Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Novinka z edice světový bestseller - Tajemství letního odpoledne

11. srpna 2014 v 15:09 | Nikinka

KATE MORTONOVÁ

ZE SERVÍRKY ÚSPĚŠNOU SPISOVATELKOU


Byly doby, kdy australská spisovatelka Kate Mortonová střídala zaměstnání jako na běžícím pásu. Byla servírkou na svatbách, i prodavačkou mořských plodů a ryb. Zatímco si její kamarádky pořizovaly auta a jezdily na dovolenou, ona si pracně vydělané peníze ukládala pod polštář a snila o své budoucnosti. Chtěla být herečkou. Během hereckého kurzu v Londýně si však uvědomila, že její vrozená stydlivist a uzavřenost by její kariéře u divadla byla jen na obtíž. Přesto se od svého snu pracovat v uměleckém odvětví příliš nevzdálila. Začala se realizovat coby vyprávěčka příběhů. Okouzlila ji síla slov a zamilovala se do psaní. Svůj první román napsala už ve dvaceti třech letech.
Velké úspěchy sklidila hned se svou prvotinou s názvem Dům u jezera (Ikar 2009). Během několika dní po vydání se kniha umístila na prvních příčkách v žebříčcích popularity v její rodné Austrálii, ale i v Alglii a Americe. Ještě větší čtenářský ohlas zaznamenala Zapomenutá zahrada (Ikar 2011), která získala ocenění Nejlepší kniha roku 2009 a probudila zájem dokonce i u slavného režiséra Clinta Eastwooda. Fanoušci Kate Mortonové tak netrpělivě čekají na ohlášení začátku natáčení.
Postupně se její knihy vydaly ve 38 zemích světa, byly přeloženy do 32 jazaků a prodalo se jich více jak neuvěřitelných sedm a půl milionů výtisků!


V DĚTSTVÍ SE LAUREL STALA SVĚDKEM BOMBARDOVÁNÍ LONDÝNA. DOKÁŽE ZAPOMENOUT?

NETRPĚLIVĚ OČEKÁVANÁ NOVINKA OD CELOSVĚTOVĚ ZNÁMÉ AUTORKY JE TU!

TAJEMSTVÍ LETNÍHO ODPOLEDNE


Šestnáctiletá Laurel sní během parného letního dne v koruně stromu o chlapci jmén Billy, o Londýně a o své zářivé budoucnosti. Ocitá se sama, zbytek rodiny totiž vyráží na piknik. Než však odpoledne skončí, stane se dívka svědkyní otřesného zločinu, jenž časem obrátí její život naruby. O třicet let později je Laurel oblíbenou herečkou, kterou však stále pronásledují stíny minulosti a tíživé vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří bytostí ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle krádežích, vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století vás zkrátka chytne a nepustí.

"Kdybych nebyla za pasaní placená, asi bych kvůli němu byla odvedená na psychiatrii. Jsem jim posedlá!"


Kate je zábevná a na svůj účet ráda žertuje. Je si jistá, že se s knihou v ruce musela snad i narodit. Její láska ke čtení je až na hranici únosnosti. Na nočním stolku má běžně rozečtených i dvacet knih a z domu bez minimálně jedné neodchází. Čte za chůze, ve vaně, ve frontě v obchodě, a dokonce i za volantem! V soukromí touží po horském domku s malou zahrádkou, kde by se svým manželem jazzovým muzikantem Davinem chovala drůbež a s polečně s jejich dvěma malými syny chodila na procházky s pejskem. Rodina je pro ni všechno.

Knihy Kate Mortonové vydává Euromedia Group k. s. - Ikar. Žádejte ve svém knihkupectví, v Knižním klubu a na www.bux.cz


Už se těším, až si knihu koupím, protože kolem ni zatím vždy jen procházím. Věřím, že bude stát za to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama