Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Srpen 2015

Michael by dnes oslavil 57. narozeniny

29. srpna 2015 v 8:30 | Nikinka |  Videoklipy
Dlouho jsem přemýšlela, jak tento den pojmout - nejsem na srdceryvné texty. Nakonec jsem se snažila vybrat nějaké hezké video - snad se vám bude líbit.Mumford & Sons - Wilder Mind

26. srpna 2015 v 8:30 | Nikinka
Hned první květnový den letošního roku, vyšlo třetí album Mumford & Sons - Wilder Mind. Četla jsem na něj recenzi, která je podle mého přehnaná. Nic proti názoru - každý má na ten svůj právo, ale to album je skvělé.
Pochválila bych to, co je v ní vytknuto - líbí se mi to střídání rychlých a pomalých melodií. Neslyším nic táhlého - album se mi líbí takové, jaké je. Nutno však napsat, že ti, kteří si zvykli na folk-rock, se tentokrát musí smířit s tím, že kapela své obvyklé nástroje vyměnila za bicí a elektrické kytary. Ale jejich rytmus zůstal.
Albu z mé strany nemohu nic vytknout - kapelu jsem si zamilovala a všechna jejich alba se mi líbí. Přestože je to nové jiné, je stejně dobré a obdivuji je, že do toho šli. Těžko říct, která z dvanácti písní je ta nejlepší. Všechny jsou pěkné. Moc se mi líbí Snake Eyes.

Je prostě SKVĚLÁ! Album bylo pro maminku, proto mě těší, že je rovněž spokojená. Už dřív (doufám, že tím nezpůsobím nepříjemný poprask - o to nestojím) řekla: "Od Jacksona, k tak skvělé hudbě. To tě ctí!" Jsem ráda, že se jí to také líbí, ale ono je to všechno úplně jinak. (Krom jiného zastávám názor - a jistě nejsem sama, - že ten, kdo by poslouchal jen Michaela, by musel být blázen, protože je tolik krásné hudby! Například ta od Mumford & Sons - ač se to samozřejmě nedá srovnávat. Nemůžu se dočkat, až si nové album poslechnu i se sestrou.

Pomyslně děkuji kapele, za jejich dobrou práci, za skvělá alba a za to, že vůbec jsou. Jejich hudba, mě vždy potěší. Těším se na další jejich tvorbu. Jsou skvělí. Milujeme je!

Návštěvnost 213 - 216

24. srpna 2015 v 14:33 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Děkuji všem, kteří navštívili tento blog.


Pondělí: 6
Úterý: 4
Středa: 5
Čtvrtek: 6
Pátek: 4
Sobota: 6
Neděle: 5
Celkem: 36


Pondělí: 4
Úterý: 2
Středa: 8
Čtvrtek:4
Pátek: 4
Sobota: 6
Neděle: 3
Celkem: 31


Pondělí: 4
Úterý: 4
Středa: 3
Čtvrtek: 3
Pátek: 1
Sobota: 2
Neděle: 3
Celkem: 20


Pondělí: 5
Úterý: 5
Středa: 9
Čtvrtek: 4
Pátek: 4
Sobota: 7
Neděle: 5
Celkem: 39

Mysterium tremendum - Sebastian Rainer (Dokument)

21. srpna 2015 v 8:30 | Nikinka
Mrazí mě z představy, že originál této knihy, je vázán v lidské kůži - v autorově kůži. Bojím se obsahu titulu, zároveň mě to však strašně láká. Jakmile jsme se se sestrou podívaly na dokument - zpracování mohlo být lepší, ale dějem je to velice zajímavé - i ona řekla, že by si knihu koupila.
Udělejte si čas a podívejte se, třeba vás také zaujme.


Filmový dokument o autorovi, který zemřel záhadnou smrtí a svůj román svázal do své vlastní kůže. Snímek rekonstruovaný podle dochovaného vyšetřovacího spisu a výpovědí svědků.


Více informací o nálezu ZDE.


