Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Září 2014

Nickelback - Lullaby

30. září 2014 v 16:03 | Nikinka
Má oblíbená...


Ahoj

26. září 2014 v 15:40 | Nikinka |  Novinky
Nemám moc času na psaní, takže jen v rychlostí - vím, že nejsem ani moc aktivní, ale není v poslední době co přidávat, o čem psát...
Ještě žiju Usmívající se, ale nějak nestíhám psát - občas najdu čas jen na to, abych si přečetla blogy, které navštěvuji, ale na vlastní články ne - buď nemám inspiraci, nebo je píši jak nejrychleji to jde.
Chtěla jsem něčím přispět ve čtvrtek, ale to jsem nečekaně jela s mamkou na nákup - plánovaly jsme to na sobotu, ale to zase měla přijet babička, takže bychom se musely zbytečně honit. Tak jsme nakoupily už ve čtvrtek, a já využila příležitosti - rovnou jsem zašla koupit sestře tu knihu, o které jsem psala - k tomu jsem koupila další tři, abych dodržela podmínu pří nákupu nad 499,- za 499,-. Jsem mile překvapená, jak je kniha Umění přesná a do detailů - moc hezká publikace. Jsem ráda, že jsem sestře udělala radost. Příště stejným způsobem, budu kupovat knihu Dějiny. Takže zase několik knih, abych mohla mít Dějiny v té ceně. Ono to teď asi vypadá, že čtu pořád, když toho mám tolik, ale ne - i když mám rozečtenou knihu, nečtu celý den, ale už teď můžu prozradit, že další kniha v rubrice, bude Poslední dopis od tvé lásky. Dneska jsem k těm, které mám, dostala ještě jednu - Proces od Kafky. Proces! Mám takovou radost - od sestry k narozeninám, prý raději dřív.
Ale vrátim se k tomu, co jsem začala. Jak jsem psala, v klidu jsme nakoupily (příští měsíc, bude druhé kolo, ale teké jsem si říkala, že začnu pomaličku kupovat dárky - nemůžu si to dovolit najednou, takže postupně. Krom toho sestra bude mít taky narozeniny, tak chci koupit dárek včas). Doma jsem hned běžela k noťasu, protože kamarád - spolužák, - měl narozeniny. Pak jsemsi psala s kamarádem a s kamarádkou - do večera, takže sem už mi to nevyšlo - jen jsem rychle připravila Strážkyni krve a chystám ten Poslední dopis od tvé lásky. Knihu bych si ponechala asi už do náskedujícího měsíce. Další články určitě budou - tedy, pokusím se o to, jak jen mi to čas dovolí.

Návštěvnost 165 - 168

24. září 2014 v 18:43 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Tentokrát je návštěvnost za poslední čtyři týdny menší, ale odpovídá to mé aktivitě. Děkuji všem, kteří blog navštívili - ač je to horší, než minule, pro mě není důležité číslo, ale to, že si někdo něco přečte, zanechá komentář, anobo se třeba vrátí.
Ač vím, že stálí čtenáři sem už nechodí, jsou tu i další, pro které píšu. A těm se možná obsah blogu líbí - píši obsah, nikoli téma, ale obsah, protože vím, že se zde Michael jen míhne - to, že jsem tento blog založila je pro mě jedna věc, ale nezamýšlela jsem to, co se ode mne asi čekalo. Můj blog proto vedu tak, jak vedu. Těší mě, že se najde někdo, kdo si něco z něj přečte, nebo najde něco, co ho zajímá. Čísla návštěvnosti, jsou důkazem. Děkuji všem za to, že mám pořád pro koho tento blog psát.Pondělí: 7
Úterý: 7
Středa: 9
Čtvrtek: 7
Pátek: 7
Sobota: 6
Neděle: 5
Celkem: 48Pondělí: 7
Úterý: 5
Středa: 8
Čtvrtek: 4
Pátek: 6
Sobota: 2
Neděle: 8
Celkem: 40


Pondělí: 1
Úterý: 7
Středa: 6
Čtvrtek: 2
Pátek: 4
Sobota: 3
Neděle: 5
Celkem: 28


Pondělí: 9
Úterý: 3
Středa: 5
Čtvrtek: 4
Pátek: 3
Sobota: 6
Neděle: 6
Celkem: 36

Tessa Grattonová - Strážkyně krve

21. září 2014 v 19:30 | Nikinka |  Z mé knihovny
Moji milí čtenáři,

tentokrát do rubriky přispívám jiným žánrem - detektivky a napínavé thrillery mám, ale tentokrát jsem sáhla po Strážkyni krve - po fantasy. Pokud si ještě pamatujete Magii kve (knihu najdete v rubrice), nebo pokud jste ji četli, pak víte, že Strážkyně krve na Magii krve volně navazuje.
Abych byla upřímná, nevím, co mám ke knize napsat, abych ji nezhatila tomu, kdo má tento žánr a téma, které kniha má rád.
Zcela přesně si pamatuji, za kolik jsem si tu prvotinu autorky koupila - byla na ni sleva pro VIP členy, takže byla nižší, než cena běžných knihkupectví, i ta klubová. Jelikož to byl jiný druh fantasy, než jaký jsem četla předtím, byla jsem na knihu zvědavá. Magie krve, bylo něco jiného, ale nezklamala.
Strážkyně krve, bylo podoné čtení, ale postavy, které byly v první knize, se jen míhly - jen občas. Takže jsem četla jiný příběh, který mě už tak neoslovil. Místy jsem vůbec nevěděla, o čem čtu - nudila jsem se. Bylo to jako na houpačce, něco fajn, něco dobré a něco z toho, mě neoslovilo ani trochu. Působilo to na mě nezáživně a chaoticky. Dobře, že mě moc nestála.Všechna krev je teď tvá, Mab, všechna krása světa. Vezmi si ji.

Krvavá magie je pro Mab Prowdovou přirozená jako dýchání. Žije na kanadské farmě spolu s dalšími čarodějnicemi, vzdělává se léčitelnými kouzly. Celý svět chápe jen prostřednictvím magie.
Když jedno z jejích kouzel probudí mocnou kletbu, magie se jí vymyká z rukou - pohltí Willa Sangera, kluka z města, který se zatím vždy spoléhal jen na logické, hmatatelné věci, na své psy, svůj fotbalový tým i na svou rodinu. Věcem, které vidí, když se poprvé setká s Mab nevěří - nic z toho není skutečné. Brzy ho však magie i dívka sama uchvátí.
Čím blíže si jsou, tím kletba sílí. Snaží se ovládnout Willa a zmocnit se síly, kterou má Mab - přestože může zničit vše, co milují.TESSA GRATTONOVÁ se narodila v japonské Okinawě, kde její otec sloužil v americkém námořnictvu. Během dětství a dospívání se rodina často stěhovala, Tessa postupně žila v Japonsku, Kalifornii, Kansasu a Anglii. V roce 2003 získala na kansaské univerzitě titul z genderových studií. Magisterské studium však nedokončila a dnes žije se svou partnerkou, kočkami a zmutovaným psem v Kansasu. Ke světu, který vytvořila v Magii krve, se vrátila v románu Strážkyně krve. Tessu můžete navštívit na stránkách www.tessagratton.cz.

Pestrá podzimní nabídka

17. září 2014 v 16:54 | Nikinka
Podzimní večery jsou s knihou v ruce nejlepší. Mám pro vás další knižní tituly, které by se mohly líbit. Je jich sice malinko, ale přece tu něco mám...
V poslední době je to slabé - tentokrát jsou v programu pro VIP dva tituly, které uvedu a koupím si, ale bavila jsem se s nejlepší kamarádkou, která říkala, že už to není to, co bylo - ano, není. Jako zkušená mohu říct, že za pět let, co jsem členem, je to v poslední době vážně slabé. Stejně jako zkušený čtenář, mohu s klidem říct, že jsem četla lepší knihy v těch začátcích... Teď jsem kolikrát zklamaná, a štve mě, že si musím co tři měsíce vybrat alespoň jednu, když třeba není z čeho vybrat. Každopádně tento katalog je lepší, než jarní.


Kdo si rád počte romány, toho potěším asi nejvéc, protože tu jsou rovnou čtyři. Tajemství letního odpoledne, ta je ve VIP programu - dlouho na ni čekám, takže mám radost, Samotářka z Mill River, může být podle anotace zajímavá kniha, Dřív než půjdu spát - filmovou adaptaci, můžete vidět od 18.9. v kinech. V případě, že se do kina nedostanu, si knihu alespoň přečtu. A konečně můj oblíbený autor Nicholas Sparks a jeho novinka s názvem Nejdelší jízda, která vychází v edici svěětový bestseller.

Tajemství, které mělo zůstat zapomenuto...


Kate Mortonová
TAJEMSTVÍ LETNÍHO ODPOLEDNE

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu. O třicet let později je z Laurel oblíbená herečka, stále ji však tíží stíny minulosti. Vrací se proto na rodinnou farmu a začíná skládat střípky tajné histrorie - příběh Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války v Londýně svedla dohromady náhoda a jejichž životy se krutě propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století.

Příběh o vítězství nad tragédií, ceně přátelství a lásce, přicházející z nečekaných míst.


Darcie Chanová
SAMOTÁŘKA Z MILL RIVER

Mill River v Vermontu je jedním z řady zapadlých městeček ve kterém zdánlivě nic neděje. Místní lidé žijí poklidným životem. Mezi nimi i vdova Mary MCAllisterová, kterou však skoro nikdo nikdy neviděl. Zná ji snad jen místní blázen, kněz a zdavotní sestra. Její krásná vila, tyčící se na vršku nad městem, je polozapomenutým místem - o její obyvatelce místní mnoho nevědí a už po ní po těch dlouhých letech ani nepátrají. Teprve když se do města přistěhuje policista Kyle Hansen s dcerou Rowen, odhaluje se příběh tajemné ženy...


S. J. Watson
DŘÍV NEŽ PŮJDU SPÁT

Vzpomínky definují, kým jsme. Bez paměti člověk neexistuje. Christine po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když usne. Každý den je pro ni prvním i posledním zároveň. Manžel Ben jí každé ráno vypráví o jejich životě a obětavě se o ni stará... Anebo ji klame? Christine si za pomoci doktora začíná psát deník, jehož stránky jí následně prozradí, že nemá věřit svému muži. Napsala to však vůbec sama? A jak se dopátrat pravdy o minulosti, když to jediné, co si pamatuje, je dnešek? Světový bestseller, který vychází ve více než 40 zemích.


Velká láska nekončí ani smrtí...


Nicholas Sparks
NEJDELŠÍ JÍZDA

Jednadevadesátiletý Ira chce ještě jednou zajet do hor, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. Ve vánici však přehlédne zatáčku a se zlomenou rukou a rozbitou hlavou mu nezbývá než doufat, že si havarovaného auta někdo všimne. Při vědomí ho udržijí vzpomínky na manželku, která před lety zemřela.
Sophia poprvé v životě jede na rodeo, aby zapomněla na nepříjemný rozchod. Seznámí se s Lukem, který tvrdě pracuje na ranči, aby zachránil rodinný majetek. Sophia se ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s životem studentky dějin umění. Luke navíc skrývá tajemství. Osudy všech se nečekaně propletou. Kdo koho vlastně zachrání?


Ten, kdo dává přednost napínavému ději, toho jistě potěší thriller Šest let, který rovněž vychází v edici světový bestseller. Šest let je román o lásce i napínavý thriller.

"Ohromující...

Strhující čtenářský zážitek."

- Booklist

"Skvělý příběh, který bude

ve čtenářích rozonovat dlouho poté,

co přečtou poslední stránku."

- Library Journal


Harlan Coben
ŠEST LET

Šest let uplynulo od chvíle, kdy zoufalý Jake Fisher sledoval, jak si Natalie, jeho osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami o Nataliině šťastném životě s Toddem. Když po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově smrti, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam najde tu, co mu kdysi zlomila srdce - ale vdova po Toddovi není Natalie... a navíc se zesnulým prožila spokojené dvacetileté manželství. Jakeův slib bere rázem za své, jakákoli snaha najít Natalii však znamená nejen odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především ryskovat život. A nejen svůj...
Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi s více než 60 miliony prodaných výtisků, 25 publikovanými kriminálními romány a 41 jazyky, v nichž vycházejí. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adeptaci Šesti let s Hughem Jackmanem (Kate & Leopold, X-Man, Austrálie, Bídníci) v titulní roli.Novinka, která byla představena v jarním katalogu - Yoli - nový nakladatel, který vydává knihy pro mladé. V prosinci, vyjde ke knize Na hraně zapomnění, kterou zde uvádím pokračování. Titul je velmi dobře hodnocen jak v komenářích k titulu, tak v recenzích.

Žije tak, jako by nikdy neměl přijít zítřek... a možná ani nepřijde!J. A. Redmerski
NA HRANĚ ZAPOMNĚNÍ

Camryn těžce zkouší osud. Rodiče se rozvedli, bratr je ve vězení. Její přítel tragicky zahynul při autonehodě a nejlepší kamarádka ji zrovna obvinila, že jí chce přebrat kluka. Pak už stačí jediný den práce v obchodě s oblečením, aby se rozhodla, že takhle nechce žít. Musí vypadnout někam daleko odsud, kamkoli. Vydá se na cestu napříč Amerikou a v autobuse se seznamuje s trochu tajemným Andrewem, který se také rozhodl dát svému předchozímu životu vale. Dohodnou se, že budou cestovat spolu - ale jen cestovat. Byť se oba dva brání vzájemným sympatiím, dodržet dohodu je s rodící se láskou i narůstající touhou stále těžší...Kdo má rád fantasy, mám tu zatím poslední novinku série Škola noci. Už jedenáctou v pořadí, s názvem Odhalená.
Vzhledem k tomu, že série u nás vychází od roku 2009, tedy od mých šestnácti, jako mladé, se mi to samozřejmě pod ruce dostalo - dneska se na to cítím už trošku stará, a krom toho mě štve i to, že to poslední čtyři roky, možná o rok méně, vychází jen jednou ročně - je to zdlouhavé čekat, a ač byla poslední ještě dobrá, těším se na úplný konec, který bude pravděpodobně příští rok v červnu.

Studenty téhle školy netrápí jen známky a milostné trable...P. C. Castová, Kristin Castová
ŠKOLA NOCI 11
ODHALENÁ

Bývalá velekněžka Neferet, sužovaná svou minulostí, utrpěla první porážku. Díky své moci přežila, ale než se Zoey a jejím přátelům znovu postaví, musí nabrat síly. Zoey by si mohla vydechnout, jenže nebezpečí jí a jejím kamarádům hrozí i na půdě Školy noci, k tomu se objeví další nepříjemnosti a ztráty, o problémech s kluky nemluvě. Stále častěji má pocit, že život se jí vymkl z rukou, a nemůže se na nikoho spolehnout. Za jak dlouho pohár její trpělivosti přeteče? A co když je sama sobě největším nepřítelem?


Tak, snad si tu něco vyberete. Já si každopádně koupím Šest let a Tajemství letního odpoledne. K tomu možná ještě Nejdelší jízdu. Uvidíme, budu brát sestře knihu, u které musím splnit, že si k ní, vezmu ještě další tituly, v celové hodnotě nad 499,-. Tak uvidíme, jestli se mi to povede.

Peter Robinson - Až mě uloží do země

14. září 2014 v 16:29 | Nikinka |  Z mé knihovny
Mám pro vás další knihu, která by se mohla líbit všem milovníkům příběhů Agathy Christie.
Mě osobně opět ani tato kniha nezklamala - je skvělá! Byl to příběh, který jsem četla před spaním jedním dechem. Pokud je tady někdo, kdo čte knihy Agathy Christie, pak ho jistě zaujme i titul Až mě uloží do země.


"Poutavá detektivka upomíná
na britský zlatý věk
příběhů Agathy Christie."
- Wall Street Journal


Chris Lowndes má za sebou úspěšnou kariéru skladatele filmové hudby. Nyní se po pětatřiceti letech strávených v Hollywoodu - a také v době, kdy se stále vzpamatovává ze smrti milované manželky - rozhodne vrátit do rodné Anglie. Koupí si starý venkovský dům, který jej okouzluje a zároveň znepokojuje. Jako by na něj dlouho neobýdlené místnosti čekaly. Nejistý pocit zesílí, když se Chris dozví o vraždě, která se zde před více než půlstoletím stala. Bývalého majitele, místního lékaře Ernesta Arthura Foxe, údsajně otrávila jedem jeho mnohem mladší manželka Grace. Byla zatčena, odsouzena a oběšena.
Dávný případ Chrise zajímá. Rozmlouvá s místními pamětníky a pátrá v archivech po dalších informacích. Čím více se dozvídá, tím víc je přesvědčený, že Grace byla nevinná. Nedbá varování, že by to měl nechat být a rozhodne se zjistit, co se tehdy skutečně stalo. Vede ho to hluboko do minulosti, do spleti tajemství až příliš blízkých současnosti...


PETER ROBINSON, rodák z britského Leedsu (1950), absolvent anglistiky na místní univerzitě, se roku 1974 natrvalo přestěhoval do Kanady. Zde pokračoval ve studiu magisterský titul v oboru anglistika a tvůrčí psaní získal pod vedením Joyce Carol Oatesové na University of Windsor, doktorandský pak na York University. Žije s manželkou v Torontu, kde příležitostně vyučuje psaní kriminálních románů.
Od roku 1987 publikuje - zejména v angloamerickém knižním světě velmi populární - detektivní sérii s londýnským vyšetřovatelem Alanem Banksem (v současnosti vychází 21. svazek), jednotlivé díly byly nominovány na řadu žánrových ocenění (jm. Barry Award či Edgar Award). Robinsonovy knihy se překládají do 19 jazyků, seriál Banksových případů natáčí a vysílá od roku 2010 britská ITV, známá mimo jiné úspěšným televizním zpracováním slavných Vražd v Midsomeru. Titul Až mě uloží do země (Before the Poison, 2011) získal v roce 2012 Arthur Ellis Award za nejlepší kanadskou detektivku roku.


Tak, teď už zbývá jen čekat, co na to řekne mamka, až si knihu taky přečte. Snad potěším i vás. Mě osobně, kniha překvapila - líbila se mi. Až snad začnu věřit, že mám "čuch" na dobré knihy. Nebo že by snad končně, bylo v programu pro VIP členy něco pořádného, když to bylo v poslední době vždy jen u jednoho titulu? Nevím, každopádně se ke knize časem vrátím. A moc ráda!

Dřív než půjdu spát (Trailer)

11. září 2014 v 17:47 | Nikinka

Rozhovor se spisivatelem Johanem Theorinem

8. září 2014 v 14:29 | Nikinka |  Články z časopisů

Konečně: POSLEDNÍ KNIHA Z ÖLANDSKÉ TETRALOGIEJOHAN THEORIN UŽ OD DĚTSTVÍ TRÁVIL KAŽDÉ LÉTO NA ŠVÉDSKÉM OSTROVĚ ÖLAND, COŽ MĚLO OSUDOVÝ VLIV NA JEHO POZDĚJŠÍ LITERÁRNÍ ČINNOST. TOTO AŽ MYSTICKÉ PROSTŘEDÍ HO INSPIROVALO KE VZNIKU ŘADY PŘÍBĚHŮ, V NICHŽ MISTRNĚ SPOJUJE GENIUS LOCI OSTROVA ÖLAND S DETEKTIVNÍ ZÁPLETKOU.

Gratuluji vám k Mlýnům osudu, poslední knize z ölandské tetralogie! Víme, že se jí ve Švédsku dostalo vřelého přijetí. Jaké to je, vydat knihu, na kterou netrpělivě čekalo tolik čtenářů?
Mám radost, cítím úlevu, ale i trochu smutku. Jsem rád, že poslední ölandský román je dopsaný, a zdá se, že je vlídně přijímán jak kritiky, tak čtenáři. Poslední kapitolu knihy jsem měl hotovou už několik let. Byl jsem s ní spokojen, takže mi zbývalo napsat jen to, co jí předcházelo, a pokusit se, aby to bylo stejně kvalitní. Loučení s Gerlofem Davidsonem je trochu smutné. Nevím, jestli se někdy vrátí...

V románu se hodně věnujete historii, rodinnému tajemství, které přechází z pokolení na pokolení. Proč vás tohle téma tolik zajímá?
Možná proto, že život, který lidé žijí na Facebooku, je tak radostný a bezproblémový. Chci vyprávět o tom, o čem lidé nepíšou. Myslím, že každá rodina má něco, o čem nechce s druhými mluvit. Samozřejmě to nemusejí být nějaké závažné trestné činy, může jít jen o menší nebo větší nezdary, staré hříchy, o nichž se v rodině jen šeptá, lidé se za ně stydí a nechtějí se s nimi chlubit navenek.

Čtenáři se těšili na další setkání s Gerlofem Davidsonem, nyní se tedy dočkali. Gerlof je důležitá postava. Měl jste od začátku promyšlené, jaký prodělá vývoj?
Věděl jsem, že v každém dalším románu bude o něco starší, ale že bude stále v dobré mentální kondici, že bude přemýšlet o problémech druhých lidí a bude se jim snažit pomáhat. V Mlýnech osudu se na ostrově setkává s mnoha turisty, z tolika neznámých tváří mu přechází zrak. Na Ölandu se toho v létě děje daleko víc než po zbytek roku, proto Gerlof zažije mnohem víc dramatických událostí než v předchozích třech románech.

V románu se pouštíte do světa ve stínu, do šedé zóny, v níž nikdo není takový, jakým se zdá být. Co má podle vás obsahovat kvalitní detektivka?
Záhady. Důležité jsou i postavy a prostředí. Když ale čtu nebo píšu detektivku, vyhledávám různě velké záhady, které mě chytnou a nepustí.

Pochopitelně nás velmi zajímá, jestli máte rozepsanou nějakou další knihu.
Píšu román žánru fantasy, který se odehrává ve vysokých skandinávských horách

Chci vyprávět o tom, o čem lidé obyčejně nepíšou...


a hlubokých údolích. Chci psát o něčem úplně jiném než je ölandská plochá krajina. Už od dětství mě fascinuje jeden norský skalní blok - Preikestolen u Stavangeru. Takže to vypadá na příběh s mnoha nečekanými zvraty.

Zdravím

5. září 2014 v 15:23 | Nikinka |  Novinky
Moji milí čtenáři,

není mým zvykem být neaktivní čtyři dny. Snažím se dodržovat pravidelnost, když už nic jiného, proto se omlouvám, že se ozývám až dnes.
Měla jsem menší problém - už je to v pořádku. Taky (a za to jsem moc ráda), jsem se ve středu, po čtyřech letech sešla se svou nejlepší kamarádkou. Odstěhovala se, krom toho studovala, nyní je na vysoké, takže času moc není. Ale jak píši, sešly jsme se - probíhalo to k mému překvapení a k mé radosti, jako by ty čtři roky odpoučení vůbec nebyly, naše přátelství to nepoznamenalo! Padly jsme si kolem krku hned, jak to šlo! Tolik mi chyběla!
Sešly jsme se v jejich novém malém, ale útulném bytečku - bidlí společně s mamkou. Vejdeme do bytu, už slyším, jak se teta (říkám jí tak, protože se s kamarádkou známe od miminka - naše mamky, spolu vozily kočárky) směje něčemu, co jsmee zrovna říkaly. Přišla a strašně pevně, mě objala. A brečela. Slíbily jsme si, že hned, jak to čas dovolí, sejdeme se. Bylo fajn, zase se vidět a popovídat si.
Nevyšlo mi to, podívat se sem, ač jsme chtěla. Vím, že od začátku měsíce, jsem připravila zatím jen jeden článek. Druhý se teprve zveřejni, takže to doženu. Nebojte, mám přečtenou knížku a snad budou i další články...

