Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Duben 2012

Co Vás čeká v Květnu?

30. dubna 2012 v 13:55 | Nikinka |  Novinky
Zítra nám začíná nový měsíc roku 2012 - Květen. Abych pravdu řekla, s tímto měsícem, jsem si musela dát trochu práci a přemýšlet, co v blogu vlastně bude, co určitě najdete... Vzhledem k tomu, že jistě jsem mohla počítat jen s povídkou a tím, že blog v květnu oslaví svůj druhý rok, ten zbytek jsem už musela nějak promyslet.
Malá změna v měsíci určitě bude - pro tento měsíc, jsem zatím nestihla upravit nějaké fotky, takže uvidíme, buď to stihnu během měsíce, nebo vůbec, protože ve škole toho bude teď mnohem víc. I s videoklipy to vypadalo bledě, nakonec jsem jich zase pár na každou sobotu v měsíci připravila, takže budou. Fotka měsíce, to byl tentokrát taky trošku problém, nestíhala jsem, ale nakonec jsem se k výběru pro Květen dostala. Povídka tento měsíc ještě bude, čeká na Vás posledních deset kapitol. Po povídce si dáme trošku pauzu, mezitím já pro Vás něco připravím - už vím, co to bude, jen nad tím pár dnů prosedět a pak už se dočkáte Vy.
Návštěvnost a ostatní články budu přidávat podle toho, kolik budu mít času a hlavně nálady, protože teď s největší pravděpodobností budu mít víkendy plé učení. Už mě to sice nebaví, ale nedá se nic dělat...

Fotka měsíce

30. dubna 2012 v 8:30 | Nikinka |  Fotky
Tak, duben je za námi. Dnes přispívám do blogu posledním článkem toho to měsíce - zveřejňuji fotku měsíce, pro kterou jste nejvíce hlasovali. Je to fotka číslo 3. (33.3% a 1. hlas)


SKVĚLÁ!!

29. dubna 2012 v 20:24 | Nikinka |  Videoklipy
Iron Maiden je další z mých nejoblíbenějších rockových skupin. Písnička Wasted Years je naprosto parádní!


XXV. Kapitola

29. dubna 2012 v 8:30 | Nikinka |  Povídka - Šance pro dvě srdce

Hádka přichází znova


Hned ráno, sotva jsem se probudila a domluvila s Michaelem na té dnešní návštěvě dětského oddělení v nemocnici Neverlandu, jsem do nemocnice volala. S primářem a ani jiným lékařem mluvit nebylo potřeba. Stačilo se jen dovolat Nině, ta to zařídí…
Takže jsem s nadšením, že mi mojí samotu tady doma zpestří děti, kterým se tu bude jistě moc líbit, a komu by se tu taky nelíbilo, že? Jsem vytočila číslo Ninina telefonu. Nezvedala to ani po tom, co jsem trpělivě čekala déle než obvykle…
Vím, že je v nemocnici, vím, že pracuje jako zdravotní sestra. Zdravotní sestřičky, mají spoustu práce, vím o čem mluvím, taky jsem tam přece před těhotenstvím dělala. Pak mě nechali po celou dobu do porodu doma, a teď jsem s dětmi na mateřské. Takže tam delší dobu nejsem, mohlo se cokoliv a kdykoliv změnit. A navíc, třeba má dnes Nina volno, o čemž taky nemohu vědět, jelikož se od té doby, co jsem doma na mateřské, moc často nevídáme.

