Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Listopad 2012

30. listopad - Den, kdy bylo vydáno nejúspěšnější album všech dob

30. listopadu 2012 v 12:59 | Nikinka |  Novinky
30. 11. 2012 - Dnes je to přesně 30 let od vydání Jacksonova alba Thriller. Doplníme jen pár údajů: statistika prodejů se pohybuje od 60 do 110 milionu kusů, druhou příčku historického žebříčku prodejnosti společně okupují AC/DC (Back In Black) a Pink Floyd (The Dark Side Of The Moon) s 50 miliony. Z devíti písni čtyři napsal sám Jackson. V roce 2008 toto album přijala knihovna amerického Kongresu do svých sbírek pro jeho nezpochybnitelný kulturní význam.

Video k článku ZDE.

Klip k písni Thiller, patří mezi mé nejoblíbenější. Často si sedneme s mou sestrou k televizi a pouštíme si ty, které máme nejraději. Michaelovy písně a klipy, jsou celkově dost dobré, protože do toho Michael vždy dával to nejlepší, co ze sebe dát mohl. Vím, co se o něm povídalo a možná i povídá, ale já mu to nikdy nezazlívala a ani nezazlívám. Když totiž já píši, taky to musí být perfektní, když není, hned poznám, co se mi nelíbí a ani nevíte, jak mě to štve! Pokud to jde, okamžitě to vylepším, ale ne vždy se vše daří...


To taneční číslo na hřbitově s těmi zombíky, tančila i moje sestra se spolužáky. Mělo to velký úspěch a moje sestra se svou třídou, měli tenkrát nejlepší vystoupení na celé škole! Což jsem chtěla, i když moje třídní neměla radost, chtěla, abychom byli nejlepší my... Ale já věděla, že tohle prostě bude lepší, než jakékoli jiné vystoupení a taky, že bylo!


Co Vás čeká v Prosinci?

30. listopadu 2012 v 8:35 | Nikinka |  Novinky
Jak jste si jistě všimli, listopad, byl co se článků na mém blogu týče, měsíce slabým. V prosinci tomu asi nebude jinak, není to tím, že už by mě blog nebavil, jak jsem už psala, zlobí mě počítač, tak do blogu nechci cpát moc článků, ať mi počítač ještě slouží - k psaní, to se bez něj jinak neobejdu!

Jelikož je prosinec, mamča už nás spolu zaměstnala - budeme uklízet - dělat Vánoční úklid, budeme mýt okna a však to znáte, každý rok to samé, ale já si nemůžu pomoct, mám to ráda. Zdobíme náš dům a pak to tady máme hezké... Pečeme cukroví, pěkně nám to tady voní a u toho si povídáme a třeba vzpomínáme, jaká byly Vánoc, když jsem byla ještě já a moje sestra malé, jaká hračka, se nám nejvíce líbila a jestli si na to vůbec ještě pamatuji... To víte, že ano! Na Vánoce s mou rodinou, se prostě zapomenout nedá, s nimi, prožívám každý rok ten nejkrásnější čas Vánoční a svátky, vždycky si budu pamatovat, jaké Vánoce s mou rodinou jsou a byly. Krásné, plé lásky, pohody, klidu a míru...
Mamča, mi občas k těm mým vzpomínkám přidá ty své, poslocháme koledy, zpíváme si, smějeme se a společně se těšíme na ten den, kdy se sejdeme u štědrovečerního stolu zase všichni spoluu, zdraví a pěkně pohromadě...
Těším se na to, až zase uvidím jejich radost z dárků, až zase spolu budeme pít Vánoční punč, jíst cukroví, vánočku a dívat se při tom na pohádky... Tenhle čas mám ráda, protože je jediný v roce, kdy se sejdeme opravdu všichni pohromadě, protože přes rok, je mamka většinou už tou dobou v práci... A tak se hrozně moc těším na to, až zase budeme spolu... Vánoce, jsou pro mě tím nejkrásnějším svátkem. Nepotřebuji najít pod stromečkem plno dárků, největší radost mám z toho, že se u něj všichni zase sejdeme... Vždy se moc těším a ani letos tomu není jinak, na Vánoce, se těším každým rokem úplně stejně, jako když jsem ještě byla malá... Žádné jiné svátky v roce, nejsou tak krásné, jako Vánoce.

Fotka měsíce

30. listopadu 2012 v 8:35 | Nikinka |  Fotky
I v listopadu, jste mohli hlasovat pro fotku měsíce. Vybrali jsete si číslo 1. (57,1 % a 4 hlasy).


SKVĚLÁ!!

29. listopadu 2012 v 21:05 | Nikinka |  ACϟDC
Miluji ji!!


Hotovo

29. listopadu 2012 v 20:59 | Nikinka |  Novinky
Tak, sice jsem dneska proseděla u počítače několik hodin, ale psala jsem tak dloho, až jsem dopasala. Povídku, už mám hotovou... Zatím však nemám všechny kapitoly, uloženy v blogu, takže její zveřejnění, se prodlouží, ale už bych to nechala tak, jak to je a nijak do obsahu nezasahovala...
Samozřejmě to po sobě ještě budu číst, abych se vyhla zbytečným překlepům, a pokud by tam něco chybělo, nebo bych to mohla něčím ještě třeba i doplnit, dopíši to tam, ale myslím, že takhle by to šlo. Možná k tomu napíši ještě Epilog, abych to mohla uzavřít úplně, ale jinak myslím, že by to mohlo zůstat takhle... Já už k tomu jen poděkuji.
Kdy přesně, se povídka začne vkládat, se včas dozvíte. Zatím mockrát děkuji za vaši dosavadní přízeň a doufám, že i v pořadí pátá povídka, se Vám bude krásně a s chutí číst, i když je původně obsahově tentokrát jiná, než možná čekáte... I přesto doufám, že vás nezklamu a že mi zachváte přízeň, za ktrou předem moc děkuji.
Přeji vám dobrou noc. Ahoj...
Vaše Nika

Knihy v boxech

29. listopadu 2012 v 15:42 | Nikinka

Odkaz Dračích jezdců - komplet 4 knihy (Eragon, Eldest, Brisingr, Inheritance)

Christopher PaoliniAnotace:


Dárkové vydání všech dílů tetralogie Odkaz Dračích jezdců. Zlatý box obsahuje knihy: Eragon, Eldest, Brisingr, Inheritance.
Jeden chlapec a jeden drak ve světě dobrodružství a fantazie! Eragon, Safira, Galbatorix, Šruikan, Murtagh, Arya, Roran, Brom... Přísahy, zkoušky oddanosti a střet mocných sil. (Celý komplet, jsem viděla naživo, je to moc krásné, vypadá to hezky, ale taky... Ta cena... V prodejně, kde chodím já, to mají za 995Kč, s tím, že máme členskou kartičku, takže o něco levnější nákup...)

Harry Potter 1-7 Box

Joanne Kathleen RowlingováAnotace:


POZOR - POZOR! Expres do Bradavic je připraven k odjezdu! Ale od začátku: Nejdříve jsme v domě číslo 4 v Zobí ulici… A potom už postupně poznáváme Harryho, Rona, Hermionu, Hagrida, Albuse Brumbála, Malfoye, Voldemorta a mnoho dalších a dalších postav a postaviček, z nichž každá má v této sáze své důležité místo.
Kámen mudrců, Tajemná komnata, Vězeň z Azkabanu, Ohnivý pohár, Fénixův řád, Princ dvojí krve, Relikvie smrti. Takhle pohromadě celý příběh sedmi dlouhých let - to tu ještě nebylo!
DÁRKOVÉ BALENÍ 7 KNIH - Nuže, vítejte znovu v Bradavicích, přátelé! (Poprvé takto kompletně! Celý box, bych si ráda koupila, kdybych neměla to štěstí, že mám všechny knihy už doma ve vázané vazbě... Komplet knih, v té mé prodejně, stojí 1169Kč.)

