Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Duben 2016

Knižní inspirace

28. dubna 2016 v 17:42 | Nikinka
Moji milí čtenáři,

opět tady pro vás mám pár knižních novinek - s dalším katalogem jsem také spokojená. Knížek je dost - jen škoda, že je platný jen dva měsíce.
V tomto měsíci mi ještě nevyšlo, abych si něco nového koupila, takže musím přiznat, že pokud vás něco zaujme, jsem na tom stejně - Také vybírám. Knížek vybraných, ale budu si muset rozmyslet, co koupit dřív. Všechno najednou nejde.Pro začátek bestseller Dokonalý cizinec.

PŘEDSTAVTE SI, ŽE THRILLER,

KTERÝ JSTE PRÁVĚ OTEVŘELI,

JE CELÝ O VÁS...


NUTNOST PRO
FNOUŠKY ZMIZELÉ
A DÍVKY VE VLAKU

Renée Knight
DOKONALÝ CIZINEC

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentarisce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu. Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství - tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přece mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jako domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...Pro ty, kteří rádi čtou romány o lásce a společenské romány, tady mám novinku Nicholase Sparkse - Volba. Dále Kniha ztrát a nálezů, Zamilovaná hypnotizérka - Liane Moriarty nemusím, ale někdo z vás třeba ano. Dále Sladké odpuštění a Porodní bába od řeky Hope.


Nicholas Sparks
VOLBA

Román o lásce ztracené i nalezené a o volbách, které jsou někdy těžké jako život sám. Travis Parker má vše, co by si muž mohl přát - dobrou práci, krásný dům a spoustu kamarádů na trávení volného času. Je si téměř jist, že romantický vztah by jeho pohodlný život jen zkomplikoval. Názor změní ve chvíli, kdy se jeho novou sousedkou stane Gabby Hollandová. Přestože se k Travisovým pokusům o sblížení nejprve staví nepřátelsky, jeho nezdolnost je nakonec svede dohromady. Ale to je teprve začátek jejich dlouhé společné cesty, na jejímž konci bude muset jeden z nich volit: Jak daleko se smí zajít, aby naděje na lásku zůstala živá?


Lucy Foleyová
KNIHA ZTRÁT A NÁLEZŮ

Mladá fotografka Kate pátrá po minulosti své zesnulé matky, slavné baleríny, jež byla adoptovaná. Náhodou objeví portrét ženy, která matce jako by z oka vypadla - ale není to ona. Když se jí podaří zjistit, že autorem portrétů je proslulý malíř Tom Stafford, který žije na Korsice, začne se před Kate odvíjet příběh lásky, proti které se stavěl celý svět.


Zrazená žena může

být nebezpečnější

než divoká šelma!


Liane Moriarty
ZAMILOVANÁ HYPNOTIZÉRKA

Vztah hypnotizérky Ellen a sympatického Patricka se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když se jí Patrick svěří, že ho pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia, Ellen to nedradí a naopak se snaží dokázat, že ona je ta lepší. Netuší, že Saskia už k ní chodí pod falešným jménem, protože se nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká do světa své terapeutky a působí čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a "náhodná" setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice ja Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?


Lori Nelson Spialmanová
SLADKÉ ODPUŠTĚNÍ

Moderátorka Hannah žije život, který by jí mohl leckdo závidět. Je populární, má vlastní pořed a jejím přítelem je neméně oblíbený starosta New Orleans. Málokdo však ví, že za širokým úsměvem se skrývá hluboký vnitřní smutek - otec Hannah zemřel, matku neviděla dvacet let a jejího druhého manžela navíc jako třináctiletá obvinila ze sexuálního obtěžování. Když Hannah dostane lákavou pracovní nabídku na nový vlastní pořad, netuší, jak divoký koloběh událostí se právě spouští. V pilotním díle pořadu by totiž měla se svou matkou mluvit o odpuštění...

Rozdává naději, kterou

sama tolik potřebuje...


