Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.
( z knihy Tenec jako sen )
Když láska bolí, je třeba ji léčit. Ne od ní utíkat.
( z knihy Příliš osobní známost )

Červen 2010

Michaelův životopis

30. června 2010 v 21:12 | Nikinka |  Životopis MJ
Slavný americký zpěvák a skladatel, Michael Jackson - vlastním jménem Michael Joseph Jackson, pocházel z devíti sourozenců. Narodil se 29.8.1958 v Gary, státě Indiana, USA. Byl to zástupce konvenčního popu a taneční hudby, vycházející ze soulu. Kromě svého charakteristicky vysokého hlasu, rytmického cítění a tanečních schopností byl znám i jako velký perfekcionista.

Od roku 1967 byl členem supiny
Jackson 5. Jeho otec Joseph velmi dbal na úspěch a image skupiny. Sám byl neúspěšným hráčem v kapele, který snil o velké hudební kariéře. Michael se nicméně několikrát v rozhovorech zmínil o otcově přísnosti hraničící až s agresivitou. Traduje se historka, že když Jackson 5 cvičili doma taneční kroky na vystoupení, otec seděl v křesle s páskem a pokaždé, když některý ze synů pokazil choreografii, dostal výprask. Skupina ale v žebříčcích stoupala stále výš a po podepsání kontraktu s Motown (1968) se z bratrů Jacksonových staly mezinárodní superhvězdy. Natočili tři desky, které hned ovládli americké hitparády. Později, po odchodu Michaela ze skupiny, se stal benjamínkem skupiny Randy Jackson.

Po vydání 1. úspěšného sólového singlu Got To Be There (1971) se kariéra skupiny a Michaela jako sólisty rozvíjí souběžně. V počátcích mu pomáhá i jeho přítelkyně, zpěvačka
Diana Ross (Jackson ji to později jako skladatel a producent oplatil). Dobře si vedou alba Got To Be There a Ben a v roce 1972 má další hity: Rockin' Robin, Ain't No Sunshine a Ben - tyto hity se umístily na prvním místě americké hitparády.

V r. 1977 začíná spolupracovat se skladatelem a producentem
Quincy Jonesem a objevuje se i v muzikálu The Wiz. Toto setkání je jedno z nejpřelomovějších v celé hudební historii vůbec. Nevíme, zda by to, co mělo přijít, obstálo stejně dobře i bez něj, ale sám Michael Jackson prohlásil na Jonesovu adresu, že pokud nějaká skladba něco potřebuje, pokud jí něco chybí, Quincy vždy ví co to je a přidá to tam. Tato veleúspěšná dvojice začala pracovat na novém materiálu, který měl Jacksona zbavit pověsti toho malého kluka s tím vysokým hlasem.

Období velkých sólových úspěchů začíná rokem 1979, kdy vychází album Off The Wall, ze kterého vzejdou hity jako Don´t Stop ´Til You Get Enough (1. příčka v USA, později i Grammy) a Of The Wall. Následují další hity - Rock With You (1980) (1. příčka v USA), She´s Out Of My Life (1980) a One Day In Your Life (1981) (1. příčka v Anglii). Sám Michael řekl, že toto album bylo nesmírně důležité kvůli tomu, co se mělo teprve odehrát. V roce 1982 začíná spolupracovat s Rodem Tempertonem a vzniká píseň Thriller. Jen pro zajímavost, tento hit se původně jmenoval Stardust, ale Jacksonovi se tento refrén nelíbil, protože prý nemá tak dobrý zvuk. Velmi spontánně vznilk hit Billie Jean - a to při cestě v autě.
Toto období doprovází další řada hitů - The Girl Is Mine (1982) (duet s
Paulem McCartneyem), Beat It (1983) (s kytarovým sólem Eddie Van Halena a skutečnýmy gangstery, 1. příčka v USA), Wanna Be Startin´ Something (1983), Human Nature (1983), Say Say Say (1983) (opět duet s Paulem McCartneyem, 1. příčka v USA). Za rok 1983 si odnesl 8 cen Grammy. Alba se prodalo zhruba 50 milionů, společně se singly něco málo přes sto milionů a dodnes zůstává nejprodávanjším a nejúšpěšnějším umělcem všech dob.

Po přestávce se v r. 1984 spojuje s
Jacksons a následuje obrovské turné Victory. Toto turné mělo být potvrzením toho, že Jackson má neohrozitelnou pozici na trůně popové hudby, nicméně později na jeho adresu řekl, že nebylo tak monumentální jak původně chtěl a necítil se při něm moc dobře. Také má i hitový duet s Mickem Jaggerem - State Of Shock. V následujícím roce skládá společně s Lionelem Richiem charitativní píseň We Are The World a stává se též hlavním představitelem ve filmu Captain EO. Jackson v té době kupuje vydavatelská práva na 250 skladeb skupiny Beatles.

První místa světových hitparád zaznamenává i album Bad, které přišlo pět let po Thrilleru. Alba se prodalo cca 35 milionů (pro srovnání - Madonnin top je 22 mil.). Toto období provázejí hity I Just Can't Stop Loving You (1987) (1. příčka v USA i v Anglii, duet se Siedah Garrett), Bad (1987) (1. příčka v USA), The Way You Make Me Feel (1987) (1. příčka v USA), Man In The Mirror (1988) (1. příčka v USA), I Want You Back (1988) (remix starého hitu na zn. Motown), Dirty Diana (1988) (1. příčka v USA), Leave Me Alone (1989) (Grammy za videoklip).

V roce 1988 vychází jeho autobiografie Moonwalker. Stejně obrovsky úspěšné jako předchozí desky je i album Dangerous. Toto album je podle mnohých je nejvyváženější, nejdospělejší a nejucelenější v Michaelově kariéře. Vypadá to, jako by měl recept na nadčasovost. Bylo by jedno kdyby tu desku vydal začátkem osmdesátých let nebo v roce 2008, bude vždycky znít moderně a lidé se nad ním budou rozplývat. Z tohoto alba se prosazují hity Black Or White (1992) (1. příčka v USA i v Anglii) a Remember The Time (1992).

V r. 1993 získal další Grammy, tentokrát v kategorii legenda. Po vydání alba následuje vskutku velkolepé turné. Má dvě etapy, běhěm nichž proběhne 69 koncertů pro 4 miliony diváků. Ovšem druhá půlka turné dostala hořkou příchuť ve chvílí, kdy byl zpěvák obviněn ze sexuálního obtěžovábí 13ti letého chlapce. Na toto téma bylo sepsáno nespočetně článků a pravda tudíž pravděpodobně spadne do propadliště dějin.

Se svou první manželkou
Lisou Marií Presleyovou se vzali v květnu 1994, ale již v prosinci 1995 se odloučili. Rozvedli se hned měsíc na to, v lednu 1996. S druhou manželkou Debbie Roweovou má dvě děti, Paris a Prince. Matka jeho třetího dítěte néní známá.

Během alba Dangerous se Jackson rozešel s
Quincy Jonesem a tak následující deska byla očekávána se zatajeným dechem. Dokáže stále vyrobit hity? V červnu 1995 se daočkali všichni odpovědi. Vyšlo album HIStory: Past, Present and Future - Book 1. Jednalo se o 2 CD. Na prvním byla kompilace největších hitů od Off The Wall a na druhém zcela nové písně. Z těch nejvýraznějších vyberme Scream (velmi úspěšný duet se svojí sestrou Janet Jackson a také nejdražší videoklip všech dob - 7 milionů dolarů), Earth Song a Stranger In Moscow.

Ovšem následující zpráva šokovala celou Českou Republiku. Do vybraných měst, měla dorazit Jacksonova socha a sám zpěvák řekl, že tam, kde se socha objeví, uspořádá koncert. V momentě kdy se tedy objevila v Praze na Letné, všichni čekali potvrzení domněněk. Potvrzení přišlo a ČR dostala dokonce tu poctu, že zde bylo celé turné zahájeno (první a poslední koncert jsou vždy brány jako symbolické). Koncert se konal 7.9.1996. Během jeho návštěvy jistý bulvární časopis napsal lživé zprávy o tom, že Jackson zneužívá malé děti. Koncert byl tehdy málem zrušen.
Toto období bohužel uzavřelo jistou etapu. Po turné následovala dlouhá odmlka. Až v roce 2001 vyšlo album Invincible, ale společnost Sony Music Michaelovo album sabotovala.Tím chtěla docílit aby jim Michael prodal svůj podíl na ATV katalogu. Z alba bylo připraveno sedm singlů, ale nakonec vyšli jen tři - You rock my world, Butterflies a Cry.