"Michaeli, velice nerada Ti kazím radost, i mě to moc mrzí, ale ta dnešní návštěva asi padá…" Michael, který měl opět ještě půlnoc, se na mě rozespale podíval a protřel si unavené oči. "Počkej, Esther, jak padá? O tom, že ta návštěva nebude, nechci ani slyšet."
Naštvaně jsem se na něj zamračila a odvětila: "Myslíš, že mě to není líto? Celé dny, co dny, celé měsíce tu sedím na zadku, nepracuji a starám se leda tak o vlastní děti! Tebe nevidím, Ty jsi většinou v práci a já s dětmi doma. Hlídal jsi mě jako ostříž před porodem, někdy mám pocit, že to děláš teď stejně! Takže možná proto, jsem za Tebou s tím nápadem šla…."
Odmlčela jsem se a znovu se podívala na Michaela, který na mě hleděl s otevřenou pusou… Asi jsem se moc naštvala a až moc křičela… "Žes mi to nikdy neřekla, že Tě tak štve a strašně Ti vadí, když o Tebe tak pečuji! Víš co, já to vůbec dělat nemusím, můžu klidně chodit do práce a můžu jezdit domů klidně až o půlnoci. Ráno zase vypadnu a vrátím se stejně pozdě, jako den předtím. Stačí říct, já s tím problém mít nebudu, rád pracuji!"
Najednou mě to zamrzelo. Musela jsem ho asi pořádně naštvat… Tohle měl jistě doma s Lisou, nepotřebuje mít další takovou hysterickou "manželku" já zatím žádná jeho manželka nejsem a nedivila bych se, kdybych se jí jednou opravdu nestála. Těchto hádek si jistě užil dost… Chtěla jsem se mu omluvit, ale…
"Zlato, prosím Tě, promiň mi to. Přehnala jsem to, mrzí mě to. Vždyť Ty… Ty jsi to všechno dělal jen z lásky ke mně, k těm dětem… Promiň mi to, prosím, opravdu moc mě to mrzí, nechci Ti znovu dělat to, co dělala Lisa… Omlouvám se," řekla jsem, ale k ničemu mi to nebylo…
"Nech toho," odsekl, "já dneska nemám na hádku náladu, nechci se hádat, jestli po tom tak toužíš, zavolej své mámě a pohádáš se hned."
Tak to neměl. Tohle bylo zase moje citlivé místo! "To jsi neměl, Michaeli, to jsi teda vážně neměl!" Ani se na mě nepodíval, tak jsem se bez dalších slov zvedla, co nejrychleji to šlo se upravila, oblekla, práskla dveřmi a šla do dětského pokojíku, postarat se o děti. Co Michael, mi bylo ukradené, ten ať se klidně na hlavu postaví, když mu to pomůže! Já přece nemůžu za to, že Nina nezvedá telefon.
Otevřela jsem dveře dětského pokojíčku, a opatrně, abych Paris s Princem nevzbudila, jsem vešla dovnitř. Děťátka nespinkala, dívala se na maminku s rozzářenými úsměvy, když mě viděla, jak se skláním nad postýlku, Paris už na mě natahovala ručičky.
"Pojď k mamince, maličká, maminka Tě pěkně obleče, brášku taky a půjdeme papat." Když jsem tak učinila s oběma, šli jsme se nasnídat. V jídelně už čekal Michael, sotva jsem se objevila ve dveřích s dětmi v náruči, celý se rozzářil. Ten úsměv patřil dětem, ne mě, mě jen naoko pozdravil, abychom nevypadali jako dva blbci před Emmou, ale ta si toho jistě všimla, podle tónu hlasu, jakým jsem řekla: "Dobré ráno, Emmo." Neznělo to tak vesele, jako každý jiný den. Znělo to smutně a bez nálady. Ano, dobrou náladu, jsem po té dnešní hádce opravdu neměla. Michaela hrozně moc miluji, nechci se s ním hádat.
"Dobré ráno, Esther, co, že jste dneska oba s Michaelem tak mrzutí?" zajímalo ji. "Menší hádka," vložil se do toho Michael, "že ano, Esther?"
Do háje, tak on mě ještě bude provokovat?! Nestačilo mu to? Michael je paličák, musí mu všechno vycházet podle plánu tak, jak on chce a běda, jak tomu tak není, pak je zle! "Osel jeden!" řekla jsem si v duchu, ale hned mě to zamrzelo. Nahlas jsem však nic neřekla a tu Michaelovu poznámku se snažila ignorovat… Zatnula jsem zuby, abych mu něco neodsekla a slušně ho požádala: "Mohl bys prosím nakrmit Prince aby nemusel čekat, než nakrmím malou?"

Jen přikývl a naznačil poklepáním na klín, že tam Prince můžu posadit, asi by mi neudělal ani tu radost, že by ke mně alespoň šel a vzal si ho sám. Tak jsem mu jej tam teda posadila a s úsměvem promluvila: "Tak, zlatíčko, hačej pěkně u tatínka, tatínek Tě nakrmí." Já si posadila na klín Paris a nakrmila ji. "Tak, Ty pěkně hačej u maminky…" Paris se na mě usmívala a já si tentokrát ten úsměv musela vynutit, když jsem si vzpomněla, jak se Michael chová chladně. Takového ho neznám!
"Vezmu děti ven, půjdu se podívat do nemocnice, nebo se s nimi prostě jen tak projdu po lese. Včera se jim to líbilo, třeba zase uvidíme veverku…" Neodpověděl, jeho odpovědí, bylo jen: "Hmm.." To už jsem nemohla vydržet a spustila jsem na něj: "Sakra, Michaeli, to se jako nebudeme dneska spolu bavit celý den, nebo co?! To mi na to odpovíš jen hmm? Hmm?" zopakovala jsem totéž." "Chceš odpověď? Máš jí mít: Mě je to jedno! Stačí? Nebo k tomu mám ještě dodat: Dělej si, co chceš a uznáš za vhodné pro to, abys dnes odpoledne zabavila děti?" Zalapala jsem po dechu. Takového ho opravdu ještě neznám, už abych pomalu začala znát. "Stačí, bohatě! A víš, co Ti k tomu řeknu já? Jsi paličatý osel a vždycky musí být po tvém! Jenže, Michaeli, vždycky to tak nemůže být a nebude, se mnou rozhodně ne! To si laskavě zapamatuj."
Pak jsem beze slova vzala děti, šla je obléct a odešla s nimi na tu slíbenou procházku. Co bude dělat celý den Michael, mi bylo jedno. Jedno mi však nebylo, že naše hádka stále trvala i po tom, co jsem večer přišla domů… Večer spal málem na sedačce, když jsem ho nakonec přemluvila, aby spal v posteli, učinil tak, ale otočil se ke mně zády a ani pusu na dobrou noc jsem nedostala a jak mi to bylo líto, to se slovy nedá říct, protože Michaela mám ráda a hádat se s ním nechci. On však nevychladnul ani po celém dni, kdy jsem se mu vytratila z dohledu. "To bude zítra den!" pomyslila jsem si…

Michael Jackson - Halo

28. dubna 2012 v 12:15 | Nikinka |  Videoklipy

Michael Jackson - E.T.

28. dubna 2012 v 12:10 | Nikinka |  Videoklipy

I Will Always Love You

28. dubna 2012 v 12:05 | Nikinka |  Videoklipy


Co Vás čeká po povídce - malá změna

27. dubna 2012 v 19:26 | Nikinka |  Novinky
Článek s tímto názvem už jsem psala jednou. Ale musím se přiznat, že jsem jej trošku upravila. Samozřejmě půjde o knihy... Ale jen pokud budete chtít něco číst? To záleží jen a jen na Vás...
Nabídku knih, které si můžete přečíst, jsem trošičku změnila. Titul Sexy kočky jsem zavrhla - tohle by podle mého názoru nebyla knížka pro dospělé lidi - asi by ty starší moc nezajímala...
Sama jsem si pár nových knih koupila - jednu už mám přečtenou - Ženu v černém. Na základě těchto nových knih, jsem vybírala a nakonec úspěšně vybrala.... Jsem náročný čtenář - jen tak něco mě nebaví! Většinou si kupuji knížky, které mají více částí (například Škola noci - tato série, bude mít sedmnáct částí - sedmnáct naprosto skvělých a zajímavých knih!)
Myslela jsem si, že Školu noci čtou jen mladí, ale mýlila jsem se, čtou ji i dospělí. Zrovna minulý týden, kdy jsem si kupovala Školu noc 6. Pokoušenou, se mnou paní prodavačka mluvila, že se tyto knihy kupují velice často a že i ona sama je čte, říkala, že jsou velmi pěkné a zajímavé. Kupovala jsem si tedy další část, plus Drakovou přísahu, která je přiřazená k sérii Škola noci - mám v tom přehled, hlídám si, kdy vyjde další a neunikne mi to! Smějící se
Těším se, jak bude Škola noci pokračovat dál, do této části již šesté, se pouštím už dneska. Zatím jsem dočetla Ženu v černém... Byla to naprosto skvělá knížka...
No, ale teď už konečně k tomu, proč o Ženě v černém mluvím. Četla jsem si komentář od Zuzy k poslední kapitole Příliš osobní známosti. Dle jejího komentáře, se jí knížka asi líbila stejně tak, jako se líbila mě... Na základě toho, jsem se rozhodla, přepsat pro Vás nějakou další knížku. Nějakou pěknou a zajímavou knížku. Když jsem si ten komentář četla, původní seznam knih, které jsem Vám nabídla, jsem jak už je výše uvedeno změnila.
Takže nová nabídka vypadá následovně:

Návštěvnost 94

27. dubna 2012 v 18:23 | Nikinka |  Návštěvnost blogu
Pondělí: 53
Úterý: 96
Středa: 94
Čtvrtek: 62
Pátek: 106
Sobota: 106
Neděle: 92
Celkem: 613

Moc Vám děkuji!!Líbající