Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Listopad 2015

Zdravím

28. listopadu 2015 v 15:43 | Nikinka
Moji milí čtenáři,

nějakou dobu jsem nepřispívala do rubriky Z mé knihovny. Po pauze, která byla delší než jsem čekala, budu postupně vkládat další knihy - v tomto roce nejspíš poslední, a to Pohodlné lži - vynikající psychlogický román, Mysterium tremendum - český thriller světové třídy, a světovou literaturu - Amerika - jsem moc ráda, že mohu opět přidat něco od Franze Kafky a Tajemný cizinec - jedna z nejlepších knih, jakou jsem četla!
Omlouvám se, že to trvalo - Tajemného cizince jsem četla přednostně, protože jej budu půjčovat. Mně byla půjčená kniha Tulák po hvězdách - skvělé čtení!
Pokud to stihnu, objeví se tu ještě jedna kniha. Další na vás čekají příští rok.

Knižní inspirace

24. listopadu 2015 v 16:18 | Nikinka
V tomto roce naposled - tentokrát jen pár knížek z Vánočního speciálu.


Z nabídky napínavých knih, vás možná zaujme Mysterium tremendum.


Sebastian Rainer
MYSTERIUM TREMENDUM

Příběh se odehrává v 70. letech v Beskydech. Mladý výtvarník způsobí autonehodu, která ničivě dopadá na obyvatele vesnice i umělcovu psychiku. Román zaujme fanoušky filmů Davida Lynche a románů Stephena Kinga. Z české tradice navazuje na Ladislava Klímu či Gustava Meyrinka. Zjevná inspirace vychází i z textů kapely The Plastic People of the Universe.


Pro volné večery - Nezapomenutelná cesta - novinka Nicholase Sparkse, Důvod dýchat, My nejsme my a Neklidné kosti.


Nicholas Sparks
NEZAPOMENUTELNÁ CESTA

Když Landon, syn kongresmana, potká Jamie, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A Landon zjistí, že se do ní hluboce zamiloval. Jamie je i přes svou nemoc plná optimismu a naučí ho, jak důležité je přátelství a pomoc druhým, díky ní pozná jakou hodnotu má odpuštění. Ví, že žádný lék nemůže Jamie vyléčit, on jí však může dát něco, co si vždycky přála - lásku a manželství, které potrvá, dokud je smrt nerozdělí.


Rebecca Donovanová
DŮVOD DÝCHAT

Emma Thomasová patří k nejlepším studentům, ale snaží se jen být nenápadná. Dlouhými rukávy zakrvývá modřiny, nikdo nesmí vědět, jak daleko má její domov k dokonalosti. Až láska ji přiměje uvědomit si, že má právo na lepší život. Příběh o lásce, která mění životy, o nevýslovné krutosti a nečekané šanci.


Matthew Thomas
MY NEJSME MY

Eileen, dcera irských imigrantů se v New Yorku 50. let snaží za každou cenu vymanit z prostředí poznamenaného chudobou a alkoholem. Šanci na splnění svého ambiciózního snu o bohatství a velkém domě na předměstí spatřuje ve slibném mladém vědci, za nějž se provdá. Edovy představy o úspěchu se však od Eileeniných liší - a jak léta plynou, jeho přemrštěná zásadovost a puntičkářství se postupně ukazují jako příznaky nevratné mentální změny. Střet s vážnou chorobou znamená pro Eileen novou výzvu: nepřijít o někdejší ideály a zachovat si důstojnost až do samého konce.


Mladý lekař řeší

záhadu zmizelé

dívky...


Mel Starr
NEKLIDNÉ KOSTI

Série příběhů ze středověké Anglie začíná barvitým románem, kde vypravěč Hugh de Singleton jako mladý lékař hledá obživu v Oxfordu. Příležitost se mu naskytne, když ošetří zraněného lorda Talbota a ten mu nabídne práci na svém panství. Dlouho netrvá a Hugh řeší záhadu kostí nalezených na hradě Bampton. Začíná pátrat po místní dívce, která před několika měsíci zmizela, a rozplétá předivo dramatických vztahů.


Co doporučit?
Mysterium tremendum jsem už četla - kniha také se objeví v rubrice Z mé knihovny.
Líbí se mi Nezapomenutelná cesta, ač to nejspíš bude smutné čtení. Zaujaly mě také Neklidné kosti.

Na další knihy se můžete těšit příští rok - pokud bude tento blog, budou i knihy.

Adele - Hello

20. listopadu 2015 v 8:30 | Nikinka

Kniha pod stromeček

16. listopadu 2015 v 8:30 | Nikinka
Ti, kteří rádi čtou, chtějí najít knižky jistě i pod stromečkem. Snad si z toho, co jsem vybrala také vyberete.
Nebylo to jednoduché - letos mi připadá víc než dřív, že je výběr Knižního klubu omezený. Letos jsem tam za celých šest let členství koupila nejméně knih - nakupovala jsem spíše jinde...