"Když jde o život, umí se člověk
vyhecovat k smrti."
Sebastian Rainer


"To, co ti zajistí dlouhej život,
byť přijdeš o nohy, o ruce, o oči
nebo o zdravej rozum, je prostá
jednoduchá věc. Nesmíš přestat dejchat."
Sebastian RainerČeský thriller světové třídy - Mysterium tremendum

18. srpna 2015 v 8:30 | Nikinka
R omán, který svým zpracováním nemá obdoby
A bsolutní odhalení nejtemnějších koutů lidské duše
I nspirace a posedlost Tizianovým obrazem Apollón a Marsyás
N euvěřitelný přerod muže v bytost posedlou svým dílem
E moční zážitek k odhalení tajemství zvaného mysterium tremendum
R ázný a hrůzný počin životem zkoušeného muže

Nový objev českého undergroundu 70. let!

Příběh se odehrává v 70. letech v Beskydech. Mladý výtvarník způsobí autonehodu, která ničivě dopadá na obyvatele vesnice i umělcovu psychiku.

Román zaujme fanoušky filmů Davida Lynche a románů Stephena Kinga. Z české tradice navazuje na Ladislava Klímu či Gustava Meyrinka. Zjevná inspirace vychází i z textů kapely The Plastic People of the Universe.

Sebastian Rainer (* 1940 - † 1973) strávil život v Horní Bečvě na Valašsku. Před svou záhadnou smrtí si ze zad a boků vlastnoručně odřezal kusy kůže, aby do nich svázal svůj jediný román. Unikátní kniha byla nedávno objevena v jeho pozůstalosti a dnes je v soukromém vlastnictví českého sběratele. Mysteriózní a existenciální příběh odehrávající se v 70. letech v Beskydech ho nadchl natolik, že se ho rozhodl vydat.

Upozorňujeme, že celý příběh je tak brutální a syrový, jako byl sám autor. Proto jej nelze doporučit čtenářům se slabší povahou!


Tak já nevím - nemohu posoudit, zda je to vážně taková hrůza, ale ta kniha, mě velice zaujala - ORIGINÁL VÁZÁN V LIDSKÉ KŮŽI! - zděsila jsem se. Viděla jsem dokument a definitivně se rozhodla, že tuto knihu prostě musím mít.

Nestíhám

15. srpna 2015 v 8:30 | Nikinka |  Novinky
Moji milí čtenáři,

moc se omlouvám za svou neaktivitu. Nestíhám. Opět. Jak jinak - už se to snad ani nedá omluvit.
Za posledních čtrnáct dní, byla taková horka, že jsem volný čas trávila raději venku na zahradě, než doma u počítače - to se snad pochopit dá a doufám, že se na mě nezlobíte - soudě podle prázdných komentářů u článků, si nejspíš málokdo mé nepřítomnosti všimnul, tak jsem si řekla, že nebudu psát zbytečně. Krom toho - rodiče měli čtrnáct dni dovolenou - sice pracovní - děláme koupelnu, ale hlavně, že jsme byli spolu.
Mrzí mě to, ale vážně nestíhám, v tom horku se mi sem ani nechce... zbytečně psát - to nemá smysl. Něco připravuji, to ano, ale moc se do toho neženu. Dokonce pochybuji, že do konce měsíce něco přečtu, protože sice čtu, ale pomalu, takže jestli přidám nějakou knihu, pak rozhodně později.
Doufám, že to bude od září lepší. Teď to bylo trošku náročnější - srpen bude nejspš slabší, ale na podzim se to snad zlepší.
Mějte se mnou trpělivost. Pokusím se vám to vynahradit hned, jak to půjde.


