Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Listopad 2016

Před sedmi lety, do naší rodiny přišla Betynka

29. listopadu 2016 v 8:30 | Nikinka
Dnes bychom společně s Betynkou "oslavily" její sedmý rok s námi. Dnes bych chtěla napsat pár slov, ač mi to asi nepůjde tak, jak bych chtěla. Ač je mi to moc líto - na dnešní datum, jsem se každý rok tolik těšila! Nechci tady smutnit. Chtěa bych jen napsat, jak jsem vděčná a ráda za to, že jsem ji měla, že tady byla, za všechny ty krásné dny, které jsme spolu prožily - byly to ty nejkrásnější roky v mém životě, za které jsem milované Betynce vždy děkovala a děkuji.
Když umřel Shaggy - Anglický kokršpaněl, nevěřila jsem, že si ještě někoho znuvu oblíbím, že ještě někoho budu milovat tolik, jako jeho - on byl přesně takový pes, jakého si asi přeje každý - hodný, přítulný - prostě úžasný. Jeho konec, přišel nečekaně a byl také velice rychlý - bylo to strašné. Zemřel nám mladý a milovaný pes - dodnes nechápu, jak se to mohlo stát - byly mu pouhé čtyři roky! Tolik to bolelo - dodnes brečím, když se dívám na jeho fotku...
Jenže pak přišla Betynka a všechno se změnilo. Přišel někdo, s kým jsem měla vztah jako ještě s žádný psem - ona mi toho Shaggyho nahradila víc, než bych čekala - byla mi přítelem, skvělým společníkem a oporou - s ní bylo všechno lepší. Byly jsme sehrané a bylo mezi námi silné pouto - někdy si ale říkám, že jsem se k ní možná připoutala víc, než ona ke mně - o to horší to teď pro mě je.

Betynka ♥

Děkuji, že jsem s ní ty poslední dny mohla být, děkuji za to krásné léto - poslední měsíce od poloviny června, kdy moje sestra odjela do Krumlova, jsme spolu byly každý den - pořádně jsem si ji užila a budu na to vždy ráda vzpomínat.
Bez ní, to tady není ono - je mi smutno, někdy mám pocit, jako by mě samotné polovina chyběla. Naštěstí je tu Argo, bez kterého bych to rozhodně nezvládla - bylo by to horší, než to je.
Betynka byla skvělá, ale teprve teď vím, že jsou skvělí všichni ohaři - je to přítel, který se podobá psovi. Je krásné, když mě každé ráno někdo zase vítá - Argo přijde jako velká voda, skočí do postele a pak mě pusinkuje, nakonec si lehne a spi vedle mě, nebo vedle sestry. Doufám, že časem, budeme stejně sehraní a nerozluční, jako jsme byly s Betynkou, která pro mě vždy byla vším.


Imagine Dragons budou hlavní hvězdou Colours Of Ostrava 2017

27. listopadu 2016 v 8:30

Imagine Dragons se stanou hlavní hvězdou šestnáctého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours Of Ostrava od 19. do 22. července 2017. Americká kapela, jejíž videoklipy mají stamiliónová zhlédnutí, která vyprodává stadiony po celém světě a pravidelně boduje se svými singly na vrcholech hitparád, doplňuje již oznámenou dvojici velkých jmen - britskou zpěvačku Birdy a berlínský elektronický projekt Moderat.

"Pro Colours Of Ostrava se stane koncert Imagine Dragons obrovskou událostí, jde o kapelu, která je v současné době na vrcholu popularity. Jsem nadšená, že právě u nás zazní naživo jejich adrenalinový mix kytarového rocku, popu i elektroniky, který tak strhává fanoušky," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

"Hrajeme na kytary, bicí a basu, takže nám říkají rocková skupina. My ale zbožňujeme silné melodie, skladby, dávající pocit exploze," tvrdí zpěvák Imagine Dragons Dan Reynolds. Nepravděpodobně složená čtveřice kamarádů z Las Vegas - Dan Reynolds a tři jazzmani z Berklee School Of Music - existuje od roku 2009 a poprvé na sebe upozornila o tři roky později singlem "It's Time". "Úspěšně vstřebali tlumenou americkou gotiku Arcade Fire, demokratizující styl Mumford & Sons i zdvořilou nadřazenost Coldplay," napsali o kapele, jejíž singl "Radioactive" se stal v roce 2012 nejprodávanější rockovou skladbou v americkém digitální historii a album "Night Visions" jedním z nejúspěšnějších rockových debutů uplynulé dekády.

Pozici pop-rockové star potvrdili Imagine Dragons i druhým albem "Smoke + Mirrors", opět napěchovaným hitovými skladbami. Imagine Dragons získali cenu Grammy (a další nominaci) a spoustu dalších významných ocenění, jejich skladby znějí v televizních seriálech a filmech a sáhli po nich také lidé z reklamy. Členové také založili charitativní organizaci The Tyler Robinson Foundation pomáhající v boji s rakovinou a spolupracují s Amnesty International.


Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2017 jsou již v prodeji na www.colours.cz a v síti Ticketpro. Aktuální cena 2 090 Kč platí na limitované množství pět tisíc kusů. V prodeji je také ubytování ve stanovém městečku, parkování nebo místo pro karavan.


Novinka Marie Poledňákové - Ten, kdo tě miloval

25. listopadu 2016 v 16:51 | Nikinka
Slavná režisérka a autorka rodinných komedií

MARIE POLEDŇÁKOVÁ

V NOVÉM ŽÁNRU!


TEN, KDO TĚ MILOVAL
Vanda Kalinová žila spokojený život na lázeňském maloměstě. Ale pak zasáhl krutý osud a ona se po ztrátě manžela, elitního vyšetřovatele, musí postavit celému světu a udržet rodinu pohromadě. Snad i předvánoční shon by mohl paradoxně pomoci… Jenže pak v manželových věcech narazí na dokumenty, které ukazují, že Josef k ní nebyl ani zdaleka upřímný… Vanda se tak po boku svých dětí a tchyně vydává po stopách temných tajemství, které vedou nejen k nejmocnějšímu muži kraje, ale i do její vlastní minulosti. Odpovědi, které získá, však mohou ohrozit vše, co miluje…
První kriminální román populární Marie Poledňákové je plný nejen napětí a sympatických postav, ale i humoru a ironie, na které jsme v autorčiných dílech zvyklí.

ŽÁDEJTE VE SVÉM KNIHKUPECTVÍ

Novinka z Edice světový bestseller - Tři přání

22. listopadu 2016 v 8:30 | Nikinka

DEJ SI POZOR,

CO SI PŘEJEŠ, MOHLO BY SE

TI TO VYPLNIT...


Říká se "do třetice všeho dobrého a zlého" a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob - jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a "chudák" Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?

Novinka z Edice světový bestseller - Maestra

19. listopadu 2016 v 13:28 | Nikinka

JE OCHOTNÁ PŘEKROČIT

KAŽDOU HRANICI


Judith je slušné děvče. Pracuje přece v uznávané aukční síni, s nikým nechodí, na večírky ji neužije. A když přijde o práci, protože odhalí podvod s obrazem, zdá se, že odstrkovaná hodná holka ke štěstí tentokrát nepřišla. Jenže věci nejsou vždycky takové, jaké se zdají. A Judith není odevzdaná tichá květinka. Je to cílevědomá žena, kterou není radno podceňovat, a velmi dobře placená společnice na úrovni, která s klientem odjede na Francouzskou riviéru. Brzy se však ocitá v nebezpečí a na útěku. V tu chvíli se obrátí na přítele, který ji vždy držel nad vodou: na vlastní hněv. Tenhle přítel však není pokaždé tím nejlepším rádcem...
Drsný thriller ze světa aukčních sítí, vysokých peněz a neomalených praktik si podmanil nakladatele v téměř 30 zemích světa a vyšvihl se hned po vydání na nejprestižnější žebříček The New York Times.

A TAKY TO UDĚLÁ


Návštěvnost 273 - 276

16. listopadu 2016 v 16:24 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Moji milí čtenáři,

K dnešními článku - k návštěvnosti, jsem se ještě nedostala. Moc děkuji všem, kteří můj blog navštívili a navštěvují. Mrzí mě, že se mu teď nevěnuji tak, jak bych chtěla, ale za těchto okolností - v situaci, v jaké jsme, to moc nejde. Doufám tedy, že další člának napíšu, jak nejdřív to půjde, nebo něco snad připravím dopředu.


