jedinou šancí je vypátrat ho dřív, než se on dostane k němu. To však není vůbec jednoduché, zvlášť když se školou začínají šířit znepokojivé klepy a on nemá nejmenší tušení, komu může věřit…Co doporučit?
Kniha Tam, kde ji našli, mě docela zaujala, takže si ji možná koupím. Rozhodně bych si ráda koupila druhé vydání knihy Je to i můj život - u Jodi Picoultové mám rest - už dlouho si chci přečíst Čas odejít, ale ještě jsem se k tomu nedostala. Teď je tato kniha v kompletu - společně s Je to i můj život. Jelikož jsem už četla knihu Pohodlné lži, která se mi moc líbila, novinku Randy Susan Meyersové - Manželské nehody, si rozhodně nenechám ujít. Rovněž mě zaujalo pokračování románu Než jsem tě poznala, ač se trochu obávám, že Život po tobě, už možná nebude mít takové kouzlo... Pod povrchem - netuším, jestli kniha nebude podobná Manželským nehodám, ale dle anotace, mě zajímá. Četla jsem Dřív než půjdu spát - byla jsem tou knihou doslova nadšená, ale bojím se, aby kniha Druhý život, nebyla podobná Maestře. Každopádně, ráda bych si ji přečetla.
Jsem zvědavá, na Ďábelské hry - zatím jsem na tuto knihu četla jen chválu.
Přiznávám, že ač mám doma obě předchozí povídky, nad Útokem na pekárnu, stále váhám - prý je to zatím nejslabší autorova kniha, takže si to ještě rozmyslím.

Knižní inspirace - přečtetla jsem v roce 2016

18. ledna 2017 v 11:35 | Nikinka
Tento článek jsem chtěla připravit už loni s knihami roku 2015, jenže jsem se k tomu nedostala...
S tím, co jsem přečetla loni, jsem spokojená - ač v některých případech více, jindy méně. Najde se tam jedna kniha, která mě zklamala na celé čáře, a díky které, bych snad byla ochotná dočíst série, ke kterým jsem se po přečtení první knihy vracet nechtěla.
V roce 2016, toho bylo méně, než v roce 2015, ale jsem ráda, že jsem četla, protože to, že jsem občas nečetla, mělo své důvody - na konci roku vážné - smrt moji milované Betynky, mě velmi zasáhla - na nějaké kmihy jsem ani nepomyslela. Postupně se s tím vyrovnávám dodnes. Pak přišel Argo, Argonaut, Argošek a veškerá má pozornost, patřila a patří jemu - ale už pomaličku zase čtu - s Argem vedle sebe.

Možná se vám některá z těchto knih zalíbí a také si ji přečtete, nebo jste ji už četli. První čtyři knihy na začátku roku, byly ještě přečtené v prosinci roku 2015.Antologie - výběr z literárních děl více autorů - Chrysantémy

Anotace

Výbor z klasické korejské poezie 14.-18. stol. zahrnuje na 140 básní různých autorů. Krajinomalba, milostné city, oslava vína - to jsou hlavní témata básní, z nichž většina je psána klasickou formou sidžo - dlouhým nerýmovaným trojverším (pro překlad použil překladatel rýmovaného šestiverší). Úvodní studie seznamuje v hlavních rysech s vývojem korejské poezie. Český výbor je prvním rozsáhlejším překladem korejské lyriky do evropského jazyka.

Ze starokorejských originálů vybral, přeložil, předmluvou a poznámkami opatřil Oldřich Vyhlídal za spolupráce Nam Gi Doka.


Knížku jsem přečetla za jeden den a moc se mi líbila. Nemůžu tedy jinak, než vřele doporučit.Andrea Coddington - Měl to být hezký život

Anotace

Měl to být hezký život je příběhem o lásce, americkém snu, ale i pádu, kdy hlavní hrdinka Dara přichází o všechno. Mladá žena využije nabídnutou příležitost a odchází do USA na postgraduální studium. Prostředí New Yorku přináší spoustu nových zážitků a také velkou lásku. Společně s Collinem zakládají rodinu a Dara se ocitne v prominentní čtvrti Upper West Side na Manhattanu. Prostředí New Yorku Daru inspiruje, realizuje se v práci a žije krásným plnohodnotným vztahem. Zdá se, že má opravdu všechno. Žije svůj sen... Osud mu ale nepřeje. První rána přichází, když brzy po narození vytouženého dítěte bojuje pár o jeho život. Když už se vyčerpané Daře zdá, že se vše začíná obracet k lepšímu, neočekávaně osud zasáhne podruhé, tentokrát však už nenávratně.


Mám ráda příběhy ze života a o životě. Tato kniha se mi četla moc dobře. Byl to krásný příběh, který měl smutný konec. Rovněž doporučuji.Abbi Glinesová - Hranice nevinnosti

Anotace

Bohatý syn rockové hvězdy a odvážná venkovská holka z Alabamy. Dva nevlastní sourozenci, dva rozdílné světy a jedno osudné léto v Rosemary Beach.
Poslední věc, o kterou by Blaire Wynnová stála, je nastěhovat se k nové rodině svého otce v Rosemary Beach na Floridě. Po smrti své matky ale nemá jinou možnost. Když dorazí do přímořského letoviska bohatých v otlučeném pick-upu a s pistolí pod sedačkou, je jí jasné, že sem jako dívka z chudého venkova Alabamy nikdy nezapadne. Ještě víc ji zklame, když zjistí, že její otec odjel do Paříže a nechal ji tu jen s nevlastním bratrem Rushem Finlayem. Rush je cynický a povýšený syn nechvalně známé rockové hvězdy. Je sice rozmazlený, ale taky nádherný… Rush však skrývá tajemství, které může zničit celý Blaiřin svět. Dozví se Blaire, co před ní skrývá dřív, než jejich vztah zajde příliš daleko?


Od knihy Hranice nevinnosti jsem čekala něco jiného. Knížka mě neoslovila - byla to pro mě spíše taková průměrná odechovka. Ve čtení další knihy, jsem pokračovat nechtěla, dnes si však říkám, že bych to snad mohla zkusit - v únoru by měl vyjít i třetí díl. Možná to tedy ještě zkusimím, protože ona Hranice nevinnosti, nebyla tak příšerná, jako kniha, ke které se teprve dostanu... Vlastně musím uznat, že ve srovnání s tou knihou, byla Hranice nevinnosti čtivá.Jakob Melander - Krvavý vítr

Anotace

První díl trilogie o Larsi Winklerovi: samotáři, otci, bývalém pankáčovi - a jednom z nejlepších policejních vyšetřovatelů v Kodani.
Krvavý vítr je detektivka z kodaňských ulic o rodině a zlu. A také příběh o tom, jak se z člověka stává vrah.
Během německé okupace pečuje mladá dívka o zraněného anglického pilota v utajeném sklepě. Zamilují se do sebe, ale jejich vztah bude mít fatální následky, jež se plně projeví až v současnosti, kdy morbidní vraždy otřesou Kodaní.
Na ostrově Amager je nalezena zavražděná žena. Tělo je neporušené, ale oči má vyloupnuté s chirurgickou přesností. Kodaňský policista Lars Winkler se chopí případu. Brzy se objeví další znetvořené tělo. Vypátrat vraha není jediným Larsovým úkolem: opustila ho manželka, dospívající dcera Marie revoltuje a jeho nepřátelé na oddělení ho bedlivě střeží.
Larsova minulost, která je mezi policisty už dlouho veřejným tajemstvím, ho dohání.


Recenze a komentáře k této knize, nepůsobí přesvědčivě, ale mě osobně kniha zaujala svou anotací. Je tedy na každém z vás, zda se rozhodnete Krvavý vítr taky přečíst. Přiznávám, že mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale nakonec to bylo příjemé čtení - kniha z mého pohledu nebyla dokonalá, ale příjemná - zajímavá, místy velmi napínavá - do konce jsem netušila, jak to tedy je. Knížce uděluji čtyři hvězdičky. Po přečtení, jsem se těšila na pokračování - možná by bylo lepší, ale zatím jsem se o vydání další knihy u nás nedočetla...John Green, Maureen Johnsonová, Lauren Myracleová - Sněží, sněží...

Anotace

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete, čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla!
Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...


Miluji Johna Greena! Pokud nemáte rádi vánoční příběhy, knihu si nekupujte, pokud ano, pak vřele doporučuji. Bylo to příjemné čtení.Lynn Cullenová - Mrs. Poe

Anotace

Zakázaná láska k autorovi Havrana a jiných hrůzných příběhů může být nebezpečná...
"Každičká stránka nabitá dějem... Čtenáři, kteří si zamilovali Pařížskou manželku Pauly McLainové, příběh o životě a láskách Ernesta Hemingwaye, si teď mohou vychutnat další román plný historických skandálů, vášní, tragiky i romantiky."
Píše se rok 1845. Edgar Allan Poe, autor Havrana a jiných temných básní i strašidelných příběhů, je hvězdou newyorské společnosti. A zatímco New York, posedlý vším senzačním, se zamiloval do něho, slavný spisovatel propadl zničující lásce k nesmělé básnířce Frances Osgoodové. Bohužel je však ženat, se svou vlastní sestřenicí, Frances je zase vdaná za malíře, zaneprázdněného věčnými milostnými aférami.
Přijměte pozvání do časů, kdy se po Broadwayi projížděly kočáry a v salonech zbohatlíků se pod světly plynových lamp předváděly luxusní róby, recitovala poezie a probíraly všemožné skandály.
Frances je proti svým citům bezmocná... a nedokáže se bránit ani zničujícímu veřejnému mínění, když jejich láska vyjde najevo. Ocitá se na nebezpečném území a brzy zjistí, že nejde jen o pověst, ale přímo o život.
Těžce nemocná Poeova žena se svého muže nechce za žádnou cenu vzdát... Jako bychom se ocitli v jedné z hororových povídek hlavního hrdiny...


Miluji Poea - je to pro mě Pan Spisovatel. Kniha Mrs. Poe, je napůl fikce a napůl životopis. Doslova jsem ji hltala a už teď se těším, až se k ní někdy vrátím. Vřele doporučuji.George Orwell - Na dně v Paříži a Londýně

Anotace

Aby poznal život chudých z první ruky, vydával se George Orwell na výpravy do chudých městských čtvrtí, nejprve v Londýně a později i v Paříži. Oblékal se jako nuzák, aby mezi místní lépe zapadl, protloukal se jen s minimem peněz, přespával v zavšivených ubytovnách, pracoval jako myč nádobí. S tím, jak chudí žijí a umírají, se seznámil bezprostředně též v jedné pařížské nemocnici, když na svých toulkách onemocněl. Orwellova sociologická reportáž dodnes slouží díky své upřímnosti a procítěnosti jako protipól všech suchých statistik o nezaměstnanosti, chudobě a bídě.


Opět jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Tato kniha je prostě skvělá!Tom Rob Smith - Dítě číslo 44

Anotace

Strhující kriminální příběh s reálným pozadím zasazený do Sovětského svazu 50. let minulého století.
Brutální stalinský režim udržuje všechny občany ve strachu a přikazuje jim věřit, že socialistické společnosti se podařilo zcela vymýtit zločinnost. Mrtvý chlapec nalezený u železniční trati v Moskvě proto nemohl být zabit, jak tvrdí jeho příbuzní. Příslušník ministerstva státní bezpečnosti Lev Děmidov splní rozkaz nadřízených a pomůže zatajit fakta, začnou v něm však hlodat pochybnosti. Brzy poté se společně s manželkou Raisou ocitnou ve vyhnanství na Urale. Zdá se však, že k vraždám dětí dochází i tam…
Román Dítě číslo 44 vychází ze skutečného případu sériového vraha Andreje Čikatila. Byl přeložen do 36 jazyků, nominován na 17 mezinárodních cen (mj. Man Booker Prize) a ověnčen sedmi z nich.


Naprosto skvělá kniha. Tom Rob Smith je vynikající vypravěč. Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Možná jste viděli film, který byl rovněž skvělý - hodně se podobal knižní předloze, což mě mile překvapilo.Peter Robinson - Pohled do tmy

Anotace

V yorkshirském rehabilitačním zařízení pro policisty byl zabit uznávaný inspektor Bill Quinn. Vyšetřování se ujme místní detektiv Alan Banks, kompromitující fotografie nalezené v Quinnově pokoji by však mohly ohrozit pověst strážců zákona, proto se o vraždu začne zajímat i Joanna Passerová z oddělení inspekce. Svérázný Banks, neochotný s kýmkoli spolupracovat, trpí její přítomnost jen s největšími obtížemi. Na snímcích, kde zavražděný Quinn dovádí v hotelovém pokoji s neznámou dívkou, je něco podezřelého. Něco je spojuje s místním podsvětím. A s několik let starou kauzou, která byla pro Quinna léta noční můrou…
Detektivní série případů inspektora Alana Bankse ze severoanglického hrabství Yorkshire vychází ve Velké Británii již čtyři desetiletí (od roku 2010 se točí také televizní adaptace). Od prvních dílů sbírá doma i v zahraničí - vychází ve dvaceti jazycích - jedno žánrové ocenění za druhým a získává si stále více příznivců moderní britské kriminální školy nejvyšší kvality.


V rubrice Z mé hnihovny, najdete od tohoto autora také knihu Až mě uloží do země, která se mi líbila mnohem víc, než Pohled do tmy. Čeklala jsem minimálně stejně dobrou detektivku, avšak Pohled do tmy, byl v tomto směru velkým zklamáním. První kapitoly se táhly - doufala jsem, že zbytek knihy bude v rychlejším tempu, bohužel se tak nestalo. Kniha měla pomalý, místy i nudný děj až do konce. Jelikož nepatřím mezi ty, kteří knihy odkládají, dočetla jsem ji, ale zklamala mě. Pořád nevím, zda dát šanci další knize z Případů šéfinspektora Alana Bankse, protože ač možná nakonec Pohled do tmy, nebyla špatná kniha, pro mě byla spíš průměrná.


Kings Of Leon - Find Me

16. ledna 2017 v 11:21 | Nikinka

Argo ♥

12. ledna 2017 v 8:30 | Nikinka
S tímto malým chlupáčem, teď trávím všechen svůj volný čas. Je mou radostí, v mých smutných dnech. Je mým věrným společníkem a přítelem. Je to má láska!

Fotka uživatele Nikola Lichá.

Fotka uživatele Nikola Lichá.

Fotka uživatele Nikola Lichá.

L.S. Hiltonová - Maestra

8. ledna 2017 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
ŽÁDNÝ THRILLER VÁS LETOS
NENIDE ŠOKOVAT TOLIK JAKO

MAESTRAJE OCHOTNÁ PŘEKROČIT
KAŽDOU HRANICI,
CO EXISTUJE...
A TAKY TO UDĚLÁ

Judith Rashleighová pracuje coby asistentka v uznávané aukční síni. Na první pohled působí jako obyčejná žena, s obyčejnou prací a obyčejnými zvyky. Ve skutečnosti je to však sebevědomá žena, kterou není radno podceňovat.
Judith se docela dobře vyzná v umění, nedostává se jí však moc prostoru. Když odhalí podvod s obrazem, její šéf ji vyhodí.
Náhodou se setkává s bývalou spolužačkou, kterou neviděla několik let. Judith se naskytne nová pracovní příležitost - stane se z ní velmi dobře placená společnice. Nejprve se vše učí, ale rychle se přizpůsobí. Když je jí naskytne příležitost, přijme nabídku jednoho z klientů, jehož doprovází na Francouzskou riviéru.
V knize se to stále točí okolo umění, což je velmi zajímavé, ale podtext příběhu je úplně o něčem jiném. Tahle malá dovolená začne celkem nevinně, ale řada nešťastných příhod zapříčiní, že se Judith ocitá v nebezbečí a na útěku.
Od knihy Maestra, jsem čekala něco zcela jiného, než jsem dostala - na mě to nepůsobí jako thriller, který slibuje špetku erotiky, spíš mi připadá, že to mohlo být po této stránce lepší a naopak ubrat na těch erotických scénách. Pro mě je to béčkový thriller, který se autorka snažila okořenit erotickými scénami - nic pro mě! Bylo to vulgární, místy nechutné - velmi nechutné. Jediné, co si z toho čtení odnáším, je nechuť a zvrácenost. Něco tak nechutného a vulgárního, jsem ještě nečetla. Už nikdy nechci zažít takovou nudu.
Je mi však jasné, že to, co mně se nelíbilo, se jinému líbit může, proto nezbývá, než si knihu koupit a udělat si na ni vlastní obrázek. Za sebe ji však rozhodně dopuručit nemůžu - mě kniha nebavila.
Možná jsem neměla to správné jméno nebo jsem nechodila do té správné školy a nejezdila na pošahané víkendy s těmi správnými lidmi, ale Ruperty tohoto světa jsem neodmítala a nebyla jsem ani tak nejistá, abych se tvářila, že jimi pohrdám. Nenávist je lepší. Nenávist vám pomůže zachovat chladnou hlavu, udrží vás v běhu, uchová vám samotu. Jestliže ze sebe potřebujete udělat někoho jiného, samota je ten nejlepší začátek.
L.S. HILTONOVÁ vyrůstala v Anglii a žila na ostrově Key West na Floridě, v New Yorku, Paříži a Miláně. Po absolvování univerzity v Oxfrodu studovala ještě dějiny umění v Paříži a Florencii. Pracovala jako novinářka, kritička umění či rozhlasová hlasatelka a v současnosti píše například do The Independent, The Daily Beast, The Royal Academy Magazine nebo BBC History Magazine.
Drsný erotický thriller Maestra, který vzbudil v loňském roce mezi nakladateli rozruch a momentálně vychází v bezmála 30 zemích po celém světě, je autorčiným knižním debutem.

Novinky v mé knihovně - Vánoce 2016

3. ledna 2017 v 11:58 | Nikinka
Vánoce bez knížky, to si neumím představit. Miluji knihy a když je najdu i pod stromečkem, jsem nejšťastnější člověk.
Letos byly Vánoce po třech letech opět knižní - my jsme si postupně "nadělovali" během roku - pokoj a obývák - takže dárky, jsme letos pojali skromně - jsme dospělí, tak proč to přehánět? Vánoce pro mě nejsou o darech, ale o maličkostech, pozornostech, které potěší.


Jak už jsem psala v prosinci o Novinkách v mé jnihovně, pod stromečkem jseme si se sestrou rozbalily zmíněné encyklopedie Země a Vesmír, které nás opravdu moc potěšily. Listovaly jsme jimi celý večer. jsou moc krásné.Ztracená mě velmi zaujala recenzí, tak jsem si řekla, že ji koupím - původně byla pro mamku, jenže ta si vybrala jinou, takže je kniha pro mě od tety. Moc se těším, až se do ní začtu!


Dívka v ledu - také původně pro mamku, nakonec dárek od mamky. Rovněž se těším a jsem zvědavá.


A nakonec moje největší potěšení - od mamky, která se pro knihu strašně nadchla - dokonce i taťka říkal, že tuhle rozhodně ano, že si ji přečte, až bude v důchodu - Hercule Poirot: Povídky. Kniha je strašně krásná - krásně zpracovaná. Nemůžu se dočkat, až ji budu číst.Knihu Kočičí host, po které toužím už od září, jsem dostala od sestry - chtěla mi koupit knihu pod stromeček, jenže už to nestihla, tak to prý mám jako dárek k dárkům.


Pro radost, jsem nám se sestrou ještě dodatečně koupila knihu Zvíře. Opět jsme listovaly, musím se přiznat, že se mi tato kniha líbí ze všech tří encyklopedií nejvíc.Na všechny knihy se moc těším, ale nejdřív doženu své resty - právě čtu - pokračuji ve čtení knihy Šepot vzdálených chvil, kterou mám rozečtenou už od srpna, jenže... Však víte - ne vždy bylo v létě možné číst, na začátku září, jsme malovali náš pokoj - nebyl na to moc čas, potom umřela Betynka - neměla jsem na čtení ani pomyšlení, potom přišel Argo - ze začátku číst nešlo, ale už začíná být šikovný a klidnější - je to můj malý divoch, ale začím číst. A Argo mi u toho děla společnost, stejně jako Betulinka.