Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Září 2016

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti brzy v kinech

26. září 2016 v 15:11 | Nikinka
Autor Ransom Riggs, napsal fantasy triologii Sirotčinec slečny Peregrinové. Podle první knihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, můžete od 29.9.2016, vidět také film.
Přiznávám, že knihu jsem nečetla, což mě mrzí, protože bych ráda, ale bohužel na ně není místo. Doufám tedy, že bude nová knihovna, do které si budu moci tyto knížky koupit.Novinky v mé knihovně

20. září 2016 v 17:47 | Nikinka
Musím říct, že tentokrát jsem nevěděla, kterou knížku si koupit dřív - katalog platí jen dva měsíce, knížek hodně... Tentokrát bylo z čeho vybírat. Jediné, co mě trošku mrzí - nejsou thrillery a detektivky! Já, milovník napínavé literatury, už listuju nevím kolikatým katalogem a pořád nic - nebo - něco sice ano, ale přistihuju se, že v poslední době, kupuji více románů, protože těch thrillerů mě v katalogu moc neláká. Tento měsíc, mám rovnou tři knihy, které si už budu ukládat do nové knihovničky - hurá! V našem případě, kdy máme malé místnosti a nízké stropy, to rozhodně nemůže být velká knihovna přes celou zeď a až do stropu - Ikea má takové větší, ale přece jen to bude prostorněší a větší knihovna. Těším se už teď.


Není to tak dávno, co jsem psala článek Knihy, které si chci koupit. Řekla jsem si, že jednu z nich si koupím. Kate Mortonová se čte strašně dobře, takže je to jasné - druhé vydání knihy Dům u jezera mám doma.


Dál doháním resty. Pamatujete si ještě na jeden z knižních článků, kde jsem psala o Vojenské felčarce? Konečně jsem se dostala k pokračování - ke knize Čarodějnické zalato, na kterou se už teď moc těším.


A poslední kniha - Němý křik. Tak tady jsem opravdu moc zvědavá! Vypadá dobře, anotace slibná, recenze, komentáře kladné... Moc se těším až tuhle knihu budu číst. Jedná se o první knihu v sérii Případy Kim Stoneové. Druhá kniha s názvem Ďábelské hry, by měla vyjít 1.12.2016.


Coldplay - A Head Full Of Dreams

16. září 2016 v 16:05 | Nikinka
Musím říct, že nejsem žádný extra velký fanoušek Coldplay - ne tak, jako třeba AC/DC, Mumford & Sons, nebo Radiohead, ale přesto si Coldplay ráda poslechnu.
Podle mého názoru je to kapela, která se dobře poslouchá, kapela, kterou už poznáte. Není nikdo, kdo by neznal alespoň jednu jejich písničku. Spousta jich je dobrých, některé už tak dobré třeba nejsou. Někteří je milují, jiní nesnáší. Já vždy vítám jejich nové album - všechny jsem si je poslechla... Coldplay je pro mě jedna z kapel, které si ráda poslechnu.
Když loni na začátku prosince, vyšlo jejich sedmé album A Head Full Of Dreams, čekala jsem asi víc. Strašně dlouho jsem kolem toho alba chodila v Bontonlandu - užuž si ho koupit. Pokaždé jsem si koupila něco jiného - až bude příležitost, poslechnu si ho a uvidíme.
Příležitost přišla před pár dny - podařilo se mi přesvědčit sestru, ať si Coldplay poslechne se mnou. Výsledek je, že jsem zklamaná. Album je podle mě dobře otevřeno skladbou A Head Full Of Dreams a ukončeno krásnou skladbou Up&Up.
Zbytek alba je dobrý - mísí se na něm popová hudba s taneční i rockovou. Je to album, na kterém najdete dobré písničky, ale bohužel i průměrné. Není špatné, ale není ani nejlepší. Doufám, že bude někdy příležitost k dalšímu poslechu, protože věřím, že ten další, dopadne lépe než ten první. Nechci k tomu přistupovat hned špatně - nechci to hned zavrhnout, protože jsem sice zklamná, ale na druhou stranu věřím, že druhá poslech bude lepší.
Také jste slyšeli A Head Full Of Dreams? Jaký je váš názor?

Návštěvnost 269 - 272

13. září 2016 v 15:48 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Moc děkuji všem, kteří navštívili tento blog.


Pondělí: 1
Úterý: 44
Středa: 6
Čtvrtek: 10
Pátek: 3
Sobota: 4
Neděle: 6
Celkem: 74


Pondělí: 7
Úterý: 0
Středa: 6
Čtvrtek: 4
Pátek: 7
Sobota: 4
Neděle: 3
Celkem: 31


Pondělí: 2
Úterý: 13
Středa: 7
Čtvrtek: 7
Pátek: 11
Sobota: 5
Neděle: 10
Celkem: 55


Pondělí: 5
Úterý: 7
Středa: 6
Čtvrtek: 13
Pátek: 9
Sobota: 6
Neděle: 5
Celkem: 51

Nestíhám

8. září 2016 v 17:36 | Nikinka |  Novinky
Moji milí čtenáři,

omlouvám se - nějakou dobu jsem se opět neozvala - nestíhám. Abych o tom pořád jen nepsala - dnes jsem tady vlatně jen na chvilku - snad ještě něco stihnu připravit dopředu, protože se to u nás konečně zase trošku pohlo z místa - ano - konečně budeme malovat!
Jak jsem psala, rodiče byli na svatbě a taťka už musí chodit do práce, takže po dvacátém to nešlo. Bude to náročnější - týden dovolené má jen mamka, ale pokojík už je vyklizený - všechen nábytek až na postele, které se musí rozebrat je pryč. Připadá mi to teď takové holé, smutné, ale se sestrou se těšíme, až si celý pokoj zase oživíme.
Nebudu vám tady slibovat, že se brzy ozvu, když netuším, jak dlouho to bude trvat, když vím, že tentokrát budu pravděpobně bez připojení k internetu, ale doufám, věřím, že déle než čtrnáct dní, to trvat snad nebude.
Pokusím se něco připravit, ale nic neslibuji. V poslední době jsem totiž ani moc nečetla, ale doufám, že během toho týdne, na to bude dostatek času - dokonce jsem si nechala stranou dvě knihy - zbytek je ve třech krabicích - protože bez čtení bych já nebyla.
Teď už se moc těším na náš nový pokoj a jsem zvědavá, jak bude vypadat. Mám v plánu, koupit si ještě jednu knihovnu - pokud to pujde, krásný ušák a lampičku, aby se mi dobře četlo - těším se na dlouhé zimní večery s knihou - třeba napínavou, každopádně co se čtení týče, doufám, že budu mít mnohem víc času než přes léto a co se blogu týká, věřím, že to taky bude lepší.

Novinka z Edice světový bestseller - Kulka

2. září 2016 v 8:30 | Nikinka

KDO JINÝ

BY TOHO MĚL O VÁS

VĚDĚT VÍC

NEŽ VY SAMI?


Když profesorku francouzské literaturi Caroline začne pobolívat závěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů...
Šokovaná Caroline se následně douvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden.
Caroline se vydává do rodné Atlanty, kde vyhledá novináže, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhmout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci - bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…


ŽÁDEJTE VE SVÉM KNIHKUPECTVÍ