Andělé 1 - 4: Pád, Muka, Vytržení, Vykoupení

Lauren KateováAnotace:


Komplet čtyř knih čtenářsky oblíbené řady Andělé, v níž se odvíjí příběh věčné a tragické lásky Luce a Daniela. Příběh začíná, když se Luce ocitne v podivné internátní škole, kde se seznámí se záhadným, přitažlivým Danielem Grigorim, který si od ní udržuje odstup, a přesto ji neodolatelně přitahuje. Ve druhém dílu už Luce ví víc o sobě, o Danielovi i o kletbě, jež nad nimi visí, a snaží se přerušit věčný koloběh lásky, předčasné smrti a znovuzrození.V tom třetím se vrací po svých stopách do hluboké minulosti, aby v minulých životech objevila něco, co by mohlo pomoci v tom současném. A ve čtvrtém se osudy Luce a Daniela završují v dramatickém finále. (Knihy z edice Andělé, se dají koupit i ve vázané vazbě. Komplet knih, stojí 640Kč, po slevě to můžu mít já za 590Kč Jinak, nedokážu posoudit, jestli to stojí za to, protože k tomu jsem se ještě nedostala, série, mě láká, to ano, ale ještě jsem si ji nekoupila... Možná si to koupím, ale dám přednost té vázané formě vazby...)

Všechny knihy, májí brožovanou vazbu. Já osobně, moc po internetu nenakupuji, musela jsem v případě knihy AC/DC Story aneb Budiž Rock, protože v děžných knihkupectvích, nebyla k dostání a v prodejně, ji neměli... Já jsem mnohem raději, když můžu přímo na prodejnu. Máme s mamčou čleskou kartičku, díky které, máme na knížku slevu. K tomu všemu už jsme VIP. Veškeré knížky, sháním ZDE - jsou tam i jejich ostatní prodejny. Najdete tam co chcete a pokud ne, můžete si to objednat přes jejich stránky a nechat poslat na prodejnu. Neplatíte tak poštovné, jen poplatek 29KČ. Já tak měla celkově za 261 ty svoje miláčky z AC/DC a jsem ráda, protože kdoví, jak dlouho, bych tu knížku potom ještě kupovala...

Asi nějaká krize, či co...

29. listopadu 2012 v 14:29 | Nikinka |  Novinky
Moje tvůrčí krize, se opět ozvala! A zrovna pár kapitol před koncem, jako na potvoru... No, ale zatím se snažím ještě těch pár kapitol dopsat, i když se ke konci blížím. Vypadá to však, že se nentokrát, nedostanu ani ke čtyřicítce, natož, abych se dostala dál.
Každopádně, ještě nechci hned vyšilovat, ještě to zkusím, prodnešek, mám kapitoly hotové, včera jsem stihla za dnešek, a dnes psala za zítřek, teď budu mít minimálně do středy pauzu a v pátek, bych to měla definitivně dopsat, pokud mě něco přeci jen nenapadne a já ještě nebudu pokračovat dnes... Asi už bych měla sestru poprosit o ten obrázek, ale pochybuji, že budu mít čas, mi k tomu něco nakraslit...
Každopádně, těším se na ten konec a jak! Mám nakoupeno plno nových knih, takže mám co číst a ještě něco najdu pod storomečem, těším se na toho Železného krále a na Želoznou dceru, nemůžu se dočkat! Jenže, já už začínám mít nouzi o místo v knihovně... Mám jen takový regálek, dokud tady budu mít stůl, na kterém mám počítač, nemůžu si koupit svou vysněnou, velkou,rohovou knihovničku - to bych potom mohla nakupovat donekonečna! Měla bych tu takový koutek, na který bych byla pyšná a patřičně hrdá. Takový koutek, o který bych pečovala, já v tom mám totiž ráda pořádek...
Přes Vánoční svátku, budu číst stoprocetně. A březen, to je měsíc knih, takže rozhodně také...
Nejdřív však musím dopsat, potom Vám dám vědět a později, kdy přesně začnu, nebojte, na to myslím, s tím počítám, včas se všecko dozvíte... Já už to mám přesně naplánované, protože jsem tak trošku o nějaké tři týdny v předstihu...

