Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Březen 2016

Happy Birthday Angus Young

31. března 2016 v 8:30 | Nikinka |  ACϟDC

Veselé Velikonoce

27. března 2016 v 8:30 | Nikinka
Když jarní květy září
a slunce náhle plá,
tak příroda svou náruč
každému otvírá.
Krásné Velikonoce
a radost z každého
prožitého jarního dne
přeje...
Nikola


Novinka z Edice světový bestsller - Skleněná těla

24. března 2016 v 14:58 | Nikinka

ROMÁN, JEHOŽ ČTENÍ BOLÍ,

ALE NEJDE ZASTAVIT
DALŠÍ TEMNÝ SEVERSKÝ THRILLER
OD AUTORŮ BESTSELLERU VRANÍ DÍVKA, JENŽ OPĚT ZAMÍŘÍ
DO NEJHLUBŠÍCH KOUTŮ LIDSKÉ DUŠE A ODKRYJE JEJÍ
ODVRÁCENOU TVÁŘ.

Švédsko zaplavila vlná sebevražd. Umírají maldí lidé, ze světa scházejí
těmi nejděsivějšími způsoby. U všech se našly staré kazety s hudbou
z osmdesátých let. Stockholmský detektiv Jens Hurtig zjistí, že
všechny patřily jedné ženě. Nedlouho poté začně někdo brutálně
zabíjet vlivné osobnosti. Souvislost obou případů je hrozivější, než si
kdo vůbec dokáže představit...
Napínavý příběh o hudbě, touze a nenávisti - příběh o tom, čeho
všeho je člověk schopen kvůli umění a jak extrémní prostředky je
ochoten k tomu použít.

Novinka ze Edice světový bestseller - Spálená obloha

16. března 2016 v 8:30 | Nikinka

Stačí jen

OKAMŽIK

a život se změní

v PEKLO


Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu.
Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně
onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo?
Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost.
Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně.
Ubíhají minutý, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci,
že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět.
Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel?

STRHUJÍCÍ, ORIGINÁLNÍ PSYCHOTHRILLER,
KTERÝ OCENÍ MILOVNÍCÍ ROMÁNŮKnížka mě zaujala - mám ráda napínavou četbu, takže se po tomto titulu podívám.

Sophie Hannah - Bludná sdělení

13. března 2016 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny

A nyní se blíží ta otázka, tak dávejte

pozor, dámy!

(Vlastně je to víc otázek, tedy prulár.)

Zločin si vrah předem naplánoval. Byl tak promyšlený, jak jen vražda může být. Zahrnovalo to donesení nože, ostřiče nožů, lepicí pásky, červené barvy, štětce a biologického ochranného obleku na místo činu. Vrah zcela zjevně znal heslo pro počítač mrtvého. Jak k němu přišel? Nic nenasvědčovalo násilnému vniknutí. Pustila ji oběť dovnitř? (Říkám "ji", protože mám tušení, že to byla žena. Možná jsi to byla ty?) Řekl jí ten dobře známý muž: "Jen do toho, připoutej mě k židli, udeř mě a zabij"? To zní nepravděpodobně. Možná vrah předstíral jakousi erotickou hru, anebo tímto směrem pouze spekuluji, protože Intimní seznamka se k tomu výborně hodí - je to domácí on-line hřiště pro sexuální hrátky všeho druhu.

Největší záhadu představuje následující otázka:

Proč chodit do domu oběti s nožem

a ostřičem nožů, když nemáte v úmyslu

ji probodnout?

Nicki Clementsová uvízne v dopravní zácpě, když vtom spatří obličej policisty, o kterém doufala, že už ho nikdy neuvidí. Je to rozhodně on, stejný policista, a zastavuje všechny vozy na Elmhirst Road. Nicki v panice otočí auto do protisměru a ujede.
Následující den je předvedena k výslechu v souvislosti s vraždou kontroverzního novináře Damona Blundyho. Ten má díky svým článkům spoustu nepřátel. Nicki se s ním nikdy nesetkala. Nedokáže odpovědět na žádnou z otázek, které jí detektivové kladou. Netuší, proč vrah použil nůž tak neobvykvlým způsobem - způsobem, kterým není prolita ani kapka krve. Nicki neví, co znamená nápis "Není o nic míň mrtvý" v pracovně zavražděného. Proč byla Nicki tak blízko místa činu? Proč se snažila Elmhirst Road vyhnout?
Kdyby odhalila tajemství, které v sobě nosí, mohlo by jí to zničit život. Sice nikoho nezavražila, ale nevinná není ani zdaleka...
Bludná sdělení je má první kniha od Sophie Hannah - autorky nových příběhů Hercula Poirota. Byla jsem velmi zvědavá - nakoenec mě kniha překvapila. Příjemně překvapila. Je napínavá od začátku až do konce. O hodnocení jsem přemýšlela - ze začátku mě kniha moc neoslovila, avšak hned po pár stránkách jsem se do ní začetla... a pak už jsem se nemohla odtrhnout. Byla opravdu velmi napínavá - o pachateli můžete asi jen spekulovat - v mém případě to tak bylo. Kolikrát jsem si říkala, že už to vím, přičemž mě autorka neustále napínala - do konce jsem to netušila. Z mého pohledu je to skvělá kniha, proto jí dávám pět hvězdiček a vřele doporučuji.
SOPHIE HANNAH je úspěšná britská básnířka, nominovaná například na cenu T. S. Eliota, a především prozaička, jejíž romány jsou vydávány v 32 jazycích a 51 zemích. Je autorkou několika knih pro děti, mezinárodní renomé jí však vydobyly především psychothrillery.
V žánru debutovala roku 2006 románem Little Face, jehož se okamžitě prodalo více než 100 000 kusů a v níž se poprvé objevili detektivové Simon Waterhouse a Charlie Zailerová. Za román The Carrier, osmý titul z volné série s touto dvojicí, která vystupuje i v Bludných sděleních, získala autorka v roce 2013 britskou National Book Award za nejlepší thriller roku.
Doslova literární bombou a knižní událostí roku 2014 se však stalo uveřejnění románu Sophie Hannah Vraždy s monogramem, který vyšel současně v 28 jazycích v 50 zemích. V něm se poprvé (a podle všeho ne naposledy) se svolením dědiců v novém příběhu vrátila nejznámější postava "královny zločinu" Agathy Christie - legendární belgický puntičkář Hercule Poirot.


