Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Co Vás čeká v Říjnu?

30. září 2012 v 8:35 | Nikinka |  Novinky
Říjen, bude asi opět slabým měsícem. Tentokrát totiž nastávají měsíce, kdy se blogu sice snažím věnovat, ale pouze tak, jak mi to čas dovolí. (Jsou to měsíce, kdy mám pravidelné kontroly u lékařů - první asi bude ortopedie - bože, ortopedie, té se bojím nejvíc. Řezat mě snad nikdo nebude, už to nedělali osm let, tak asi nebudou ani teď. Možná jen, kdybych já řekla, že chci. Něco mi navízeno je, ale šance, že se to povede, je padesát na padesát. A mohla bych na tom být hůř, než teď. Já vím, že moje noha by vypadala líp, asi by na mě ani nikdo nic nepoznal a já bych neměla špičku u pravé nohy hlavně u pravé nohy rovnou, ne stočenou dovnitř, ale kdyby se mi to zase za pár let vrátilo, což se může stát, nechtěla bych to...) Přesto jsem pro Vás něco málo připravila...

V tomto měsíci, Vás čaká posledních deset kapitol povídky. Ani se mi nechce věřit, jak rychle jsem tentokrát povídku napsala a jak rychle, opět skončila. Něco však opět napíšu a jak to tak vypadá, bude to úplně něco jiného, než jsem měla původně v plánu.
Přiznám se, že jsem ještě nezačala znovu psát, ještě mě nic nenapadá... A tak se snažím, připravit blog... Jediné, co tady zatím mám, je povídka a její poslední kapitoly. Připravuji i videa, ale moc nestíhám, tak netuším, jestli do konce měsíce, budu mít všechna videa připravená. Ženu v černém, stále ještě píšu... Fotku měsíce, tady určitě najdete. Blogu se budu snažit blogu opět věnovat jak nejvíce to půjde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 janikoz janikoz | 30. září 2012 v 12:58 | Reagovat

Ahojky Nikolko, tak Tvoje obavy z ortopedie chápu, no a nepsala jsi tady že jsi taky byla na operaci? Doufám, že Ti trochu pomohla, myslím, že operace by to spravila, ale nechci Tě zbytečně děsit to rozhodně ne, jenom si myslím, že by to pro Tebe třeba bylo lepší ;-) No a jinak je mi jedno, co bu budeš přidávat nebo ne. ;-) Ty Tvoje články jsou hezký všechny a třeba si u Tebe budu číst i ty starší, máš moc pěkný blog stejně jako Zuzy a nebo Monča ;-)

2 Nikola Nikola | Web | 1. října 2012 v 15:35 | Reagovat

[1]: Zlati, já mám za sebou dvě operace. O té první nevím, jen z vyprávění. Pro mamču, to tenkrát muselo být moc těžké... Byly mi tři roky, když jsem šla na tu prní, deset při té druhé - což jsem pochopila, jaké to asi muselo být pro mamču tenkrát, protože pro mě to taky nebylo jednoduché - nejraději si, co můžu, udělám kolem sebe sama a tak jsem byla se vším odkázaná na rodiče...
Ortopedii mám z krku a dopadla dobře, jsem ráda - nedovedu si představit, co by to pro mamču bylo, kdyby mě zase chtěli operovat, v mém věku, by to měla složitější...
Děkuji za pochvalu. Já osobně si taky myslím, že Zuzy a Monča, mají krásný blog :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama