Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Únor 2015

Když nemoc překazí plány...

26. února 2015 v 15:28 | Nikinka |  Novinky
Únor byl krátký, přesto, mě moc mrzí, že jsem nepřidala více článků. Nepočítala jsem s nemocí, která mi nedovolila, starat se o blog. Takže to vše doženu teď - budu doufat, že se mi podaří, vynahradit vám to.
Bohužel jsem, přestože bych ráda, nestačila připravit články do dalšího měsíce, takže budu muset vše dohnat průběžně. Chtěla jsem se ukázat, ale vážně mi nebylo moc dobře na to, aby to šlo alespoň trošku - myslela jsem, že se na chvilku přemůžu...
Horší než to, že jsem to zanedbala tady, pro mě celou tu dobu bylo, že selhaly všechny moje plány. Mamka měla šichty tak, že minulý týden, pracovala jen jeden den v týdnu, zbytek týdne volný - paní, se kterou se střídá, potřebovala volno, tak si to takhle vyměnily - jeden týden mamka v práci jen jeden den, druhý týden zase jen ta paní.
Jelikož potřebuji nové brýle, chystaly jsme se k optikovi. Taky jsme toho dlouhého volna, chtěly využít a podívat se do obchodů - něco pěkného si na sebe koupit, rovněž jsme chtěly zajít do knihkupectví, protože tam, jsem tentokrát musela - nakonec, jela mamka sama, ale to nevadí - hlavně, že jsem splnila podmínku členství - koupit si z každého katalogu minimálně jednu knihu - jednu? Já odcházím většinou se třemi, až pěti! Už i babička, mi říkala, že "do těch knih vůbec nějak investuju, jestli to mám kam dávat?" - nemám, už je mám i v krabici, ale ani ta, není bezedná - plánuji si pořídit větší, hlavně prostornější knihovnu - ano, mám spousty knih, ráda čtu, když mám čas, ale neznamená to, že čtu denně. A krom toho - má to i své výhody - to, že člověk čte. Ale zpět - taky jsem dlouho plánovala kadeřnici, protože byla pryč - na horách, takže dřív to nešlo... Ze všeho sešlo!
Místo toho chřipka a já si ty dny s mamčou, užívala v posteli jako placka! Nic horšího se snad stát po tom, jak jsme se těšily nemohlo.
Tento týden, si to vynahradíme. Těším se, že se zase podívám ven - v posteli už mě to nebavilo...
Vám se to taky pokusím vynahradit - už jsem zdravá a zase v plné síle.
Mějte se krásně,
Vaše Nika

AC/DC - Stiff Upper Lip Live

24. února 2015 v 14:33 ACϟDC
Můj oblíbený koncert - mám ho i doma.
Přeji příjemnou zábavu, pokud se podíváte. Usmívající seChřipka už mě také dohnala...

20. února 2015 v 14:15 | Nikinka |  Novinky
Všude slyším, jak ta potvora řádí - jen si říkám: jsem ráda, že jsem zdravá... A teď, jsem na tom stejně blbě, jako většina!
Ano, už i já jsem nemocná. Nevím však, kde jsem k tomu přišla. Musela jsem něco chytit od babičky, která je ještě stále v rehabilitačním ústavu. Byli jsme za ní před třemi týdny a před čtrnácti dny, byla na návštěvě doma - předtím měla horečku, pak nám volala, že je nemocná... - mám to asi od babičky, jinak nevím, protože jsem od té doby, venku moc nebyla... Už je to přes týden, co ležím a jen čtu - nic jiného se dělat nedá, na nic jiného, totiž nemám chuť ani náladu - většinou ani nečtu...
Takže se nezlobte, ale pár dní tu nebudu. V blogu, už žádný článek nemám - omlouvám se, ale nemám na to teď náladu. Snad mi bude brzy lépe, abych připravila další články...

O filmu Dřív než půjdu spát

17. února 2015 v 16:22
Tak, mám tu další článek, o filmu, který jsek konečně viděla - o filmu Dřív než půjdu spát.
Do kina jsem nemohla, mamka musela do práce - sama, bez doprovodu se do kina nikdy nedostanu... Moc jsem tento film chtěla vidět, takže mě mrzelo, že to nejde. Mám tedy radost, že vyšel na DVD. Mamka ho před čtrnácti dny ve čtvrtek koupila a hned v pátek jsme se koukaly.
Je to velmi dobře, ač místy trochu jinak zpracovaný film, podle stejnojmenného knižního bestselleru - mimochodem, kniha je výborná, film podle ní, zajímavý a napínavý - prostě skvělý! Pokud jste ho ještě neviděli, určitě se podívejte. Krom skvělého příběhu, má snímek i výborné představitele hlavních rolí.

Film se mamce i sestře moc líbil. Mně osobně také, takže jsem jen ráda i za to, že jsem si opět koupila dobrou knihu, podle které, jsem viděla skvělý film - vůbec si neumím představit, že bych byla na místě Christine, ale je to výborně zpracované.


Christine při nehodě před několika lety utrpěla poškození mozku, při kterém se jí během noci pokaždé vymaže paměť. A každé ráno musí znovu a znovu zjišťovat, kým je, co v životě prožila, koho miluje a s kým žije. Její manžel Ben jí denodenně trpělivě pomáhá za pomoci fotoalb a vyprávění. Druhým Christininým průvodcem v mlhách její vlastní minulosti je psychiatr Edmund Nash (Mark Strong), s jehož pomocí si hrdinka vede videodeník. A ten jí jejím vlastním hlasem jednoho dne varuje: "Nevěř nikomu!" Deníkový záznam spustí sérii událostí, které mají strašlivé následky. Christine začíná pochybovat o všech, kteří se zdáli jí pomáhat. Otázky, kdo ve skutečnosti Christine je, co se skrývá v její minulosti a co způsobilo její poruchu, přinesou šokující odpovědi. Christine zjišťuje, že pravdu je lepší někdy zapomenout.Valentýn

14. února 2015 v 16:27 | Nikinka
A JE TO TU - zase Valentýn - svátek zamilovaných. Svátek, který jsem nikdy neslavila, neslavím a slavit nebudu, protože ho neuznávám. Valentýn mi nic neříká. Ale Vám, kteří jej slavíte, přeji toho Valentýna co nejkrásnějšího. Mně bohatě stačí, že v obchodech všude vidím srdíčka a podobné věci, mluví se o tom v rádiích... Nezazlívámn to těm, kteří se na tento den těší, ale přesto jsou lidé, kteří tento svátek neuznávají - a to jsem si myslela, že většina ano! Mama pracuje ve vínotece, kde právě - na Valentýna - prodávají růžové sekty. Prý tam přišel mladý kluk, jehož přítelkyně, teno svátek slaví, a proto jí vždy něco koupí - pro svůj vlastní klid, jinak by prý byla hádka. No rozumíte tomu? Já to dost dobře nechápu - proč bych se měla hádat, kvůli jednomu dni v kalendáři? Já se bez Valentýna klidně obejdu! A hádat se kvůli tomu? Nesmysl. Jdnou jsem někde četla - a souhlasím s tím, - že jeden pán řekl, že může své manželce něco koupit kdykoli - ne v den, kdy mu to velí kalendář! Já Velentýna taky neslavím a nevadí mi to.

Omlouvám se...

13. února 2015 v 15:21 | Nikinka |  Novinky
Moji milí čtenáři,

zatím se nic nemění - vše při starém. Pořád honím čas a stále nestíhám. Babička už je v rehabilitačním ústavu, ale teta k nám stále chodí. Je to čím dál, tím míň snesitelné - stupňuje se to. Někdy tak přicházejí uštěpačné a nemístné poznámky - Bože, moje nervy! Mamka říká, že mě obdivuje, že to snáším. Co mi zbývá? Ano, mám svatou trpělivost - vždy jsem byla a vždy budu trpělivá - ač jsou v mém osobním životě často situace, kdy prostě MUSÍM být.
Přesto má moje trpělivost své meze, a tak si vždy oddechnu, když teta odchází. Je moc hodná, mám ji strašně moc ráda, ale její nálady, její poznámky... - to je na mě někdy vážně moc.
Vůbec nevím, co ještě do blogu během měsíce přidám. Únor je krátký, když to jde, raději čtu - v posledních týdnech, se ke knize dostanu málokdy, nebo si povídám se spolužákem a s kamarády na facebooku - většina bydlí daleko, tak jsem vděčná za mobil a facebook - jediná možnost, jak se s nimi spojit.

Dočetla jsem Devatenáct set osmdesát čtyři od George Orwella, mám rozečtenou poslední knihu Nástrojů smrti. Kdy se tady něco z toho objeví, zatím netuším.


Jedno video jako bonus. Hudební doprovod - EraNávštěvnost 185 - 188

10. února 2015 v 15:50 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Takto, vypadá další čtveřice návštěvnosti. Děkuji všem, kteří tento blog navštěvují.


Pondělí: 14
Úterý: 7
Středa: 8
Čtvrtek: 1
Pátek: 12
Sobota: 8
Něděle: 8
Celkem: 58


Pondělí: 3
Úterý: 5
Středa: 6
Čtvrtek: 4
Pátek: 5
Sobota: 2
Něděle: 4
Celkem: 29


Pondělí: 5
Úterý: 3
Středa: 5
Čtvrtek: 1
Pátek: 5
Sobota: 8
Něděle: 7
Celkem: 34Pondělí: 3
Úterý: 9
Středa: 8
Čtvrtek: 9
Pátek: 8
Sobota: 3
Něděle: 6
Celkem: 46

Brzy vyjde další kniha Roberta Galbraitha

8. února 2015 v 18:19 | Nikinka
Četli jste knihu Volání kukačky? Líbila se vám? Pak na další knihu Hedvábník - na další případ Cormorana Strika, která vychází 19.2.2015 - datum by už nemělo být změněno - netrpělivě čekáte a těšíte se možná stejně, jako se těším já.

Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou, je strhující a čtivý příběh. Druhý případ soukromého detektiva volně navazuje na loňský bestseller Volání Kukačky.

Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil - už to v minulosti párkrát udělal - a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet. A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…

Na motivy detektivních příběhů Roberta Galbraitha připravuju britská televizní stanice BBC seriál s detektivem Cormoranem Strikem

Kniha získala několik ocenění…. Goodreads.com - stříbrná kniha roku 2013 v kategorii detektivka, thriller!, internetový obchod Amazon - bronzová kniha roku 2013 v hlasování zákazníků, The New York Times Bestseller
.

Pro všechny mé SB

7. února 2015 v 15:33 | Nikinka
Omlouvám se, že to napíši tak přímo, ale doufám, že tento článek, nedopadne tak, jako dopadnul poslední Pro všechny mé SB. Doufám, že ho zase najdu na ask.fm uživatele zuzyjacksonka. Myslím to samořejmě ironicky! Je mi totiž líto, že to vím, pokud jsem se to dozvědět neměla, ale uznejte, že to nejde přehlídnou, když svou adresu napíšu do kolonky vyhledávání na seznamu a ask.fm, s otázkou a odpovědí, je hned pod mým blogem! Je to sice směšné - pobavilo mě to, byla bych ráda, kdy mi už dala pokoj a neprobírtala mě se svými kamarádkami - to i proto jsem v článku Nový začátek, napsala: NEZVEŘEJŇUJTE ADRESU MÉHO BLOGU ANI JEHO BSAH. Děkuji; protože to bylo směšné a navíc - takové stupidní stránky nenavštěvuji, takže bych nerada, aby se na nich můj blog s jeho obsahem objevoval.
Ale to bylo jak tak okrajově, protože věřím, že se to nebude opakovat - nebo spíš - ráda bych tomu věřila!
Tématem tohoto článku je to, že už jste si jistě všimli - všichni, kdo o tom věděli, že ač jsem chtěla skončit, a to tentokrát zcela vážně a definitivně, pořád tu jsem, avšak obsah mého blogu, je pořád stejný - na delší dobu, mi došla inspirace, takže pokud vás nenapadne nic, co byste tady chtěli najít, já s novinkami v obsahu, nepřijdu asi pěkně dlouho Smějící se - nové nápady nepřicházejí - víte, ono je těžké, vymyslet něco, když víte, že ne všichni, budou spokojení - to je pochopitelné, ale když se nespolupracuje, je pro mě těžké, sama vymýšlet tak, abych udělala radost všem. Takže kdyby kdykoli, cokoli, pište - všechny nápady, se pokusím splnit, pokud to bude v mých silách. Některé pravidelné články, však zachovám.
Pokud ale existuje někdo, kdo je delší dobu nespokojen s obsahem - kdo sem v tom případě chodí možná "z povinnosti", nechce tedy být v seznamu oblíbených, ať se ozve - i tady ale platí, že pokud má někdo takový nápad, co sem dát, aby tady bylo od všeho trochu, napište. Když budete spokojení vy, budu já taky. Usmívající se
Symboly už asi znáte ! - delší dobu neaktivní blogy ? - pořád si to můžete rozmyslet, holky. Je to jen a jen na vás. Budu ráda, když zůstanete, ale pokud nechcete... Ostatní zůstavají, pokud chtějí.Christina Jackson (!)
Wina (!)
Šajík (!)
Ivetka (!)
Hanylen (?)
MJ Peťulka (!)
Majdinka
Verunka
Mandy (?)
Eddi Jackson (!)
Angelyn (!)
Christine
Misha (!)


P.S. Všimla jsem si, že za poslední rok, má můj blog nové návštěvníky. Kdyby někdo chtěl, nemám žádné námitky proti tomu, abych si přidala dalšího věrného čtenáře. Mám radost, že sem chodíte pravidelně - možná i díky vám, tady stále jsem - mám pro koho psát. Moc si toho vážím. DĚKUJI.

Edgar Allan Poe - Podivný experiment (Trailer)

4. února 2015 v 14:33 | Nikinka
Edgar Allan Poe - není asi nikdo, komu by tohle jméno, nic neříkalo. Úžasný autor, kterého proslavily povídky - skvělé povídky, napínavé, zajímavé, hororové. Knihu Démon zvrácenosti - soubor čtyřiceti povídek, jsem četla jedním dechem - něco tak úžasného, jsem ještě nečetla - je to SKVOST! Je to nejlepší kniha, jaká se mi kdy dostala do ruky, a také ji považuji za to nejlepší, co v knihovně mám - má tam své čestné místo. Vřele ji doproručuji všem, kteří ji ještě nečetli.

Podle jedné z povídek, je natočen film - trailer jsem viděla dávno, ale jen co jsem řekla své sestře, že je podle E. A. Poea, hned řekla, že půjdeme do kina - snad to stihneme. Vypadá to totiž jako naprosto skvělý film.