Ale mám k vám ještě něco. Není to nic jistého, ještě se musím domluvit s prababičkou - jesli kývne, pak mi budu moc ráda, jestli ne, nevadí. Ale pokud ano, ypadá to, že bych tu do konce roku nebyla. Musela bych veškerý volný čas věnovat - dobře, napíšu to - psaní, abych to stihla, ovšem jestli mi babička neporadí, pak je to v háji, - a to jsem doufala, že budu mít štěstí. Každopádně nějak bych to snad stíhala, ale kdybych psala, spíš počítejte s tím, že se uvidíme snad v lednu.
Krásný víkend všem...
Vaše Nika

Podzim je tu!

1. září 2014 v 14:29 | Nikinka |  Novinky
Ač mi léto bude chybět, podzim je moje nejoblíbenější roční období. No i když... když je plný deště a chmurný, pak to teda není žádná výhra, ale i tohle je podzim.

Když se ohlednu za letošním létem co se blogu týká, moc jsem tomu nedala! Je tu toho mnohem méně, než loni. Nevím, čím to - zda tím, že jsem byla často mimo počítač, nebo venku na zahradě, nebo tím, že se mi sem kolikrát nechtělo, raději jsem dala přednost jiné možnosti, jak trávit volný čas? Nebo dokonce (což je horší), byla jsem někdy dočista bez inspirace? Je to, přiznávám, od všeho trochu. Abych se přiznala, všechny články, jsem připravovala dopředu, abych neměla velké mezery, abych sem nemusela chdit - to taky. Letos jsem tu opravdu moc často nebyla, všechno bylo připraveno dopředu.
Vím, vyznívá to dost ošklivě, ale nikdo, kdo ví, co jsem si tady v dřívějších měsících zažila, mi to nemůže mít za zlé, že ztrácích chuť! Chápu, že neovlivním komentáře některých návštěvníků, ale napsat mi tady vulgární komentář a někdo si myslet (všichni víme, kdo a já to sem už nikdy nenapíšu, protože tohle je pro mě uzavřená kapitola a moc jsem se zklamala) že si myslím, že to ta dotyčná osaba psala, když vím, že to nepsala, to je fakt moc. Na druhou stranu, mi to ukázalo, s kým jsem tu ve svých začátcích byla, a i když to bylo hrozné zjištění, je to pryč, nevracím se k tomu, na druhou stranu, mám tak velký problém psát pro lidi, kteří mě "obviňují" z něčeho, co není pravda, co si nemyslím.

A tak dostávám k dalšímu bodu za prázdninami - snažila jsem se připravavat články tak, abych tu nemusela být často.
V posledních týdnech, jsem měla vyřizování - konečně mám nový průkaz ZTP, ačpříští rok, musím zase pro nový, jelikož je budou mít nové, ale naštěstí už nebudu muset podávat novou žádost - ta platí, pouze se to vymění za nový.
Dvakrát, třikrát týdně jsem byla v Ostravě nebo Opavě - nakoupit, nebo jen tak pochodit po obchodech - tak se mi podařilo, koupit sestře dárek k svátku, teď se postarám do dárek k narozeninám a dárky k vánocům - na poslední chvíli je sice nekupuji, ale i tak to má ještě čas.

Letních grilovaček, byla spousta - bylo fajn, posedět venku, v našem altánku a popovídat si. Dělali jsme na něm novou střechu, takže teď se tamdá sedět i na podzim, když bude pěkně. Je to lepší, než plast, který moc nevydržel!
Taky jsme dělali novou střechu na garáži - zkrátka na baráčku, je pořád co zlepšovat.

A jak jsem trávila volný čas, pokud jsem zrovna nebyla ve městě? Nikdy nemám na čtení tolik času, jako právě v létě, ale i v zimě. Takže čtením, ač jsem ještě všechny knihy nestihla připravit, je jich spousta.
Taky na facebooku, i když ne moc často - nejsem facebookový maniak! Ale je fajn, popovídat si s těmi, kteří mě znají, ktré mám ráda - tohle je rozhodně lepší, než celý blog!

Příští rok, pokud to vyjde, bych moc ráda jela do lázní, tentokrát už vážně! Kdyby se stalo, že se to podaří alespoň jeden prázdninový měsíc, bylo by to jedině dobře!


S blogem aktuálně, to vypadá tak, že sice moc článku není, ale postupně se to nějak zvládne.