Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Říjen 2015

Čtení do deště

26. října 2015 v 14:26
Podzim, zima - ideální čas na čtení knih! Bez nich si to teď ani neumím představit.
Mám tu pro vás pár zajímavých knížek, které tentokrát nejsou z Knižního klubu, ale z podzimního speciálu Blesku pro ženy. Snad vás nějaká zaujme.


Thomas Hardy
DALEKO OD HLUČÍCÍHO DAVU

Hlavní hrdinkou jednoho z nejslavnějších viktoriánských románů je krásná, nezávislá a tvrdohlavá Batsheba Everdenová, o kterouse ucházejí hned tři nápadníci: umpřímný ovčák Gabriel Oak, světácký seržant Frank Troy a zámožná statkář William Boldwood. Nadčasový příběh Thomase Hardyho vypráví o lásce, vášni a hledání sebe sama - i o lidské vytrvalosti a schopnosti překonat protivenství. ARGO, 298 KČ


Tana Frenchová
MÍSTO PRO TAJNOSTI

I když Tana Franchová pochází z Irska, nezadá si s autory severské krimi. Její příběhy jsou napínavé, temné a tísnivé. Tahle novinka se odehrává v areálu soukromé dívčí střední školy v Dublinu, kde bylo nalezeno tělo mrtvého chlapce. O rok později se na nástěnce ve škole objevuje fotka oběti s anonymním vzkazem: Vím, kdo ho zabil. Dostává se do rukou mladého detektiva Stephena Morana, který ji chápe jako příležitost vydobýt si místo na vysněném oddělení vražd. Spolu s kontroverzní policistkou Conwayvovou znovu otevírají případ a při vyšetřování odkrývají nitky příběhu, který před rokem zůstal utajený. Svět dospívajících dívek se ukazuje být tajemnější a nebezpečnější, než si oba detektivové uměli představit... ARGO, 398 KČ


Patrik Hartl
PROROK, ŠAMPÓN, TEČKA A KAREL

Máte ráda lehčí žánr? Pak zkuste osvědčený román oblíbeného autora. S vtipným nadhledem líčí příběh čtyř kamarádů, kteří si dvacet let po maturitě pokládají otázku, jestli žijí skutečně tak, jak chtěli v osmnácti. A jelikož to není to pravé ořechové, rozhodnou se něco udělat... BOURDON, 229 KČ


Katja Kettu
PORODNÍ BÁBA

Příběh začíná v létě roku 1944 na severu Finska. Probíhá tu právě laponská válka. Nemanželská dcera ze šamanské rodiny, odmalička odsunutá na okraj společnosti, vykonává důležité povolání porodní báby. Její život, to jsou cesty v nočním mrazu, pach dezinfekce a krev. Všechno se ale změní, když potká nacistického důstojníka Johannese, který se na ni "podívá, jak se ještě nikdy nikdo nedíval", a bezhlavě se do sebe zamilují. Hrdinka pak z vlastní vůle následuje německé šiky do vojenských a vězeňských táborů, kde pomáhá jako zdravotní sestra. Ale zatímco dříve děti vítala do světa, teď se z ní stává anděl smrti. A nakonec i ji semelou nemilosrdná kola dějin. ARGO, 298 KČ


Lars Kepler
STALKER

Jednoho dne policie obdrží video. Je na něm žena, která si natahuje punčochy. A krátce nato ji objeví zavražděnou. Stejný scénář se začne opakovat - policie obdrží video ženy, ta je bezprostředně poté ubodaná. Kdo za vraždami mladých žen, které zdánlivě nemají nic společného, stojí? Čtěte... Upozornění: jelikož se od knížky nebudete moct odtrhnout, vyhraďte si na ni ideálně víkend. NAKLADATELSTVÍ HOST, 349 KČ


Eva Urbaníková
ZTRACENÉ

Jaké je to žít s muslimem? My neznalé můžeme jen hádat. Seznamte se s osudy těch, které soužití okusily na vlastní kůži. Šest dramatických a pohnutých příběhů o lásce, ale i hořkosti, vás nenechá chladnou. ALBATROS, 199 KČ


Žádnáho favorita tady nemám, protože všechny vypadají zajímavě. Určitě si nějakou z těchto knih sama koupím. Přečetla jsem pár knížek Evy Urbaníkové, které se mi líbily. Píše romány o životě takovém, jaký skutečně je, což oceňuji, protože nemám ráda knihy typu Jak slepá k houslím přišla - takové mě totiž mnohdy až nudí.