Závěrem video - jen tak pro radost. Ta píseň se mi moc líbí, klip, který je podle mě také povedený, jsem objevila nedávno a sdílela jej i na svém soukromém facebookovém profilu. Je to další klip k písni z nového alba. Jak se vám líbí Mumford & Sons v rockovější podobě? Pro mě je to změna, ale skvělá, povedená - album už jsem slyšela a nemůže se dočkat, až si jej v klidu poslechnu u nás doma v obýváku - to bude teprve to pravé! Dvě předchozí alba, jsou naprosto dokonalá, ale poslední zní také dobře - mají můj veliký obdiv, protože změna je to v porovnáni s předchozím stylem velká.Novinka z Edice světový bestseller - Nízký tlak

12. srpna 2015 v 8:30 | Nikinka

SANDRA BROWN je stále v plné síle

SPISVATELKA, O JEJÍŽ

KNIHY SE PEROU

GENERACE ŽEN

PO CELÉM SVĚTĚZločin, intriky, napětí a žhavé sexuální
scény to je recept na bestseller podle americké
spisovatelky Sandry Brown. Tahle rodačka
z Texasu jich má na kontě již 60. Psát začala
v roce 1981 a od té doby publikovala více
než 70 románů, kterých se celosvětově
prodalo přes 80 milionů výtisků.Píšící modelka


Sandřiny knihy vycházejí ve 34 jazycích a bývalá modelka, herečka a moderátorka se rozhodně nechystá do důchodu. Ve svých 67 letech vypadá minimálně o dekádu mladší a každé léto pravidelně publikuje nový romantický thriller, který velmi rychle vystoupá na přední příčky prestižního žebříčku bestsellerů deníku New York Times.

"Bavím. Snažím se lidi bavit tím, že je pošlu na pár hodin do jiného světa. Když vidím, jak se moje knihy čtou na pláži, stránky umazané od opalovacího krému, pak mám pocit, že jsem udělala svou práci."

Brown se prosadila nejprve jako autorka romancí, ale zhruba před dvaceti lety začala psát thrillery. Byl to riskantní krok, ale vyplatil se. Rozšířila svou čtenářskou základnu a nadále zůstala atraktivní pro ženskou čás publika. Oblíbily si ji i milovnice napětí v Česku, kde vyšly už více než tři desítky jejích knih.

DOKUD TĚ NEODHALÍM


Horkou novinkou na pultech knihkupectví je titul Nízký tlak

Příběh Bellamy, které bylo pouhých dvanáct let, když její starší sestra Susan přišla násilně o život za bouřlivého květnového dne. Tornádo tehdy zasáhlo jejich město, zničilo místo činu a ovlivnilo její paměť, neboť mladá žena si dodnes nedokáže vybavit určité osudné okamžiky.

Po osmnácti letech Bellamy napsala pod pseudonymem knihu podle skutečných okolností sestřina zavraždění. Novináři však odhalili její totižnost a Bellamy se stala terčem neznámého útočníka. Ve snaze toho útočníka identifikovat se mladá žena musí postavit duchům minulosti a vypořádat se nejen se složitým pletivem rodinných zvratů. Přesto se nehodlá zastavit, dokud se jí nepodaří Susanina vraha odhalit.


Knihy Sandry Brown vydává Euromedia Group, k.s. - IKAR, www.bux.cz

Mumford &Sons - Little Lion Man

9. srpna 2015 v 8:30 | Nikinka
Není to tak dlouho, co jsem psala o albu Babel - druhé a naprosto skvělé album, od ještě lepších Mumford & Sons.
Je to už více než čtrnáct dní, co jsme s mamkou objednávaly jejich první album - Sigh No More. Minulý týden v pondělí, nám paní prodavačka volala, že už je na prodejně. Od pátku tedy posloucháme - a je to naprosto DOKONALÉ!
V porovnání s prvním, je tohle album možná rychlejší než druhé, ale obě jsou krásná a velmi povedená. Zkrátka - dokonalá a příjemná hudba. Nemám slov. Jsem nadšená. Celkově to působí skvěle - album se dobře poslouchá, hudba je chytlavá - okamžitě vás strhne svým rytmem, ale moje nejoblíbebější je Little Lion Man.