Pro ty, kteří rádi čtou společenské romány, tady mám knihy Dívka ve vlaku - tuto knihu bycvh řadila spíše mezi thrillery, Kabinet milostných dopisů, Dívka, již jsi tu zanechal a Sedmilhářky - nejsem sice vášnivou čtenářkou Liane Moriarty, ale možná se někomu její předchozí knihy líbily.


NEZNÁTE JI

ONA ZNÁ VÁS

KNIHA ROKU 2015
ROMÁN OZNAČOVANÝ
ZA LETOŠNÍ ZMIZELOU


Paula Hawkins
DÍVKA VE VLAKU

Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskytá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak... Krátce nato se Rachel dozví, že se "její" Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem...


Alyson Richmanová
KABINET MILOSTNÝCH DOPISŮ

Píše se rok 1943 a v Itálii jsou u moci fašisté. Elodie, která se dosud věnovala pouze milované hudbě a své mimořádné nadání uplatnila jako nadějná violoncellistka, se po otcově smrti zapojí do italského hnutí odporu. Poznává zde svou první velkou lásku, ale když Němci obsadí severní Itálii, musí z rodné Verony uprchnout. Vydá se na pouť, která jí pomůže nalézt nejen bezpečí, ale i nový smysl života.


Dvě ženy,

dva osudy,

jeden poltrét...


Jojo Moyesová
DÍVKA, JIŽ JSI TU ZANECHAL

Píše se rok 1916, když malíř Édouard Lefevre odchází do vláky, manželce Sophii po něm zůstává na památku její poltrét. Po obsazení městečka Němci se obyvatelé ocitají na hranici bídy. Sophiin poltrét zaujme nového Kommandanta. Je jím jako posedlý a Sophie je odhodlaná dát cokoliv, jen aby znovu spatřila svého muže... O téměř sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem poltrét mladé ženy. Když se ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, rozhoří se boj o vlastnictví. A livino přesvědčení o správnosti věci podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však odhodlaná bojovat za to, co miluje...


Tři matky, jimž se jejich

životy nebezpečně vymykají


Liane Moriarty
SEDMILHÁŘKY

Jane, hloubavá a uzavřená, je sama s pětiletým synem, který se začíná ptát po tátovi. Exmanžel trochu neřízené střely Madeline se najednou chce podílet na výchově dcery. Celeste má hodného a bohatého manžela a krásný dům, jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Co by ji mohlo trápit? Jsou však k sobě kamarádky opravdu upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou vyústit v tragédii. HBO natáčí podle knihy sérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou.


Z nabídky thrillerů a detektivek, bohužel jen jeden thriller, a to Nehoda.


THRILLER,

PŘED NÍMŽ NEUTEČETE

Chris Pavone
NEHODA

Na začátku byl rukopis. Anonymní příběh nazvaný Nehoda. Kdokoli si ho přečetl, okamžitě věděl, že tenhle text změní svět. Že tomu, kdo ho vydá, přinese obrovský zisk. Ale kdokoli zná jeho obsah, ten se rázem dostává do smrtelného nebezpečí - a moralního konfliktu. Newyorská literární agentka Isabel Reedová či Hayden Gray, zástupce CIA v Kodani, o tom vědí své. A pak je tu pochopitelně autor, ukrytý v Curychu a čekající, až jeho kniha vyjde...
Nehoda odkrývá ledacos ze života mocných a vlivných lidí. Putuje napříč vydavatelstvími a zachraňuje či ničí kariéry a společnosti. A donutí každého konfrontovat své představy o sobě se svým skutečným já.
Nehoda je nový, působivý, důmyslný a mnohovrstevný thriller Chrise Povoneho (držitele prestižních cen Edward Award a Anthony Award za debut Bez domova).


Pokud máte rádi historické romány, možná se vám bude líbit Chlapec, který rozdával sny nebo Zlatý břeh.


Když láska a sen

zvítězí nad realitou


Luca Di Fulvio
CHLAPEC, KTERÝ ROZDÁVAL SNY

New York, 1909. Z Itálie přijíždí mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie. Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězil nad tvrdou realitou.


Před nenávistí

prchají

do Nového světa


Iny Lorentzová
ZLATÝ BŘEH

Zubožená Evropa se vzpamatovává po napoleonských válkách. Zbytky armády se postupně vracejí domů. Přijíždí také hrabě von Renitz a s ním dvě osiřelé děti jeho vojáků, Walter a Gisela. Hrabě děti vychovává společně se svým synem Dieboldem. Walter a Gisela se mají rádi od dětství. Když mladý pán Diebold projeví o Giselu zájem, nezbývá jim než hrabství tajně opustit. Po strastiplném putování Německem se rozhodnou, že, začnou nový život v Americe...