ACϟDC - Bad Boy Boogie (Angus Strip)

28. listopadu 2012 v 13:12 | Nikinka |  ACϟDC
V rubrice ACϟDC, jste už mohli vidět několik živých vystoupení, slyšet hudbu, této největší rockové legendy všech dob. Váš názor na kapelu, se však může od mého lišit (což chápu, nikomu nevnucuji, aby je miloval, ale vyslechla jsem si spoustu názorů, některé mě docela mrzely, protože já osobně, si nemyslím to, co ostatní...) Neexistuje nikdo, kdo by kapelu neznal, názorů však existuje mnoho. Mě by zajímal ten Váš. (Napište cokoli, stejně to bude Váš názor a já Vám jej rozhodně brát nebudu).
A teď, abych pořád dokola nedávala do rubriky jen alba, než se dostanu k dalšímu životopisu, podívejte se na Bad Boy Boogie (Angus Strip).Pro ty, kteří rádi čtou

28. listopadu 2012 v 12:02 | Nikinka

Škola noci: Lenobiin slib

P.C. Castová, Kristin CastováAnotace:


Druhá novela ze světa Školy noci přibližuje pohnutý osud Zoeyiny oblíbené učitelky, instruktorky jezdectví, která také kdysi dávno byla jen obyčejnou lidskou dívkou… Francie, únor 1788. Lenobia Whitehallová je sice dcerou barona, ale jako nemanželské dítě má doma stěží vyhlídky na lepší život. Proto ji její matka pošle do Nového světa. Lenobia odplouvá smutná, na lodi však nachází rozptýlení - koně a mladého muže, který se o ně stará. Snad by její budoucnost přece jen mohla být naplněna štěstím a láskou - nebýt zla z její minulosti, se kterým se bude muset utkat. (První novela, byla Draková přísaha, teď je Lonobiin slib - tento titul, by měl vyjít 4.12.2012. Další Škola noci a její, by měla vyjít v létě 2013...)

Železná dcera 2

Julie KagawaAnotace:


Meghan Chaseová, napůl smrtelnice a napůl letní elfka, nikdy nikam pořádně nezapadala. Aby zachránila bratra, uzavřela dohodu se Zimním princem. Ten ji však opustil a odvrhl a ona zůstane se zlomeným srdcem uvězněná na chladném, nepřátelském dvoře Zimní královny. A když začne hrozit válka mezi zimními a letními fériji, Meghan si uvědomuje, že pravé nebezpečí představují železní férijové, ty podivné bytosti, které kromě ní a prince Ashe nikdo nespatřil. Jenže jí nikdo nevěří. A co hůř, Meghan přišla o vlastní magické schopnosti a ve zrádném světě, který ji obklopuje, si musí poradit jen pomocí vlastní chytrosti. Neví, komu může důvěřovat, netuší, kam se obrátit o pomoc. A přestože si Meghan vypěstuje železnou sílu vůle a odhodlání, nedokáže odolávat toužebnému šepotu svého až příliš lidského srdce. (První díl této série Železný král 1, vyšel, knížka mě zaujala, tak už na mě čeká, koupená je, ale dostanu ji až pod stromeček. Železná dcera 2, vyšla 26.11.2012, tuto knížku, si ještě v pondělí musím koupit... Další tytuly, jsou zatím s těmito dvěmi knihami celkem čtyři: Železná královna (první čtvrtletí r. 2013) a Železný rytíř (zhruba v polovině r. 2013). Jelikož je to však ještě daleko, vše se může změnit, takže jen tak zhruba orientačně...)

Okřídlená duše

Amanda StevensováAnotace:


Amelia Grayová od dětství vídá duchy.
Aby se před nimi chránila, dodržuje určitá pravidla. Jedno z nich nyní bere za své - detektiv John Devlin, jemuž Amelie pomáhá při vyšetřování série krutých vražd, ji abnormálně přitahuje, ačkoliv ho doprovázejí dva duchové. Mrtvola na hřbitově, který má Amelia restaurovat, je jen prvním článkem v řetězci matoucích stop. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k pravdě, ale také k zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama.
Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. (Knížka je zajímavá, také jsem se na ni dívala, je k ní i videotrailer.)

O Vánocích se dívám do nebe

Petra Soukupová a kolektiv

Anotace:


O Vánocích se říká, že jsou to svátky klidu a řekněme tichého a neokázalého štěstí. Možná je někteří lidé prožívají právě takhle. Autoři nového souboru edice Česká povídka to většinou vidí jinak, ale dějí se i zázraky. A věci, které by člověk nečekal. (Na knížku jsem se dívala, napsalo ji více autorů. Mohla by podle mě být zajímavá.)

Amanda Stevensová Okřídlená duše - video ke knizeTak co, taky si přečtete Okřídlenou duši? Já rozhodně! Když už jsem přečetla i viděla Ženu v černém, tak tohle by mi nemělo vadit... Samozřejmě, se můj vkus a Váš, může lišit. Já mám třeba právě nejraději fantasy a sci-fi, ale taky napětí... Někdy se při čtení ráda i trošku bojím... Já nejsem zrovna milovník románů, jediné, které čtu, jsou ty od Evy Urbaníkové, jinak jsem nečetla nikdy žádný... No romány prostě vůbec nejsem.

Ahoj zlatíčka...

28. listopadu 2012 v 11:11 | Nikinka |  Novinky
Opět Vás po nějaké době zdravím, vím, že mám zase delší pauzu, naposledy jsem tu byla v pátek večer, jen na skok, abych přidala video s Bonem Scottem, které doprovázela písnička Ride On. Mám tu píseň hrozně moc ráda a video, je prostě krásné... Možná jej použiji ještě jednou v únoru, až bude výročí, to si tím klipem Bona a jeho nenapodobitelný a zvláštní hlas připomeneme. Uznejte, dámy, že na tohle se Bon hodil, měl skvělý hlas a k té písni se hodí... Byl prostě skvělý, úžasný... Doufám, že se Vám přispěvek také líbil?
V pátek jsem si udělala výlet do té nové Bredy v Opavě - řeknu Vám, tam už mě nikdo nedostane, i kdybych za to, že tam půjdu, dostala kdoví, co! Šíleně velké centrum a strašné bludiště!!! Parkoviště dvě, z toho, kdybych si nepamatovala podlahu a dveře, kterými jsme do Bredy šly, tak našeho citroëna, hledáme ještě dneska!
Původně jsme chtěly do knihkupectví, a pak se podívat do té Bredy, jenže, to naše knihkupectví, kam chodím, se přesunulo do Bredy a tak jsme jej tam musely hledat... Je mnohem větší, takže nám chvilku trvalo, než jsme našly, co jsme chtěly, taky tam ty prodavačky, vybalovaly nové knihy, takže tam byl i trošku zmatek, ale to mi nevadilo, dovedu si představit, jaké to je, samotnou by mě to bavilo - je to čisté, klidné, teplé a voňavé prostředí... Vybalovat ty hromady knížek a ukládat je, chodit obsluhovat zákazníka, pomoct a poradit, to by mě taky bavilo... Vím, že to není jen tak, když se přiveze nové zboží. Ale stejně to těm ženským tak závidím! Co bych já za tohle dala! Ony už si dokonce pamatují, že jsem jejich stálý zákazník... No jo, ty sumy, které já tam nechám a tu kopu, kterou si vždycky odnesu... Kdo by si to nepamatoval?
Včera jsme byly s mamčou u lékře - mamča zavezla tetu. Potom jsme nakupovaly na pečení... Bylo to celkem fajn, až na to, že na onkologii příjemně není... Ale co se dalo dělat? Dnes jsem si přivstala a už od sedmi jsem si tady uklízela, abych potom měla čas na psaní, takže přidám ještě pár článků a jdu psát...
P.S. Všimla jsem si, že Monča, Kristýnka a Zuzy, mají kapitolky připraveny... Holky, všecko doženu, jen co si dopíši, co potřebuji...