Nemám slov - prostě DOKONALÁ! Už při prvním poslechu, jsem se opět v té hudbě úplně ztratila. A dokázala bych takhle klidně sedět hodiny.
Znám spoustu kapel, ale jen čtyři, jsou moje nejoblíbenější. Patří mezi ně i Mumford & Sons. Nikdy nevydžím u ničeho moc dlouho (nejhorší je, když se někomu podaří mi něco zprotivit), ale ta moje oblíbená čtyřka - AC/DC, Kasabian Radiohead a Mumford & Sons - to jsou kapely, které pro mě hodně znamenají - jejich hudba mě těší. Jsou to kapely, kterým se nic nevyrovná. Kapely, ve kterých jsem se našla. AC/DC, pro mě vždycky budou jedničky, ale s velkou oblibou říkám, že Kasabian a Radiohead, jsou kapely, které mě utvrdily v tom, že moje oblíbená muzika, je jedině rocková.

Hned první květnový den v letošního roku, vydali Mumford & Sons své třetí album - Wilder Mind. Za pár dní si i tento povedený kousek koupím - moc se těším - naše třetí, do zatím kompletní sbírky. Věřím, že i další alba budou krásná a my se máme na co těšit. Nedávo má sestra prohlásila, že se jí první album moc líbí. Prý večer poslouchala - "fakt dobře se to poslouchá" a já jsem ji tím úplně nakazila. Není sama - je to totiž TAKOVÁ KRÁSA, že se nad tím rozplývám i já sama. Jsou skvělí!

Kasabian - Colours of Ostrava 2015

4. srpna 2015 v 8:30
Krátký sestřih toho, co od Kasabian nejspíš zaznělo 17.7.2015. S jistotu to však napsat nemohu, jelikož jsem tam k velké smůle nebyla, ač jsem po tom strašně, strašně, strašně moc toužila - moc ráda bych je někdy viděla - za jak dlouhou dobu a jestli vůbec budu mít příležitost, to je otázka, ale viděla jsem toho víc i jednotlivě a přestože kvalita nebyla nic moc, to vystoupení muselo být skvělé. Mrzí mě, že jsem u toho také nebyla, ale na druhou stranu - třeba to není naposled, co byli tady u nás - další koncert bude jistě jen jejich - a to bude teprve paráda!
Každopádně i já osobně jsem za tento sestřih ráda - ač jen krátce, umožnil mi vidět alespoň takto to, co jsem nemohla vidět naživo.Zadravím

1. srpna 2015 v 8:30 | Nikinka
Tentokrát nemám žádnou představu, jak v srpnu tento blog povedu. Krom toho, že se tady opět objeví nějaká kniha, nemám v plánu vůbec nic, protože jsem se zatím ke psaní nových článků nedostala - nemám čas. Nebo spíše - se vším ostatním blog nestíhám, a to jsem si myslela, že to bude přes léto lepší. Je to naopak mnohem horší!
Na srpen připravím nějaké video k příležitosti Michaelových narozenin, které by oslavil na konci měsíce.
Slíbené knihy - asi už toho máte dost - ostatně já také, ale přečtu ještě pár románů. Tentokrát Tajemství letího odpoledne - nestihla jsem ji přečíst v minulém měsíci, tak to napravím. Ta kniha totiž vypadá velmi dobře. Věřím, že bude skvělá jako byla Vypravěčka. Pokud to stihnu, přečtu si Pohodlné lži - teď čte tuto knihu mamča. Moc se těším na Měl to být hezký život, protože je to sice smutný, ale pravdivý příběh. A nakonec přidám něco pro mladá, ač po zhodnocení mamky a sestry, mám strach Hranici nevinnosti číst. Pokud budu mít tentokrát více času, pak vás čeká ještě jedna kniha. Buď přečtu Vraní dívku, nebo Spánek a Podivnou knihovnu - povídky, které napsal Haruki Murakami.
Dál zatím nic v plánu nemám, ale věřím, že i v srpnu tady bude něco ke čtení. Můžete však přispět svými nápady. Třeba i k Michaelovi - je něco, co zde chybí, něco, co byste chtěli obnovit? A je zde všeobecně něco, čeho je moc, co bych měla omezit?
Užijte si krásný zbytek léta

Vaše Nika