Patricia Harmanová
PORODNÍ BÁBA OD ŘEKY HOPE

Výjimečný prozaický debut vtáhne čtenáře do 30. let a 20. století, kde se v drsných apalačských horách denně odehrávají nesmírné křivdy i zázraky života. Patience Murphyová, mladá samotářská žena, jejíž minulost obestírá tajemství, je nejtalentovanější porodní bába na míle daleko. Přirozeně ji to táhne tam, kde je chudoba největší a kde si černošští usedlíci nemohou dovolit drahého doktora. Patience si pomalu buduje reputaci a přivádí na svět děti, které by spolu se svými matkami jinak nepřežily. Její schopnosti propůjčované těm nejubožejším jsou však lidem v uzavřené a předsudky zamořené komunitě trnem v oku. Když si za pomocnici vybere černošku, přitáhne k sobě další vlnu zášti, ale také mnohá nečekaná spojenectví.Pokud raději čtete thrillery a detektivky, mám tu pro vás třeba knihu Skleněná těla, Spálená obloha a Cizinec. Z detektivek pak Děti revoluce a Bretaňské zlato.


SKLENĚNÁ TĚLA

míří do nejhlubších koutů lidské duše
a odkryjí její odvrácenou tvář.

Erik Axl Sund
SKLENĚNÁ TĚLA

Skleněná těla od autorů bestselleru Vraní dívka přinášejí další temný severský thriller, jenž opět zamíří do nejhlubších koutů lidské duše a odkryje její odbrácenou tvář. Švédsko zaplavila vlna sebevražd. Umírají mladí lidé, ze světa scházejí těmi nejděsivějšími způsoby. U všech se našly staré kazety s hudbou z osmdesátých let. Stockholmský detektiv Jens Hurtig zjistí, že všechny patřily jediné ženě. Nedlouho poté zače někdo brutálně zabíjet vlivné osobnosti. Souvislost obou případů je hrozivější, než si kdo vůbec dokáže představit... Skleněná těla vyprávějí napínavý příběh o hudbě, touze a nenávisti - příběh o tom, čeho všeho je člověk schopen kvůli umění a jak extrémní prostředky je ochoten k tomu použít. Skleněná těla jsou návykový román, jehož čtení bolí, ale nejde zastavit.


Stačí jen

OKAMŽIK

a život se změní

v PEKLO


Gilly Macmillanová
SPÁLENÁ OBLOHA

Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minutý, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel? Sugestivní, originální psychothriller - bestseller vycházející v sedmnácti zemích - je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty.


I z dobře míněných

lží se může stát

smrtící past!Harlan Coben
CIZINEC
Cizinec se vynoří odnikud - možná v baru, možná v supermarketu. Nikdo neví, kdo to je a proč to dělá. Zašeptá pár slov, zničí váš svět a zmizí. Adam Price to právě zažil - ideální manželství, dva synové, velký dům, skvělá práce. Pak mu cizinec prozradí tajemství jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nějen ničit, ale i brát...


Proč zemřel osamělý

podivín?Peter Robinson
PŘÍPADY ALANA BANKSE 2:
DĚTI REVOLUCE

Stará železniční trať a mrtvý podivín. Gavin Miller byl učitel, než ho obvinili ze sexuálního obtěžování studentky a vyhodili. Od té doby žil jako poustevník. Šlo o vraždu, sebevraždu, náhodu? A kde se vzalo pět tisíc liber, které měl u sebe? Šéfinspektoru Banksovi něco nesedí. Možná šlo o pomstu, možná o vydírání. Možná je do toho zapletena místní honorace. A možná se musí hledat až v 70. letech, v době, která rozdmýchala zášti, jež nebyly nikdy zapomenuty.Jean-Luc Bannalec
BRETAŇSKÉ ZLATO

Na rozlehlé solné zahrady na poloostrově Guérande se právě snáší soumrak. Vzduch je prosycen fialkovou vůní fleur de sel, o níž místní obyvatelé tvrdí, že občas vyvolává halucinace. Podobný pocit má i komisař Dupin, když na něj začne někdo nečekaně střílet. Přitom si chtěl v salinách jen prohlédnout několik záhadných sudů, na které ho upozornila Lilou Brevalová, spřátelená novinářka. A pak zmizí beze stopy i Lilou...
Možná si ještě pamatujete knižní článek ze speciálu Vánoce, kde jsem psala o knize Neklidné kosti. Kdo tedy rád čte historické romány, a pokud někoho tato kniha zaujala, mám tu také knihu Zločin u kostela.


V mlze číhá

krutý vrah...


Mel Starr
ZLOČIN U KOSTELA

Hug de Singleton lékař a bailliff na panství lorda Gilbarta Talbota, stojí před novým záhadným případem. Noční strážný městečka Bmpton je nalezen s rozervaným hrdlem nedaleko kaple svatého Ondřeje. Vše nasvědčuje tomu, že jeho smrt má na svědomí divoké zvíře, ale Hugh zastává jiný názor. Podrobné pátrání ho zavede na stopu dalšího zločinu. Detektivní román se odehrává ve středověké Anglii v okolí Oxfordu.Pro milovníky světové literatury - možná jste četli román Jsou světla, která nevidíme. Pokud ano a líbil se vám, určitě vám neunikla autorova novinka Zeď vzponínek - tentokrát se jedná o povídky.


Anthony Doerr
ZEĎ VZPOMÍNEK

Povídky odehrávající se na čtyřech světadílech. Titulní získala ocenění National Magazine Award, druhá povídka byla označena za "mistrovské dílo vynikajícího pozorovatele, ukázku intuitivního smyslu pro poetiku," čtvrtá povídka dostala Cenu O. Henryho a pátá cenu The Pushcart roku 2011. U držitele Pulizerovy ceny se ostatně není čemu divit.
A nakonec něco pro mladé čtenáře - Odpusť mi. Megan a Odvrácená tvář lásky.Některá tajemství

by měla zůstat skryta…Abbie Rushtonová
ODPUSŤ MI. MEGAN

Megan nemluví, nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu. Nebýt Luka, neměla by už nikoho. A pak se na jejich škole těsně před závěrečnými zkouškami objeví Jasmine. Temperamentní, nádherná, upovídaná. A chce se s Megan kamarádit. Díky ní připadá Megan život zase barevnější. A nejen jí. Jasmine padne do oka i Owenovi, za kterým pálí holky z celé školy. Jenže pak se kolem nich začnou dít zvláštní věci. Nehrozí jim nebezpečí? Megan by ráda znovu mluvila. Ale bojí se. Protože jestli se jí hlas vrátí, bude to znamenat jen jedno. Pravdu.Neptej se

na minulost

a nepočítej

s budoucností...Colleen Hooverová
ODVRÁCENÁ TVÁŘ LÁSKY

Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností.
Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…
Co doporučit?
Čtu knižní recenze, komentáře, sleduji hodnocení knih - vše, co kupuji, si nejdřív pečlivě prostuduji. Líbila se mi recenze na Dokonalého cizince. A jelikož mám ráda napínavou četbu, ráda bych si tento thriller koupila.
Rovněž mě zaujala novinka Nicholase Sparkse Volba. Zajímavě vypadá také Kniha ztrát a nálezů. Pokud pravidelně čtete rubriku Z mé knihovny, jistě vám neunikla kniha Seznam tajných přání - knížka se mi moc líbila. Krásná a citlivě napsaná. Proto neváhám - chci si koupit i Sladké odpuštění. Porodní bábu od řeky Hope, mi doporučila paní prodavačka - tam, kde chodím nakupovat, je mi vždy dobře porazeno - někdy nakupuji nejen to,, co si sama vyberu a také něco navíc. Na knihu jsem se už dívala posledně a samotné se mi zalíbila.
Fanoušci triologie Vraní dvívka, by Skleněná těla rozhodně neměli přehlídnout. Knihu už mám doma - koupila jsem ji sestře. Po Spálené obloze už dlouho pokukuji - hned jak to půjde, knížku si koupím. Stejně tak Cizince - věřím, že Harlan Coben ani tentokrát nezklame. Co se týče knihy Děti revoluce, je to druhý případ šéfinspektora Alana Bankse. První kniha, kterou jsem četla, ale v konečném závěru jsem z ní moc nadšená nebyla, se jmenuje Pohled do tmy. Nad další knihou tedy váhám.
Zločin u kostela se mi dle anotace líbí, avšek k Neklidným kostem jsem se ještě nedostala. Možná si tedy do knihovničky koupím rovnou obě.
Zeď vzpomínek - i tuto knihu bych si ráda koupila.
A závěrem - na knihu Odpusť mi. Megan, jsem četla skvělou recenzi i komentáře. Myslím, že to bude krásný a citlivý příběh.