Mumford And Sons @ Reading Festival 2015 OFFICAL

23. října 2015 v 8:30
Nemám slov - prostě ÚŽASNÉ!Návštěvnost 221 - 224

20. října 2015 v 16:30 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
První týden v měsíci, se velmi blíží úplně první návštěvnosti tohoto blogu. Jelikož se toto číslo v posledních letech neopakovalo a ani mnohem větší čísla v po tom úplně prvním, moc všem děkuji. Vážím si toho!


Pondělí: 33
Úterý: 9
Středa: 5
Čtvrtek: 9
Pátek: 6
Sobota: 4
Neděle: 28
Celkem: 94


Pondělí: 8
Úterý: 7
Středa: 11
Čtvrtek: 6
Pátek: 3
Sobota: 4
Neděle: 4
Celkem: 43


Pondělí: 13
Úterý: 6
Středa: 3
Čtvrtek: 3
Pátek: 6
Sobota: 10
Neděle: 3
Celkem: 44


Pondělí: 9
Úterý: 6
Středa: 9
Čtvrtek: 6
Pátek: 5
Sobota: 7
Neděle: 7
Celkem: 49

Novinka z Edice světový bestseller - Sedmilhářky

16. října 2015 v 17:14 | Nikinka

I MALÁ LEŽ MŮŽE MÍT

VELKÉ NÁSLEDKY...


NOVÝ ROMÁN AUTORKY BESTSELLERU
MANŽELOVO TAJEMSTVÍ


SEDMILHÁŘKY
Jane je hloubavá do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá
jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát
po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně
jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky
podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud
vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně
bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas
na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však
k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit
v obrovskou tragédii. Román světové úspěšné autorky bestselleru Manželovo
tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za
krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlovy
minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.


Žádejte ve svém knihkupectví, v knižním klubu a na www.bux.cz


Vážně nevím, zda tuto knihu doporučit, neboť jsem ji ještě nečetla a pravděpodobně číst nebudu. Manželovo tajemství - autorčina prvotina u nás, se mi nelíbila. Nekoupila jsem si tedy ani Na co Alice zapomněla. Tím vás však nechci odrazovat. Jestli vás kniha zaujala, pak si Sedmilhářky přečtěte.

Anketa

12. října 2015 v 16:27 | Nikinka |  Novinky
Stále sleduji aktuální stav hlasování v anketě Čeho by mělo být na mém blogu více? Aktuálně to vypadá takto:


Více článků o Michaelovi - vážně netuším, co jsem čekala. 94.8% a hlasovalo 92 lidí.
Více článků v rubrice Z mé knihovny - 1%, jeden hlas. I když jsem vám dala od těchto článků na chvíli pokoj, čtu dál. Každou neděli, až jich budu mít přečteno více, se každá kniha postupně objeví zde. Souhlasíte?
Vyhovuje mi to tak, jak to je - tato možnost získla tři hlasy - 3.1%. Děkuji - i mně to takto vyhovuje.
Jiných - 1%, jeden hlas. Tady můžete navrhnout, co zde vůbec není, ale mohlo by být.


Přiznávám, že mě to nepřekvapuje. Překvapilo by mě, kdyby bylo více hlasů jinde. Vím, jak moc by někteří chtěli - nebo spíše některé chtěly, aby se tady objevovaly články s Michaelem častěji. Ale v jaké formě? To jsem se nedozvěděla. Takže jsem se musela rozhodnout sama. A upřímně - neberte si to osobně. Nemyslím tím žádný z vašich blogů. Týká se to pouze toho mého.
Já nebudu věnovat skoro 95% svého blogu tématu Michael. Nechci. Samozřejmě že tady může být a bude, ale už nikdy ne úplně. Chci dát prostor také jiným tématům. Chci, aby můj blog byl o všem, co mám ráda. To, že tady Michael není tolik jako dřív - pro to mám své důvody, ale neznamená to, že mě nezajímá, nebo že tedy nebude vůbec. Ráda přidám cokoli (cokoli, kromě povídek na tohle téma), ale mám pocit, že po tolika letech od jeho smrti, už není o čem psát - všechno se řeší pořád dokola. Byla bych pro to, aby se toho už nechalo a na Michaela se každý rok jen hezky vzpomínalo.
Můžu slíbit nějaká videa, ale to je asi vše, co mě napadá. Avšak nehodlám to tady videoklipy zahltit! Budou i další slíbené knihy - jsem moc ráda, že tady někdo rád čte.
Za sebe bych se přiklánměla k tomu, aby blog zůstal tak, jak je. Pokud to většina nerespektuje, pak vás možná blog zajímá více k tématu Michael, což mě mrzí - možná ti, kteří četli tento blog dřív, jej četli pro jeho název, nikoli pro jeho obsah. Pokud to tak skutečně je, pak je mi to líto ještě víc. Veškerá moje snaha o další a další články, je tak možná zcela zbytečná...
Pro to, jak blog vedu teď, mám skutečně své důvody. Dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomila jednu věc - dovedly mě k tomu jisté nepříjemnosti, které jsem zažila - že co se Michaela týká, nejsem jako ostatní. Nejsem a nebudu.
Budu sem tedy psát jako doposud, budu ráda, když se čtenáři ozvou kdykoli budou mít něco na srdci, ale já obsah blogu nezměním. Prosím, respektujte to. Děkuji.

To, že jsem skoro úplně vynechala Michaela, mi hodně pomohlo přenést se přes ty špatné zkušenosti, které tady za celou dobu existence svého blogu bohužel mám. Ale už to vážně nemám chuť obnovovat, není proč. Není pro koho. To, co se stalo, mě bolelo, ale zároveň jsem otevřela oči. Začala jsem vážně uvažovat o změně. Stále uvažuji - o novém blogu, na nové adrese, na nové téma - takové všeobecné, nekonkrétní... A když už, tak literatura - typy na knihy, recenze, snad bych mohla obnovit psaní (což se s největší pravděpodobností už nikdy nestane), hudba by mohla být taky, ale pouze jako kulisa ke čtení blogu jako celku... Uvažuji o tom, ale zatím jen to. Zajímal by mě totiž i váš názor. A hlavně je mi líto to tady všechno smazat - snažím se dál psát pro ty, kteří mají tento blog rádi, pro ty, kteří se sem vracejí - snad ještě rádi, pro ty, kteří o to ještě stojí, pro ty, kteří zůstali, i pro nové čtenáře.

Zdravím

8. října 2015 v 16:26 | Nikinka
Moji milí čtenáři,

ani během tohoto měsíce, zatím neplánuji přidat další přečtenou knihu do rubriky Z mé knihovny, ale čtu dál - čtu, i nakupuji.
Nedávno jsem byla po dlouhé době v knihkupectví - všichni tady o mně už asi vědí, že mám knihy ráda, ale musím říct, že jsem v poslední době dost zklamaná z toho, co nabízí knihkupectví, kam chodím - jsem členem Knižního klubu od února 2009 - ten mizerný, pomalu nulový výběr v posledních letech dřív nepamatuji!
Jsem povinna každé tři měsíce koupit alespoň jednu knihu, jinak mi posílají upomínky, že jsem nic nekoupila. Jak si jistě pamatujete, v únoru jsem mamču vyslala do Ostravy - v Lasu si také mohu koupit knihy za klubové ceny - byla jsem tenkrát nemocná, takže jsem nejela do Opavy a mamka nakoupila v Ostravě. Krátce nato, jsem obdržela dopis, že se mám dostavit do kterékoliv z prodejen a koupit si knihu - čímž jsem usoudila, že snad vůbec neregistrují, že jsem nakoupila jinde!
Od té doby, jezdím do Ostravy. Nejde o to, že se mi nechce do Opavy - tam bych mnohem radši, ale v poslední době máme častěji cestu do Ostravy, takže když je to nutné, bereme to při cestě.
Posledně jsem si koupila spíše napínavější knížky - thrillery - Bludná sdělení - vypadá velmi dobře, Deník mého stínu - napínavě, ale Smrt má oči mojí dcery - ta zase jednoduše, tak uvidíme. Každopádně jsem byla zklamaná z nabídky v katalogu, tak snad jsem si vybrala dobře. Navštívila jsem Kosmas - nejlepší konkurence - chtěla jsem se podívat, zda tam nenajdu knihu, kterou bych si ráda přečetla dřív, než uvidím fil - Žena v černém: Anděl smrti. Mám ji. Jsem zvědavá, protože první knihu jsem četla jedním dechem.
Stalo se vám někdy, že se vám změnil literární vkus? Že s věkem, začínáte mít zájem o jinou literaturu? Určitě ano. A to je přesně můj případ. Vždycky jsem měla ráda klasiku, ale teď takové knihy kupuji nejraději - raději utratím za skvělou knihu od skvělého autora a budu vědět, že to bude stát za to, než si kupovat ty moderní hlouposti typu Padesát odstínů - největší blbost, jakou jsem kdy četla - mírně řečeno - jednotlivě možná, ale celkově? Raději nekomentovat. Nebo Manželovo tajemství - kolem knihy, bylo tolik řečí a výsledek? Jedna z těch horších, které jsem četla - další knihu autorky číst neplánuji. Právě na základě toho, jsem se rozhodla, že pokud se v klubu nebudou objevovat zajímavější knihy, buď sama odejdu, nebo se nechám vyloučit - raději si knihy koupím v běžném knihkupectví - co mám ze slevy, když není žádný výběr? Knihy, které čtu, autory, které miluji - Poea, Kafku, Orwella - to jsou autoři, o kterých si tam můžu nechat jen zdát.
Je mi jasné, že nebudu nakupovat tak často a tolik, ale v poslední době si říkám, že je to lepší, než vybírat skoro z ničeho.


Nový přírustek do rodiny - Papoušík škraboškový

2. října 2015 v 17:34 | Nikinka
Omlouvám se za svou neaktivitu - v posledním týdnu jsem moc nestíhala. Slibuji, že se polepším a všechno doženu...
Od úterý, máme v rodině nového "mazlíčka" - papouška - agapornise. S těmito krasavci máme už zkušenosti - dřív jsme jednoho měli - Papoušíka fischerového. Tito škraboškoví teprve před nedávnem vyletěli a zvykají si na nový domov, takže se teď vše točí okolo nich - máme doma veselo - naši maličcí krasavci, se probouzejí s východem slunce a strašlivě hlasitě vřískají. Je zábava pozorovat je, jak jim chutná a jak se k sobě tulí, když usínají... Zkrátka mám teď zase co na práci - mám se o koho starat - jsme z nich nadšení. Oba bobečkové, jsou sice ještě nedůvěřiví, ale to se jistě spraví. Pejskové si na nové "kamarády" také pomaloučku zvykají.
Papoušci jsou moc krásní a roztomilí - plánujeme koupit ještě dva a časem další dva - papoušci se totiž musejí chovat vždy v párech - krásné je, že jsou celý život věrní jeden druhému.

Fotka není naše - ještě jsme je se sestrou moc nefotily - ono je to teď totiž opravdu lepší, když spinkají... Ale jinak - přesně takhle vypadají - jeden je světlejší, druhý tmavší.