Od té doby se už o Jacksonovi píše pouze v souvislosti s jeho údajným zneužíváním dětí, braní drog a osobním bankrotem. Michael byl zproštěn ze všech desti bodů obžaloby. Malé světlo naděje velkého návratu svitlo 11.2.2008 s vydáním reedice alba Thriller - Thriller 25.

Ke konci svého života žil Michael v Las Vegas, kde točíl novou desku a připravoval comeback.

Ve čtvrtek 25.6.2009 ve 13:28 ho sanitka převezla do nemocnice v hlubokém kómatu. Padesátiletého zpěváka doma zradilo srdce. Záchranářům se ho nepodařilo oživit. Za mrtvého ho prohlásili v 14:26.

Michael Jackson: Nedokončená show 2

28. června 2010 v 20:29 | Nikinka |  Novinky
I když už král popu není mezi námi, stále žije ve vzpomínkách...

Druhá část amerického dokumentu osvětlujícího skutečnou příčinu zpěvákovy tragické smrti.Gone Too Soon, jak zní originální název tohoto dokumentu, je zároveň název jedné z mnoha písní krále popu Michaela Jacksona. V překladu znamená "odešel příliš brzy" - a jen těžko mohli filmaři zvolit příhodnější titul. Režisér Ian Halperin v něm podle svých slov přináší objektivní pohled na poslední rok života a kariéry Michaela Jacksona, od jehož náhlé smrti letos uplynul 25. 6. přesně rok. Ian Halperin je autorem knihy Unmasked: The Final Years of Michael Jackson, která se vloni stala bestsellerem vydavatelství New York Times. Při práci na ní strávil pět let zkoumáním zpěvákova života. Pro filmový dokument Michael Jackson: Nedokončená show shromáždil Halperin 300 hodin filmových záběrů ze zpěvákova soukromí, použil jeho klipy a další záznamy z jeho ž ivota včetně interview s lidmi z Jacksonova nejbližšího okruhu: osobním manažerem, trenérem, kuchařem, duchovním poradcem, kadeřníkem či jeho právním zástupcem; ovšem ne se členy jeho rodiny...

Michael Jackson bude hlavní hrdina nové zábavné videohry

27. června 2010 v 13:31 | Nikinka |  Novinky
Herní gigant Ubisoft oznámil vývoj nového herního titulu, který bude zcela zasvěcen legendárnímu zpěvákovi a tanečníkovi Michaelu Jacksonovi. Hru na veletrhu Electronic Entertainment Expo (E3) v Los Angeles stylově uvedli tanečníci ze skupiny This Is It.

Nová hra s králem popu, která se jmenuje Beat It, bude zasvěcena tanci. Jako jedna z prvních by měla pracovat s herním systémem Kinect od Microsoftu, který byl až doposud známý pod označením Projekt Natal.
Při hře nebude člověk potřebovat už vůbec žádný ovladač. Senzor s citlivým mikrofonem a dvě infračervená čidla budou do detailu snímat pohyb člověka před televizí a přenesou ho do hry. Ke hře tak postačí jen lidská gesta. [celá zpráva]
Nový herní titul by se měl na pultech obchodů objevit letos v listopadu, stejně jako systém Kinect. Bližší informace o hře zástupci firmy na E3 neprozradili.
Není to poprvé, kdy se Michael Jackson objevil ve videohře. Již v roce 1989 byl hlavním představitelem titulu Moonwalker. V roce 1999 si pak zahrál hlavní postavu hry Space Channel 5.

Mrtvý Michael Jackson vydělal za rok miliardu dolarů

27. června 2010 v 13:28 | Nikinka |  Novinky
Král popu Michael Jackson umíral před rokem těžce zadlužený, přesto jsou jeho dědicové mírně řečeno "za vodou". Za rok od smrti vytvořily jeho staré nahrávky a nový film This is it hrubý zisk miliardu dolarů, uvedl časopis Rollingstone.

Loňské loučení s Jacksonem v losangeleském Staples Center

Zpěvák měl údajně dluhy ve výši až 500 miliónů dolarů, ale po smrti Jacksona vypuklo nákupní šílenství, které situaci radikálně změnilo. Přesně podle zákonů hudebního průmyslu, které praví, že smrt je nejlepší reklama.
Za rok od jeho smrti se prodalo 33 miliónů hudebních nosičů s Jacksonovými sólo nahrávkami, 800 000 desek skupiny Jackson 5 a z internetu si lidé legálně stáhli asi 13 miliónů písní a 1,5 miliónu zvonění do mobilu.
Další milióny pravděpodobně vydělá připravovaný výběr hitů doplněný o nevydané nahrávky, který bude letos vržen na předvánoční trh. Film This is it vydělal jen v amerických kinech 260 miliónů dolarů a dalších 40 díky DVD.
Dalších 130 miliónů vynesl zpěvákův podíl ve společnosti Sony ATV Publishing, která vlastní práva na Beatles, a jeho vlastní společnost Mijac. Slušné peníze by ještě mohla vydělat počítačová hra Michael Jackson: The Game, kterou vydají na podzim.
Správci dědictví se navíc netají tím, že v budoucích letech se budou neustále objevovat nové a nové výběry prokládané dosud nevydanými nahrávkami, vystačí prý alespoň na deset alb.

Sochu Michaela Jacksona na Letné by měl odhalit někdo z rodiny, říká Helena Babická

27. června 2010 v 13:24 | Nikinka |  Novinky
Skupina nadšenců chce postavit sochu Michaela Jacksona na pražské Letné. Hlavní organizátorka Helena Babická plánuje slavnostní odhalení za účasti zástupce rodiny Jacksonových. Peníze však zatím nemá úplně zajištěné, vybírají se formou veřejné sbírky.

Socha už je skoro hotová.

"Vzhledem k tomu, že M. Jackson jednoznačně patřil k legendám naší doby, stejně jako Beatles nebo Elvis Presley, považujeme za příhodné takto připomenout fakt, že to byla právě Praha, kde M. J. zahájil své poslední světové turné a zároveň skutečnost, že právě pražský koncert na Letné byl co do počtu návštěvníků jeho největším," uvedli organizátoři projektu pomníku v tiskové zprávě.
"Zajímavosti, jakými je např. Lennonova zeď na Kampě nebo objekty, kde se zdržoval W. A. Mozart či mnohé další osobnosti, patří k velmi oblíbeným místům v Praze, a to jak pro občany ČR, tak pro turisty," řekla hlavní organizátorka projektu Helena Babická, spolumajitelka Muzea pověstí v Praze, které nad projektem drží ochrannou ruku.
Zatím má k dispozici asi 40 000 korun, socha stojí minimálně 150 000. Jak sdělila Novinkám, vůbec si nepřipouští, že by peníze nesehnala.
"Všechna povolení jsou již vyřízená. Bylo to snažší, než jsem si myslela," říká.
Letnou zvolila proto, že se tam konal Jacksonův koncert. Souvislost s pomníkem sovětského diktátora Stalina nevnímá jako problém. "Svým způsobem to je bizarní místo, ale to je dobře. Časy se mění, za totality by tady americký zpěvák stát nemohl, teď může," uvažuje Babická.
"Fanouškem Jacksona jsem začala být v době alba Bad, s Michaelem jsem absolvovala pubertu. Dnes už nejsem taková fanynka, je to spíše zájem. Mám všechny řadové desky, singly nemám," dodala.
Pomník by měl být odhalen koncem léta letošního roku. Babickou prý nadchl přístup primátora Pavla Béma, který projekt podpořil, i když sám Jacksona neposlouchá. Socha je v současné době těsně před dokončením. Její autorkou je Daniela Kartáková z Turnova, absolventka pražské AVU.
Původně měla být celá z bronzu, ale vzhledem k možnosti krádeže se tým rozhodl pro materiál, který nebude možné uplatnit ve sběrných surovinách.

Jacksonovy memorabilie včetně slavné rukavice vydraženy za milión dolarů

27. června 2010 v 13:18 | Nikinka |  Novinky
Za téměř milión dolarů (20,8 miliónu korun) už skoupili dražitelé z celého světa předměty připomínající popového zpěváka Michaela Jacksona, který zemřel před rokem ve věku 50 let. Mezi vydraženými položkami byla i jedna z Jacksonových typických bílých rukavic, které nosil během svého koncertního turné; vítězná nabídka zněla na 190 000 dolarů (téměř čtyři milióny korun).
Michael Jackson zemřel před rokem. Zájem o jeho tvorbu však neutichá.


Přihazování na více než 200 položek, které začalo v pátek, je "neporovnatelné s čímkoli, co jsme kdy zažili", citovala agentura AP Darrena Juliena z dražební síně Julien's Auctions, která akci v Las Vegas pořádá. Některé z předmětů včetně zmíněné rukavice se prodaly za desetinásobek předpokládané ceny, dodal.
"To jen dokazuje, že Michael Jackson je nejvyhledávanější a sběratelsky nejzajímavější celebritou všech dob. Je to prostě fenomenální," prohlásil Julien. "Lidé sem přiletěli z Asie, z Ruska, odevšad. Teď, když je po smrti, si uvědomujeme, jakou skutečnou legendu jsme ztratili," dodal. Podle jeho předpokladů dražba, která skončí během neděle, snadno překročí celkovou hranici miliónu dolarů.
Například pár Jacksonových mokasínů, v nichž vystupoval na jevišti a jejich předdražební odhady se pohybovaly kolem 2000 až 3000 dolarů (42 000 až 63 000 korun) se nakonec prodal za 90 000 dolarů (téměř 1,9 miliónu korun).
Vítěznou dražitelkou rukavice, jejíž cenu před dražbou aukční síň odhadovala na 20 000 až 30 000 dolarů, se stala Wanda Kelleyová z Los Angeles, která na aukci nakoupila i mnoho Jacksonových alb. Novinářům se po dražbě svěřila, že byla připravená přihazovat ještě výš, pokud by to bylo třeba. "Řekněme, že bych prostě bez té rukavice neodešla," prohlásila.

Michael Jackson Live

25. června 2010 v 11:55 | Nikinka |  Novinky
V sobotu 26.06. od 21:25 se můžeš těšit na exkluzivní show Michaela Jacksona k 30 letům jeho působení v showbusinessu, která se v ČR vysílá vůbec poprvé. Jde o poslední živé vystoupení krále popu v newyorské Madison Square Garden! Absolutně vyprodaná hala byla svědkem velkolepého koncertu s řadou hollywoodských hvězd, pop idolů a světových legend. Nenech si to ujít!

Dne 10. září 2001 byla absolutně vyprodaná newyorská hala Madison Square Garden svědkem unikátní hudební události. Michael Jackson zde uspořádal exkluzivní show na oslavu třiceti let působení v showbyznysu. Nikdo téhdy netušil, že půjde i o poslední živé vystoupení. Michaelovo pozvání na pódium přijala řada přátel a kolegů.

Rozlučka s Michaelem Jacksonem

25. června 2010 v 11:36 | Nikinka |  Novinky
Výstava a galavečer věnovaný Michaelu Jacksonovi!
Pražské Divadlo Hybernia bude ve dnech 25.6. - 29.6. žít vzpomínkou na Michaela Jacksona. V pátek tu proběhne galavečer, na kterém vystoupí Karel Gott a spousty dalších se songy Krále popu!

Ve stejný den se navíc otevře výstava inspirovaná MJ, kde uvidíš třeba obrovské fotky, model českého pomníku Krále popu nebo tu najdeš spoustu informací z Michaelova života! Na závěr výstavy se výtvory vydraží. Vstupenky koupíš v předprodeji Ticketportal nebo Ticketpro!
Uteklo to tak rychle :-(

25. června 2010 v 10:10 | Nikinka
Tak už je to přesně rok, co Michael umřel pamatuju si jak jsem z toho byla celá špatná, v ten den jsem byla v lázních - zrovna jsem byla na netu, když jsem si přečetla, že je Michael mrtvý. Koukala jsem na to, byla jsem z toho v šoku a nevěděla jsem jestli se mám rozbrečet a nebo ne, byl to pro mě fak šok moc mi chybí

Dlouho jsem vybírala video, které bych sem dala. Nakonec jsem zvolila tohle, protože si myslím, že je ze všech nejlepší


Michael Jackson: Nedokončená show

19. června 2010 v 13:18 Novinky
Dívejte se 22.6.2010 ve 20:00 hod.na TV Prima, bude tam dokument Michaela Jacksona. Tento dokument je rozdělený na dva díly.

Gone Too Son, jak zní originální název filmu, je zároveň jedna píseň Michaela Jacksona. V překladu znamená odešel příliš brzy - a jen těžko mohli filmaři zvolit příhodnější titul. Režisér Ian Halperin vám dle svých slov přiníší objektivní pohled na poslední rok života a kariéry Michaela Jaacksona, od jehož smrti uplyne 25.6. rok.