Brzy vyjde další kniha Roberta Galbraitha

25. dubna 2016 v 17:28 | Nikinka
Četli jste knihy Volání Kukačky a Hedvábník? Líbily se vám? Pokud ano, pak jistě stejně jako já, netrpělivě čekáte na knihu Ve službách zla, která by měla vyjít už 27.4.2016.Třetí případ Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin přináší nejen ďábelsky rafinovanou zápletku s neočekávanými zvraty, ale také poutavý příběh o vztahu oblíbené dvojice vyšetřovatelů na křižovatce osobních i profesních životů.

Představte si, že jednoho dne obdržíte balíček s useknutou ženskou nohou… I neohroženou Robin Ellacottovou, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika, tento záhadný balík vyděsí k smrti. Jejího šéfa hned tak nic nerozhodí, ale ani on tuhle výstrahu nebere na lehkou váhu. V minulosti narazil na čtyři osoby, které přichází v úvahu jako viníci - a Strike moc dobře ví, že žádná z nich se neštítí ani nejhoršího násilí.
Policie se zaměří na jednoho z podezřelých, jenže Strikovi je čím dál jasnější, že právě ten pachatelem není. Spolu s Robin se pustí do pátrání na vlastní pěst a ponoří se do temných a zvrácených světů zbylých tří podezřelých. Záhy však dojde k dalším hrůzným činům a Strikovi s Robin začne rychle docházet čas...


Nestíhám

19. dubna 2016 v 11:48 | Nikinka |  Novinky
Moji milí čtenáři,

v poslední době nemám na blog čas - moc mě to mrzí a omlouvám se - nestíhám.
Upřímně doufám, že v tomto měsíci ještě něco napíšu, ale spíš s tím sama nepočítám. Máme to teď docela náročné. Jak jistě víte, doma máme dva Agapornisy, ke kterým jsme koupili další dva - mají se dobře a dokonce čakáme, až si budeme moci koupit ještě dva. Avšak před měsícem, jsme si zvlášť do další klece - papoušíci se s jinými ptáčky nesnesou - koupili zebřičky - samečka a samičku.
Do osmi dnů samička umřela - netušíme proč. Koupili jsme další dva ptáčky - ptáček by prý neměl být dlouho sám, když nemá kamaráda. Prodali nám samečka a samičku. Co se nestalo do osmi dnů? Samička umřela. A asi za hodinu a půl i sameček! Obrečely jsme to - já i sestra, ale nic se nedalo dělat. Navštívily jsme prodejnu, ve které byly všechny zebřičky koupeny. Myslely jsme, že když už tam jdeme podruhé se stejným problémem, bude se to nějak řešit - vrácení peněz, popřípadě nový ptáček zadarmo - no dobře, s tím jsme nepočítaly. Mluvily jsme přímo s vedoucí. Ptáček se mohl při odchytu nějak poranit, nebo tam mohou mít něco oni - odmítáme si připustit, že by mohl být problém u nás, jelikož papoušíci jsou v pořádku - máme je od konce léta a září. Denně čistá voda, čerstvé zrní, totéž platí i pro klece - stejné podmínky... Dozvěděly jsme se, že papoušíci mohou něco přenášet vzduchem. Nevěříme tomu. Jsou v pořádku - nic zvláštního na nich nepozorujeme. Také nám řekla, že peníze vrátit nemůže - snad jen v případě provedení pitvy, která by prokázala, že je problém u nich, nikoli u nás. Příznám se, že o tom uvažujeme, na druhou stranu - co to vyřeší?
Rozhodly jsme se, že samečkovi koupíme kamarádky - ale už v jiné prodejně! Mamka zavola, zebřičky objednala a vedoucí dokonce řekla, že není jedno, jak se tento ptáček chová - vždy je prý lepší, mít více samiček, než samečků. Což nám v předchozí prodejně neřekli - prý je jedno, co máme, hlavně ať není ptáček sám.
Když jsem v neděli měnila vodu, všimla jsem si, že jedna z těch zebřiček, které máme od pátku spinká. Celá vystrašená jsem se na ni dívla a když se na mě podívala, ulevilo se mi, že žije. Uklidila jsem tedy všechno, co v kleci být nemá a šla se najíst a umýt nádobí... Mohlo mi to trvat tak půl hodiny. Vrátím se zpět - všimnu si, že ona spící zebřička, už nesedí vedle samečka. "Kde je?!" S hrůzou jdu ke kleci, kde najdu zebřičku ležet na dně! Tentokrát jsem po tom, co jsme čekaly před čtrnáci dny, až zemře chudáček sameček, myslela, že to se mnou už vážně sekne. Brečela jsem - netušila, co mám dělat - byla jsem doma sama, kdybych se rozhodla, že zebřičku vytáhnu, mohlo by se stát, že mi ty dvě vyletí ven. Čekla jsem celá ubrečená na mamku a sestře jsem raději ani nevolala. Klepu na dřevo - ač mě ty čtyři zebřičky moc mrzí, jsem ráda, že máme ještě dvě.
Aby toho nebylo málo - vážně mám za poslední dny pocit, že jsem jeden veliký chodící stres - onemocněla nám Betynka - naše fenka. Má zánět, který už jednou měla, avšak tentokrát se to rozjelo strašně rychle - užívá léky a je vidět, že se jí strašně ulevilo, ale bylo to za pět dvanáct. Zítra musíme na kontrolu a příští týden v pondělí taky.
Někdo si možná řekne, že jsou to úplné hlouposti, ale věřte, že když se tohle všechno stane během jediného týdne, je to hrůza. Když vidíte, jak se váše milová fenka trápí - a víte, že jí nemůžete pomoct, protože jste doma sami, je to ještě horší. Doufám, že teď bude klidnější období, ač vím, že pro mě se nic nezmění. Sestra si totiž našla brigádu - pracuje zase s mamkou, takže já mám na starosi pejsky a vše, co zvládnu. K počítači se nedostanu, snažím se číst, ale ani na tohle jsem neměla čas.
Prosím, počítejte s tím, že blog bude aktivní méně. Budu se snažit, abych sem nahlédla a něco napsala jak jen to bude možné, ale nemůžu to slíbit určitě a abych pravdu řekla, po nepříjemnostech s ptáčky a pejskem, jsem na to neměla ani náladu.