A nakonec něco pro mladé čtenáře - Sněží, sněží... - sváteční romance Johna Greena a jeho přátel a Pekelné stroje 1: Mechanický anděl - nová triologie autorky Nástrojí smrti.

Tři sváteční romance


John Green, Maureen Johnsonová, Lauren Myracleová
SNĚŽÍ, SNĚŽÍ...

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři sváteční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...


Cassandra Clareová
Pekelné stroje 1:
MECHANICKÝ ANDĚL

První díl nové triologie autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravuji ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařilém útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany - v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů...


Co doporučit? Velmi mě zaujala kniha Dívka ve vlaku. A po přečtení dobře hodnocené recenze, věřím, že je ta kniha opravdu dobrá. Zajímavě vypadá i Kabinet milostných dopisů. Od Jojo Moyesové, jsem přečetla vše, co dosud vyšlo. Dívka, již jsi tu zanechal bude jistě krásný a dojemný příběh.
Jsem milovníkem thrillerů a detektivek, proto jsem zklamaná, že mě tentokrát nic neoslovilo. Netuším, zda si Nehodu koupím - spíš se ještě podívám v knihkupectví.
Zaujaly mě oba historické romány. Jak Chlapec, který rozdával sny (o knize jsem už psala), tak Zlatý břeh, ač takové knihy běžně nečtu.
Jon Green, umí psát neuvěřitelně citlivě a vtipně - Hvězdy nám nepřály, je kniha, která mě absolutně dostala, proto mi ani od něj žádná kniha nechybí. Sněží, sněží... už jsem si koupila. Mechanického anděla, si jistě kupte, pokud jste četli Nástroje smrti.

Užijte si dlouhé podzimní i zimní večery a sváteční čas s krásnými knihami.

Návštěvnost 225 - 228

12. listopadu 2015 v 13:38 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštívili tento blog.


Pondělí: 4
Úterý: 13
Středa: 8
Čtvrtek: 0
Pátek: 5
Sobota: 7
Neděle: 8
Celkem: 45


Pondělí: 4
Úterý: 3
Středa: 4
Čtvrtek: 2
Pátek: 7
Sobota: 7
Neděle: 9
Celkem: 36


Pondělí: 6
Úterý: 9
Středa: 4
Čtvrtek: 6
Pátek: 7
Sobota: 7
Neděle: 8
Celkem: 47


Pondělí: 7
Úterý: 5
Středa: 11
Čtvrtek: 10
Pátek: 6
Sobota: 5
Neděle: 3
Celkem: 47

Novinka z Edice světový bestseller - Chlapec, který rozdával sny

7. listopadu 2015 v 17:04 | Nikinka

Když Láska a Sen

VÍTĚZÍ NAD REALITOU


OD AUTORA BESTSELLERU DÍVKA, KTERÁ SE DOTKLA NEBE


New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitlný dar fantazie.
Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou.

Žádejte ve svěm knihkupectví, v Knižním klubu a na www.bux.cz


Dívku, která se dotkla nebe, jsem bohužel nečetla - mám tak dlouhý seznam knih, které bych si ráda přečetla, že ani nestačím nakupovat! Ráda bych si koupila i tuto - se sestrou, bychom si ji rády přečetly.

Papoušík škraboškový

4. listopadu 2015 v 14:43 | Nikinka
Naši miláčkové mají nové kamarády - opět papoušíky škraboškové, ale modré - namísto černých hlaviček, mají hlavičky šedé.
Naše papoušky milujeme - už si zvykáme lépe než na začátku, ač na ně musíme pomaleji - na ruku nám ještě nesedají. Ale jsou to skvělí, ač trošku hluční tvorečkové, se kterými je tu veselo. Už jsem se naučila správně dodržovat vše, co se kolem péče o ptáčky dodrožat musí - je fajn, když se můžu o někoho starat - jsou to roztomilí bobečkové malí, které jsem si zamilovala. Co na tom, že jsou hned ráno čilí a dávají o sobě hlučně vědět? Na to jsem si zvykla. Jsou roztomilí a zároveň vtipní - pozorovat je, jak tráví den, je krásné a zároveň veselé.

Obrázek opět není můj, ale už se nám podařilo něco nafotit - dokonce společná fota - všechny čtyři. Dva dny to bylo trošku náročné - papoušci si mezi sebou zvykali, ale teď jsou všichni kamarádi.FOALS - Give It All [Official Music Video]

1. listopadu 2015 v 8:30 | Nikinka
Foals jsem si zamilovala s prvním poslechem. Je to jedna z nejlepších kapel, jaké znám.