Pondělí: 2
Úterý: 12
Středa: 11
Čtvrtek: 5
Pátek: 8
Sobota: 7
Neděle: 5
Celkem: 50


Pondělí: 7
Úterý: 7
Středa: 6
Čtvrtek: 6
Pátek: 2
Sobota: 4
Neděle: 1
Celkem: 33


Pondělí: 0
Úterý: 9
Středa: 3
Čtvrtek: 1
Pátek: 2
Sobota: 0
Neděle: 0
Celkem: 15


Pondělí: 0
Úterý: 0
Středa: 0
Čtvrtek: 0
Pátek: 0
Sobota: 0
Neděle: 0
Celkem: 0

Novinky v mé knihovně

8. listopadu 2016 v 12:59 | Nikinka
Novinek mám v posledních měsících hodně - už ani nepočítám, kolik jsem takových článků napsala, ale musím se přiznat, že jsem se k nim bohužel nedostala.
Nejvíc toho přičtu na podzim a v zimě, ale letos jsem tomu od léta pravda moc nedala. Moje sestra byla od poloviny června, do tuším osmého dne v srpnu v Krumlově, rodiče v práci - tedy před dovolenou. Já s pejsky - má nejmilejší společnost ve dnech, kdy jsem sama a s naši babi - s babi se moc číst nedá. Babička je upovídaná a když mám svou chvilku s pejsky a knížkou, vždy přijde a povídá si se mnou - takže nečtu. O dovolené se malovalo, v prvním týdnu jsem četla, v druhém už ne a v září se maloval náš pokoj, tak to nešlo vůbec - vše bylo schováno.
Pak Betulinka umřela, a já na to čtení neměla náladu. Dnes, po šesti týdnek věřím, že až to půjde, to čtení mi pomůže - přivede mě na jiné myšlenky.
Veškerý můj volný čas mi teď vyplňuje Argo, který mi nedovolí ani minutu smutnit, ale na nic jiného čas nezbývá. Je to náš malý rošťák, se kterým je tu pěkně živo. Až to půjde, ráda se začtu do nějaké knihy - třeba to budou právě ty, které jsem dostala k narozeninám. Děkuji za ně mamce a sestře.


Miluji Kafku, takže Povídky od sestry, mě velmi potěšily. Knížka je v knihovně mezi ostatními Kafkovými knihami. Moc se na ni těším. Bůh maličkosti - knížka od maminky. Anotace vypadá zajímavě, takže se těším a jsem moc zvědavá!


Franz Kafka
Povídky

Anotace

Soubor povídek obsahuje zhruba tu část díla, jež vyšla ještě za jeho života, a tedy to jediné, co autor sám připravil do tisku. Setkáváme se tu s velmi odlišně vyhraněným stylem drobných próz mladšího období, shrnutých v útém cyklu Rozjímání (knižně poprvé 1912) a vzácných mimo jiné i proto, že Kafka většinu svých raných próz spálil. Dále jsou tu dvě vývojově a umělecky významné povídky Ortel (1915) a Proměna (1916), cyklus Venkovský lékař (1919) a povídka V kárném táboře (1919). Svazek uzavírá cyklus Umělec v hladovění (1924).


Arundhati Roy
Bůh maličkosti

Anotace

První román Arundhati Roy si oblíbili lidé po celém světě a lze jej směle přirovnat ke klasikům, jako Faulkner či Dickens. Najdeme zde vše: rodinnou ságu, zakázaný milostný příběh, politické drama... Autorka rozehrává příběh bohaté indické rodiny, jejíž osud se navždy změnil jednoho dne v roce 1969. Život sedmiletých dvojčat Estha a Rahel se navždy změnil příchodem jejich krásné mladé sestřenice Sophie. Tato událost povede k nepovolenému spojení a tragédii. Příběh, v němž dětská nevinnost svádí nerovný boj s tradicemi a krutými "zákony lásky" uchvátí čtenáře od první stránky.
Román obdržel Booker Prize a nastartoval autorčinu kariéru spisovatelky a politické komentátorky.