Jessica Treadwayová - Smrt má oči mojí dcery

10. dubna 2016 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
"Proč si myslíte, že bych jako svědek k něčemu byla?
Dobře víte, že jeho právník si nechá odborníky
potvrdit, že na moji paměť se nedá spoléhat."
"No, ale my můžeme povolat experty, kteří budou
tvrdit opak." Řekla to s takovou mírou sebedůvěry,
že jsem byla v pokušení jí uvěřit.
Zeptala jsem se, kdy by se měl proces asi tak konat,
a ona mi řekla, že si není jistá. Na přípravu toho
případu potřebuje čas, ale Rudovi obhájci se budou
snažit, aby to začalo co nejdřív -
koncem zimy nebo začátkem jara.
"Ale vždyť je po všem," namítla jsem, bylo mi však
jasné, jak nepřesvědčivě to zní, že vlastně
přesvědčuju jen sama sebe.
"Ne," namítla, "niní."
Potom odešla.
Hanna se marně snaží zapomenout na brutální útok, při němž zemřel její muž, ona sama málem přišla o život a který na ní dodnes zanechal fyzické i psychické následky. Pachatelem nepochopitelného zločinu byl zřejmě tehdejší přítel její dcery Dawn, jež ho navíc hájila před soudem. Rud byl odsouzen a podezřelá byla rovněž Hannina dcera - té však vina nikdy prokázána nebyla.
Po třehch letech, kdy spolu matka a dcera nemluvily, Dawn chce Hannu navštívit. A to zrovna v době, kdy se případ znovu otevírá. Hanna je nucena připomenout si všechny rány a vzpomínky na onu hrůzostrašnou noc. A položit si otázku, kdo vlastně její dcera - odmalička matkou protěžovaná, ve škole však kvůli své oční vadě spolužáky vysmívaná, ve skutečnosti je a jakou roli v celém případu sehrála...
Kniha mě upoutala svou anotací. Při čtení už jsem však tak nadšená nebyla. Přečetla jsem spoustu takových románů, ale tento mě zklamal. Je to jedna z mála knih, kdy jsem si musela zvykat na to, jakým stylem je psaná. Ze začátku jsem si říkala, že to bude lepší, ale z mého pohledu nebylo. Je to neustálé střídání současnosti a minulosti - v jiných případech mi to nevadí, v tomto jsem díky tomu měla při čtení někdy potíže se v tom vůbec vyznat. Námět sice dobrý, ale nevím, co si myslet o celku - měla jsem v tom zmatek a kniha se mi četla hůř - vlastně jsem si myslela, že ji snad ani nedočtu - podle mého názoru knize něco chybí... Kniha nebyla špatná, ale ani nejlepší, proto jí dávám tři hvězdičky.
JESSICA TREADWAYOVÁ působí jako profesorka na katedře literatury na bostonské Emerson College, předtím pracovala jako reportérka agentury United Press International a v časopisech Boston Globe a Chicago Tribune psala literární recenze. Jako prozaička debutovala v roce 1992 povídkovou knihou Absent Without Leave and Other Stories, v roce 2001 vydala román And Give You Peace. Za sbírku povídek Please Come Back to Me získala v roce 2010 Flannery O´Connor Award.