Martyn Waites - Žena v černém Anděl smrti

6. března 2016 v 8:30 | Nikinka |  Z mé knihovny

NA MOTIVY SLEVNÉHO ROMÁNU

SUSAN HILLOVÉ

1940: DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA


Skupina školních dětí se dvěma učitelkami prchá z válkou těžce zkoušeného Londýna, aby našly útočiště ve starém zpustlém domě uprostřed močálů.

Někdo tady však na ně čeká...

Někdo děsivý a nebezpečnější než bomby pršící z nebe...

Je to...

ŽENA V ČERNÉMNovinky v mé knihovně

4. března 2016 v 11:35 | Nikinka
Opět jsem navštívila knihkupectví - po dlouhé době, mám hned čtyři knížky - dvě jsem si koupila sama, další mi koupily mamka se sestrou - děkuji, udělaly jste mi radost!
Nemůžu se dočkat, až si tyto knížky přečtu, protože podle anotace je jedna lepší než druhá.


Pusinku vybírala mamka myslím, že to bude napínavá a zajímavá kniha. Jsem přesvědčená, že Pusinka bude stejně dobrá, jako kniha Bludná sdělení, kterou jsem nedávno četla.


Na Pravdu a jiné lži jsem zvědavá. Tato kniha by měla mít také pokračování.


Bohužel jsem nestihla Dánskou dívku v kinech, ale velmi mě zaujala knižní recenze, kterou jseme si se sestrou četly. Děkuji tedy, že mi knížku koupila. Na Dánskou dívku jsem zvědavá a moc se těším.


Všechny málé zázraky - knížku jsem strašně dlouho chtěla, jenže ji nikde neměli. Jsem si jistá, že tahle kniha bude pěkná.


Na jaké knihy se můžete těšit?

4. března 2016 v 11:08 | Nikinka
Poslední dvě knihy, které se tu objevily, byly napéínavé - Dítě číslo 44 super, s Pohledem do tmy to už bylo horší - kniha mě až tak nepotěšila - čekala jsem mnohem víc, když to porovnám s tím, co už jsem od Petera Robinsona četla.
V březnu - měsíci knih, bych u napínavé literatury chtěla ještě chvilku zůstat. Proto jsem se podívala do své knihovny, abych zjistila, zda tam mám něco, co jsem ještě nečetla - co se zde ještě neobjevilo. V poslední době totiž nestíhám číst a nakupovat. Jsem čelenem Knižního klubu, kde nakupuji skoro každý měsíc - chodí mi katalogy, ze kterých si pečlivě vybírám, ale v poslední době je toho tolik, že než stihnu dočíst, co jsem koupila posledně, přijde mi další katalog... Takže čtu postupně. A nakupuji - pak nevím, kterou číst dřív.
Pro tento měsíc jsem si vybrala Ženu v černém Anděla smrti - kniha už je dočtená a připravená. Zrovna čtu Bludná sdělení - moje první kniha od Sophie Hannah, takže jsem zvědavá. Pak bych se ráda dostala ke knize Smrt má oči mojí dcery - docela by mě zajímalo, o čem kniha bude, dle anotace to vypadá, že bude mít napínavou zápletku - uvidíme! A nakonec Deník mého stínu - knížka mě svou anotací zaujala, nesměla mi tedy chybět v knihovně.

Návštěvnost 241 - 244

2. března 2016 v 14:16 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštívili tento blog.


Pondělí: 6
Úterý: 5
Středa: 9
Čtvrtek: 4
Pátek: 6
Sobota: 10
Neděle: 7
Celkem: 47


Pondělí: 8
Úterý: 5
Středa: 2
Čtvrtek: 3
Pátek: 4
Sobota: 5
Neděle: 11
Celkem: 38


Pondělí: 7
Úterý: 6
Středa: 4
Čtvrtek: 5
Pátek: 3
Sobota: 7
Neděle: 6
Celkem: 38


Pondělí: 7
Úterý: 4
Středa: 0
Čtvrtek: 42
Pátek: 14
Sobota: 8
Neděle: 3
Celkem: 78