Na jeké knihy se můžete těšit?

8. dubna 2016 v 8:30 | Nikinka
Milí čtenáři,
nějakou dobu jsem nepřidala žádnou knihu, teď jsem jich opět pár vybrala a doufám, že mě nezklamou.
Po knize Bludná sdělení, jsem si vybrala Smrt má oči mojí dcery - kniha se mi četla špatně - divím se, že jsem ji vůbec dočetla. Doufám tedy, že s ostatními knihami pro tento měsíc budu spokojená, ač tentokrát čtu nejdřív přednostně - mám tolik knih, že čtu raději postupně, ale ráda bych si přednostně přečetla Dánskou dívku - film vychází pravděpodobně 8.6.2016. Jelikož jsem jej nestihla v kině, chtěla bych si koupit DVD, ale knížku chceme přečíst společně se sestrou a mamkou. Doufám, že to stihneme. Poté bych se konečně ráda dostala k Deníku mého stínu a pokud to stihnu, pak také k další knize Harlana Cobena - v rubrice Z mé knihovny, od něj najdete skvělý thriller Šest let. Po přečtení této knihy, jsem se moc těšila na Chybíš mi, kterou bych to ráda zakončila.

Věřím, že teď už to bude lepší - že budu mít více času na blog a články přidám častěji. Mějte se krásně

Vaše Nika

Návštěvnost 245 - 248

6. dubna 2016 v 17:51 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštěvují tento blog.


Pondělí: 6
Úterý: 8
Středa: 6
Čtvrtek: 8
Pátek: 2
Sobota: 6
Neděle: 10
Celkem: 46


Pondělí: 6
Úterý: 7
Středa: 0
Čtvrtek: 5
Pátek: 4
Sobota: 7
Neděle: 6
Celkem: 35


Pondělí: 4
Úterý: 5
Středa: 6
Čtvrtek: 4
Pátek: 5
Sobota: 7
Neděle: 3
Celkem: 34


Pondělí: 0
Úterý: 3
Středa: 3
Čtvrtek: 5
Pátek: 4
Sobota: 7
Neděle: 5
Celkem: 27

Z naší knihovny

3. dubna 2016 v 8:30 | Nikinka
Od začátku roku se mi knihovna rozrostla o osm nových knih - nakupuji zatím pravidelně - z prvního katalogu, mám vše, co mě zaujalo. I v březnu jsem navštívila knihkupectví a z toho, co jsem vybrala, mám dobrý pocit - věřím, že to budou skvělé knihy.


Jojo Moyesová, píše tak skvěle - s takovým citem, že už po přečtení její prvotiny Než jsem tě poznala u nás, jsem věděla, že další knihy rozhodně chci. A mám. Chyběla mi jen ta zatím poslední - Dívka, jíž jsi tu zanechal, takže jsem moc ráda, že si brzy knihu přečtu. Očekávám krásnou a kvalitní četbu. Věřím, že se i tentokrát bude jednat o nádherný a citlivý příběh.


Vojenská felčarka - kniha mě sice zaujala, ale váhala jsem, zda si ji koupit - nechci číst příliš romantické knihy, ale byla mi doporučena, takže věřím, že jsem si nakonec vybrala dobře.


Autoři triologie Vraní dívka se vracejí. Tentokrát se jedná o triologii Černá melancholie - první kniha se jmenuje Skleněná těla. Knížku jsem stejně jako předchozí tři, koupila své sestře.